10 nejlepších stránek .onion na internetu

Úvod

Pokud máte obavy Soukromí a horliví ohledně anonymity, musíte si prohlédnout temný web. Ano, některé části temného webu jsou vyplněny znaky, které nejsou příliš chutné, ale existují i ​​legitimní stránky pro lidi, kteří dbají na soukromí.

Místo domén nejvyšší úrovně jako.com, .edu nebo.org, temné webové stránky často končí na. Onion. Zvažte svého stručného průvodce některými z best.onion drahokamů, které najdete na temném webu. Tyto stránky jsou některými z prvních míst na hlubokém webu, které byste měli navštívit.

Pro přístup k webům on.onion, nazývaným také „tor“, budete muset použít darknet, jako je Tor. Tor, vyvinutý námořnictvem, je největší darknet a jeho název je ve skutečnosti zkratkou pro „router s cibulí“.

Screenshot z Torproject.org Torproject.org – Domovská stránka

Výměnou za ten malý kousek efektní práce s nohama pro přístup k darknetu se většinou vyhnete tomu, aby vás sledovali poskytovatelé internetových služeb nebo vládní subjekty. Pokud půjdete o krok dále a získáte přístup na stránky Tor se zabezpečeným přístupem VPN a další šifrování, měli byste být schopni udělat ještě lepší práci s pokrytím vašich internetových stop.

Díky soukromí a anonymitě je to ideální místo pro nedovolené činnosti, jako je nákup a prodej drog, zbraní nebo najímání najatého vraha. Spousta kybernetických zločinců, kteří touží po vašich datech, číhá ve stínu temné sítě, takže buďte opatrní.

Poslední věcí, kterou chcete udělat, je projet temný web, kliknout na poškozený odkaz a vyzvednout si například malware.

Digitální zločin anonymního hackera

Nyní, když správně rozumíte tomu, do čeho jde, když skočíte na stránky Tor, zde je několik míst, která vás mohou zaujmout.

1. Skrytá Wiki

Skrytá Wiki je skvělým místem pro zahájení vyhledávání na temném webu. Je to komunita upravená wiki plná indexů webů, která je jedním z nejstarších adresářů odkazů na temném webu.

Screenshot z Thehiddenwiki.org Skrytá Wiki

Zde najdete všechny základní odkazy na zdroje a služby, které najdete na temném webu. Strávte nějaký čas nalitím článků, průvodců nebo konspiračních teorií. Setkáte se s čímkoli, od trhů s drogami až po finanční služby a všechno mezi tím.

Existuje několik spin-off webů s podobnými názvy, kterým byste se měli také vyhnout.


2. DuckDuckGo

Jak již bylo zmíněno dříve, Google není pro vyhledávání temného webu vhodný. Místo toho použijte DuckDuckGo, jeden z lepších vyhledávačů na temném webu, k vyhledání toho, co hledáte.

Screenshot z DuckDuckGo.com DuckDuckGo

Tento zabezpečený anonymní vyhledávač nezaznamenává žádnou vaši vyhledávací aktivitu. Ale i když DuckDuckGo nezaznamenává (ani nesdílí) vaši historii vyhledávání ani nezíská přístup k vašemu e-mailu, jako to dělá Google, DuckDuckGo dokáže důsledně poskytovat rychlé, spolehlivé a soukromé výsledky.

3. Skryté odpovědi

Tato webová stránka Tor je v podstatě temným webovým ekvivalentem hlavních online fór jako Quora nebo Reddit. Když to otevřete, může to vypadat trochu opuštěně, ale zvažte, kolik lidí je ve skutečnosti na temném webu, a pak pochopíte nízkou míru provozu.

Screenshot stránky Hidden-answer.com Skrytá odpověď

Zde se můžete zeptat a odpovědět na celou řadu témat a získat upřímné odpovědi, které by byly sdíleny pouze s ochranou, kterou nabízí maximální soukromí a anonymita temného webu..

Většinou očekávejte, že uvidíte dotazy a odpovědi na cokoli z torrentování webů, které vám pomohou s najímáním zabijáka.

4. Facebook

Ano, čtete správně. Facebook má oficiální web on.onion mirror, který stojí za to se podívat. Facebook samozřejmě nemá nejlepší výsledky, pokud jde o online soukromí, takže postupujte opatrně.

Screenshot z Facebook.com Facebook

Bohužel byste od Facebooku neměli očekávat úplné soukromí – stále mohou sledovat, jak s jejich webem komunikujete prostřednictvím svého účtu, i když máte potíže s jeho vytvořením na temném webu..

Používání temné webové verze Facebooku pomůže udržet vaše online aktivity daleko od vládních špiónů a ochrání vás před cenzurou.

5. Sci-Hub

Tato databáze vědeckých poznatků obsahuje obrovské množství milionů dokumentů založených na vědeckém výzkumu. Zde najdete 99% akademických článků vytvořených po celém světě, protože se web pokouší osvobodit informace a otevřeně je sdílet.

Screenshot z Scihub.wikicn.top Sci-Hub

Doufáme, že s přístupem ke všem nezaujatým publikacím můžeme pokročit ve výzkumu léčby rakoviny a podobně. V minulosti byly hlášeny časté výpadky, takže je známo, že se umístění stránek mění.

6. BlockChain

Kryptoměna je nepřekvapivě měnou temného webu a je tu už léta. Díky nedostatku institucionálních zásahů ze strany vlád nebo bank kryptoměny jde o zápas v nebi.

Screenshot z blockchainu BlockChain

Blockchain byl jedním z prvních webů, které spustily web darknet, a také jeden z prvních, který vydal bezpečnostní certifikát HTTPS pro ještě větší bezpečnost. Tato verze webu byla vytvořena, aby poskytla další zabezpečení a omezila krádeže bitcoinů.

7. SecureDrop

SecureDrop nabízí bezpečnou a zabezpečenou komunikaci mezi novináři a zpravodajskými organizacemi a jejich zdroji (zejména informátory, kteří přijímají příslušná opatření), ideální pro únik citlivých informací.

Screenshot zabezpečeného SecureDrop

Při přístupu na web vám bude přidělen náhodně přidělený kódový název k odeslání informací konkrétnímu autorovi nebo editorovi, který poté tyto informace nahraje pomocí propracovaného systému určených flash disků a počítačů pro další šifrování a zabezpečení.

8. ProtonMail

ProtonMail je švýcarská šifrovaná e-mailová služba, která vám umožňuje posílat zcela důvěrné e-maily. Je to jeden z nejspolehlivějších e-mailových klientů na temném webu.

Screenshot protonmailu ProtonMail

Neuchovávají protokoly a používají automatické end-to-end šifrování, aby byla vaše komunikace zabezpečená – dokonce ani zaměstnanci ProtonMail nevidí, co odesíláte, protože šifrování probíhá v prohlížeči.

Za tuto službu musíte platit, ale jejich bezpečnost nemá obdoby. Mnoho z největších hráčů v prostoru kryptoměny používá ProtonMail pro své kryptoměny.

9. Danieli

Na Danielově webu je umístěn seznam více než 7 000 adres onion. Je to skvělé místo k vyhledání informací. Většina webů je kategorizována a obsahuje informace o odkazech, včetně informací o tom, zda je či není online, a také o tom, kdy byla naposledy zkontrolována – věci, které mohou být užitečné, když začnete česat temný web.

Screenshot z daniela Danieli

Je to také užitečný odkaz, který vám pomůže udržet se v bezpečí – weby s adresářovými štítky, které se pokoušejí ukrást vaše informace nápadným vedlejším slovem „SCAM“. Je to docela holé a praktické, ale opravdu užitečné seznam odkazů.

10. ProPublica

ProPublica je online investigativní žurnalistická stanice financovaná Sandler Family. Byla to první online publikace, která v roce 2016 získala Pulitzerovu cenu za obvinění ze sexuálního zneužívání.

Screenshot z propublica ProPublica

Stránka jednoznačně podporuje soukromí a svobodu projevu a rozhodla se fungovat odlišně od ostatních zpravodajských webů.

Závěr

Na temném webu je spousta stránek Tor, které si můžete prohlédnout bezpečnost a zabezpečení. Pro každý zde uvedený web se tisíce dalších mohou ukázat jako nebezpečné, proto při prozkoumávání těchto nezmapovaných vod buďte opatrní.

Tento seznam obsahuje některé z nejlepších příkladů informací o otevřeném zdroji, které vás seznámí s temným webem a pomohou vám k němu přistupovat s přiměřenou péčí.

Tyto stránky použijte k poškrábání povrchu toho, co vám anonymita temného webu poskytuje. Ať už jde o přístup k nestranným datům, odesílání anonymního obsahu nebo jen o zvědavost, na temném webu je toho hodně k prozkoumání.

FAQ

Co je temný web?

Dark Web, známý také jako Darknet, spočívá v několika webech v šifrované síti se skrytými IP adresami.

Je Tor VPN?

Ne, prohlížeč Tor není VPN. I když se jedná o dvě různé technologie, obě mohou chránit vaše soukromí online a maximalizovat vaše zabezpečení online.

Používá Tor nezákonně?

Ne, ne ve Spojených státech. Ve skutečnosti nadace Tor dostává peníze od vlády USA, aby mohla pokračovat v činnosti. Tor je nezbytný pro získávání informací z despotických režimů po celém světě, které se snaží ovládat internet v jejich zemi.

Je Tor přes VPN bezpečný?

Ano, Tor přes VPN je zcela bezpečný. Existuje několik způsobů, jak to získat, a všechny jsou v bezpečí. Veškeré podrobnosti týkající se Tor over VPN, včetně toho, jak to nastavit, podrobně popisujeme v našem zápisu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map