6 nejlepších správců hesel

Správa hesel: Která ze šesti možností je pro vás to pravé?

Chraňte počítač v síti a zabezpečte svůj koncept dat

V tento den narušení bezpečnosti a ukradené identity, nikdy nebylo důležitější mít své osobní údaje bezpečně uložené – přístupné pouze vy. Naštěstí, nebo bohužel, jakkoli se na to chcete podívat, je jich spousta nástroje pro správu hesel tam venku. Někteří sedí přímo na špici technologie; jiní se dokonce pohybují po internetu od 90. let.

Vzdálená správa a ukládání dat

Jak tedy víte, který nástroj je pro vás vhodný? Hledáte zvonky a píšťalky za nízkou cenu? Nebo něco jednoduchého, snadno použitelného a možná trochu dražšího? Nenechte se stresovat nákupním procesem. Jsme tu, abychom vám pomohli s komplexním porovnáním některých z nejlepších správců hesel.

Shromáždili jsme šest našich preferovaných možností – všechny nabízejí řadu výhod a výhod v reálném čase. Kam chcete jít … to je na vás.

LastPass

Koncept průzkumu zpětné vazby spokojenosti zákazníků

Jak jdou správci hesel, LastPass je do značné míry král. Je to snadno jeden z nejznámějších jmen, nemluvě o jednom z nejpoužívanějších nástrojů na trhu. Neexistuje mnoho nástrojů pro správu, které by se blížily shodě s reputací LastPass. Potíž je v tom, že je to také jedna z těch platforem, které hluboce rozdělují vyhrazené uživatele – – v zásadě, pokud se zaregistrujete pomocí LastPass, brzy zjistíte, že to buď milujete, nebo nenávidíte.

Screenshot části stránky lastpass.com Plány LastPass

Díky své počáteční popularitě příliv nových platforem připravil cestu pro konkurenci. Ale i přes to mají skalní fanoušci LastPassu určitě dobrý důvod, proč viset na svých bezplatných účtech (placené účty vám mohou provozovat zhruba 36 $ ročně a přicházejí s řadou doplňků, které vám mohou nebo nemusí připadat užitečné nebo nezbytné, protože tolik je již zahrnuto v základním účtu). Kromě nákladů je LastPass opravdu skvělá volba. Ukládá všechna vaše hesla – a to bezpečně – na různých platformách a zařízeních a bez problémů funguje pro osobní i obchodní potřeby.

Screenshot z lastpass.com Domovská stránka LastPass

LastPass umožňuje ukládat digitální záznamy (včetně hesel Wi-Fi, údajů o pasech / pojištění a členských smluv) a sdílet je stejně snadno. Je také skvělý pro online nakupování s přizpůsobitelnou možností automatického vyplňování a vestavěným generátorem hesel, který vytváří dlouhá náhodná hesla, která odradí hackery. Primárně funguje jako rozšíření webového prohlížeče, přestože má samostatné aplikace pro Mac OS X i Windows. I když je to technicky online systém pro správu hesel, existují situace, kdy bude fungovat i offline.

Podle jeho webových stránek existuje více než 25 milionů uživatelů LastPass – a asi 70 000 z nich jsou podniky. Tato čísla jsou pravděpodobně způsobena integračními schopnostmi manažera a skutečností, že LastPass podporuje celou řadu zařízení, včetně iOS, Android a dokonce i BlackBerry. Mějte však na paměti: rozhodně to není první volba každého. Jak si všimnete podle skóre Trustpilot, recenze jsou smíšené – a důvody jsou všude.

Screenshot z lastpass.com LastPass – důvěryhodné miliony

Pokud tedy hledáte schopný systém pro správu, LastPass je skvělý. Ale podle jeho zvuků, pokud se vám stane, že se zaseknete a budete potřebovat nějakou zákaznickou podporu, možná se vám nelíbí odpověď, kterou dostanete. Ať tak či onak, je to hazard, ale opět ti, kteří milují LastPass … LOVE LastPass

Skóre Trustpilot: 1,8 / 5 (nejnižší na našem seznamu)
CENA: Dostupné možnosti placeného členství zdarma
Podpora platformy: Windows a Mac
Mobilní podpora: iOS, Android a BlackBerry
Doplňky prohlížeče: Google, Chrome, Firefox, Linux, Opera, Microsoft Edge, Safari a další

Dashlane

Screenshot z daslane.com Dashlaneův plán pro jednotlivce


Zatím jsme na tomto seznamu viděli řadu provozuschopných bezplatných správců hesel, ale někdy stojí za to vydělat pár babek měsíčně. A štěstí pro vás, Dashlane je jedním z mála manažerů s možností placeného prémiového účtu (přibližně 40 $ ročně nebo 3,33 $ měsíčně), který ve skutečnosti stojí za bonusové funkce.

Díky prémiovému účtu (pro jednotlivce nebo rodiny – rodinné plány jsou strmých 60 $ ročně) je ukládání hesel neomezené a všechna svá hesla můžete synchronizovat na více zařízeních. Ale to není vše …

Screenshot z dashlane.com Funkce Dashlane

Dashlane má také mnoho patentů, které dokazují, že je lídrem v oblasti zabezpečení. Nejen, že jsou členové upozorněni na narušení dat a potenciální hackery, ale jsou jim také poskytnuty podrobné pokyny, jak se učit, jak jednat. Protože jedním z hlavních principů platformy je její závazek k ochraně soukromí. Dashlane je plně transparentní, pokud jde o sdílení dat (nedělají to) a úložiště (nevidí to – i kdyby chtěli).

Screenshot z dashlane.com Funkce VPN společnosti Dashlane

Nejatraktivnějším bonusem k získání měsíčního poplatku, který je pro Dashlane jedinečný od jiných správců hesel, je zabezpečená funkce zabezpečení VPN, která je ideální pro ty, kteří procházejí web pomocí náhodných hotspotů Wi-Fi. Nejlepší ze všeho je, že Dashlane přichází s průmyslovou reputací jako špičkový a nejlepší nástroj pro správu ve své třídě díky své jednoduchosti – skvělá volba pro ty, pro které mohou být nové služby v oblasti hesla a soukromého úložiště a chtějí začít s základní úvod. Rozhodně preferovaná volba pro nováčky.

Skóre Trustpilot: 4,4 / 5
CENA: Dostupné možnosti placeného členství zdarma
Podpora platformy: Windows a Mac
Mobilní podpora: iOS a Android
Doplňky prohlížeče: Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari a další

KeePass

Screenshot z keepass.com Domovská stránka KeePass

Pokud hledáte správce hesel s elegantním, nejmodernějším rozhraním a ostrými funkcemi UX / UI, možná budete chtít pokračovat v posouvání. Při návštěvě webu KeePass si možná myslíte, že jste se vrátili v čase. Domovská stránka je neuvěřitelně základní – téměř neodraditelná. Pokud vám však jde o bezpečnost a dobrou pověst, ještě pár kliknutí a začnete chápat, proč si to tolik uživatelů vybralo jako svůj preferovaný úložný web.

Kybernetická bezpečnostní koncepce

KeePass, který spadá do známé kategorie polarizačních nástrojů pro správu hesel, má své dlouholeté fanoušky a zapálené kritiky. Opravdu vše záleží na tom, o co jde. Pokud se vám tolik lidí líbí, myšlenka na ukládání vašich informací na cloudových platformách vás děsí, KeePass může být právě pro vás. Jednoduché, pevné a sotva viditelné.

Screenshot z keepass.com Domovská stránka KeePass

To ale neznamená, že KeePass nemá co nabídnout. Uživatelé, kteří se nestarají o cloudové systémy, mohou využít výhod většinou personalizovaného a přizpůsobitelného offline přístupu ke správě hesel.

Screenshot z keepass.com Verze KeePass

K dispozici je generátor náhodných hesel, podpora více jazyků a rozsáhlá architektura zásuvných modulů. KeePass je navíc přenosný a lze jej přenášet na USB flash disku a běží na Windows bez instalace (kompatibilní také s Mac).

Screenshot z KEEPASS.com KeePass na překladových souborech

Pro lepší představu o nabízené technologii: web chválí své přenosné funkce a výhody ukládání informací o klíčových souborech, které mohou žít na vypáleném CD nebo disketě (A FLOPPY DISK!) že jako varovný signál. KeePass je ale rozhodně sen začátečníka – jednoduchá, jednoduchá a základní správa a ukládání hesel v té nejlepší kvalitě.

Skóre Trustpilot: 4,0 / 5
CENA: Volný, uvolnit
Podpora platformy: Windows a Mac
Mobilní podpora: Omezený
Doplňky prohlížeče: Omezený

1 Heslo

Screenshot z 1password.com 1 Domovská stránka hesla

Účtováno jako nejoblíbenější správce hesel na světě, je snadné pochopit, proč je 1Password nadále tak oblíbeným. 1Password má nejen rozpoznatelný a důvěryhodný oborový název a reputaci, ale je to skvělý nástroj pro správu více účtů najednou – většinou.

Screenshot z 1password.com Stránka zabezpečení 1password

I přes zvýhodňování, které se mu dostalo do cesty, má 1Password několik nevýhod – z nichž jedna je více otravná než skutečný narušitel obchodu. Zatímco ostatní manažeři se do značné míry spoléhají na dvoufaktorové ověřování, díky 1Password budete pracovat trochu tvrději. Například pokud se uživatelé chtějí přihlásit ke svým účtům z nového zařízení, 1Password vám umožní zadat hlavní heslo a kód, který je k dispozici pouze prostřednictvím zařízení, které jste již dříve použili k přístupu k účtu. Pokud toto zařízení náhodou nemáte, 1Password vám bude muset zaslat další dlouhý a komplikovaný vygenerovaný kód, abyste se mohli vrátit. Není to nijak zvlášť výhodné, zvláště pro někoho, kdo se snaží omezit počet hesel. Posiluje však zabezpečení pole obsahujícího všechny vaše informace. Ale zpět k dobrým věcem.

Screenshot z 1password.com 1 Podpora hesel v možnostech synchronizace

1Password funguje hlavně jako offline nástroj pro správu desktopů (podobně jako KeePass), ale tato možnost je k dispozici, pokud chcete ručně nahrát svá hesla do cloudu nebo je synchronizovat se zařízeními pomocí jednotek Wi-Fi nebo USB. Poskytuje všechny standardní komfortní funkce mnoha dalších správců, včetně automatického vyplňování formulářů a smluv jediným kliknutím a nastavení chráněného soukromí s upozorněními na porušení. A i když je bezplatná služba skvělá a plně funguje, jak je, pro ty, kteří mají vyšší očekávání, existují placené možnosti. Například…

Screenshot z 1password.com 1 Plán rodin s heslem

Chcete mít vše v rodině? Možná nebude lepší manažer, protože 1Password nabízí specializované balíčky ochrany pro celé domácnosti. Za 4,99 $ za měsíc (pro rodinu s 5 –– 1 $ navíc na dalšího člena) vás 1Password automaticky přihlásí na oblíbené webové stránky každého člena rodiny jediným kliknutím a chrání tak cenná hesla, kreditní karty a cokoli jiného, ​​co je příliš osobní na to, e-mailem.

A pokud to může udělat všechno pro vaši rodinu, přemýšlejte o tom, co 1 Heslo může udělat také pro váš malý podnik. Náklady jsou vyšší u firemního účtu (od 7,99 USD na uživatele měsíčně), ale bezpečnost a klid za speciálními funkcemi ochrany osobních údajů 1Passwords, stejně jako 24/7 přístup k jejich zákaznickému servisu, mohou za to stát. Všechny úrovně předplatného navíc obsahují 30denní bezplatnou zkušební verzi bez rizika.

Screenshot z 1password.com 1 Obchodní plán hesla

Ale v zásadě platí, že cokoli od správce hesel potřebujete – ať už jste sólovým uživatelem, členem rodiny nebo součástí týmu v pracovním prostoru –– 1 heslo vás pokryje.

Skóre Trustpilot: 4,6 / 5
CENA: Dostupné možnosti placeného členství zdarma
Podpora platformy: Windows a Mac
Mobilní podpora: iOS a Android
Doplňky prohlížeče: Google, Chrome, Firefox, Linux, Opera, Microsoft Edge, Safari a další

RoboForm

Screenshot z roboform.com Domovská stránka RoboForm

Pokud hledáte správce hesel s elegantním, nejmodernějším rozhraním a ostrými funkcemi UX / UI, možná budete chtít pokračovat v posouvání. Pokud však jde o bezpečnost a solidní pověst, RoboForm může být pro vás tou pravou volbou.

Screenshot z 1password.com Recenze uživatelů RoboForm

Vysoce všestranný nástroj s několika úžasnými, integrovanými funkcemi a zásuvnými moduly pro spoustu různých prohlížečů jsou uživatelé RoboForm odhodlaní a neotřesitelní ve své loajalitě.

RoboForm původně debutoval na trhu v roce 1999 – starožitnost podle moderních standardů. Ve skutečnosti zůstává jedním z nejstarších dosud funkčních nástrojů pro správu hesel, která jsou k dispozici. A z dobrého důvodu: funguje to! Navzdory pokrokům v oblasti manažerských technologií za posledních 20 let RoboForm provedl jen velmi málo změn nebo snah držet krok s aktuálními trendy – a skutečnost, že je stále tak populární, by vám měla říct vše, co potřebujete vědět.

Navíc na rozdíl od jiných úrovní placených služeb bezplatná verze RoboForm neumožňuje synchronizaci hesel mezi více zařízeními. Pokud chcete mít ve své síti plně přístupnou službu správy, možná budete chtít hledat upgradovanou prémiovou službu jinde.

Screenshot z roboform.com Centrum nápovědy RoboForm

Ale základní možnosti RoboForm jsou zcela cenově dostupné a přicházejí s odpovídajícími bonusy, včetně vícefaktorových autentizací a vyhrazené, prioritní podpory od jejich zákaznického servisního týmu – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Skóre Trustpilot: 4,7 / 5
CENA: Dostupné možnosti placeného členství zdarma
Podpora platformy: Windows a Mac
Mobilní podpora: iOS a Android
Doplňky prohlížeče: Chrome, Firefox, Explorer, Microsoft Edge, Safari, Opera a další

Bitwarden

Screenshot bitwarden.com Stránka produktů společnosti Bitwarden

Je to jednoduché. A pak je tu jednoduché A bezplatné. Podle jeho webových stránek to Bitwarden rozděluje tak jednoduše, jak je to možné: „Správce hesel je k ničemu, pokud k němu nemáte snadný přístup.“ A to do značné míry říká všechno. Bitwarden není jen jedním z nejdůvěryhodnějších, nejspolehlivějších a bezplatných dostupných nástrojů pro správu hesel, je také neuvěřitelně uživatelsky přívětivý a nabitý spoustou funkcí.

Screenshot bitwarden.com Bitwardenův open source software

Díky open-source softwaru společnosti Bitwarden je přístupnost nejvyšší prioritou. Nabízí skvělé zabezpečení napříč různými platformami a zahrnuje praktické faktory, jako je synchronizace pro týmy a firmy na více zařízeních. Nejen to, ale také nabízí neomezené online úložiště a volitelné možnosti vlastního hostování. A co je nejlepší – základní plán je doslova ZDARMA.

Screenshot bitwarden.com Stránka s cenami společnosti Bitwarden

Prémiové plány začínají na 10 USD ročně a zahrnují další funkce, jako jsou zprávy o stavu úložiště, které vám sdělí, která z vašich hesel mohou být příliš slabá nebo snadno uhodnutelná, stejně jako prioritní zákaznická podpora, která je k dispozici, kdykoli je budete potřebovat – což pravděpodobně bude nikdy, díky vší pozornosti věnované šifrování dat. Bez ohledu na to, jaké úrovně máte členství, jsou vaše data plně šifrována, než opustí vaše zařízení, a k nim máte přístup pouze vy.

Screenshot bitwarden.com Domovská stránka společnosti Bitwarden

Přestože má Bitwarden díky své jednoduchosti pověst špičkového nástroje – a i když to může znít lákavě -, možná budete potřebovat něco trochu hlouběji než renomovaného bezplatného manažera. Bitwarden však zůstává skvělou volbou pro ty, kteří mohou být v nástrojích pro správu hesel noví a chtějí začít se základním úvodem. Rozhodně preferovaná volba pro nováčky.

Skóre Trustpilot: 4,4 / 5
CENA: Dostupné možnosti placeného členství zdarma
Podpora platformy: Windows a Mac
Mobilní podpora: iOS a Android
Doplňky prohlížeče: Google, Mozilla, Opera, Microsoft Edge, Safari a další

Koncept kybernetické bezpečnosti

Tady to máš! Komplexní srovnávací příručka pouze pro šest největších jmen a nejpopulárnějších správců hesel na trhu. Jak vidíte, každý systém nabízí něco pro téměř každého – od začátečníků po odborníky; od rozpočtovaných a bankéřů. Ale na konci dne je ďábel v detailech. Stojí to za to utratit? Nebo se vám podaří natáhnout své dolary výměnou za špičkové služby a zabezpečení? Nyní, když znáte výšky, minima a vše mezi tím, věříme, že budete schopni určit, který nástroj pro správu je pro vás ten pravý.

FAQ

Co je správa hesel?

Správa hesel je sada zásad a osvědčených postupů pro uživatele při efektivním ukládání a správě hesel k zabezpečení hesel, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu.

Jak fungují správci hesel napříč zařízeními?

Správce hesel ukládá vaše hesla v šifrované podobě, pomáhá vám generovat bezpečná náhodná hesla a umožňuje vám snadný přístup k vašim heslům na všech různých zařízeních (počítače, smartphony, tablety).

Jsou správci hesel v bezpečí?

Správci hesel ukládají vaše hesla do zabezpečeného trezoru a umožňují vám použít k nim hlavní heslo zpěváka. Volitelně můžete použít další vrstvu zabezpečení přidáním dvoufaktorové metody ověřování do svého účtu.

Kolik stojí správci hesel?

Správci placených hesel obvykle stojí jednu osobu od 20 do 60 USD za rok, i když slušní jsou k dispozici pro bezplatné a špičkové možnosti.

Mohou být hackeři správci hesel?

Každý správce hesel má chyby, které by útočníkům mohly umožnit krást hesla z rozšíření prohlížeče Chrome nebo aplikace pro Android.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map