Bitcoin nahradí měnu Fiat | Zde je možné, jak to bude možné

Bitcoin

Po poměrně dlouhou dobu bylo běžnou praxí mezi některými investory, kteří uvažovali o investování části svých podílů do zlata nebo jiných cenných komodit. Je to do jisté míry správné, protože zlato je dobrá volba, jak zachránit svá portfolia před inflací a poklesy akciových trhů. A co je zajímavé si všimnout, je to, že se objevuje stejná myšlenka o bitcoinu.

Není vůbec špatné investovat do bitcoinu poměr vašich podílů, protože investujete do zlata ve víře, že je to cenná komodita. Je třeba vzít v úvahu částku, kterou byste měli investovat do bitcoinu, když investujete do zlata v domnění, že jde o poměrně nejlepší bezpečné aktivum.

Bitcoin je v přírodě také těkavý jako zlato

BitcoinZdroj: Nezávislý

Hospodářská krize v důsledku pandemie vyvolala u některých investorů obavy z obrovské inflace. Mnoho centrálních bank, včetně Federálního rezervního systému USA a Bank of Canada, začalo dávat do oběhu více peněz, aby udrželo tempo ekonomické aktivity. Zdá se, že jde o stejnou hospodářskou krizovou situaci, jaká byla pozorována během globální finanční krize v letech 2007–2008.

A očividně by tento příval peněz vedl k větší inflaci, jak se obává mnoho investorů. V této situaci se tedy investoři, kteří mají obavy z rostoucí inflace, spoléhají na zlato jako na zajištění proti němu. I když vidíme, že centrální banky mohou pokročit ve zvyšování množství peněz, což povede k omezenému množství zlata dostupného na světě. Vyzkoušejte Bitcoin Prime Pro více informací.

Může bitcoin bojovat proti inflaci?

Bitcoin se nepodařilo nafouknout, protože ho musíte těžit, abyste získali více mincí. Jedná se o digitální token, který je speciálně navržen jako alternativa k inflačním národním měnám. Také má maximální limit 21 milionů mincí. K dispozici jsou také některé nové mince, ale jsou vytvářeny pouze jako odměna pro „horníky“. Tito horníci používají svůj výpočetní výkon k záznamu a ověřování krypto transakcí. Dosud bylo vytěženo 88 procent z celkového množství bitcoinů.

Ale v případě zlata vidíme, že je ve skutečném světě málo užitečné. Mohl by být použit k výrobě šperků, dekorací nebo jako sběratelský předmět. I když můžeme bitcoiny použít k zaplacení řady zboží a služeb prodejci kryptoměn. Obě tato dvě aktiva jsou hodná platebních metod, pokud pro ně získáte ochotné kupce.

Jako investice existuje mnoho lidí, kteří nakupují bitcoiny jako zlato a nestarají se o výkonnost akciového trhu. Zlato je vyvýšeným aktivem a obecně se považuje za bezpečnou komoditu, přesto je ovlivňováno v době turbulencí na trhu. Zlato i bitcoiny jsou volatilní aktiva a používají se také jako zajištění proti inflaci.

Optimální portfolio k zahrnutí nejméně 6% BTC

Výzkumná studie ekonoma Yale Aleha Tsyvinského a zpráva Bitcoinistu ukazují, že byste měli ve svém portfoliu držet jen asi 6% BTC, abyste získali optimální konstrukci. A i když jste zkušeným obchodníkem s kryptoměnami, měli byste udržovat minimálně 4% alokace BTC. Studie také ukazuje, že nejzkušenější kryptoobchodníci odváží se investovat do tohoto prostoru pouze 1% svých aktiv.

Vyšší potenciální návratnost?

kryptoměnaZdroj: IG

Tsyvinski a crityic v této zprávě uvedl, že je pravda, že kryptoměny jsou nestálé, ale stále jsou považovány za aktivum s vyššími potenciálními výnosy. Tato studie se týkala pouze bitcoinů, etherea a zvlnění.

Stejné stanovisko předal také Dragan Boscovic z Arizonské státní univerzity. Zastává názor, že institucionální investoři se zvláště zajímají o investice do tohoto nového aktiva, protože to považují za cennou investiční příležitost; to povzbudí jednotlivé investory. To by také pomohlo v rozvoji zájmu o to, aby majitelé malých obchodů a spotřebitelé začali obchodovat s kryptoměnou. Na druhou stranu se Tsyvinského studie staví proti laureátovi Nobelovy ceny Robertu Shillerovi, který označil bitcoin za neúspěšný experiment za „další příklad lidského chování.“

Pochopení rizika

Takže na začátku můžete do bitcoinů trochu investovat .. Odborníci říkají, že byste měli udělat důkladný průzkum a domácí úkoly, než se vrhnete do větších investic. Porozumět do hloubky základní technologii blockchainu a povaze digitálních aktiv. Pokud investujete bezmyšlenkovitě, utratili byste neinvestování.

Vážní investoři, kteří to plánují investujte do kryptoměny by měl k tomu přistupovat s dlouhodobou mentalitou a také by měl být připraven čelit těžkým a nestálým časům, které by vám mohly přinést možnost 100% ztráty z této digitální měny.

Doporučený obrázek: DanielsTrading

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map