Bitcoinové cenové zkušenosti zažily zásadní pokles – podezření, že za to mohou těžaři

Cena bitcoinu

Nová medvědí vlna začala 2. července, kdy bitcoiny během dvou a půl hodiny ztratily 300 $.

Hodinové adresy bitcoinů dosáhly v ten den 2letého maxima a hodinové aktivní adresy také dosáhly nového ročního maxima, podle údajů Glassnode.

Tento nárůst adres se však dokázal shodovat s propadem ceny bitcoinu o 300 $, přičemž tržní strop přední mince ztratil za posledních několik hodin 4 miliardy $.

Indikátory ukazují začátek nové medvědí sezóny

Za poslední dva měsíce vykazoval bitcoin boční obchodní model, i když nedávný tlak je ve prospěch prodejců. Mince 22. června vzrostla na 9 780 USD, ale poté v následujících dnech opět klesla a podle údajů Coinmarketcap se aktuálně obchodovala za 9,134,94 USD.

Z tohoto grafu BTC / USD je patrné, že cenová akce vstoupila na medvědí stranu, z rostoucího klínového vzorce.

btc_jul2_4h-min-min

Náhlý nárůst prodejního tlaku tlačil bitcoiny přes týdenní otevřenou podporu (bílá čára) na 9 113 $ dolů pod podporu 500-EMA (označeno červeně), což je kolem 8 944 $.

Před medvědí sestupem vypadali býci docela aktivně, dvakrát testovali 50-EMA (modrá čára), ale nálada na trhu se náhle změnila poté, co se jim již po páté nepodařilo projít silným odporem 9 260 $ (jak si všimli na 30minutový graf níže).

V současné době bude cenovou úrovní, při které bude bitcoin čelit největší odolnosti proti jakémukoli krátkodobému uptrendu, cena, za kterou se tento týden mince otevřela, 9 113 $ a někde blízko úrovně 9 200 $, pokud se cena bitcoinu vrátí zpět na předchozí úroveň podpory vzestupného klínového vzoru (žlutá čára).

Je možné si všimnout, že existuje určitá podpora na psychologické úrovni 9 000 $ a zpět na úrovni 500-EMA na základě nižších úrovní. Specialisté však spekulují, že by mohlo dojít k druhému prodejnímu hnutí, které nastane, jakmile medvědi obnoví své síly z nedávného poklesu. Pokud by k tomu došlo, mohli by prodejci bitcoinů cílit na krátkodobý cíl 8 800 USD, což byla cena, která dříve sloužila jako podpora, a úroveň rozšíření Fibonacci 0,5.

btc_jul2_30m-min

“Bitcoin pravděpodobně zamíří na re-test denního MA 200, poté, co poruší, znovu otestuje a bude odmítnut na vzestupné trendové linii od maxima 20. března, minima 10. května a dále,” uvedl krypto analytik a osobnost Twitteru BigCheds z CNBC Africa 2. července.

200denní klouzavý průměr, na který poukázal BigCheds, je aktuálně umístěn na 8 360 $. Trendová linie sloužila jako cenová rezistence pro bitcoiny 20. března, kdy se obchodovalo kolem 6 980 USD. Stejná trendová linie fungovala jako podpora na druhé straně 10. května, blízko 8 100 $.


Bitcoin nedávno prošel touto trendovou linií směrem dolů a začal znovu testovat tuto úroveň jako nový odpor.

Bitcoinu se podařilo 2. července znovu vrátit z méně než 9 000 $ a v době tisku si obnovil svoji pozici na této úrovni.

Jsou horníci důvodem poklesu ceny bitcoinů?

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti pro datovou analytiku Digital Assets Data, Mike Alfred, nedávno naznačil, že těžaři bitcoinů mohli mít nějaký vliv na nedávné cenové výkyvy bitcoinů (BTC).

“Je těžké definitivně říci, ale zdá se, že akce horníků mají přímý a okamžitý dopad na cenu,” uvedl Alfred 1. července.

“To je zvláště patrné během mimořádných událostí, jako například 23., kdy jsme viděli, jak těžaři vykládají.” >O 300% více BTC, než toho dne vytěžili, “uvedl v souvislosti s pohybem cen bitcoinů 23. června.

Obrázek s laskavým svolením údajů o digitálních aktivech

„Rolling MRI (Miner’s Rolling Inventory) se od poloviny výrazně snížil, což znamená, že horníci drží více BTC než těží,“ řekl 18. června Alfred a poukázal na výrazný nárůst obtížnosti bitcoinového řetězce. Všiml si však, že o několik dní později, 23. června, se zvýšila MRI.

Teoreticky by to naznačovalo, že je kladen větší důraz na prodej od horníků, což by mohlo vysvětlit, proč cena bitcoinu tak prudce klesla.

11. května bitcoiny prošly třetím rozpůlením, což snížilo odměnu za těžbu bloku bitcoinů. To znamená, že horníci nyní dostávají 6,25 BTC namísto 12,5 BTC, které dříve vytvořili při objevování nového bloku. Mnoho analytiků a obchodníků očekávalo, že by horníci mohli začít prodávat své BTC, protože těžba by pro ně již nebyla zisková kvůli snížení blokové odměny.

Z minulých historických grafů bitcoin prudce vzrostl před svým snížením na polovinu a po této události nastalo medvědí období. Bitcoin poté zhruba rok po rozpuštění výrazně vzroste cena, což si většina obchodníků s kryptoměnami přeje, aby se to stalo i tentokrát.

Doporučený obrázek: TechCrunch

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map