Cardano vs Ethereum: Porovnání kryptoměny v roce 2020

cardano vs etehreum

Cardano a Ethereum jsou dva z nejznámějších projektů v krypto prostoru a dnes je budeme analyzovat v našem srovnání Cardano vs Ethereum.

Co je Cardano?

Cardano je blockchainový projekt, který byl navržen na podporu funkčnosti chytrých kontraktů.

Projekt byl vyvinut v roce 2015 organizací s názvem Input Output Hong Kong (IOHK), kterou vede spoluzakladatel společnosti Ethereum Charles Hoskinson. Zatímco Ethereum je považováno za blockchain druhé generace, Cardano tvrdí, že je blockchain třetí generace.

Nativní krypto platformou Cardano je mince ADA, kterou lze také použít k provádění transakcí v síti.

Projekt je veden týmem vědců, vědců a vědců, kteří společně pracují na dlouhodobém cíli zajišťování rychlých, levných a vysoce škálovatelných transakcí.

Na rozdíl od většiny blockchainů, které ožívají rozdvojením, tým ADA vytvořil vlastní protokol od nuly pomocí programovacího jazyka Haskell.

Co je to ethereum?

Ethereum vytvořil v roce 2015 Vitalik Buterin a je známo, že je prvním blockchainem, který kdy implementoval inteligentní smlouvy. Ethereum se tak stalo všestrannějším než bitcoin, protože mělo více účelů než podporovat finanční transakce.

Ale stejně jako bitcoin, i Ethereum lze použít k odesílání a přijímání mincí v podobě nativního krypto etheru.

Síť Ethereum je decentralizovaná, ale všechny chytré smlouvy a transakce jsou ověřovány komunitou.

Nyní, když víte, co jsou Ethereum a Cardano, se podívejme na některé z jejich definujících funkcí v našem průvodci „Cardano vs Ethereum“.

Cardano vs Etereum: Statistiky

Cardano je na 13. místě s tržním stropem 971 196 803 USD a 24hodinovým objemem 49 149 252 USD. Cena je v době psaní tohoto článku 0,037459 USD. V současné době je v oběhu 25 927 070 538 ADA z celkové dodávky 31 1112 483 745 ADA..

Ethereum se umístilo na 2. místě s tržním stropem 15 744 613 960 USD a 24hodinovým objemem 9 168 341 537 USD. Aktuální cena ETH je v době psaní tohoto článku na 144,21 USD. V současné době je v oběhu 109 176 123 ETH.

Cardano vs Ethereum: Konsenzus a technologie

Obě platformy používají „mechanismus konsensu“, který ověřuje nové transakce před jejich přidáním do bloku.

Ethereum v současné době používá konsensus „Proof of Work“, který je stejný jako v případě bitcoinů. Tento algoritmus vyžaduje hodně výpočetní síly k vyřešení kryptografických rovnic transakcí.

Těžařské ethereum lze provádět pomocí výkonného hardwaru zvaného ASIC, přičemž horníci soutěží o to, kdo jako první vyřeší rovnice a získá odměnu ETH.

Model Proof of Work společnosti Ethereum vyžaduje více elektřiny, protože problém s řešením se zvyšuje, když se k síti připojí více horníků.

Model Proof of Work také omezuje počet transakcí, které lze ověřit, přičemž Ethereum spravuje pouze 15 transakcí za sekundu.

Proto Ethereum pracuje na upgradu Proof of Stake, aby byly transakce rychlejší, levnější a škálovatelnější. Očekává se, že k Casperově upgradu dojde v roce 2020, což posune Ethereum z Proof of Work na Proof of Stake.

Důkaz práce vs. důkaz o podíluDraglet

Přechod z PoW na PoS však není snadný úkol. To spekulovalo, že Ethereum bude mít výsledný blockchainový hybrid, sloučení mezi PoW a PoS.

Cardano je založeno na variantě „Proof of Stake“ podobné Delegated Proof of Stake, která se nazývá „Ouroboros“. Model Proof of Stake využívá padělatele, kteří jsou uživateli, kteří „vsazují“ mince ADA.

Model Ouroboros byl vytvořen týmem Cardano a neměl žádné minimální množství potřebné pro sázení.

V roce 2020 se očekává, že Cardano upgraduje svou již existující platformu PoS na veřejnou síť. Charles Hoskinson uvedl, že nová síť bude mít stokrát více lidí provozujících její software než jakýkoli jiný PoW systém.

“To představuje výchozí bod pro úplné předání protokolu komunitě,” uvedl spoluzakladatel.

Za poslední dva roky společnost Cardano vyvinula a otestovala fungující systém PoS.

Poté, co byl proveden upgrade „Shelly“, Cardano začalo pracovat na upgradu, který by zavedl funkčnost chytré smlouvy, která by umožňovala vývoj dApp. Tým se také snaží zvýšit škálovatelnost sítě na 10 000 transakcí za sekundu. Očekává se, že upgrady Shelly, Goguen a Basho budou dokončeny do konce roku 2020.

Cardano vs Ethereum: Předpovědi a budoucí vývoj

vývoj ethereumaffidaty.io

Od té doby, co Ethereum debutovalo na kryptotrhu, si vedlo dobře. A to nepřekvapuje, protože se jednalo o vůbec první blockchainový projekt poskytující technologii inteligentních kontraktů a dodnes si drží druhou pozici podle tržní kapitalizace. Jedná se o nejpoužívanější platformu pro vydávání počátečních nabídek mincí (ICO) pro nové start-upy a nové tokeny.

Ethereum má také zabudováno mnoho dApps ve svém ekosystému, které používají etherovou minci. Projekt má stále problémy se škálovatelností, ale doufají, že díky jejich upgradům Proof of Stake, Plasma a Sharding bude problém vyřešen.

Cardano, stejně jako zbytek odvětví kryptoměn, zaznamenalo znatelné snížení hodnoty.

cardano develompentchangelly.com

Hlavním problémem společnosti Cardano je proces pomalého vývoje, kdy tým tvrdí, že si na výrobu produktu udělal čas bez jakýchkoli nedostatků.

Platforma musí ještě projít dlouhou cestou, aby dosáhla svého konečného cíle neomezených, okamžitých a bezplatných transakcí. Přestože se tým skládá ze zkušených inženýrů, vědců a vývojářů, neexistuje žádná záruka, že projekt bude někdy dokončen, a investoři mohou mezitím ztratit zájem.

Plán Cardano je ambiciózní s plány budoucího rozvoje, včetně implementace kvantově odolných adres, hlasování v řetězci a plateb mimo řetězec.

Předpovědi pro ETH i ADA jsou buď medvědí nebo býčí, v závislosti na osobě, která předpovídá. Odhaduje se, že ETH dosáhne kdekoli od 1 000 do 11 000 USD v roce 2020, zatímco u Cardano se předpokládá, že se bude v roce 2020 obchodovat mezi 0,08 a 10 USD.

Cardano vs Ethereum: Verdikt

Ethereum by se mohlo zdát zřejmým vítězem v bitvě Cardano vs Ethereum, protože je to již druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace a druhé zbývá ještě dlouhá cesta, než dokončí svůj produkt.

Poznámka: Tento příspěvek byl původně publikován 9. prosince 2018 a byl zcela aktualizován z hlediska úplnosti a věrohodnosti obsahu 9. ledna 2020.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map