Co je to papírová peněženka?

Jak dáváte bitcoiny na papír?

Není kryptoměna jen číslo na hlavní knize?

Pokud papír peněženky zmást vás, jste na správném místě.

Papírová peněženka je možná nejméně chápaná z mnoha metod ukládání bitcoinů na trhu.

Jak fungují

Papírové peněženky, které byly poprvé představeny a popularizovány v roce 2011, poskytují offline (tzv. „Studené“) ukládání vašich mincí. Spolu s párem soukromého a veřejného klíče jsou přidruženy QR kódy. V tištěné podobě to usnadňuje příjem nebo výdaje bitcoinů.

Zatímco papírové peněženky s bitcoiny zavedly další úroveň zabezpečení proti některým hrozbám, pro ostatní se ukázaly být zranitelnější.

Bez úplného pochopení způsobu skladování papírové peněženky a rizik (a jak tato rizika kompenzovat) je šance na ztrátu vašich prostředků vysoká.

To platí zejména v případě, že ukládáte celý svůj sat stack do jednoho soukromého klíče.

Jak utrácet mince na papírovou peněženku

Nevyslovený předpoklad je, že prostředky budou nakonec „zameteny“ do samostatné adresy peněženky pro aktivní výdaje.

Tento zásadní detail snadno chybí začínajícím uživatelům, kteří nevědí, jak bitcoinové transakce fungují pod kapotou.

Nebezpečí používání papírových peněženek k ukládání krypto

Při jednání s bitcoiny byste měli předpokládat, že vaše WiFi bude vždy kompromitováno a monitorováno (i když si myslíte, že tomu tak není).

Z tohoto důvodu musíme při vytváření papírové peněženky vymyslet metodu, která tato rizika zmírní.

Pro generování klíčů doporučuji použít novou instalaci systému Linux na zařízení, které nikdy nebylo online. Můžete sledovat této příručce pro vytvoření vlastního zaváděcího Linux LiveCD nebo USB. Tato CD jsou skvělá pro příležitosti, kdy potřebujete rychlou a snadnou instalaci OS.

USB klíčenka

Samozřejmě budete muset tento pár klíčů odeslat do tiskárny, abyste vytvořili samotnou papírovou peněženku. Nyní však čelíme novému problému, protože nebezpečí ztráty našich mincí se pouze přesunulo z digitálního světa do fyzického (tiskárna).

Porucha zařízení a další neočekávané nehody mohou mít za následek nesprávné vytištění vašich klíčů nebo QR kódů. V každém kroku je důkladně otestujte.

Tyto tištěné znaky nelze a nelze předpokládat, že byly správně přeneseny na papír.

Váš pár klíčů je nyní vytištěn bezchybně.

Bohužel ještě nejsme z lesa.

Proč?

Protože by samotný papír mohl být ztracen, odcizen, pozorován nežádoucími stranami, spálen, vybledlý nebo utrpěl poškození vodou.

Možná by vás zajímalo: „Mám si prostě dát papírovou peněženku do bezpečnostní schránky?“

Bankovní vklady

Mohlo by to zmírnit některá rizika, ale bezpečnostní schránky nedoporučuji.

Nejprve je většina pojištěna pouze do výše 500 USD. Jak nedávno shrnul New York Times:

A každopádně, pokud by se něco stalo s vaší papírovou peněženkou, když jste v péči banky, budete muset prokázat nejen to, že jste uložili peněženku v krabici, ale také to, kolik peněženka držela.

Předpokládá se, že vůbec můžete bance důvěřovat; to je předpoklad stále více neopodstatněné při diskusi o soukromí bezpečnostních schránek.

Nejlepší způsob ukládání kryptoměny

Od zavedení papírových peněženek byl návrh na vylepšení bitcoinů (BIP 0032) změnil a vylepšil směr, kterým se správa a zabezpečení bitcoinů ubírá.

Místo páru klíčů s jednou adresou, který je dodáván s papírovou peněženkou v bitcoinech, je deterministická peněženka (jako a Trezor Model T nebo Jeden) má mnohem větší flexibilitu.

Trezor model T

Umožní vám vytvořit libovolný počet adres pomocí hardwarové nebo online peněženky (přečtěte si o kolik bitcoinových adres existuje).

Pomocí mnemotechnické pomůcky můžete klíčová slova ukládat snadněji tak, že tiskárnu úplně vyjmete z procesu. Ruční psaní je jednoduchý a přímý přístup, i když riziko zničení ohněm nebo vodou přetrvává.

To je místo, kde zařízení jako Billfodl svítí.

Billfodl je dokonalým společníkem pro model Trezor Model T. Koupit Billfodl

Zálohování deterministických počátečních slov vaší hardwarové peněženky v jednom pohodlném a neporušitelném zařízení nebylo nikdy jednodušší.

Byl optimalizován pro snadné nastavení a prošel přísné testování ve všech extrémních destruktivních podmínkách. Zabezpečení se nevyrovná žádnému jinému offline médiu Billfodl.

Závěr

I když jste zabezpečili svou papírovou peněženku před prolomením online, stále to není úplně bezpečné.

Papírová peněženka je vystavena řadě reálných, ale nevyhnutelných rizik. V některých ohledech byla tištěná metoda ukládání klíčů výrazným zlepšením oproti čistě online metodám ukládání dat již v roce 2011.

Papírové peněženky jsou však nyní považovány spíše za střední krok ve vývoji bitcoinů.

Díky deterministickým metodám a hardwarovým peněženkám byla bitcoinová papírová peněženka zastaralá. Jednoduše byste měli považovat papírové peněženky za příliš těžkopádné a nebezpečné pro použití.

Papírové peněženky jsou však užitečné pro konkrétní aplikace, jako je darování malých částek bitcoinů novým uživatelům.

Ale pro hodler, je lepší získat a používat hardwarovou peněženku, jako je Trezor nebo Ledger Nano S.

Když spárujete hardwarovou peněženku s Billfodl, nikdy nebylo přímočařejší zabezpečit své bitcoiny robustním a offline způsobem. Zjistit více o Billfoldovi nebo použijte tlačítko košíku k provedení nákupu.

FAQ

Potřebuji krypto peněženku?

Pokud máte co do činění s kryptoměnami, ano – potřebujete krypto peněženku. Odborníci doporučují uživatelům investovat do více než jednoho druhu peněženky, aby byly jejich kryptoměny v bezpečí.

Co je to papírová peněženka?

Papírová peněženka je metoda pro skladování kryptoměn za studena. Liší se od horké peněženky, protože nefungují přes internet. Jak název napovídá, je vyroben z papíru a obsahuje QR kódy a klíče, které se používají při transakcích.

Jsou papírové peněženky populárnější než jiné peněženky?

Když byly papírové peněženky poprvé představeny, byly velmi populární. Uživatelé si ale brzy uvědomí, že papírové peněženky mohou být ztraceny, odcizeny, pozorovány nežádoucími stranami, spáleny, vyblednuty nebo způsobeny poškození vodou, a proto prozkoumali jiné bezpečné způsoby držení své kryptoměny.

Co je to hardwarová peněženka?

Hardwarová peněženka ukládá soukromé klíče a její hlavní výhodou je, že soukromé klíče jsou uloženy v zabezpečeném hardwarovém zařízení a nelze je ze zařízení přenášet v holém textu..

Co je softwarová peněženka?

Softwarová peněženka je aplikace nainstalovaná na pevný disk vašeho počítače. To vám nabízí úplnou kontrolu a bezpečné transakce, protože vaše kryptoměny jsou přístupné pouze na vašem vlastním počítači.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map