Co je to směrovač VPN

Ať už chcete streamovat svá oblíbená pořady, platit účty nebo přistupovat k důležitým cloudovým souborům, internet je vaším řešením. Je smutné, že vaše procházení je stěží soukromé. Vlády, poskytovatelé internetových služeb, kontrolní agentury a počítačoví zločinci neustále sledují a narušují vaše soukromí.

Zločinci chtějí ukrást vaši identitu. Poskytovatelé internetu chtějí prodat vaše data. A vlády často chtějí omezit to, co vidíte a říkáte online. To znamená, že potřebujete speciální internetový nástroj k překonání geografických omezení, překonání cenzury a ochraně vašich online dat.

A Soukromá virtuální síť (VPN) je vynikající nástroj, pomocí kterého můžete soukromě procházet internet a zabezpečit svá data. Je však těžké nainstalovat VPN na více zařízení, která vlastníte. Musíte si stáhnout více aplikací a před surfováním na internetu si vždy pamatujte, že máte zapnutou VPN. Udělejte jednu malou chybu na jednom ze svých gadgetů a riskujete odhalení své identity.

Naštěstí, pokud se rozhodnete nainstalovat VPN na router, můžete zajistit ochranu celé vaší domácí sítě najednou.

Co je směrovač VPN?

Jedná se o router typu, který je kompatibilní s připojením VPN a má na něm nakonfigurovanou VPN. Směrovač VPN může navázat zabezpečené online připojení pro celou síť – na softwarové i hardwarové úrovni. Jakmile máte aktivní předplatné, můžete zabezpečit více zařízení připojených k routeru VPN. To zahrnuje smartphony, počítače, chytré televize, herní konzole, tablety a další. Jak funguje směrovač VPN?

Jednoduše řečeno, integrovaný směrovač VPN šifruje a zajišťuje váš síťový provoz mezi nakonfigurovaným směrovačem a internetem. Pokaždé, když se pokusíte procházet internet, směrovač VPN zašifruje vaše data ještě předtím, než je ISP uvidí. Váš provoz procházení je nyní odeslán do zabezpečeného tunelu a směrován přes server VPN, ke kterému jste připojeni. Všechny externí weby a zvědavé oči uvidí váš provoz pocházející z maskovaného umístění serveru VPN – a tím zakryjí vaši skutečnou identitu.

Výsledkem je, že každé zařízení přistupující k internetu prostřednictvím routeru VPN je chráněno automaticky. To znamená, že můžete připojit více domácích / kancelářských zařízení k jednomu routeru VPN a procházet internet, aniž byste se dívali přes rameno.

Jak mohu získat směrovače VPN?

Existují dva způsoby, jak získat směrovač VPN. Můžete si vybrat koupit předkonfigurovaný router, nebo se můžete rozhodnout stáhnout konfigurační soubory a nainstalovat je ručně na aktuální router. Nákup a předkonfigurovaný router je nejlepší volba – vynikající řešení pro netechnické uživatele. To je také nejlepší volba, pokud si chcete koupit nový router pro domácí použití.

Pokud však již máte směrovač, doporučuji vám stáhnout konfigurační soubory z oficiálních webových stránek VPN a nastavit VPN. Tato možnost vám ušetří náklady na nákup nového routeru, ale proces konfigurace může být složitý. Naštěstí můžete snadno kontaktovat zákaznickou podporu vaší VPN a její agenti vám s tímto procesem pomohou. Můžete také sledovat této příručce jak nastavit VPN na routeru.

Poznámka: Ať už se rozhodnete koupit předkonfigurovaný směrovač nebo si stáhnete konfigurační soubory pro svůj směrovač, automaticky vám to neposkytuje službu VPN. Chcete-li odemknout výhody routeru VPN, musíte si zakoupit předplatné VPN.

Výhody použití routeru VPN

Možná se ptáte, proč všechny tyto potíže stojí za námahu? Jaké výhody vám přináší provozování routeru VPN oproti běžnému provozu VPN?

Jednorázová instalace


Router VPN musíte nakonfigurovat pouze jednou. Nemusíte stahovat a instalovat různé klienty VPN na domácí nebo kancelářské zařízení. To znamená, že můžete snadno zabezpečit provoz procházení každého připojeného zařízení bez problémů.

Ušetřete na nákladech na předplatné

Při zakoupení předplatného routeru VPN s tím nejsou spojeny žádné další náklady. Jedna licence vám umožní chránit neomezený počet zařízení bez nutnosti upgradovat balíček. Pokud tedy máte rozpočet, je nákup balíčku routeru VPN vynikající volbou pro zabezpečení více zařízení najednou.

Mějte na paměti, že stále musíte koupit plán směrovače VPN, i když vlastníte předem nakonfigurovaný směrovač.

Podpora všech platforem zařízení

Směrovače VPN jsou kompatibilní se všemi zařízeními, která se mohou připojit k internetu. Volba směrovače VPN vám ušetří potíže se stahováním různých klientů VPN pro všechna zařízení, která vlastníte. Kromě toho domácí zařízení, jako jsou chytré televize a herní konzole, většina VPN nepodporuje. Naštěstí můžete použít router VPN k zabezpečení všech z nich najednou.

Také vám ušetří čas při hledání internetu a hledání kompatibilních aplikací pro vaše různá zařízení.

Zajistěte úplné zabezpečení

Instalace VPN na domácí router znamená, že celá vaše domácí síť je zabezpečena před zvědavými očima. Dobrá VPN přidává další vrstvu zabezpečení, která dokáže odrazit externí útoky kyberzločinců zaměřených na vaši síť.

Nikdy nezapomeňte použít VPN

Při použití routeru VPN nedochází k žádným chybám. Při používání zařízení pravděpodobně občas zapomenete zapnout VPN. Naštěstí to není případ routerů VPN. Veškerý příchozí a odchozí internetový provoz je automaticky šifrován na úrovni routeru, než se dostane k vašim domácím gadgetům. Díky tomu můžete nechat připojená zařízení neúmyslně, aniž byste se dívali přes rameno.

Zabalit

Směrovače VPN jsou bezpochyby skvělé, pokud si přejete zabezpečit své domácí nebo kancelářské zařízení bezproblémově.

Nejlepší část: můžete snížit náklady, které byste jinak utratili při nákupu více předplatných pro vaše zařízení. Důvodem je to, že k zabezpečení mnoha zařízení stačí vašemu routeru VPN jediná prémiová licence. Má to však háček.

Pokud většina vašich domácích uživatelů obvykle cestuje nebo tráví většinu času mimo domácí / kancelářskou síť, není směrovač VPN tím nejlepším řešením.

Pokud ale trávíte většinu času doma nebo v kanceláři, můžete snadno nastavit směrovač VPN a užívat si internet bez hranic. Po celou dobu si užíváte anonymitu, špičkové zabezpečení a maximální rychlost.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map