Co je to výměna SIM karty

Ano, podvod zvaný výměna SIM je věc a umožňuje podvodníkům používat vaše mobilní číslo k převzetí vašich finančních účtů.

ilustrace osobních údajů o rybolovu z počítače

Výměna SIM karet k tomu využívá ověřování pomocí telefonu. Aby došlo k úspěšnému podvodu s výměnou SIM karty, počítačoví zločinci unesou vaše číslo mobilního telefonu a použijí ho k získání vašich citlivých osobních údajů a bankovních účtů.

dvě sim karty se šipkami směřujícími od jedné k druhé

Zde je krátká verze toho, jak to funguje. Můžete se pokusit o přístup k jednomu ze svých bankovních účtů, který používá dvoufaktorové ověřování založené na textu. Týká se to, když začnete přistupovat ke svému účtu zadáním svého uživatelského jména a hesla.

Poté vaše banka odešle kód do vašeho mobilního zařízení, abyste mohli pokračovat v procesu přihlášení.

Někteří podvodníci však mohou změnit SIM kartu spojenou s vaším mobilním číslem. To jim poskytuje kontrolu nad telefonním číslem, což znamená, že mohou získat přístup k vašemu bankovnímu účtu a vašim financím.

novinka s nadpisem, který píše Oběť 24 milionů USD Pouzdro na výměnu SIM, píše otevřený dopis předsedovi FCC

Jsme tu, abychom vám řekli vše o výměně SIM karet a jak se chránit před tímto druhem podvodu. Tady je vše, co musíte vědět.

Co zahrnuje útok na výměnu SIM karty?

sim výměna infografika

Útok na výměnu SIM karty se jinak označuje jako rozdělení SIM karty, SIMjacking, únos SIM karty a scamming portů. Jedná se o podvod, ke kterému dochází, když podvodníci používají slabost dvoufaktorového ověřování a ověřování, což zahrnuje druhý krok procesu přijímání textových zpráv nebo telefonních hovorů na vaše číslo mobilního telefonu.

Pojďme si projít některé základy SIM karet. SIM karty se používají jako úložiště pro data lidí v telefonech Global System for Mobile (GSM).

Pokud nemáte SIM kartu v telefonu GSM, nemůže používat mobilní síť. To znamená, že přístup k mobilnímu číslu je pro podvodníky nesmírně užitečný.

Hlavní otázkou však je – jak podvodníci získají přístup k vašemu telefonnímu číslu?

počítačoví zločinci kradou data online uživatelům

Kyberzločinci začnou shromažďovat co nejvíce osobních údajů o vás. Shromažďují informace o vás zasláním phishing e-maily, používání malwaru, průzkumy prostřednictvím sociálních médií a využívání temného webu.

Když mají podvodníci dostatek dat, mluví s vaším mobilním operátorem. Vydávají se za vás a předstírají, že ztratili nebo poškodili (vaši) SIM kartu.

počítačový zločinec loví simíka z mobilního telefonu

Podvodníci poté požádají o aktivaci nové SIM karty pro jejich držení. Pokud je podvod úspěšný, přenese se vaše číslo buňky do mobilu podvodníka s jinou SIM kartou.

Podvodníci mohou také předstírat, že při přechodu na nové mobilní zařízení potřebují pomoc.

Jakmile podvodníci mohou ovládat vaše mobilní číslo, mohou podvodníci pomocí vašeho telefonního čísla získat přístup k vašim bankovním účtům a dalším organizacím. Protože mnoho bank používá pro vstup přístupové kódy zasílané na mobilní zařízení, podvodníci mohou přijímat jakékoli kódy nebo resetování hesla přímo do jejich zařízení.

počítačový zločinec krade peníze a informace

Jakmile získají přístup k vašemu bankovnímu účtu, mohou si v bance založit druhý účet na vaše jméno. Jelikož jste již zákazníkem, mohou existovat méně energické bezpečnostní kontroly. Poté mohou pokračovat a provádět převody mezi těmito dvěma účty, aniž by zvýšily poplachy.

Jak lze zabránit útoku na výměnu SIM karty?

novinka s nadpisem, který píše Výměna SIM karet, je v Kalifornii stále populárnější

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se můžete chránit před podvody vyměňujícími SIM karty. Zde je návod, jak se chránit před podvody vyměňujícími SIM karty.

Dejte si pozor na phishing e-mailů

kolem postavy chycené v rybářském háku

Jedním ze způsobů, jak zabránit výměně SIM karty, je naučit se, jak se chránit před phishingovými e-maily. Tímto způsobem můžete zabránit podvodníkům v získávání přístupu k osobním údajům, které jim mohou pomoci přesvědčit vaši banku nebo poskytovatele mobilních telefonů, že jste to vy.

Aktualizujte zabezpečení svého účtu

zámek zabezpečeným heslem

Dalším nápadem je zlepšit zabezpečení účtu vašeho mobilního zařízení. Rozhodněte se pro silné heslo, které by bylo téměř nemožné uhodnout a použít otázky a odpovědi, na které znáte odpovědi jen vy.

Přidejte další PIN kód

skrytý kód PIN

Pokud vám mobilní operátor umožňuje zvolit jiný přístupový kód nebo PIN pro vaši komunikaci, je dobré to udělat pro další dávku ochrany.

Vyberte společnosti, které používají zpětná volání

ikona telefonního hovoru

Mnoho společností zavolá zákazníkům zpět, aby se ujistili, že mluví se správnou osobou, než jim nabídnou přístup k účtům. Jedná se o efektivní způsob, jak udržet účty v bezpečí a chytit zloděje identity.

Použijte hardwarové ověřovací zařízení, jako je Yubikey

ikona klíče čas

Pokud chcete své dvoufaktorové ověřování ještě zintenzivnit, můžete si vybrat fyzické hardwarové zařízení jako a Yubikey.

Tyto malé přívěsky se vejdou na klíčenku a připojí se k USB portu vašeho počítače, aby vám pomohly potvrdit vaši identitu. Pokud používáte fyzické zařízení, jako je Yubikey, stejně jako své heslo a vypínání SMS, pak bude podvodník doslova muset ukrást vaše klíče, aby získal přístup k vašemu telefonnímu číslu. Díky tomu je velmi nepravděpodobné, že by došlo k podvodu s výměnou SIM karty.

Všechny Yubikeys ve srovnání

YubiKey 5 NFC

Yubikey 5 NFC

 • USB-A konektor
 • Funkce NFC
 • Vodotěsný a odolný proti rozdrcení

KUP NYNÍ YubiKey 5ci

YubiKey 5Ci

 • Nejlepší pro uživatele počítačů Mac
 • USB-C a Lightning konektor
 • Vodotěsný a odolný proti rozdrcení

KUP NYNÍ YubiKey 5c

YubiKey 5C

 • Nejlepší pro uživatele počítačů Mac
 • USB-C konektor
 • Pokud nepotřebujete bleskový konektor, můžete ušetřit 20 $

KUP NYNÍ Bezpečnostní klíč NFC

Bezpečnostní klíč NFC

 • Nejlepší pro uživatele, kteří nepoužívají LastPass
 • Rozpočtová verze 5 NFC
 • Nejlepší pro uživatele, kteří nemohou utratit mnoho

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Nepoužívejte také ověřovací aplikace

žádné mobilní ověřování

Ověřovací aplikace jako Autentizátor Google a Lastpass ověřovatelé jsou určitě bezpečnější než SMS dva faktory. Používají dočasné přístupové kódy generované serverem služeb a jsou zobrazeny pouze na místním zařízení. I tyto aplikace však trpí bezpečnostními dírami a špatnou uživatelskou zkušeností, díky nimž jsou matoucí. I když je to lepší než SMS, stále vám doporučujeme vzdát se autentizačních aplikací, jakmile váš hardware bude mít dva faktory (například váš Yubikey) dorazí poštou a můžete si jej nastavit.

Profesionálové

 • Aplikace pro ověřování jsou bezpečnější než dva faktory SMS
 • Vygenerované dočasné přístupové kódy se zobrazí pouze na místním zařízení

Nevýhody

 • Bezpečnostní díry
 • Špatný uživatelský zážitek
 • Není tak bezpečný jako hardware dva faktory

Profesionálové

Nevýhody

 • Aplikace pro ověřování jsou bezpečnější než dva faktory SMS
 • Bezpečnostní díry
 • Vygenerované dočasné přístupové kódy se zobrazí pouze na místním zařízení
 • Špatný uživatelský zážitek
 • Není tak bezpečný jako hardware dva faktory

Závěr

Podvody se zaměňováním SIM karet jsou jedním velkým důvodem, proč spoléhání se na číslo mobilního telefonu není nejlepší metodou pro potvrzení vaší identity organizacím, jako jsou banky. Investováním svého času do dalších vrstev ochrany můžete chránit své osobní údaje, bankovní účty a identitu. Zjistěte více informací na jak zde chránit telefon a data na něm.

FAQ

Co je to výměna SIM karty?

Výměna SIM karet je podvod, který využívá funkci poskytovatelů mobilních služeb k přenosu telefonního čísla na jiné zařízení s jinou SIM kartou.

Jak se chránit před výměnou SIM karty?

Udržujte své osobní údaje v bezpečí online, přidejte silná hesla v kombinaci s bezpečnostními otázkami, zavolejte svého mobilního operátora a zeptejte se ho, jak můžete chránit svůj účet přidáním PIN nebo hesla a používat hardwarové ověřovací zařízení jako yubikey.

Jak zjistit, zda jste vyměnili SIM kartu?

Prvním znakem útoku na výměnu SIM karty je, že SIM karta ztratí veškeré služby a nebude moci přijímat hovory, SMS nebo přístup k internetu.

Co dělat, když dojde k výměně SIM karty?

Zavolejte svému mobilnímu operátorovi a sdělte mu, že jste na SIM nebo účtu neprovedli žádné změny. Měli byste také kontaktovat svou banku a zkontrolovat transakce, které nejsou vaše.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map