Coinbase vs Bitstamp | Porovnání kryptoměn v roce 2020

Coinbase a Bitstamp jsou dvě kryptoburzy, které jsou v krypto komunitě známé svou vynikající pověstí a obchodními službami. Bitstamp i Coinbase jsou na trhu kryptoburzy již více než 7 let, což z jejich týmů dělá jedny z nejzkušenějších.

V našem článku budeme vedle sebe porovnávat vlastnosti každé burzy, abychom vám pomohli vybrat tu pravou pro vás.

O společnosti Coinbase

Coinbase

Společnost Coinbase byla poprvé založena v roce 2012 v San Francisku v Kalifornii Brianem Armstrongem a Fredem Ehrsamem.

Coinbase je považována za jednu z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších platforem pro obchodování s kryptoměnami. Na burze je BitLicense, což znamená, že je to jedna z mála kryptoměn, které mohou legálně fungovat v New Yorku..

Společnost uzavřela partnerství s předními značkami, jako jsou Dell, Expedia, Time Inc. a další, aby usnadnila platby bitcoinem.

Platforma je zprostředkovatelem, který umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat kryptoměny za stanovenou cenu na základě aktuálního trhu. To znamená, že nemusíte čekat na párování objednávek, protože transakce jsou rychlé a jednoduché.

O bitstampu

Bitstamp

Bitstamp, burzu, kterou založili Slovinci Nejc Kodric a Damijan Merlak v roce 2011, byla vybudována tak, aby byla stejně bezpečná a spolehlivá jako bankovní služba.

Zakladatelé provedli výměnu v souladu s mnoha pravidly a předpisy, aby udrželi bezpečnost finančních prostředků zákazníků.

Stejně jako v jejich rodném Slovinsku neexistoval žádný regulační rámec pro kryptoměny, burza se přestěhovala do Londýna a nakonec se usadila v Lucembursku, zemi se správnými předpisy, pokud jde o záležitosti kryptoměny.

V roce 2016 se společnost Bitstamp stala první plně certifikovanou kryptoburzou, protože získala licenci v Lucembursku.

Coinbase vs Bitstamp: Dostupné měny

Coinbase podporuje různé kryptoměny: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, 0x, USD mince, token základní pozornosti, Ripple, EOS, Stellar, Augur, DAI, Link, Atom, Kyber Network a Zcash.


Bitstamp umožňuje uživatelům obchodovat se dvěma fiat měnami: americkými dolary (USD) a eury (EUR). Lze také provádět vklady v britských librách a švýcarských francích, ale před obchodováním budou převedeny na USD nebo EUR.

Pokud jde o krypto, Bitstamp je ve svém seznamu omezenější a má pouze 5 kryptoměn: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) a Ripple (XRP).

Coinbase vs Bitstamp: Dostupné země

Coinbase podporuje 77 zemí z Afriky, Evropy, Austrálie, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Jižní Afriky.

Díky lucemburské licenci je Bitstamp k dispozici ve všech 27 zemích Evropské unie. Letos Bitstamp získal licenci od newyorského ministerstva financí, což znamená, že může legálně působit v USA. Aktivizuje se také ve 49 dalších zemích mimo EU, včetně Austrálie, Brazílie, Číny, Jižní Afriky a Jižní Koreje.

Coinbase vs Bitstamp: rozhraní a uživatelská zkušenost

Coinbase je často uváděn jako nejlepší platforma pro začínající obchodníky. Důvodem je, že byl vytvořen s ohledem na jednoduchost a snadné použití, jehož cílem je replikovat funkce PayPal.

Zatímco Bitstamp má estetický design rozhraní a méně obchodních funkcí, rozložení je trochu matoucí, zejména pro začátečníky. Většina nových obchodníků si stěžuje, že stránka Tradstiew společnosti Bitstamp má příliš mnoho komplikovaných funkcí.

Bitstamp

I když obě platformy podporují směnárenské služby bitcoin / americký dolar, fungují odlišně. Coinbase je burza brokerů, což znamená, že uživatelé nakupují a prodávají bitcoiny přímo od společnosti za fiatovou měnu. Kupující a prodávající místo toho mezi sebou neobchodují, přejdou na stránku „koupit / prodat“, kde zadají své objednávky a obchodují s cenami stanovenými Coinbase.

Protože uživatelé obchodují přímo s Coinbase, není čas čekat na spárování objednávek a ke konverzi dochází rychle po zadání objednávky.

Bitstamp je burzovní platforma, kde uživatelé mezi sebou nakupují a prodávají za nejvýhodnější ceny dostupné v systému. Výhodou je, že obchodníci mohou hledat ceny, které jsou pro ně výhodnější, a provádět ziskové obchody.

Pokud hledáte rychlé kryptoměny bez jakýchkoli komplikací, pak je pro vás Coinbase lepší alternativou.

Coinbase vs Bitstamp: mobilní aplikace

Bitstamp obsahuje mobilní aplikace pro uživatele iOS i Android, ale došlo k určitým stížnostem ohledně jeho nedostatku funkcí a latence, pokud jde o aktualizace.

Coinbase má také aplikace pro operační systémy iOS a Android. Mobilní aplikace Coinbase mají lepší hodnocení než aplikace Bitstamp, přičemž uživatelé chválí jejich spolehlivost a snadné použití.

Coinbase vs Bitstamp: Vklady a výběry

Bitstamp podporuje vklady a výběry prostřednictvím fiatů a kryptoměn, SEPA a mezinárodního bankovnictví, stejně jako nákupy kreditních karet.

Uživatelé Coinbase mohou provádět platby různými způsoby:

  • Bankovní převod (stejně jako ACH v USA a SEPA v EU);
  • Kreditní karty;
  • Debetní karty;
  • PayPal (pouze výběr);
  • Uvedené krypty;
  • CAD, EUR, GBP, SGD, & americký dolar.

Coinbase vs Bitstamp: Poplatky

Stejně jako většina burz se poplatky liší podle země uživatele, způsobu platby, měny a objemu obchodování.

Coinbase účtuje své obchodní poplatky na základě následující struktury:

  • 10 $ a méně: poplatek 0,99 $;
  • 10 až 25 USD: poplatek 1,49 USD;
  • 25 až 50 USD: poplatek 1,99 USD;
  • 50 až 200 USD: poplatek 2,99 USD.

Za nákup kreditní nebo debetní karty je na Coinbase účtován poplatek 3,99%.

Standardní nákup / prodej Okamžité nákupy (pouze debetní karta) Bankovní převody (SEPA) – vstup / výstup * Rychlejší platby
1,49% 3,99% Zdarma / 0,15 € Volný, uvolnit
Způsob platby za nákup / způsob platby za prodej Poplatek za efektivní rychlost konverze (po vzdání se)
Bankovní účet v USA 1,49%
Coinbase USD peněženka 1,49%
Debetní karta 3,99% ***
USD metoda vkladu Poplatek
ACH Transfer Volný, uvolnit
Bankovní převod 10 $ (25 $ odchozí)

Bitstamp uplatňuje své poplatky na objem obchodů za 30denní období, přičemž 0,50% se vztahuje na obchody pod 10 000 USD a 0,25% na obchody nad 20 000 USD. Výběr SEPA má poplatek 3 EUR a nákup kreditní kartou poplatek 5%.

Mezinárodní bankovní vklady mají poplatek 0,05% (minimální poplatek = 7,5 USD / EUR, maximální poplatek = 300 USD / EUR) a poplatek za výběr 0,1% (minimální poplatek = 25 USD / EUR). Vaše banka může účtovat další poplatky.

Typ služby SEPA Mezinárodní drát
Převod zpět 0,25%

(minimální poplatek = 25 EUR)

0,25%

(minimální poplatek = 25 EUR)

Přenosová stopa 30 EUR 35 USD
Převést změny 30 EUR 35 USD
Správní náklady 50 EUR 50 USD
Přenos odvolání 30 EUR 35 USD
Potvrzení o převodu 30 EUR 35 USD
Odrazené převody Účtováno jako běžný bankovní vklad Účtováno jako běžný bankovní vklad
Typ transakce Poplatek
Vklad 0,05%

(minimální poplatek = 7,5 USD / EUR, maximální poplatek = 300 USD / EUR)

Vybrání 0,1% (minimální poplatek = 25 USD / EUR. Vaše banka může účtovat další poplatky

Krypto vklady na obou burzách jsou zdarma.

Coinbase vs Bitstamp: Zabezpečení

Coinbase a Bitstamp mají vysoké hodnocení, pokud jde o jejich implementace zabezpečení.

Obě burzy uplatňují silná bezpečnostní opatření a ukládají většinu svých kryptoměnových prostředků do studených peněženek, aby zajistily své prostředky před pokusy o hackerství. Téměř 98% finančních prostředků společnosti Coinbase je uloženo ve studených peněženkách, zatímco zbývající 2% jsou pojištěna syndikátem společnosti Lloyd’s of London. USD fondy zákazníků se sídlem v USA mají pojištění FDIC pro ztráty až 250 000 USD.

Bitstamp také uchovává většinu svých digitálních aktiv v chladírnách.

Coinbase dosud nebyl nikdy hacknut, ale uživatelé přišli o finanční prostředky kvůli phishingovým podvodům nebo incidentům, při nichž byla odcizena hesla jejich účtů.

Bitstamp byl hacknut v lednu 2015 a ztratil 19 000 BTC, což bylo v té době zhruba 5,1 milionu. Zatímco narušení ovlivnilo pověst společnosti Bitstamp, společnost tvrdě pracovala na prosazení silnějších bezpečnostních mechanismů a svým zákazníkům vyplatila jejich ztracené prostředky. Bitstamp od té doby zaznamenal jakékoli zásadní bezpečnostní problémy.

Fondy společnosti Bitstamp byly auditovány účetními Ernst and Young. Platforma byla testována, aby zjistila, zda správně používají a ukládají peníze svých zákazníků, a prošla auditem.

Obě platformy vyžadují, aby uživatelé měli na svých účtech aktivovanou dvoufaktorovou autentizaci.

Coinbase má dobré výsledky, pokud jde o bezpečnost, ale v únoru 2018 způsobila obavy, protože poskytla podrobnosti 13 000 uživatelů IRS.

Coinbase a Bitstamp jsou legálně licencovány pro provoz v USA a Evropě.

Coinbase vs Bitstamp: Zákaznická podpora

Coinbase údajně nabízí vynikající služby zákazníkům ve srovnání s většinou kryptoměn. Tým zákaznické podpory společnosti Coinbase lze kontaktovat e-mailem a nedávno přidali telefonickou zákaznickou podporu, což je pro kryptoburzu velkým přínosem, protože takovou možnost nenabízí mnoho. Čas odezvy na lístky podpory byl hlášen mezi 24 a 48 hodinami.

Bitstamp byl také hodnocen tak, aby poskytoval slušnou zákaznickou podporu. Výměny je možné dosáhnout buď e-mailem, nebo telefonicky do nejbližší kanceláře pro případ nouze.

Bitstamp také obsahuje na svých webových stránkách sekci FAQ, která podrobně popisuje, jak lze platformu používat. Začátečníkům doporučujeme tuto sekci analyzovat, aby lépe porozuměli rozhraní a TradingView.

Na většinu stížností od společnosti Bitstamp odpovídá přímo jejich tým podpory a obvykle se týkají uzavření účtů po uložení neobvykle vysokých částek pro tyto uživatele.

Coinbase vs Bitstamp: veřejné mínění

Coinbase je považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších v krypto průmyslu. Tato platforma se trvale řadí mezi 1 nebo 2 nejdůvěryhodnější burzy ve vyhledávání Google a je často doporučována jako nejlepší krypto broker pro uživatele se sídlem v USA..

Bitstamp si také v minulých letech vybudoval silnou reputaci a získal si respekt komunity díky své snaze nabídnout nejlepší zabezpečení a dodržování předpisů. Burza je hodnocena jako jedna z nejlepších platforem kryptoměn pro uživatele se sídlem v EU.

Coinbase vs Bitstamp: Verdikt

Coinbase a Bitstamp jsou přední burzy v krypto průmyslu.

Coinbase by byla vhodnější volbou pro ty, kteří chtějí převést USD, protože sídlí v USA. Zatímco uživatelé se sídlem v EU, kteří chtějí financovat své účty v eurech prostřednictvím SEPA převodu, by se měli rozhodnout pro Bitstamp.

V debatě Coinbase vs Bitstamp není jasný vítěz; vše záleží na vaší volbě fiat, krypto, umístění a rozpočtu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map