Cold Wallet vs Hot Wallet: Jaký je rozdíl?

horká peněženka studená peněženka

Peněženky jsou softwarové programy a zařízení, která ukládají soukromé a veřejné klíče bitcoinů a dalších kryptoměn. Existuje několik typů peněženek, ale hlavní kategorie, do kterých je lze rozdělit, jsou studené peněženky a teplé peněženky. V tomto článku probereme, jaké výhody a nevýhody přináší každý typ peněženky, abyste si mohli vybrat, která je pro vás a vaše potřeby správná.

Horké peněženky

Hot peněženky jsou peněženky, které jsou připojeny k internetu a jsou také v různých kategoriích.

Stolní peněženky jsou formou horkých peněženek, která je nainstalována ve vašem osobním počítači. Uživatelé mají kontrolu nad svými soukromými klíči a mají také možnost šifrování své peněženky, aby se zabránilo pokusům o hackerství.

Seznam sledovaných ICO

Desktopové peněženky jsou považovány za nejbezpečnější variantu, pokud jde o horké peněženky, ale nemusí být praktické pro denní obchodníky, kteří chtějí rychle nakupovat a prodávat kryptoměny. Desktopové peněženky mají také více možností týkajících se výběru kryptoměn, které na ně mohou být uloženy.

Procesy stahování a nastavení některých peněženek pro stolní počítače však někdy mohou vyžadovat určité technické znalosti, což se může ukázat jako obtížné pro ty, které s kryptoměnou začínají. Velkou nevýhodou desktopových peněženek je to, že pokud dojde ke krádeži nebo poškození, může dojít k trvalému ztrátě přístupu k vaší kryptoměně, protože není implementován správný zálohovací systém.

Mobilní peněženky jsou aplikace pro smartphony, které běží na mobilních zařízeních. Jedná se o nejpraktičtější druh horkých peněženek a jsou ideální pro obchodníky, kteří jsou vždy na útěku.

Přestože některé mobilní peněženky obsahují možnosti zabezpečení s více podpisy, nejsou tak bezpečné a neměly by ukládat velké množství kryptoměn. Některé mobilní peněženky nedávají uživatelům přístup k jejich soukromým klíčům, což může být problém.

Online peněženky, nebo webové peněženky, jsou typem peněženek provozovaných prostřednictvím online platformy, díky čemuž jsou nejvíce náchylné k hackování. Z tohoto důvodu se většinou doporučují pro krátkodobé obchodování.

Výhodou je, že k nim lze přistupovat z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu a transakce lze provádět rychle a snadno. Online peněženky jsou nejbezpečnější, když se používají v tandemu se zabezpečenou stolní nebo offline peněženkou.

Zabezpečení horkých peněženek závisí na tom, jaké bezpečnostní návyky mají uživatelé, a na chování zúčastněných třetích stran. Tyto platformy jsou citlivé na hackery, protože jsou neustále připojeny k internetu.

Ukládání malého množství digitální měny do horkých peněženek je v pořádku, protože hackeři pravděpodobně neztrácejí čas a prostředky pro přístup k malým částkám peněz. Vyskytlo se mnoho případů krádeží, které zahrnovaly horké peněženky. Bitcoiny v hodnotě milionů dolarů byly údajně odcizeny při pokusech o hackerství (viz incident Mt Gox).

Studené peněženky

Studené peněženky jsou metodou ukládání volby pro hodlery se značným množstvím bitcoinů. Typy studených peněženek jsou: papírové peněženky a hardwarové peněženky.

Papírové peněženky jsou dokumenty, na kterých jsou vytištěna všechna data potřebná pro generování bitcoinů. Jsou ideální pro dlouhodobé skladování, protože nikdo nemůže hacknout papír. Nevýhodou je, že mohou být odcizeny nebo poškozeny v důsledku nesprávných podmínek skladování. Ukládání bitcoinů na papírové peněženky by mělo být během tiskových příprav prováděno s velmi přísnými opatřeními, aby bylo vše zabezpečeno.

Blockgeeks

Hardwarové peněženky jsou fyzická offline zařízení, která vypadají podobně jako USB s rozhraním, které lze připojit k počítači, pokud chcete přenášet kryptoměny. Protože během generování seedu nejsou připojeni k internetu a umožňují vám uchovat si soukromé i veřejné klíče, považují se za nejbezpečnější možnost ukládání..

Jaký druh peněženky potřebuji?

Nyní, když jste byli seznámeni s hlavními typy peněženky, projdeme hlavní aspekty a funkce, abyste mohli učinit informované rozhodnutí a vybrat ten, který odpovídá vašim potřebám.

Steemit

Pokud plánujete časté obchodování, je lepší volbou horká peněženka

Pokud vás zajímá HODLing většího množství kryptoměny po delší dobu, aby se jejich hodnota zvýšila, doporučuje se studená peněženka, protože má nejsilnější zabezpečení.

Obchodníci, kteří chtějí ukládat více druhů altcoinů, by měli hledat peněženku, která nabízí kompatibilitu pro širší výběr kryptoměn.

Měli byste hledat peněženku s rozhraním, se kterým můžete snadno komunikovat. Pokud jste technicky zdatnější a umíte zvládnout složitější instalace a postupy, můžete se rozhodnout použít ten, který odpovídá vaší úrovni znalostí. Vlastnit peněženku s funkcemi, které nemůžete ovládat, by bylo časově náročné a frustrující.

Zeptejte se sami sebe, zda se můžete starat o fyzickou peněženku nebo zda je pro vás obtížné ji udržet v bezpečí.

Z bezpečnostního hlediska, pokud hledáte nejlepší bezpečnostní opatření, pak je ideální volbou studená peněženka.

Závěr

Tímto zakončujeme náš článek o horkých a studených peněženkách. Doufáme, že zde uvedené informace pomohou při hledání ideální peněženky pro vás.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map