Freewallet Insights, Pandemic Aftermath a kryptografické trendy 2020 – exkluzivní rozhovor se Solomonem Brownem

Freewallet

Tentokrát jsme měli to potěšení mluvit se Solomonem Brownem, vedoucím PR oddělení ve Freewalletu. Nejoblíbenějším produktem společnosti je její Freewallet: krypto peněženka, která podporuje více než stovku aktiv, která lze zakoupit prostřednictvím kreditní karty. Freewallet navíc nabízí 22 aplikací s jednou měnou pro Android a 11 aplikací pro iOS, které podporují celkem 22 mincí a žetonů.

Solomon je dobře obeznámen s propagací blockchainových startupů, které mu umožnily zahájit jeho funkční období Freewallet v roce 2018 a přejít na svou současnou pozici. Kromě PR se specializuje na právní rámce týkající se kryptoměn, které existují v různých zemích po celém světě.

Ahoj Solomon, jsem rád, že jsi s námi. Freewallet Family známe jako univerzální platformu pro vše, co v kryptoměnách potřebujete. Nedávné funkce vydané společností však ukázaly, že je stále co růst. Prosím, řekněte nám o nich více.

Dobře, než se k tomu dostaneme, rád bych poděkoval Coindoo za rozhovor se mnou, abych měl šanci podělit se o své odborné znalosti a říct svému publiku o našich nejnovějších událostech.

Na začátku roku 2020 jsme uvedli aktualizovanou verzi 16 našich mono peněženek, abychom našim uživatelům poskytli lepší použitelnost. Díky aktuálnímu zásobníku a přesunu našeho hlavního zaměření na vývoj back-endu jsme byli schopni přepsat aplikace pro Android a iOS na celkem 11 mincí a žetonů a umožnit jim pohodlnější použití.

Nyní je většina funkcí a výhod k dispozici přímo v aplikacích. Kromě toho, protože upřednostňujeme zabezpečení vedle stability, jsou nové peněženky dobře chráněny a byly provedeny určité konstrukční změny, které usnadňují pracovní vytížení a zrychlují všechny operace v systému. Co mě osobně považuje za nejatraktivnější, je aktuální podpora push-notifikací na každém zařízení, která vás informuje o výplatách i výplatách. Jsem chlápek z Apple Watch a vždy to mám zapnuté, takže se vždy cítím jistý, že moje data jsou v bezpečí, protože aplikace reaguje, i když jsem offline nebo back-end kapky.

Rád bych také upozornil na naše posílené partnerství s Changelly, jehož cílem je přesunout transakce s více než 50 digitálními aktivy mimo blockchain. Tuto funkci jsme plánovali již dlouho, ale globální turbulence na Covid-19 urychlily naše společné úsilí. Uživatelé tak dostali příležitost ušetřit na bezplatných transakcích, které jsou možné v rámci Freewallet ekosystém a využít výhod lepších směnných kurzů, které jsou stejné jako v Changelly. Rychlejší provedení výměny (pouze 1–2 minuty) a vylepšená anonymita jsou další klíčové výhody, zejména v dobách extrémní zranitelnosti trhu, protože vaše převody nebudou zahlceny dlouhými potvrzovacími časy a nebudou veřejně vysílány.

Freewallet poskytuje svým uživatelům vazební služby. Když už mluvíme podrobněji o bezpečnostních problémech, můžete komentovat dramatická vlákna na Twitteru, Redditu a dalších kanálech sociálních médií, která vyjadřují nedůvěru v hostované peněženky? A jaké výhody opatrovnické krypto peněženky nabízejí?

Pravdou je, že debata o věznicích proti nevázaným peněženkám má stejný smysl jako násilný konflikt mezi Big-endianem a Little-endianem z Gulliverových cest Jonathana Swifta. Ano, soukromé klíče zákazníků uchovává Freewallet, ale pokud uživatel ztratí přístup ke svým údajům, neznamená to, že pokud uživatel ztratí přístup ke svým datům, neznamená to, že přijde o své finanční prostředky. Jeho účet lze snadno získat e-mailem.

Pokud mluvíme o transakčních chybách, cítím silně, že většině z nich je možné se vyhnout a vůbec nesouvisí s poskytovatelem peněženky. Navíc jsou tyto chyby obvykle opraveny zákaznickým servisem, což je další zásluha opatrovnických peněženek. Proto se tento typ krypto peněženky jeví jako obzvláště vhodný pro začátečníky. S týmem podpory, který je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu a řeší nejrůznější problémy, snažíme se vás zálohovat. Není to velký problém, pokud omylem provedete platbu na složenou adresu, například bez jakýchkoli odkazů na ID peněženky. Neustále vykupujeme podobné chybné transakce a vracíme peníze. Samozřejmě nemůžeme nic udělat lusknutím prstů. Existují méně časté situace, které vyžadují čas, úsilí a zdroje, ale my jsme vždy připraveni pomoci našim uživatelům.

Freewallet si již vybralo více než 3 miliony uživatelů z více než 100 zemí. Odkud pochází vaše hlavní publikum? Jaké trhy považujete za nejpříznivější pro to, aby vaše společnost v roce 2020 rozšířila svou mezinárodní klientskou základnu?

Jak jste řekli, máme obrovské množství uživatelů po celém světě. Seznam našich 10 nejlepších zemí, měřeno počtem návštěv, zahrnuje USA, Velkou Británii a Německo, na které jsme hrdí. Přesuneme-li se dále na východ, se vším, co se děje v rychle rostoucím asijském krypto sektoru kvůli koronaviru, očekáváme, že se k naší rodině Freewallet připojí více čínských uživatelů, protože trh Střední říše vypadá v tuto chvíli nejslibněji..

Co se týče pandemie, jak se změnilo chování spotřebitelů ve Freewallet?

Týden po nechvalně známém kolapsu kryptoměny, ke kterému došlo 13. března, vzrostly nákupy bitcoinů o 30%, stejně jako celkový počet žádostí o nákup. Daleko zajímavější je, že jsme zaznamenali přesně stejný nárůst počtu uživatelů, kterým se podařilo koupit krypto, což se ukázalo být vůbec nejvyšší, protože noví i staří zákazníci zintenzivnili svou aktivitu najednou. Ve výsledku jsme také zaznamenali dobrý 45% nárůst objemu transakcí.

Freewallet

Museli jste během karantény reorganizovat své podnikání? Čelili jste nějakým výzvám a jak jste jimi prošli?

Díky specifikům našeho odvětví je strukturálně tým Freewallet decentralizovaný a sdružuje přibližně sto zaměstnanců z celého světa se společným cílem. Naštěstí vynucování opatření samoizolace nemělo žádný dopad na naše pracovní procesy a náš zákaznický servis je stále k dispozici nepřetržitě.

Drsné emoční prostředí je ale úplně jiná věc. Stát na břehu nejistoty je depresivní, protože nikdo není schopen objasnit, jak se bude vyvíjet probíhající zdravotní a hospodářská krize. A v těchto těžkých dobách se vaše práce může stát vaším útočištěm. Opravdu miluji cestování a bylo to velmi frustrující, že musím přijmout realitu, ve které musím zůstat doma a můžu jen snít o příležitosti odejít znovu do zahraničí. Ale já už mám řešení a moje série Crypto Geography, která mi umožňuje cestovat kamkoli chci – interně – mi pomohla zmírnit moji nudu. Ale tento druh cestování je také snazší pro váš rozpočet.

Ano, přečetl jsem si vaše články o kryptografii týkající se používání kryptoměny a předpisů v zemích po celém světě. Z vašeho pohledu, kterou zemi lze nazvat hlavním městem celého kryptoprůmyslu?  

To je dobrá otázka, ale o tom mohu jen spekulovat. Například díky malému postoji ke kryptoměně a příslušnému podpůrnému rámci se maltská vláda pravděpodobně promění ve svou malou zemi v prosperující blockchainový uzel. Říkají, že malí holubi mohou nést skvělé zprávy, a zdá se, že tomu tak je i na Maltě. Samotné burzy založené pouze na tomto blockchainovém ostrově se mohou pochlubit značným podílem na objemu obchodování, zatímco někteří lídři v oboru plánují přemístit své sídlo tam. Pokud by stejná tendence v průběhu času přetrvávala, máme všechny důvody se domnívat, že k prosperitě Malty přispěje více krypto podnikatelů.

Nedávno vytvořený regulační sandbox v Německu současně otevírá nové horizonty pro masové přijetí kryptoměn v celé Evropské unii tím, že přijímá kryptoměny jako digitální reprezentaci hodnoty a legalizuje služby a operace související s kryptoměnou. V letošním roce americké regulační orgány také dohánějí procesy vyjasnění všech virtuálních aktiv, které lze považovat za důležitý milník v americké kryptografické legislativě. Pokud vezmeme v úvahu precedens v Crypto Valley, který organizuje velké průmyslové události po celém světě a ty vzrušující krypto projekty, které pracují v USA, zdá se, že nejnovější pokusy místních zákonodárců povedou ke smysluplnému pokroku ve vývoji kryptoměn a přijetí hlavního proudu.

Chtěl bych jen odkázat na další sérii kryptografie o Číně. Vzhledem k tomu, že digitální jüan získává na síle, souhlasíte s bývalým prezidentem čínské banky Li Lihui, že čínská národní kryptoměna má šanci nahradit hotovost?

Kombinace toho nejlepšího z kryptoměny a fiat může poskytnout velmi silnou podporu pro digitální jüan v národním měřítku, protože stát mu dá solidní záruky likvidity. Nicméně bych nepřekročil k žádným velkým závěrům, vzhledem k centralizované povaze kryptoměny podporované státem, která je v rozporu s filozofií tohoto odvětví. Potenciální uživatelská základna je extrémně velká, ale s největší pravděpodobností se promítne do hromadného přijetí digitálních měn centrální banky pod dohledem, nikoli však digitálních aktiv obecně, a zůstává otázkou, zda tento přístup poslouží k prosazení kryptotrhu.

V Číně je používání nezabezpečených kryptoměn dosud přísně zakázáno, což znamená, že místní úřady nemají pocit jistoty ohledně funkčnosti kryptoměny. Takže i když vezmeme v úvahu všechny výhody rozšiřujícího se digitálního jüanu, lze jej stěží nazvat herním měničem, protože drtivá většina čínské populace se stále rozhoduje pro hotovost jako svou výchozí platební metodu.

Na trhu s kryptoměnami je zcela jiný trend – síla decentralizovaného finančního oživení v roce 2020. Jaký je váš názor na projekty DeFi vyplňující kryptoprostor??

Impozantní pokrok DeFi je zjevně kritickým vývojovým bodem a jednou z nejvýznamnějších výhod pro krypto sféru. Decentralizované finance představují systém představovaný mnoha cypherpunky, prvními uživateli blockchainu a samotným Satoshi Nakamotem. Bitcoin byl jen počátečním bodem, který ukázal lidem lepší svět, který je prostý jakéhokoli finančního útlaku, a sektor DeFi jde po cestě tím, že nabízí ještě více vzrušujících příležitostí pro budování zcela nového finančního odvětví.

Dobrým příkladem toho je nedávný nárůst využívání DeFi stablecoinů. Již existující i připravované projekty pomalu, ale stabilně posouvají digitální ekonomiku směrem k decentralizaci demokratizací a dezintermediací finančních operací. Zvyšují také důvěryhodnost kryptoměny v očích masového publika, které se valí ke stabilním aktivům, aby ochránilo své fondy před možnými nepokoji na trhu. Samozřejmě je příliš brzy na to, abychom řekli, zda vzestup projektů DeFi přispěje k širšímu přijetí kryptoměny, ale použití stablecoinů, jako je například Dai, je pro lidi docela bezpečný způsob, jak se dostat do systému a prozkoumat, jak to tady funguje.

A na závěr pozoruhodných krypto událostí v roce 2020 nemůžeme ignorovat třetí bitcoin na polovinu které se konaly 11. května. V komunitě se stále douští debaty o dalších pohybech cen BTC. Co osobně očekáváte od chování bitcoinů po půlení?

S ohledem na nedávné rozšíření trhu se stabilními kryptoměnami bych řekl, že budoucí zisky bitcoinů jsou jasnou možností. Existuje již několik silných býčích znamení, včetně pozitivní korelace mezi rychle rostoucí tržní kapitalizací Tetheru a cenou bitcoinu, díky čemuž je tento vztah krátkodobě a střednědobě lukrativní.

Uprostřed pandemie Covid-19 přilákala poslední polovina rekordní pozornost prodejců kryptoměn zvědavých, jak další snížení odměn ovlivní osud dominantní kryptoměny. Myslím, že to bylo mezi hlavními spouštěči, které vedly k viditelnému nárůstu celkového obratu a počtu nákupů bitcoinů na poloviční následky, když lidé našli další velkou tržní událost skrývající se za četnými titulky. V Freewallet, obě tyto hodnoty se relativně zvýšily o 22% a 27%, zatímco počet uživatelů nakupujících bitcoiny se zvýšil o 25%. A rozhodně bychom neměli zapomínat na rozšiřující se institucionální zájem a na to, co to znamená pro potenciální růst cen bitcoinů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map