Gemini vs Coinbase

Gemini a Coinbase jsou dvě hlavní burzy kryptoměn. Oba mají silné zastoupení v odvětví kryptoměn a jsou také mezi nejdůvěryhodnějšími z hlediska bezpečnosti a kvality služeb. V tomto srovnání Gemini vs Coinbase máme v úmyslu analyzovat dvě výměny z hlediska klíčových funkcí a obecné kvality služeb.

O Blížencích

Blíženci je poskytovatel kryptoměny a úschovy digitálních aktiv. Je registrována u newyorského státního ministerstva finančních služeb (NYSDFS) a má také své sídlo v New Yorku. Burza byla založena v roce 2014 dvojčaty Winklevoss Cameron a Tyler.

Gemini lze považovat za nejlepší kryptoměnovou burzu, která dokáže zůstat na stejné úrovni jako obři, jako jsou Binance, Bitstamp a Kraken. Burza nedávno oznámila, že nyní poskytuje depozitní služby bitcoinů pro klienty, individuální i firemní. Rovněž se pokládá za jednu z nejbezpečnějších výměn, která přijala vojenský bezpečnostní systém, o čemž budeme diskutovat později.

O společnosti Coinbase

Coinbase je přední platforma pro obchodování s kryptoměnami se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Společnost Coinbase, založená v roce 2012 současným generálním ředitelem Brianem Armstrongem a Fredem Ehrsamem, je největší kryptoburzou podle objemu obchodování ve Spojených státech. Platforma slouží jako zprostředkování nákupu a prodeje digitálních aktiv, a to i v případě fiat měn. Lze jej také použít jako peněženku pro ukládání digitálních aktiv.

Coinbase Pro je rameno Coinbase, které umožňuje uživatelům platformy nakupovat a prodávat digitální aktiva navzájem. Coinbase má navíc sílu, která ji odlišuje; otevřela své brány každému způsobilému aktivu, které má být uvedeno na své platformě. Nedávno spustila Coinbase Asset Hub, který umožňuje vydavatelům tokenů vydávat svá aktiva přímo s velmi malým zapojením samotné burzy. Coinbase je podle několika zpráv z bezpečnostního auditu také jednou z nejbezpečnějších burz.

Gemini vs Coinbase: Dostupné měny

Coinbase poskytuje podporu pro širokou škálu kryptoměn. V současné době poskytuje informace o trhu s 50 aktivy. Patří mezi ně Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, 0x, USD Coin, Basic Attention Token, Ripple, EOS, Stellar, Augur, DAI, Link, Atom, Kyber Network a Zcash. Tato aktiva mají různé úrovně využití na Coinbase, přičemž některé jsou uvedeny na Coinbase, ale ne Coinbase Pro a naopak.

Gemini v současné době podporuje 20 kryptoměn. Patří mezi ně BTC, ETH, LTC, LINK, DOGE, EOS, XLM a další.

Gemini vs Coinbase: Dostupné země

Gemini je k dispozici v 50 zemích na různých kontinentech. Mezi tyto země patří mimo jiné USA, Kanada, Brazílie, Velká Británie a Irsko. Působí také ve všech státech USA.

Coinbase naopak působí ve 32 zemích, které se také šíří na mnoha různých kontinentech. Platforma nabízí kryptografické transakční a skladovací služby ve 190 zemích. V USA je peněženka Coinbase USD jednoduše funkční ve státech, kde má společnost licenci jako vysílač peněz. Podporovaní obchodníci jsou z Rakouska, Belgie, Bulharska, Chorvatska, Kypru, České republiky, Dánska a Finska.

Z tohoto pohledu je vítězem naší bitvy Gemini vs Coinbase Coinbase, protože má pokrytí v mnoha dalších zemích a umožňuje přístup k většímu počtu uživatelů.

Gemini vs Coinbase: Rozhraní a uživatelská zkušenost

Gemini není jen známý pro bezpečnost, má také jednoduché uživatelské rozhraní, ve kterém se může snadno orientovat i začátečník. Web má velmi skrovný text bez zbytečných podrobností, které by nové uživatele zmátly. Proto může být ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele.

Stojí za zmínku, že Coinbase je z hlediska svého použití stejně jako Gemini. Jeho jednoduchost designu z něj činí ideální místo pro začínající obchodníky a tuto pověst si udržuje už léta. I když oba mají čistá rozhraní, Coinbase je lepší volba pro nováčka, protože v rozhraní je snadnější navigace než v Gemini.

Gemini vs Coinbase: Mobilní aplikace

Gemini má mobilní aplikaci pro uživatele Android i iOS. Uživatelé však mají určité stížnosti, například pomalé načítání a nedostatečnou odezvu. Další stížnost je, že stále zobrazuje vyskakovací okna, i když byla dána odpověď. Existují také potíže s převodem zůstatku v peněžence do externí peněženky, ale aplikace má úžasnou sbírku aktiv.

Mobilní aplikace společnosti Coinbase má jednoduchý a čistý design, uživatelé si však stěžovali na neschopnost přijmout více altcoinů, jako je Dogecoin, a také na špatnou zákaznickou podporu. Poplatky se také týkají uživatelů aplikace, kteří si myslí, že by měla být přezkoumána směrem dolů.

Gemini vs Coinbase: Vklady a výběry

Gemini umožňuje vklady pomocí BTC, ETH a USD. Vklady v dolarech lze provádět kreditními nebo debetními kartami, včetně karet Visa, Mastercard a American Express. Obyvatelé USA mohou také využívat přímé bankovní převody.

Coinbase má naopak větší počet možností pro vklady a výběry. Patří mezi ně kryptoměny a nekryté měny následovně.

Vklady:

  • Bankovní převod (stejně jako ACH v USA a SEPA v EU) pro všechny podporované měny, zejména CAD, EUR, GBP, SGD a USD;
  • Kreditní karty a debetní karty;
  • Uvedené kryptoměny.

Výběry:

  • PayPal;
  • Uvedené kryptoměny.

Pokud jde o snadnost vkladu a výběru, Coinbase je lepší volbou, protože má na výběr více dostupných možností.

Gemini vs Coinbase: Poplatky

Další důležitou funkcí, kterou použijeme v našem srovnání Gemini vs Coinbase, jsou poplatky. Gemini má dvě kategorie poplatků: poplatky za obchodování a poplatky za převod. První se za obchody na platformě účtuje ve formě poplatků Dynamic Maker-taker. Poplatky za převod jsou účtovány za přesouvání finančních prostředků do az obchodních účtů na burze.

Vklady jsou zdarma pro všechny kryptoměny a bankovní převody. Stojí za zmínku, že výběry jsou zdarma pro všechna krypta, dokud nedosáhne prahové hodnoty až 10 pro jednotlivé zákazníky a 50 pro institucionální investory, poté jsou účtovány poplatky v závislosti na aktivu. Výběry prostřednictvím ACH, Gemini Dollar a bankovní převod jsou zdarma.

U Coinbase jsou poplatky účtovány na základě země pobytu uživatele, platební metody, měny a objemu. Čím vyšší objem, tím více poplatků. Ti, kteří nakupují debetní nebo kreditní kartou, musí zaplatit 3,99 procenta z částky.

Souhrn je následující:

Standardní nákup / prodej Okamžité nákupy (pouze debetní karta) Bankovní převody (SEPA) – vstup / výstup * Rychlejší platby
1,49% 3,99% Zdarma / 0,15 € Volný, uvolnit
Způsob platby za nákup / způsob platby za prodej Poplatek za efektivní rychlost konverze (po vzdání se)
Bankovní účet v USA 1,49%
Coinbase USD peněženka 1,49%
Debetní karta 3,99% ***
USD metoda vkladu Poplatek
ACH Transfer Volný, uvolnit
Bankovní převod 10 $ (25 $ odchozí)

Coinbase je notoricky známý pro účtování vysokých poplatků, takže je zřejmé, že Gemini je v tomto směru náskok.

Gemini vs Coinbase: Zabezpečení

Gemini je extra opevněná burza, pokud jde o bezpečnost. Říká se, že má vojenský bezpečnostní systém. Je to pochopitelné kvůli opatrovnickým službám, které poskytují k zajištění bezpečnosti finančních prostředků zákazníků. Burza je také jednou z prvních, která podléhá regulaci, a je jednou z nejvíce vyhovujících v tomto odvětví, což samo o sobě poskytuje úroveň bezpečnosti.

Možná proto Gemini nikdy nebyl hacknut ani jinak kompromitován. Neexistují žádné záznamy o ztrátě finančních prostředků nebo osobních údajů uživatelů.

Coinbase také používá vynikající bezpečnostní opatření k zajištění bezpečnosti finančních prostředků a informací uživatelů. Ačkoli to také nikdy nebylo napadeno hackery, uživatelé přišli o peníze prostřednictvím několika phishingových podvodů.

Gemini vs Coinbase: Zákaznická podpora

Gemini se může pochlubit poskytováním kvalitní nepřetržité zákaznické podpory. Recenze uživatelů však naznačují, že došlo k určitým problémům. Zákazníci tvrdí, že požádali o podporu (většinou kvůli neúspěšným výběrům), a odpověď trvá několik týdnů.

Ti, kteří používali Coinbase, si také stěžovali na kvalitu služeb zákazníkům. To zahrnuje předčasnou reakci a nevyřešené problémy, které přetrvávají týdny, stejně jako Gemini. Většina stížností hraničí s neschopností stáhnout nebo nahrát informace KYC, které zákaznická podpora stále slibuje vyřešit, ale nikdy tak neučiní.

Gemini vs Coinbase: veřejné mínění

Gemini i Coinbase jsou špičkové burzy kryptoměn, které si postupem času vybudovaly reputaci. Navzdory tomu malý průzkum veřejného vnímání ukáže, že veřejnost necítí lásku. Problémy jsou většinou způsobeny špatnou reakcí zákaznických služeb, nikoli problémy, kterým zákazníci čelí. Mnoho recenzí odkazuje na tyto špičkové burzy jako na podvody, které nikomu nedoporučují.

Gemini vs Coinbase: Verdikt

Při pohledu na toto srovnání výměny Gemini vs Coinbase je jasné, že oba musí upgradovat své zákaznické služby. V této oblasti se zdá, že oba nedosáhli. Také výběr mezi těmito dvěma bude záviset na vaší motivaci a prioritě. Například poplatky mohou být pro některé jedním z rozhodujících faktorů. Oba však mají své silné a slabé stránky, takže byste měli jít na ten, který splňuje vaše prioritní potřeby.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me