Jak koupit Cardano (ADA): Kde koupit Cardano v roce 2021

Zatímco bitcoin je nepopiratelným králem kryptoměn, má omezenou funkčnost.

Bitcoin je super bezpečný a skvělý pro posílání peněz po celém světě, ale nelze jej naprogramovat tak, jak to dokáže mince jako Cardano. Cardano podporuje chytré smlouvy, které otevírají dveře všemožným vzrušujícím možnostem.

Cardano má toho hodně za sebou a může potenciálně znamenat velkou investici, pokud se stane výchozí platformou inteligentních kontraktů v ekosystému kryptoměny. Ethereum má prozatím vedoucí postavení, ale neříká se, jak se kryptosystém změní v příštích letech.

Takže s ohledem na to se podívejme na to, jak nakupovat kryptoměnu Cardano, které kryptoměnové burzy jsou nejlepší a jak nakupovat ADA, ať už žijete v USA nebo mezinárodně.

Jaké výměny prodávají Cardano

Zatímco Cardano obchoduje proti Tetheru na více než tuctu burz, existuje jen hrstka burz, které vám umožňují koupit Cardano s dolary.

V San Francisku Kraken je jednou z těchto burz. Umožňují svým zákazníkům financovat svůj účet bankovním převodem a poté přímo koupit Cardano. Kraken bohužel neumožňuje svým americkým zákazníkům koupit ADA kreditní kartou nebo debetní kartou. K nákupu Cardana mohou své debetní karty použít pouze kanadští zákazníci.

Pro ty, kteří uvažují o tom, kde koupit Cardano kromě Krakenu, Binance USA je další dobrá volba. Od listopadu 2019 dovolují Američané kupují kryptoměny jako Cardano debetní kartou. Díky tomu je Binance USA pohodlnou volbou pro ty, kteří chtějí rychle koupit Cardano s minimem potíží.

Binance USA samozřejmě také umožňuje svým zákazníkům financovat jejich peněženku bankovním převodem. Vyřízení bankovního převodu bohužel trvá obvykle několik dní. V kryptoměně to může být velký problém, kde se cena mince může dramaticky měnit ze dne na den.

Státní zákazy Binance a Binance pro mezinárodní obchodníky s kryptoměnami

Bohužel Binance USA je není dostupný ve všech státech. Seznam blokovaných států společnosti Binance USA zahrnuje: Alabama (AL), Connecticut (CT), Florida (FL), Georgia (GA), Havaj (HI), Idaho (ID), Louisiana (LA), New York (NY), North Carolina (NC), Texas (TX), Vermont (VT) a Washington (WA).

Obyvatelé těchto států možná budou chtít místo toho zvážit použití Krakenu. Mezinárodní zákazníci, kteří chtějí vědět, jak si koupím Cardano, by měli zvážit registraci v původní verzi Binance. Mimo Spojené státy je Binance otevřen občanům desítek zemí a umožňuje fiatové vklady v měnách, jako je euro a britská libra.

Kde koupit ADA kreditní kartou

Kraken ani Binance USA nepodporují nákup Cardano kreditní kartou. Nákup ADA kreditní kartou je však možný na některých jiných platformách. Tady je místo, kde koupit minci Cardano kreditní nebo debetní kartou.

Nejpohodlnější web je CoinSwitch, což obchodníkům umožňuje nakupovat Cardano kreditní kartou bez vytvoření účtu. Jediná věc, kterou musí uživatel udělat, je rozhodnout se, kolik Cardano by si chtěl koupit, sdělit CoinSwitch peněžence ADA, že by jim chtěli poslat mince, a poté předložit doklad totožnosti. Doklad totožnosti je vyžadován, aby bylo zajištěno, že osoba nepoužívá odcizenou kreditní kartu.

CoinSwitch je také skvělý pro mezinárodní investory, protože web nabízí několik fiat možností nákupu Cardano. Například CoinSwitch podporuje ruský rubl, australský dolar a dokonce i japonský jen.

CoinMama je jinou možnost pro obchodníky, kteří mají zájem o nákup ADA kreditní kartou. CoinMama je obzvláště oblíbená u evropských obchodníků, protože umožňují nákupy v eurech. Na rozdíl od CoinSwitch však vyžadují, aby si obchodníci před zakoupením Cardano ADA vytvořili účet s platnou e-mailovou adresou.

Jak nakupovat Cardano za bitcoiny

Nejjednodušší způsob, jak získat Cardano ADA, bude pro většinu lidí bitcoinová metoda. To znamená, že nejprve nakupte bitcoiny a poté je vyměňte za Cardano. Nevýhodou získání Cardano tímto způsobem je, že musíte zaplatit obchodní poplatek. Když také kupujete bitcoiny na jedné burze a poté je odesíláte na jinou burzu, možná budete muset na burze bitcoinů zaplatit poplatek za výběr.

Výběry a poplatky za obchodování stranou, použití bitcoinu k nákupu Cardano je opravdu jednoduché a umožňuje obchodníkům využívat spoustu různých platebních možností.

Nákup bitcoinů a obchodování pro Cardano v USA

Nejlepší způsob nákupu bitcoinů ve Spojených státech je použití Coinbase. Společnost Coinbase, která byla založena v roce 2012, existuje již od počátků kryptoměny a má úžasné výsledky bez velkých hackerů. To je velký problém, zejména s ohledem na některé velmi populární burzy jako Binance byly hacknuty.

Zabezpečení však není jediným prodejním místem společnosti Coinbase. Co dělá Coinbase tak populární, je jejich mrtvé jednoduché uživatelské rozhraní. Kryptoměna je notoricky známá, ale Coinbase si stanovila za cíl, aby nákup bitcoinů byl co nejjednodušší. Jako možnosti platby přijímají bankovní převody, bankovní převody a také debetní karty.

Když nakupujete bitcoiny na Coinbase bankovním převodem, může trvat čtyři nebo pět dní, než se prostředky vypořádají. Pokud chcete bitcoin okamžitě vybrat a odeslat do peněženky na jiné burze, měli byste provést platbu debetní kartou. Tímto způsobem můžete bitcoiny odeslat na jinou burzu a během hodiny je vyměnit za Cardano ADA.

Kryptoburzy s obchodními páry Cardano

Vzhledem k tomu, že Cardano je populární mince s dobrým rozpoznáním jména, podporuje ji poměrně málo burz. Burzy jako OKEx, Huobi, KuCoin a Bittrex mají všechny obchodní páry ADA.

Existují také další burzy, které podporují obchody ADA, ale je důležité pečlivě prozkoumat burzu, než na ní začnete obchodovat. Jakmile zašlete kryptoměnu na burzu, již ji nemáte pod kontrolou. Výměna může kdykoli z oprávněného důvodu zmrazit výběry. Jak slavná zásada v krypto jde, "ne vaše klíče, ne vaše mince."

Nákup bitcoinů a obchodování pro Cardano v mezinárodním měřítku

Pokud chcete vědět, kde si mohu koupit Cardano mimo USA, ve skutečnosti je Coinbase pravděpodobně nejlepší volbou, protože fungují v více než 100 zemí. CoinMama je také skvělou výměnou pro Evropany, kteří by chtěli koupit Cardano jako investici. Jak již bylo zmíněno dříve, CoinMama přijímá několik typů plateb, což usnadňuje získání ADA.

Asijští nadšenci kryptoměny by mohli chtít považovat Binance, nejoblíbenější burzu (podle objemu obchodování) na světě. Zatímco Američanům je zakázáno používat Binance (mezinárodní burza, nikoli americká verze), obchodníci s kryptoměnami ve většině asijských zemí se mohou zaregistrovat a nakupovat bitcoiny s fiat.

Nejlepší způsob, jak najít burzu pro nákup bitcoinů (nebo jiné kryptoměny), je podívat se na CoinMarketCap pod jejich sekce tržních párů. Čím větší je burza, tím je pravděpodobnější, že bude podporovat širokou škálu fiat obchodních párů.

Jak nakupovat Cardano místně

Chcete vědět, jak koupit Cardano v hotovosti? Je to docela jednoduché, ve skutečnosti je to docela podobné použití bitcoinové metody. Problém nadšenců Cardano spočívá v tom, že neexistuje způsob, jak koupit Cardano přímo za hotovost. Je však možné koupit bitcoin nebo ethereum v hotovosti a poté je převést na cardano.

Jeden z nejpopulárnějších webových stránek, který se používá, je LocalBitcoin. Na tomto webu je možné se spojit s prodejcem a setkat se s ním na místě za účelem nákupu bitcoinů v hotovosti. Je pravda, že toto je obvykle jen schůdná možnost pro obchodníky s kryptoměnami žijícími ve velkých městech. Je však také možné použít webovou stránku jako LocalCryptos což umožňuje bankovní převody a dokonce i PayPal.

Samozřejmě, stejně jako u všeho ostatního v kryptoměně, je důležité dělat to náležitou péči. Přečtěte si předchozí recenze a ujistěte se, že osoba, se kterou obchodujete, není podvodník. Také neprovádějte transakce s nikým, kdo má nový účet.

Existuje ještě jedna další možnost pro lidi, kteří by chtěli koupit krypto na místě. Bisq je rozvíjející se decentralizovaná burza, která usnadňuje místní obchody i kryptoměny prostřednictvím bankovního převodu.

Jak uchovávat Cardano

Spousta lidí má zájem zjistit, kde uložit Cardano poté, co si ho koupili. Slyšeli, že není moudré udržovat kryptoměnu ADA v peněžence na burze, ale nejsou si jisti, co je nejbezpečnější peněženka. No naštěstí není tak těžké bezpečně uložit Cardano!

Nejlepší místo pro uložení Cardano ADA je v hardwarové peněžence jako Ledger Nano S nebo a Trezor Model One. Tyto hardwarové peněženky jsou velké asi jako USB flash disky a jejich hodnota je zlatá. Pro průměrného investora do kryptoměny představují extrémně cenově dostupný způsob, jak bezpečně uložit svoji kryptoměnu ADA.

Hlavní bezpečnostní funkcí hardwarové peněženky je, že transakci nelze digitálně schválit. To znamená, že před odesláním mincí musí být na zařízení stisknuto fyzické tlačítko. To znamená, že obchodník s kryptoměnami může zapojit svou hardwarovou peněženku do počítače nejvíce napadeného viry na světě a jejich Cardano bude v bezpečí.

Zatímco někteří lidé váhají s platbou za hardwarovou peněženku, nešťastnou pravdou je, že krádež kryptoměn je na denním pořádku a Ledger nebo Trezor je nejlepší možný způsob, jak chránit vaše investice. Další informace o hardwarových peněženkách najdete na tento užitečný průvodce.

Používání peněženky na ploše

Další způsob, jak uložit minci ADA, je stolní peněženka. Jedná se o peněženku pouze pro digitální použití, a přestože není tak bezpečná jako hardwarová peněženka, je levnější a může být velmi bezpečná, pokud budou podniknuty správné kroky.

Jednou z dobrých možností je Peněženka Daedalus. Jedná se o peněženku OpenSource Cardano, navrženou pro maximální bezpečnost a flexibilitu. Díky možnosti výběru vlastních motivů i instalace doplňků je Daedalus skvělou peněženkou Cardano ADA. Přirozeně je jeho použití zdarma, takže je dobrou volbou pro kohokoli s rozpočtem.

Jedna věc, kterou stojí za zmínku, pokud jde o zabezpečení Cardano (nebo zabezpečení pro jakoukoli kryptoměnu), je vždy zkontrolovat adresu peněženky, na kterou posíláte mince. Ačkoli to není tak běžné, existuje počítačový vir který nahradí adresy kryptoměny uložené ve schránce jinou adresou.

To znamená, že pokud zkopírujete adresu a poté ji vložíte někam jinam, virus ji nahradí, aby byly prostředky zaslány hackerovi. Proto je tak důležité vždy zkontrolovat adresu peněženky, než stisknete tlačítko Odeslat.

Nejlepší bezpečnostní postupy pro skladování Cardano

Ať už se jedná o hardwarovou nebo stolní peněženku, při vytváření nového účtu se zobrazí úvodní fráze o délce 12 nebo 24 slov. Je nesmírně důležité tuto počáteční frázi zálohovat. V případě, že ztratíte přístup ke své krypto peněžence (požár, povodeň, krádež atd.), Úvodní fráze vám umožní získat zpět vaše prostředky.

Je však třeba mít na paměti dvě věci. Zálohu své počáteční fráze vždy uchovávejte na samostatném fyzickém místě, než kde je uložena hardwarová nebo softwarová peněženka (počítač). Tímto způsobem něco jako oheň nemůže zničit vaše kryptoměny.

Za druhé, vždy si zapište svou počáteční frázi na papír a pořiďte si kopie ručně. Nikdy neukládejte počáteční frázi kdekoli na počítači nebo do e-mailu. To vše může být hacknuto a pokud se útočníkovi dostane do rukou vaše počáteční fráze, může si vzít všechny vaše Cardano.

Cardano: Další velká kryptoměna do roku 2021

Lidé chtějí vědět, jak koupit Cardano z dobrého důvodu: je to velmi slibný projekt kryptoměny. Úspěch projektu často závisí na osobě, která jej vede. S Charles Hoskinson míří Cardano budoucnost vypadá jasně. Je otevřeným zastáncem kryptoměn a dokonalým člověkem, který prosazuje hromadné přijetí ADA.

Zatímco Ethereum pracuje na Proof of Stake (POS), jejich řešení nemusí být plně zavedeno po dobu dalších dvou let. Ve světě blockchainu, kde vývoj probíhá nepřetržitě, jsou dva roky jako deset let. Cardano naproti tomu již má Mechanismus konsensu Ouroboros které považují za nejlepší možné POS řešení.

S tím, že se rok 2021 stane rokem kryptoměny, je nejlepší čas na nákup. Pokud věříte v Cardano, je dobré si nějaké koupit, než se ceny zvýší. Nyní, když víte, jak koupit mince ADA, není žádná výmluva, abyste neinvestovali.

A konečně, jako malý bonus, můžete si to vyzkoušet vizuální průzkumník bitcoinových bloků kterou vytvořila IOHK (mateřská společnost Cardano). Je to docela pravděpodobně nejelegantnější průzkumník bloků, jaký kdy byl vytvořen, a skutečný důkaz kreativní a kódovací schopnosti Cardanova týmu. Válka chytrých kontraktů zdaleka neskončila a bylo by nerozumné Cardana ještě odepsat; mohlo by to prokázat investici na celý život.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map