Jak koupit Monero (XMR): Kde koupit Monero v roce 2021?

Bitcoin je skvělý, ale bitcoin má problém: není to zaměnitelné. Jeden bitcoin se nerovná jinému bitcoinu.

Pokud obdržíte bitcoin, který byl dříve odeslán prostřednictvím směšovače nebo který byl nějakým způsobem spojen s nezákonnou aktivitou, může to vypadat, že jste spojeni s pochybnými transakcemi.

To je případ, i když kupujete bitcoin legitimně a s nulovými znalostmi o jeho minulém použití.

Pak je tu problém s vysledovatelností každé bitcoinové transakce, což lidem nebo korporacím usnadňuje sledování fondů a vidí, kam jste své bitcoiny poslali a za co jste je utratili. V nejlepším případě je schopnost sledování neškodná, v nejhorším případě může způsobit vážné problémy zejména lidem žijícím v autoritářských režimech.

Zadejte Monero, řešení všech těchto problémů. Vzhledem k tomu, že Monero je soukromý blockchain, není možné sledovat historii mince. Díky tomu je zastupitelný: jakýkoli daný Monero je stejně dobrý jako kterýkoli jiný.

Totéž platí pro budoucí transakce, je nemožné sledovat trajektorii mince přes blockchain. Díky tomu je Monero ideální pro osobu, která by dala přednost tomu, aby ostatní neviděli, co kupují.

Takže Monero je úžasný a chtěli byste do něčeho investovat. Spravedlivé, ale otázka, kterou si mnoho lidí pokládá, je, jak si koupím Monero? Odpověď je překvapivě jednoduchá.

Kde mohu koupit Monero?

Jak se často stává, burza kryptoměn Binance je tím nejlepším místem pro nákup XMR Monero. Binance nabízí čtyři obchodní páry Monero, včetně: BTC, USDT, BNB a ETH. Binance bohužel nenabízí přímý pár obchodování s fiat měnami, tj. XMR / USD.

V takovém případě budete nejprve muset získat nějaký bitcoin nebo ether. Jakmile to budete mít, můžete je poslat do Binance a poté je použít k nákupu Monera.

Při použití této metody nákupu Monero má některé nevýhody, zejména obchodní poplatky, výhodou je, že obchodní páry XMR / BTC a XMR / USDT na Binance jsou extrémně likvidní. Velký objem znamená, že budete moci provádět své obchody za požadovanou cenu.

Nákup Monero za USD

Pokud byste raději koupili Monero přímo, existuje burza kryptoměn, která nabízí přímý obchodní pár USD / XMR. Ta výměna je Kraken, oblečení v San Francisku. Kraken je k dispozici všem v USA, s výjimkou těch, kteří žijí v New Yorku, a je spolehlivou burzou s dlouhou historií spolehlivosti.

Umožňují svým uživatelům financovat svůj účet penězi prostřednictvím bankovního převodu nebo bankovního převodu. I když je výhodné používat dolary, aniž byste museli nejprve získávat bitcoiny, problém, s nímž se někteří lidé setkají v Krakenu, spočívá v tom, že objem obchodování je velmi nízký.

Například od zveřejnění se pár XMR / USD na Krakenu obchodoval za pouhých 1/20 objemu dvojice XMR / BTC na Binance. U malých objednávek v řádu stovek dolarů to příliš nezáleží. Větší objednávky však pravděpodobně podléhají skluzu.

Další možností pro každého, kdo chce koupit digitální měnu Monero, je použít k nákupu kreditní kartu. Zde je návod, jak to udělat.

Jak nakupovat XMR kreditní kartou

Nejbezpečnějším a nejjednodušším způsobem, jak použít kreditní kartu jako platební metodu pro Monero, je nejprve koupit bitcoin a poté jej vyměnit za Monero.

Mezinárodní obchodníci s kryptoměnami, včetně těch, kteří chtějí koupit XMR UK, se mohou zaregistrovat do Binance a nakupovat bitcoiny kreditní kartou prostřednictvím své platformy. To je skvělá volba, protože Binance je spolehlivá burza s intuitivní uživatelskou zkušeností.

Jak nakupovat kreditní kartou pro Američany

Američané bohužel nemohou nakupovat bitcoiny na Binance kvůli předpisům. Místo toho mohou američtí občané použít CEX.io k nakupujte bitcoiny kreditní kartou. CEX je anglická burza, která funguje v ekosystému kryptoměn od roku 2013. Mají dobrou pověst pro bezpečnost a jsou jednou z nejspolehlivějších burz na trhu.

Zatímco CEX dostal mnoho otázek od svých klientů, kteří se ptali, jak nakupovat mince Monero, dosud neotevřeli obchodování XMR. Umožňují však uživatelům nakupovat bitcoiny kreditní kartou.

Nákupy kreditní kartou vyžadují ověření KYC. Toto je běžná praxe, jak zajistit, aby kupující nepoužíval podvodnou kreditní kartu. CEX může požádat o kopii identifikačních dokumentů, jako je pas nebo řidičský průkaz. Mohou také požádat o kopii bankovního výpisu nebo faktury za služby za účelem ověření vaší adresy.

Po poskytnutí všech těchto dokumentů CEX ověří vaši identitu a poté vám poskytne plný přístup k jejich službám. Jakmile k tomu dojde, budete moci bitcoiny nakupovat kreditní kartou.

Po zakoupení bitcoinu na CEX byste jej měli poslat do své bitcoinové peněženky na Binance a poté jej vyměnit za Monero. Pokud nic z toho nezní jako něco, co chcete dělat, existuje třetí možnost. To je skvělá volba pro obchodníky a investory, kteří by chtěli koupit Monero, ale kteří se nechtějí zaregistrovat na burze.

Jak nakupovat Monero místně

Přestože je Monero často označováno jako kryptoměna pro zločince, ve skutečnosti je jeho cílem fungovat jako digitální hotovost. Skvělá věc na účtu 20 $ je, že je zastupitelný, nemá žádnou historii (jak je popsáno v úvodu) a je nevystopovatelný.

Když si koupíte Monero na burze, která je stále nevystopovatelná, vždy bude existovat záznam, že jste si koupili Monero, a existuje záznam adresy Monero, na kterou jste jej poslali. Pro některé lidi to nemusí znamenat žádný rozdíl, ale pro ty, kteří si chtějí plně zachovat svoji anonymitu, si mohou Monero zakoupit lokálně. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

LocalMonero

Nejpopulárnějším způsobem, jak nakupovat Monero místně, je LocalMonero. Toto je webová stránka, která existuje již několik let a mezi kupujícími i prodávajícími si vydobyla silnou sledovanost.

Jedním z důvodů, proč je LocalMonero populární, je řada způsobů, jak lidem umožňuje koupit Monero. Kupující využívající platformu mohou…

  1. Setkat se osobně – Setkejte se s prodejcem osobně a dejte mu hotovost výměnou za Monero. Než necháte prodejce odejít, nezapomeňte v peněžence vidět Monero.
  2. Pošlete hotovost poštou – Zní to riskantně a tato možnost pravděpodobně není pro každého, ale je možné posílat peníze prodejci prostřednictvím poštovního systému USPS. Jakmile prodejce obdrží hotovost, pošle Monero do vaší peněženky. Pokud budete používat tuto platební metodu, obchodujte pouze s důvěryhodnými prodejci.
  3. Western Union / MoneyGram / PayPal – Kromě používání hotovosti existuje řada způsobů, jak získat Monero pomocí různých online platebních metod. I když jsou tyto metody pohodlnější než osobní setkání s prodejcem nebo odeslání hotovosti na poštu, jsou méně anonymní.

3 tipy, jak udržet vaše Monero v bezpečí

Zjištění, jak koupit Monero, je jen jednou částí rovnice. Poté, co jste si ji koupili nyní, musíte Monero XMR bezpečně uložit, aby vaše mince nebyla ukradena nebo jinak znehodnocena.

Vzhledem k jeho funkcím ochrany osobních údajů je Monero o něco obtížnější správně ukládat než jiné mince jako Bitcoin nebo Ripple, takže má smysl věnovat čas pochopení správných bezpečnostních opatření.

  1. Uložte jej do hlavní knihy – Ačkoli hardwarová peněženka Trezor má podporu Monero XMR, rozhraní není příliš uživatelsky přívětivé. Proto je lepší uložit Monero na hardwarovou peněženku Ledger. U hlavní knihy je adresa peněženky zabudována přímo do rozhraní peněženky, takže je její integrace snadná.
  2. Nechlubte se kryptoměnami – Veškeré kryptografické zabezpečení na světě nemůže moc bojovat útok klíčem $ 5. Lepší i horší je kryptoměna někdy spojována s bohatstvím a lidé, kteří slyší, že jste investovali, si mohou myslet, že jste dobrým cílem loupeže.
  3. Pro optimální zabezpečení si stáhněte celý uzel – Když používáte peněženku Monero GUI, existují dvě možnosti, můžete se buď připojit k uzlu někoho jiného, ​​nebo si stáhnout svůj vlastní plný uzel. Nevýhodou připojení k uzlu jiné osoby je, že může potenciálně zjistit vaši IP adresu a sledovat vaše transakce. To je nemožné, pokud používáte vlastní plný uzel, a proto to doporučujeme.

Monero XMR je neuvěřitelně cenná jako kryptoměna zaměřená na soukromí. Toto soukromí však přichází s určitými kompromisy jako poněkud komplikovaná uživatelská zkušenost. Proto je obzvláště důležité porozumět Monero XMR, než pošlete minci do své peněženky nebo ji začnete obchodovat na burze.

Závěr

Monero je zajímavá kryptoměna. Díky jeho funkcím ochrany soukromí je užitečný pro transakce na černém trhu na temném webu. Více než to však funguje tak, jak mají peníze, kde je jedna mince dobrá jako každá jiná. Tak je hotovost a pro mnoho lidí je to hlavní výhoda Monero XMR, že ji mohou používat jako náhradu hotovosti.

Jak ale koupit kryptoměnu Monero? Jak jsme zdůraznili, není tak snadné koupit Monero nebo obchodovat XMR s AUD, jako získat bitcoin. V mnoha případech musíte nejprve buď získat bitcoin, poté jej vyměnit za Monero XMR, nebo si můžete koupit XMR z burzy jako Kraken, ale likvidita je velmi nízká.

Doufejme, že tento proces nebude příliš nepřiměřený. Monero je skvělá mince a ať už si chcete koupit Monero UK, v Asii nebo Americe, existuje spousta možností. Jak uznávají hodnotovou nabídku společnosti Monero, obchodníci stále více začínají akceptovat XMR, zejména proto, že má rychlé potvrzovací časy a je levné poslat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map