Chcete-li nastavit svůj Ledger Nano S, připojte zařízení k portu USB počítače. Můžete použít kabel v krabici nebo libovolný kabel adaptéru USB na micro USB. Z bezpečnostních důvodů je vždy vhodné použít univerzální kabel, kterému můžete důvěřovat.

Ledger USB připojený k notebooku

Dalším krokem je přejděte na Ledger.com a stáhněte si software. V levé horní části obrazovky uvidíte tlačítko „Stahování“. Stiskněte jej a poté vyberte verzi Ledger Live pro váš operační systém. Software Ledger Live je k dispozici pro Windows, Mac a Linux.

Po stažení desktopové aplikace Ledger Live pokračujte v instalaci. Bude to rychlý proces, ale software nebude fungovat, dokud také nenakonfigurujete svůj Ledger Nano S.

Přesuňte svou pozornost na obrazovku vaší hardwarové peněženky. Po připojení se zobrazí „Vítejte“ a „Začněte stisknutím obou tlačítek“. Pokračujte a stiskněte tlačítka.

Jakmile projdete touto fází výuky, uvidíte na obrazovce novou zprávu. Načte se „Konfigurovat jako nové zařízení?“. Pokud jej nastavujete poprvé, stiskněte pravé tlačítko. Pokud chcete přejít do nabídky „Obnovit konfiguraci“ ve vašem počítači Ledger Nano S, stiskněte levé tlačítko.

V našem případě, za předpokladu, že toto je váš první proces instalace, se nakonfigurujeme jako nové zařízení.

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Blockstream Jade

Blockstream Jade

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2021
 • CENA: 40 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Aktivace zařízení přes Ledger Live

Screenshot z ledger.com Stránka aplikace Ledger-Live

Chcete-li aktivovat a spravovat aplikace v Nano X, musíte nejprve nainstalovat software Ledger Live do osobního počítače nebo mobilního zařízení.

Tato aplikace je vítaným upgradem oproti původní metodě Ledgeru používání poněkud chybných pluginů Chrome.

Jakmile je Ledger Live nastaven, musí být vytvořen přístupový kód a budou vám předložena slova pro obnovení záloha.

Tyto musí být potvrzeny, než budete moci pokračovat v instalaci aplikací nebo vytváření transakcí.

I když jsou k dispozici tři karty pro obnovení papíru, mělo by to být považováno pouze za dočasnou metodu zálohování.

Chcete-li adekvátněji zabezpečit frázi pro obnovení, použijte jednu z Billfodl produkty. Existuje mnoho osudů, které by kus papíru mohl postihnout.

Proč nechávat rizika neadresná, když nerezová ocel odolná proti katastrofám může chránit vaše klíčová slova?

Krok 1: Vytvořte PIN kód pro svůj Ledger Nano S.

Po potvrzení obdržíte požadavek na nastavení PIN kódu. Stiskněte obě tlačítka současně pro potvrzení a pokračování.

Na Ledger Nano S, PIN kódy mají 8 číslic. K dokončení tohoto kroku instalace budete muset použít 8 čísel od 0 do 9. Můžete například použít číslo 01234567. Doporučuje se však vyhnout se běžnému a snadno uhodnutelnému kódu. Zároveň si vyberte kód, který si pamatujete, a zapište si ho.

Zvolte PIN kód

V krabici vašeho Ledger Nano S můžete také najít spoustu karet s názvem „Obnovovací list“. Můžete je použít k zapsání kódu PIN, abyste ho neztratili. Z bezpečnostních důvodů je ale vždy lepší použít notebook nebo samostatný kus papíru. Pokud ho chcete napsat na ocel, aby byl odolný vůči ohni, vodě, nárazům a hackerům, můžete zvážit a Billfodl.

Produkt Billfodl

Na obrazovce vašeho Ledger Nano S, budete muset vybrat 8 čísel. Vyberete jedno po druhém pomocí dvou tlačítek a poté stisknete obě současně pro potvrzení vaší volby. Tato část vám pomůže zjistit, jak ovládací prvky fungují. Levé tlačítko snižuje počet, zatímco pravé tlačítko zvyšuje.

Také máte možnost backspace, která vám pomůže vrátit se na předchozí číslici. To vám pomůže opravit chyby a ujistit se, že zadaný PIN je ten, který zamýšlíte.

Krok 2: Potvrďte svůj PIN kód

Poté, co jste si vybrali 8. číslo svého PIN kódu, vás další obrazovka vyzve k potvrzení PIN. Celý kód budete muset znovu zadat pomocí stejných metod.

Potvrďte PIN kód

Tento krok zajistí, že nenastavíte vadný PIN, který si později nezapomenete. Ledger Nano S je skvělé zařízení pro zabezpečení, které vás také chrání před vlastními chybami.

Krok 3: Zapište si frázi pro obnovení

Pokud je PIN kód klíčem k vašemu zařízení, pak je fráze pro obnovení klíčem k vašim mincím. Tomuto kroku tedy musíte věnovat zvláštní pozornost a ujistěte se, že zadáváte každé slovo tak, jak je napsáno na obrazovce.

Obnovovací list Ledger Nano S.

Udržujte frázi pro obnovení v bezpečí a chraňte ji, jak nejlépe můžete. Každý, kdo najde slova, může zálohovat vaše peněženka na jiném zařízení a utratte své bitcoiny. Zabezpečení těchto 24 slov je tedy pro vaši finanční suverenitu zásadní.

Slova, která tvoří vaši frázi pro zotavení, jsou součástí Slovník BIP 38. Vygeneruje se jedinečná obměna 24 z 4096 slov, která si musíte postupně zapisovat. Můžete vygenerovat tolik peněženek, kolik chcete, ale Ledger Nano S bude mít přístup pouze po jednom.

Poté, co se každé slovo zobrazí na obrazovce, musíte si je zapsat a poté stisknout pravou navigační klávesu. Pokud omylem slovo přeskočíte, můžete se k němu vrátit stisknutím levého tlačítka. Po 24. slově budete muset stisknout obě tlačítka současně, abyste potvrdili a přesunuli se na další obrazovku.

Uložte frázi pro obnovení

V této části můžete použít karty pro obnovení, které obdržíte v krabici s hardwarovou peněženkou Ledger. Ale kvůli přirozené odolnosti vůči nebezpečím a většímu soukromí byste měli dostat a Billfodl. Pokud se nechcete spoléhat na křehkost papíru, měli byste zvážit naše záložní zařízení s kovovou deskou.

Krok 4: Potvrďte frázi pro obnovení

V této části musíte potvrdit pořadí svých 24 slov. The Ledger Nano S scrambles their order, and you must use the navigation keys to find them.

Jakmile najdete první slovo, potvrďte ho stisknutím obou tlačítek současně. Toto je časově nejnáročnější krok tohoto nastavení, ale také zásadní krok. Pokud jste při psaní fráze pro obnovení udělali nějaké chyby, najdete je nyní.

Nastavit slova ve frázi pro obnovení

V případě, že najdete chyby, můžete to zkusit znovu. Pokud to ale nedokážete zjistit, je lepší vrátit se k předchozí nabídce. Dalším způsobem je odpojit zařízení Ledger Nano S a znovu jej připojte. Tento tvrdý reset vás donutí restartovat proces instalace a podruhé můžete věnovat větší pozornost.

Pokud dostanete každé slovo správně, obdržíte zprávu „Vaše zařízení je nyní připraveno“. Nyní jste konečně připraveni přejít na další krok, který zahrnuje software Ledger Live. V tomto okamžiku jste již měli stáhnout a nainstalovat Ledger Live. Pokud jste tento průvodce krok za krokem nedodržovali, měli byste stáhněte si ji hned.

Krok 5: Otevřete Ledger Live

Zpráva na obrazovce vašeho Ledger Nano S by si měl přečíst „Nainstalujte aplikace do zařízení Ledger podle pokynů na start.ledgerwallet.com“. V tuto chvíli je čas otevřít Ledger Live (který byste si už měli stáhnout a nainstalovat).

Aplikace Ledger Live

Nejprve uvidíte obrazovku, která vás požádá o výběr barvy vašeho motivu. Toto rozhodnutí má vliv pouze na vaši uživatelskou zkušenost, takže si můžete vybrat své oblíbené. Pro pohodlnou kombinaci světla a tmy zvolte „Soumrak“. Pokud dáváte přednost jasným a dobře osvětleným nabídkám, nemůžete pokazit režim „Light“. A pokud jste elitář temného režimu, pak by rozhodnutí mělo být pro vás zřejmé. Jakmile uděláte první rozhodnutí, klikněte na tlačítko Začít.

Screenshot z ledger.com Ledger.com – První pohled na rozhraní

Na obrazovce vašeho počítače uvidíte inicializační nabídku. Můžete inicializovat jako nové zařízení, obnovit frázi pro obnovení nebo použít již inicializované zařízení. V našem případě jsme již inicializovali Ledger Nano S. Vybíráme tedy třetí možnost.

Ledger Live také umožňuje nastavit hardwarovou peněženku z jejich desktopového rozhraní. Přesto je lepší to udělat na svém Ledger Nano S. Nejen, že se jedná o bezpečnější nastavení, ale zvyknete si také na ovládací prvky. Všechny transakce vyžadují potvrzení ze zařízení, takže se musíte naučit, jak tlačit na tlačítka.

Vyberte si model hardwarové peněženky

Krok 6: Použijte již inicializované zařízení

Nejprve vás rozhraní Ledger Live vyzve k výběru modelu hardwarové peněženky. Protože vlastníte Ledger Nano S, měli byste na něj kliknout a přejít do další nabídky.

Nastavit harwarovou peněženku Ledger

Druhým krokem tohoto procesu je kontrolní seznam zabezpečení. Zde musíte potvrdit, že jste si sami vybrali PIN kód a uložili frázi pro obnovení. Je to způsob, jakým se společnost Ledger ujistí, že jste provedli všechny kroky a máte svá data zálohována.

Aby se zabránilo útokům na dodavatelský řetězec, Ledger Live také zkontroluje firmware vašeho zařízení, aby zjistil, zda je originální. Za tímto účelem nemusíte dělat nic jiného, ​​než umožnit softwaru provést ověření. Pro společnost Ledger je důležité zkontrolovat, zda nepoužíváte napadené zařízení. A pokud jste zakoupili své hardwarové zařízení od autorizovaného prodejce, nemusíte si s tím dělat starosti. Je to nejpravděpodobnější originální.

Třetím krokem je nastavení hesla Ledger Live. To nemá nic společného s vaším PIN na zařízení, je to jen způsob uzamčení softwaru pro stolní počítače. Pokud si nepřejete, aby někdo, kdo používá váš počítač, měl přístup k vašim datům v hlavní knize, nastavte silné heslo.

Po nastavení hesla budete moci zvolit nastavení ochrany osobních údajů. V části „Chyby & V nabídce Analytics “musíte zvolit, jaký druh informací sdílíte s Ledger. Ze zasílání anonymních technických údajů se nemůžete odhlásit a musíte dodržovat podmínky.

Po kliknutí na „Pokračovat“ se konečně zobrazí rozhraní Ledger Live. Od této chvíle je to všechno o rozhodování které mince chcete použít.

Screenshot z ledger.com Ledger Live App – přehled rozhraní

Krok 7: Instalace aplikací s Ledger Live

V nabídce „Manažer“ na levé straně okna budete konečně moci do své peněženky přidat kryptoměny. Ledger Nano S nabízí úložnou kapacitu 120 kB, takže se musíte rozhodnout, které mince použijete. Pro nastavení pouze za bitcoiny máte více než dost paměti. Nastavení s více mincemi vám ale umožňuje mít pouze BTC, ETH, XRP, LTC, ETC, DASH a XMR.

Nabídka Správce aplikací Ledger Live

The Ledger Nano S podporuje stovky mincí, ale jedno zařízení může ukládat aplikace pouze za hrst. Je proto dobrý nápad provést rozumnou správu svého úložného prostoru a stanovit priority.

Chcete-li nainstalovat ap, přejděte do nabídky „Manažer“, zadejte několik prvních písmen vybrané mince a klikněte na „Instalovat“. Na tvé Ledger Nano S, zobrazí se výzva k potvrzení instalace. Pokud bylo zařízení několik minut nečinné, budete také muset znovu zadat svůj PIN kód.

Krok 8: Odesílání a přijímání bitcoinů a dalších kryptoměn

Po instalaci aplikací do vašeho Ledger Nano S, jste připraveni. Nyní můžete provádět transakce s bitcoiny a všemi svými oblíbenými kryptoměny.

V nabídce „Účty“ na levé straně okna uvidíte všechny své zůstatky. U bitcoinů můžete mít starší adresy i nativní SegWit. Ledger nabízí více informací o těchto dvou typech v tomto článku.

V kapitole „Soukromí“ stránky dokument o bitcoinech, Satoshi Nakamoto odrazuje od opětovného použití adresy. To je důvod, proč Ledger generuje novou adresu pokaždé, když obdržíte bitcoiny. Mějte na paměti, že starší adresy, které vygenerujete, jsou stále platné. Jakmile na něj ale dostanete určité množství bitcoinů, neměli byste jej znovu používat. Pro více informací, podívejte se do dokumentace společnosti Ledger.

Krok 9: Nedůvěřujte, ověřte!

V tomto okamžiku je dobré provést „skutečnou kontrolu“, která potvrdí, že je vaše Nano X legitimní.

Vyskakovací zpráva Pravá kontrola

Jedná se o funkci, která využívá oficiální software Ledger Live a lze ji kdykoli využít.

Kontrolní seznam zabezpečení vyskakovací zpráva

The Ledger Nano S upřednostňuje zabezpečení. Proto je při každé práci s adresami nutné je v zařízení ověřit. Je velmi důležité, aby informace na obou obrazovkách odpovídaly. Tím se zabrání phishingové útoky nebo lidské chyby, při kterých odesíláte na špatnou adresu.

Kdykoli se chystáte dostávat bitcoiny, Ledger Nano S vás požádá o kontrolu jeho platnosti. Adresy budou generovány v hardwarové peněžence a přeneseny do Ledger Live. To znamená, že v běžné situaci, kdy je vše v pořádku, jsou informace totožné.

Když posíláte coiny, musíte zkontrolovat mnohem více než adresu příjemce. Ledger také umožňuje zkontrolovat transakční poplatky. To je zásadní, protože díky významným chybám někteří uživatelé přeplatili a ztratili prostředky. V březnu 2020, někdo zaplatil 82 000 $ za transakci Ethereum. Vaše Ledger Nano S vám zajistí dvojitou kontrolu, takže tento typ chyby se nikdy nemůže stát.

Když to potvrdíte kliknutím na fyzická tlačítka, dáte pokyn zabezpečenému prvku k podepsání. A tento složitý bezpečnostní proces je pro Ledger jedinečný. Společnost přinesla čipy zabezpečených prvků na trh hardwarové peněženky. Jednalo se o revoluci v oblasti fyzické bezpečnosti a dodnes žádný jiný významný výrobce nepoužívá stejný čip. Přesto je kompromisem to, že musíte společnosti Ledger jako společnosti důvěřovat.

Kořen důvěry

Na rozdíl od Trezor, nemůžete ověřit každý řádek kódu a nevíte, co se děje s bezpečnostním prvkem. Tento nedostatek transparentnosti z hlediska návrhu je největší slabinou společnosti Ledger.

Krok 10 (volitelný): Upgrade firmwaru

Verze firmwaru je již z krabice robustní a pravděpodobně bezpečná. K dnešnímu dni existuje jen velmi málo případů útoků na dodavatelský řetězec na společnost Ledgers. Výrobce však vydává řadu softwarových vylepšení. Během několika měsíců, kdy hardwarová peněženka opustí továrnu a vy si ji koupíte, se některé věci změní.

V některých situacích může být optimální ponechat si svůj Ledger Nano S aktualizováno. Zvláště pokud společnost informuje uživatele o hrozných chybách nebo bezpečnostních zranitelnostech. Dobrou zprávou je, že desktopová aplikace Ledger Live vás informuje o aktualizacích.

Průvodce aktualizací vás požádá o udržení připojení vaší hlavní knihy a vložení PIN kódu. Poté se na obrazovce zobrazí zpráva o odpojení kabelu. Dalším krokem je podržení stisknutého levého tlačítka na hlavní knize a opětovné připojení kabelu. Pokud to uděláte správně, vaše hardwarová peněženka přejde do režimu „Bootloader“.

Od tohoto okamžiku musíte pouze počkat a nechat aktualizovat firmware. Po dokončení aktualizace se vaše kniha restartuje a budete muset znovu zadat svůj PIN kód.

Pokud potřebujete robustnější a spolehlivější způsob ukládání záložních slov, zvažte nákup Billfodlu.

Při aktualizaci Ledger Nano S, jsou nešťastné situace, kdy se to všechno pokazí. Kvůli různým faktorům může poškodit vaši hardwarovou peněženku a vyžadovat proces „opravy“. Dvě nejběžnější chyby na obrazovce jsou „Firmware MCU je zastaralý“ a „Firmware MCU není originální“. Mají tendenci se stát, když aktualizace selže.

Chyby na suti

Nemějte však obavy: existuje 9 různých způsobů, jak problém vyřešit. A všechny najdete velmi podrobně v tento článek. Na konci procesu je vaše Ledger Nano S bude fungovat jako nový a bude také spouštět nejnovější firmware.

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Blockstream Jade

Blockstream Jade

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2021
 • CENA: 40 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Resetovat hlavní knihu

Plánujete někomu dát svůj Ledger Nano S a potřebujete zařízení připravit na nového majitele? Nebo jste si právě jeden koupili a chcete jej resetovat, protože jste jej prozkoumali a chcete jej začít používat?

Měli byste vždy záloha vaše fráze pro obnovení stejně.

Ledger Nano S lze resetovat dvěma způsoby.

Z kódu PIN

Ledger Nano S má vestavěnou bezpečnostní funkci, která resetuje zařízení, pokud třikrát po sobě zadáte nesprávný PIN kód. Chcete-li resetovat svůj Ledger Nano S pomocí této metody, stačí:

 • Zapněte zařízení připojením k počítači pomocí kabelu USB. Zařízení si odemkne váš PIN kód.
 • Zadejte nesprávný PIN kód. Opakujte to třikrát po sobě.
 • Vaše Ledger Nano S se resetuje po třetím nesprávném pokusu jako bezpečnostní opatření.

Screenshot z ledger.com Ledger.com – První pohled na rozhraní

V nabídce Nastavení

Druhou možností je resetovat zařízení z nabídky nastavení. Udělat toto

 • Připojte Ledger Nano S přes USB a zapněte jej.
 • Odemkněte jej zadáním kódu PIN
 • Na řídicím panelu přejděte do Nastavení a stisknutím dvou tlačítek proveďte ověření.
 • Vyberte „Zabezpečení“ a potvrďte opětovným stisknutím obou tlačítek.
 • Stisknutím obou tlačítek vyberte možnost „Obnovit vše“.
 • Na obrazovce se zobrazí varování. Stisknutím pravého tlačítka přejděte dolů a přečtěte si jej.
 • Stisknutím obou tlačítek resetujete vše.
 • Pro potvrzení zadejte svůj PIN kód. Vaše Ledger Nano S bude resetována.

Jakmile resetujete Ledger Nano S, můžete jej bezpečně předat novému vlastníkovi. Můžete jej také nastavit jako nové zařízení nebo jej obnovit jako staré zařízení s přidruženou frází pro obnovení.

Lost Ledger

Mít svůj kryptoměny zabezpečeno v digitálním hardwaru je považováno za osvědčený postup. Je to vynikající způsob, jak dlouhodobě zabezpečit své mince a žetony. To je hlavní důvod Ledger Nano S a další hardware peněženky jsou nyní tak populární. Co se ale stane, když ztratíte svůj Ledger Nano S.?

To je otázka, která byla položena dotčenými uživateli na různých fórech. Bohužel existuje spousta špatných informací, kterým se budete chtít vyhnout. Zde stručně probereme správné věci, které musíte udělat, pokud ztratíte svůj Ledger Nano S.

1. Nepanikařte

Většina lidí, kteří ztratili Ledger Nano, se obává, že mohli ztratit své mince.

2. Najděte svou frázi pro obnovení

Je snadné obnovit všechny vaše kryptoměny, pokud máte přístup k 24-slovnímu semenu pro obnovení.

Pravděpodobně jste si tuto frázi zapsali na kousek papíru, když jste nastavovali svou účetní knihu poprvé.

Co je tato fráze pro obnovení?

Hardwarová peněženka opravdu není uložte svou kryptoměnu. Všechna aktiva jsou uložena v blockchainu. Možná by vás zajímalo, co Nano S ukládá.

3. Zadejte frázi pro obnovení do nové peněženky

Jakmile najdete frázi pro obnovení, máte dvě možnosti:

Prvním je počkat, až získáte novou hardwarovou peněženku, a poté do ní obnovit svá aktiva. Druhým je okamžitý import vašeho semene pro obnovení do softwarové peněženky, jako je blockstream green nebo mycelium.

Pokud vám však někdo ukradl Nano S a nezná váš čtyřmístný kolík, jste pravděpodobně v bezpečí. Pokud je PIN zadán třikrát nesprávně, Ledger Nano S i X se otřou.

Pokud nemáte v blízkosti náhradní hardwarovou peněženku, můžete si objednat náhradní Ledger Nano S. Stojí za to zopakovat, že na Ledger Nano S nemusíte mince vymáhat. K tomu můžete použít libovolnou aplikaci peněženky nebo hardwarovou peněženku. tento.

Screenshot ledger.com Sekce obchodu Ledger.com

Zabezpečení osiva obnovy 24 slov je nejdůležitější praxí zabezpečení hardwarové peněženky. Pomůže vám obnovit vaše aktiva a udržet je v bezpečí i po ztrátě vaší Ledger Nano S nebo jiné hardwarové peněženky. Když ztratíte peněženku, neměli byste panikařit. Spíše si ihned objednejte novou peněženku, obnovte své kryptoměny pomocí jiné peněženky a poté vytvořte novou peněženku s novou frází pro obnovení.

Screenshot z ledger.com Ledger.com – První pohled na rozhraní

Soukromé používání Ledger Nano X.

Chcete-li používat svůj Ledger Nano X tím nejsoukromějším a nejbezpečnějším způsobem, můžete podniknout několik dalších kroků.

Screenshot z ledger.com Stránka Ledger Nano X na shop.ledger.com

Nejprve můžete zařízení nastavit bez použití počítače.

To je obzvláště snadné s Nano X, protože má vlastní baterii (na rozdíl od Nano S) a je částečně nabitá z krabice.

Screenshot z ledger.com Porovnání hardwaru peněženky Ledger

Dále se můžete rozhodnout použít Osobní server Electrum přičemž hlavní kniha funguje pouze jako zařízení pro podepisování zařízení.

Ačkoli je tato možnost bezpečnější, považuje se za vhodnou pouze pro pokročilejší uživatele a představuje další potenciální rizika.

Ověření zařízení hlavní knihy pomocí root of Trust

Ledger Kořen důvěry

Ověření zařízení pomocí kořenového adresáře společnosti Ledger je jednoduché!

Funguje to takto:

Když spustíte nástroj na zařízení, servery společnosti Ledger odešlou zařízení zprávu. Zařízení může reagovat, pouze pokud má v zařízení konkrétní soukromý klíč.

Osvědčení hlavní knihy

Pokud zařízení nemůže reagovat, znamená to, že buď není originální, nebo bylo napadeno, a neměli byste jej používat.

FAQ

Jak funguje Ledger?

Ledger Nano S funguje jako každá hardwarová peněženka. Nejprve jej připojíte k počítači, nastavíte a poté zvolíte PIN kód, který chrání zařízení před nežádoucím přístupem. Poté obdržíte 24slovnou počáteční frázi, která je vaším soukromým klíčem.

Je Ledger Live Safe?

Ledger Nano S a Ledger Nano X používají Secure Element (nejbezpečnější čip, který vás ochrání před útoky). Obě zařízení chrání váš soukromý klíč a zůstanou v bezpečí před hackery online.

Jak zjistím, zda je můj Ledger Nano S pravý?

Musíte se ujistit, že vaše zařízení nebylo předem nakonfigurováno pomocí PIN kódu, který jste si sami nevybrali. Při prvním zapnutí by se na zařízení mělo zobrazit „Vítejte v Ledger Nano S“.

Co se stane, když se Ledger Nano S rozbije?

Měli byste si objednat náhradu a do svého nového zařízení použít své úvodní fráze.

Můžete použít Ledger Nano S na více počítačích?

Ano, aplikaci Ledger Live můžete nainstalovat na více zařízení (počítače, smartphony), přičemž je třeba vzít v úvahu, že na každém z těchto zařízení musíte nastavit své účty a nastavení.

Je Ledger Nano S studená peněženka?

Ano, Ledger Nano S je chladná peněženka, do které lze ukládat bitcoiny, ethereum a další podporované coiny.

Kolik mincí pojme Ledger Nano S.?

Ledger Nano S podporuje 26 mincí a více než 1500 žetonů.

Má Ledger Nano S baterii?

Ne, nemá baterii. Automaticky se zapne, když je zapojen do zdroje napájení (počítač nebo peněženka).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me