Jak skrýt svou IP adresu – VPN vs Tor (aktualizace 2021)

Úvod

Skrýt svou IP adresu

V prvních letech fungoval internet jako globální, neutrální a univerzální síť.

Nezáleželo na tom, kde se uživatel nachází nebo jaké má poskytovatele internetových služeb (ISP).

Všichni uživatelé zaznamenali stejné webové stránky bez jakéhokoli druhu svévolných omezení.

Vlády a nadnárodní korporace však narušily neutralitu a svobodu internetu.

Způsob, jakým nyní používáte síť, závisí na vašem ISP a jurisdikci.

Proč skrýt svou IP adresu?

Protože USA zrušily neutralita sítě, některé webové stránky se načítají pomaleji nebo se filtrují. Vše záleží na politice a zájmech vašeho poskytovatele internetových služeb.

Hodně z toho, co vidíte na internetu, je výsledkem vaší geografické polohy.

Nějaké příklady:

 • Pokud jste v Číně, jste za velkým firewallem. Jediným způsobem, jak získat nefiltrované zprávy ze západních médií, je skrýt vaši IP adresu.
 • Na Kubě máte přístup pouze k webovým stránkám kurátorem vlády.
 • Ve Venezuele vláda pravidelně zakazuje obsah sociálních médií.
 • Novináři v Rusku autocenzurovat jejich obsah vyhnout se uvěznění.

To vše jsou špatné zprávy pro svobodu projevu. Skrytí vaší IP adresy je tedy nezbytné k ochraně vašich základních lidských práv.

Nechcete dostat ban, použijte VPN

Existují však i jiné důvody, proč vás IP adresu skrýt.

Někdy je to soukromé podnikání, které se stará o to, co můžete a co nemůžete vidět.

Netflix má exkluzivní seriály a filmy, které jsou k dispozici pouze v některých zemích. Někdy nejsou k dispozici také titulky nebo dabování ve vašem rodném jazyce. Pokud však Netflix věří, že jste na jiném místě, tento obsah odemkne.

Konečně je tu otázka soukromí.

Poskytovatelé internetu v mnoha zemích ukládají vaši historii prohlížení a mají právo ji prodat tomu, kdo nabízí nejvyšší nabídku. Mnoho z online prodejců, u kterých nakupujete, také shromažďuje vaše informace.

Pokud si nepřejete, aby byla vaše data prodána, je na vás, abyste zabránili tomu, aby váš poskytovatel internetu získal vaše data.

Zabraňte tomu, aby váš ISP shromažďoval vaše data, pomocí VPN

Na konci dne chceme skrýt svou identitu a aktivitu A získat přístup k omezenému obsahu. Abychom toho dosáhli, musíme použít a VPN nebo připojení Tor.

Jak skrýt vaši IP adresu v systémech Mac a Windows 10

Logo společnosti Apple

Logo Windows

Existují dva populární způsoby, jak skrýt vaši IP adresu v systémech MacOS a Windows 10. Prvním je použití virtuální privátní sítě (VPN) a druhým použití cibulového směrovače (Tor)..

Sítě VPN vám umožňují přístup k internetu prostřednictvím univerzálního serveru třetí strany. Server zašifruje vaše data a smíchá je s daty ostatních uživatelů pro zvýšení soukromí.

Protože je těžké určit, který uživatel patří ke kterým datům, může každý uživatel popřít, že data jsou jeho.

Tor je síť typu peer to peer, jako Napster. Když přistupujete k síti Tor, připojujete se minimálně ke třem síťovým partnerům (známým jako „uzly“).

Tyto uzly poté směrují váš přístup k internetu pro soukromí a zabezpečení na vojenské úrovni.

Naštěstí jsou služby VPN i prohlížeče Tor široce dostupné v systémech Mac OS i Windows 10.

Skrýt svou IP adresu pomocí VPN

Ve skutečnosti existuje mnoho VPN ze stovek. Některé jsou lepší než jiné a dobrá reklama nemusí nutně odpovídat kvalitě. Ale s VPN obvykle dostanete to, za co zaplatíte. To znamená, že bezplatné VPN se zřídka vyplatí používat a my jim žádné nedoporučujeme.

Které jsou nejlepší VPN? Níže uvádíme, jaké funkce byste měli ve VPN hledat. Poté vám poskytneme naše nejlepší tipy v celé řadě cen, abychom vám pomohli rozhodnout, která VPN je pro vás nejlepší.

Co hledat ve VPN

Počet serverů a zemí

Počet serverů na VPN

Kolik serverů má VPN k dispozici? To je důležité, protože tyto servery sdílíte s dalšími uživateli. Pokud je na stejném serveru příliš mnoho uživatelů, může to ovlivnit vaši rychlost. Kromě celkového počtu serverů je stejně důležité i globální šíření těchto serverů.

Rychlost

Ikona ukazatele rychlosti

Jak rychlé jsou rychlosti nahrávání a stahování? V některých případech vám používání VPN zpomalí procházení webu. To platí i pro ty nejlepší VPN.

Je to proto, že když používáte VPN, hledaný obsah musí jít někam jinam, než k vám. Pokud se pokoušíte streamovat nebo torrentovat video při používání VPN, bude rychlost stahování velmi důležitá.

Záznam o ochraně osobních údajů

Štít s visacím zámkem

Má VPN historii úniku dat nebo nepravdivých tvrzení o soukromí, které nabízejí? Pokud VPN není transparentní ohledně minulých narušení nebo jak chrání vaše soukromí, jak si můžete být jisti, že funguje?

Možnosti platby

Kreditní karta

Jaké různé možnosti musím za VPN platit? To je zvláště důležité, když nechcete, aby kdokoli věděl, že jste zakoupili VPN. V tomto případě je velmi žádoucí mít možnost platit v bitcoinech.

Hodnota

Ruka držící pytel peněz ikony

Získáváte spoustu hodnoty za to, co platíte? To neznamená „najít nejlevnější VPN, která existuje“. Levné nebo bezplatné VPN často patří mezi možnosti s nejnižší hodnotou na trhu. Zvažte všechny výše uvedené funkce a porovnejte je s cenou. To je nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je VPN dobrá hodnota

Naše nejlepší tipy pro VPN

Následující služby VPN jsou k dispozici pro Mac i Windows. Některé z nich dokonce podporují distribuce Linuxu, mobilní telefony a herní konzole.

PureVPN: Nejlepší VPN pro herní konzole

PureVPN je nejlepší pro hraní her

PureVPN je prvotřídní a velmi cenově dostupný. Stojí to pouze 3,33 $ měsíčně za dvouletý plán a nabízí také další plány.

Přichází s příslibem slušné rychlosti, více než 2 000 serverů rozložených do 140 zemí a vynikající kompatibility. To znamená, že můžete kdykoli přepínat mezi 300 000 různými IP adresami.

A pokud chcete rozšířit soukromí a zabezpečení na svůj iPhone a Play Station 4, můžete získat specializované aplikace i pro ty.

Existují však některé zdokumentované nevýhody.

Například jsme si všimli pomalé rychlosti na několika serverech. Také tam je zachováno několik minimálních síťových protokolů, takže je těžké říci, že jejich politika „Zero Logging“ je naprosto přesná.

Zde je ilustrace z PureVPN o tom, jak zacházejí s protokoly.

PureVPN je nejlepší pro hraní her

To znamená, že k úniku DNS nebo IP může dojít při každém připojení PureVPN servery. A v takovém případě se operace citlivé na zabezpečení nedoporučují.

Nicméně, PureVPN je skvělý pro dostupnou cenu a rozšířenou kompatibilitu.

Kromě toho je zajímavé vidět, že za službu můžete platit pomocí bitcoinů, litecoinů a etheru. Platba online bez kreditní karty má vliv na vaše soukromí.

Jako společnost, PureVPN má sídlo v Hongkongu. To může být výhoda pro čínské uživatele internetu, kteří chtějí obejít Great Firewall.

Přesto není jasné, do jaké míry je společnost ochotná vzdát se čínské vládě, zejména s hongkongskými protesty právě teď.

PureVPN je nejlepší pro hraní her

Z dlouhodobého hlediska by jurisdikce mohla být problémem. To neznamená, že PureVPN v případě potřeby se nemůže hýbat.

PureVPN je skvělé pro streamování a každodenní použití. Jeho nejsilnější stránkou je rozšířená kompatibilita mezi zařízeními. Pokud však chcete vyšší rychlost nebo větší zabezpečení, měli byste se podívat na Surfshark a Vyjádřit.

Zaregistrujte se na PureVPN a získejte speciální slevu!

Cenové servery / země Rychlost soukromí
Logo PureVPN 2,88 $ 2000/140 Průměrný Průměrný Přihlásit se

NordVPN: Nejlepší VPN pro více připojení

NordVPN

Nord je při výběru VPN velmi silným uchazečem.

Ze všech sítí VPN přezkoumaných v tomto článku, Nordnabízí největší škálu připojení. Má přes 5660 serverů rozmístěných v 59 zemích, což znamená, že můžete používat spoustu IP adres.

To vám pomůže dosáhnout vyšších rychlostí a získat přístup k desítkám serverů v každé zemi. Jako Surfshark, Nord také zahrnuje funkci dvojité VPN. Jeho použitím se vaše připojení směruje přes dva různé servery současně. Nord VPN

The nastavení pro dvě země nabízí skvělé soukromí a bezpečnost.

Existují však určité problémy. V březnu 2018 došlo k úniku některých soukromých klíčů patřících k serveru na serveru Nord VPN ve Finsku.

Tato informace se ale na veřejnost dostala až na podzim roku 2019.

Odhaduje se, že toto porušení ovlivnilo pouze 50 až 200 NordVPN uživatelů, ale to stačilo k poškození reputace služby.

Mimo tuto nešťastnou nehodu,Nord má skvělou nahrávku.

Stále nabízí jednu z nejrychlejších a nejpříjemnějších služeb VPN na trhu.

Zaregistrujte se na NordVPN ještě dnes

Nord může obejít čínský firewall, neukládá uživatelské protokoly a odblokuje Netflix.

Umožňuje také rychlé stahování torrentů pro ty, kteří potřebují rychlý přenos dat. A jeho jurisdikce v Panamě umožňuje velkou ochranu soukromí.

I přes zdokumentované problémy, NordVPN je stále jednou z prémiových služeb VPN. Za přibližně 3,49 $ měsíčně získáte spoustu serverů, pokročilé funkce a vynikající rychlost.

Za zmínku také stojí, že si můžete koupit NordVPN předplatné s BTC, ETH a XRP. Pokud si nepřejete, aby společnost ukládala údaje o vaší kreditní kartě, je to nejlepší a nejsoukromější způsob platby.

Zaregistrujte se na NordVPN a získejte speciální slevu!

Název společnosti Cena Servery / Země Rychlost Ochrana osobních údajů
Logo NordVPN 3,49 $ 5660/59 Rychle Dobrý Přihlásit se

Surfshark VPN: Nejlepší hodnota VPN

SurfShark VPN

Surfshark VPN je o něco dražší než Čistý. Přesto je rychlejší a má lepší výsledky v oblasti zabezpečení.

Offshore jurisdikce také zaručuje větší suverenitu, a tím i lepší soukromí pro vás. Chcete-li zvýšit soukromí, můžete si koupit Surfshark předplatné s BTC, ETH a XRP.

SurfsharkAchillovou patou je její omezenější konektivita. Ve srovnání s PureVPN, můžete použít méně IP adres. Surfshark umožňuje připojení k „pouze“ 1040+ serverům v 61+ zemích.

Také jsme doposud nezjistili žádné problémy s rychlostí ani slabá místa zabezpečení. I přes svůj menší rozsah operací, Surfshark je prémiovější a nejlepší 3 služba VPN.

Surfshark je k dispozici v nejpopulárnějších prohlížečích, mobilních zařízeních a operačních systémech. Můžete jej získat v prohlížečích Chrome, Firefox, Android, iOS, macOS, Windows, Linux.

Na rozdíl od PureVPN, nemá nativní aplikaci pro vaše herní konzole.

Kompenzuje to však pomocí funkce SmartDNS, která funguje na mnoha platformách.

Nefunguje jako samotná VPN, ale stále nabízí větší soukromí.

Na rozdíl od PureVPN nemá nativní aplikaci pro vaše herní konzole.

Kompenzuje to však pomocí funkce SmartDNS, která funguje na mnoha platformách.

Hra s VPN

Nefunguje jako samotná VPN, ale stále nabízí větší soukromí.

Surfshark je skvělé jak pro obejití čínského firewallu, tak pro odemčení Netflixu. Je rychlý, spolehlivý a má čistý bezpečnostní záznam.

Část z toho je dána jurisdikcí Britských Panenských ostrovů. Působení v pobřežní zemi zaručuje legislativnější rámec příznivější pro soukromí.

Přihlaste se k SurfShark VPN a získejte speciální slevu!

Název společnosti Cena Servery / Země Rychlost Ochrana osobních údajů
Logo Surfshark 1,99 $ 1040/61 Rychle Dobrý Přihlásit se

ExpressVPN: Nejlepší VPN přes všechny

ExpressVPN

Ze všech služeb uvedených v tomto článku, ExpressVPN je nejrobustnější a časově testován.

Existuje od roku 2009 a udržuje si čistý rekord.

Test času je nejlepším ukazatelem robustnosti a ExpressVPN nikdy neměl zásadní problémy. Pokud jde o soukromí a bezpečnost, je to nejlepší zpráva, kterou můžete získat.

Tato služba má také příkladnou zásadu neukládat uživatelská data a dokázali to pod tlakem.

Po atentátu na ruského velvyslance v Turecku Andrei Karlova, jednoho z ExpressVPN servery zabaveny.

Turečtí úředníci myslel našli by údaje ze sociálních médií a e-mailových účtů vraha. Navzdory očekáváním donucovacích orgánů server neobsahoval žádné záznamy.

Navzdory očekáváním donucovacích orgánů server neobsahoval žádné záznamy.

ExpressVPNTvrdí se, že neobsahuje žádné zadní dveře a neuchovává žádné protokoly, se ukázalo jako pravdivé.

Dveře s bezpečnostním logem

Uvažovala také čínská vládaExpressVPN být hrozbou pro jejich bránu firewall.

Jejich úředníci na Apple tlačiliodeberte aplikaci(spolu s dalšími službami VPN) z App Store.

ExpressVPN reagoval publikování blogu příspěvek, aby znovu potvrdil závazek společnosti k bezplatnému a otevřenému internetu.

ExpressVPN Chrání vaše soukromí

Tyto události se jen posílily ExpressVPNReputace v oboru. Službu také umístili na místo, kde jde příkladem.

Ale vynikající výsledky a osvědčená historie dobré praxe přicházejí s cenou.

Měsíční předplatné je 6,87 $ za 15měsíční závazek.

To dělá ExpressVPN nejdražší služba v tomto článku. A pokud chcete platit pouze za jeden měsíc, připravte se na zaplacení 13,33 $.

Je to dražší než NordVPN (11,51 $), Surfshark (11,95 $) a PureVPN (10,95 $).

ExpressVPN umožňuje přístup k více než 3 000 serverům ve 160 lokalitách a 94 zemích.

Počet serverů není tak působivý jako NordVPN, Ale zeměpisná distribuce je velkorysější.

Více zemí a jurisdikcí je pro ochranu soukromí lepší.

Více možností s ExpressVPN

Umožní vám odemknout více obsahu Netflix a obejít vládní cenzuru. Ve srovnání se stovky serverů v jedné zemi lze snadněji blokovat nebo vypnout.

Kvůli známým problémům s pravidelným topperem grafu NordVPN, ExpressVPN je nový král. Funguje nejlépe pro ochranu soukromí, má skvělé výsledky a dělá práci streamováním.

Lidi vzadu ExpressVPN také se zdají být bitcoinoví maximalisté. Jedinou kryptoměnou, kterou na svých webových stránkách přijímají, je bitcoin.

A to je skvělá zpráva i pro vaše soukromí, protože nesdílíte údaje o kreditní kartě ani PayPal.

Zaregistrujte se na ExpressVPN a získejte speciální slevu!

Cenové servery / země Rychlost soukromí
Logo ExpressVPN 6,65 $ 3000/160 Nejrychlejší Úžasný Přihlásit se

Porovnejte nejlepší VPN

Porovnejte všechny naše nejlepší tipy pro VPN a vyberte si, který z nich je pro vás ten pravý. Nezapomeňte myslet na to, k čemu vaši VPN potřebujete? Pokud chcete streamovat na více zařízeních, možná budete chtít zvolit jinou VPN, než kdybyste měli nejdůležitější soukromí.

Srovnávací tabulka

Název společnosti Cena Servery / Země Rychlost Ochrana osobních údajů
Logo ExpressVPN 6,65 $ 3000/160 Nejrychlejší Úžasný Přihlásit se
Logo PureVPN 2,88 $ 2000/140 Průměrný Průměrný Přihlásit se
Logo Surfshark 1,99 $ 1040/61 Rychle Dobrý Přihlásit se
Logo NordVPN 3,49 $ 5660/59 Rychle Dobrý Přihlásit se

SROVNÁNÍ

Logo PureVPN

Čistá VPN

 • Skvělá cena
 • Slušné servery
 • Není to nejvíce soukromé

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Logo NordVPN

Nord VPN

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Logo ExpressVPN

Express VPN

 • Většina soukromých VPN
 • Planoucí rychle
 • Většina serverů a zemí ze všech sítí VPN

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Logo Surfshark

Surfshark VPN

 • Velké rychlosti
 • Skvělý bezpečnostní záznam
 • Nová VPN

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Skrýt svou IP adresu pomocí Tor

TOR Cibulový router

Co je Tor?

The Cibulový router (Tor) je bezplatný a otevřený softwarový protokol. Umožňuje anonymní komunikaci mezi uživateli internetu.

Pomocí takzvaného směrování cibule využívá Tor celosvětovou síť přes 6 000 relé uzly. Nazývá se to „cibule“, protože se dodává v mnoha vrstvách, které kryjí a chrání jádro.

Tyto uzly mohou generovat nespočet kombinací cest s náhodným přístupem.

Řekněme například, že Alice chce navštívit Amazon bez odhalení její IP adresy. Aby zvýšila své soukromí, spustí prohlížeč Tor.

Tímto způsobem se její připojení přenáší přes více směrovacích uzlů.

TOR Cibule vysvětleno

Síť Tor šifruje data a transformuje je do takzvaného paketového obalu.

To umožňuje předávání soukromí, které umisťuje neznámé zprostředkovatele mezi Alice a Amazon. Když uzly šifrují a předávají Alice data, moc toho nevědí.

All a relaying node can see is what the previous peer sent and the next destination of the data.

Cesta výběru je také zcela náhodná. To znamená, že kterýkoli z 6000+ přenosových uzlů může přijímat přístupová data, zašifrovat je a předávat dál.

Existuje však nešifrovaná část nastavení Tor. Nachází se v komunikaci mezi posledním uzlem přenosu a přijímačem dat.

V našem příkladu bude Amazon schopen vidět informace o výstupním uzlu. To znamená, že identifikace Alice zahrnuje zpětné sledování cesty trasy a dešifrování dat krok za krokem.

Proces anonymizace Tor není nemožný, ale rozhodně náročný a náročný na zdroje.

Nejvíce soukromá komunikace Tor však probíhá mezi uživateli Tor.

Pokud někdo, kdo nepoužívá šifrování, interaguje s uživatelem Tor, část anonimity je pryč. Hackeři budou muset z nechráněné strany pouze extrahovat nebo provést sociální data.

Rovněž Torovo soukromí a anonymita nejsou dokonalé.

Například Europol dokázal v roce 2014 sundat temné webové stránky na trhu. To byla součást jejich iniciativy zaměřené na potírání nezákonných online aktivit..

Jen proto, že někteří zločinci používají Tor, ještě neznamená, že se jedná o protokol pro zločince. Vyšetřovací novináři, diplomaté, úředníci donucovacích orgánů a obecně zranitelní lidé všichni Tor potřebují.

Protokol ochrany soukromí umožňuje uživatelům internetu komunikovat v bezpečnějším prostředí. Tor často posiluje vymáhání práva a ochranu lidských práv.

Stejně tak je prohlížeč Tor vynikajícím způsobem, jak odpuzovat sledovače, reklamy a malware.

Duchujte svůj internet pomocí TOR

Chrání vaše práva na internetu praktickým způsobem. Stejně jako zatahujete závěsy a zavíráte dveře, když potřebujete více soukromí, měli byste také použít Tor.

Nyní je tu záludná otázka: odkud projekt Tor získává své peníze? Neziskové a otevřené softwarové projekty se obvykle potýkají s financováním.

Přesto většina peněz pro Tor pochází od vlády USA. Tři hlavní zapojené instituce. Nejprve je tu americké ministerstvo zahraničí. Pak je tu Rada guvernérů pro vysílání. A v neposlední řadě je to Národní vědecká nadace.

Zapojení americké vlády však není žádným překvapením.

Koncept směrování cibule sahá až do projektu US Naval Research Laboratory z 90. let. Na začátku Tor povolil soukromý komunikační kanál pro vládní agentury.

Postupem času byly nástroje otevřených zdrojů k prosazování lidských práv po celém světě.

To se může zdát jako iracionální výdaj vlády USA. Ve skutečnosti však slouží jejich agendě všeobecné demokratizace a lidských práv.

Většina autoritářských a totalitních vlád je vůči zahraniční politice USA nepřátelská. Někdy také náhodou ohrožují americká aktiva.

Z důvodu ochrany jsou tedy pro místní bojovníky za svobodu nezbytné užitečné nástroje na ochranu soukromí. V jejich situaci je soukromí otázkou života a smrti. Výhody Tor v oblasti lidských práv tedy převažují nad jinak kriminální činností malého rozsahu.

Přesto byste si měli vždy být vědomi toho, že NSA může být schopen dešifrovat komunikaci Tor. Pokud se tedy chcete skrýt před americkými zpravodajskými agenturami, je lepší nepoužívat Tor (nebo internet) vůbec.

Je Tor VPN?

Nyní jde o druh otázky, která zpočátku zní hloupě, ale je složitější, jak si o ní myslíte.

Při zpětném pohledu služby VPN i Tor skryjí vaši IP adresu.

Zašifrují vaše data a poté je předají jiné straně, která nebude vědět, kdo jste. Díky tomu jsou užitečnými nástroji na ochranu soukromí.

Ale hlavním rozlišovacím prvkem mezi Tor a VPN je náhodnost.

Služba VPN vám umožní připojit se pouze k omezenému počtu známých serverů. S některými protokolovacími informacemi budou vědět, jak, kdy a kde se připojujete.

Proto je důležité zvolit si VPN opatrně.

Naproti tomu Tor je zcela náhodný. Každá nová karta ve vašem prohlížeči vygeneruje novou cestu předávání.

Pokaždé, když chcete získat novou identitu, kliknete na příslušné tlačítko. A kdykoli se připojíte, je velmi obtížné ustoupit z cesty.

Se třemi náhodnými relačními uzly mezi vámi a cílem máte mnohem více soukromí. I když si můžete nastavit službu VPN tak, aby směrovala přes mnoho uzlů, jako je Tor, stále bude postrádat náhodnost.

Coin Flip

Jde také o anonymitu: uživatelé VPN se nejprve zaregistrují pomocí e-mailové adresy a platebních údajů. V případě Tor si stáhnete bezplatný software a spustíte jej, aniž byste se k něčemu přihlásili.

Rozdíl existuje dokonce i ve jménu služeb anonymity. Tor je otevřený zdroj a kolektivní úsilí milovníků svobody, kteří provozují předávací uzly. Stejně jako v případě bitcoinů se každý může dobrovolně přihlásit k provozování uzlu.

Ale „P“ ve VPN znamená soukromé. Síť, ke které se připojujete, patří někomu a řídí se určitými pravidly.

K virtuální privátní síti se nemůžete připojit pomocí vlastního serveru. To by vyžadovalo registraci, která ve výchozím nastavení vede ke ztrátě anonymity.

Závěrem lze říci, že Tor není VPN, protože není soukromá. Stejně jako bitcoin je Tor otevřený a bez povolení.

Protokol anonymity může být do určité míry také odolný vůči cenzuře. Tor vám dává svobodu provozovat svůj vlastní uzel, náhodně přistupovat k jiným lidem a šifrovat na každém kroku.

Nemusíte důvěřovat společnosti, ale protokolu open source. A co je nejdůležitější, používání Tor vás nic nestojí.

Výhody použití Tor

Nejprve je Tor vynikající nástroj na ochranu soukromí. Prostřednictvím něj budou data, která odesíláte, šifrována a směrována náhodnými anonymními uzly. V tomto smyslu je Tor jedním z nejvíce soukromých způsobů, jak zažít veřejný a otevřený web.

Další výhodou protokolu Tor je schopnost procházet hluboký web. Toto je skrytá část internetu, ke které má přístup pouze ten, kdo zná přesnou adresu.

Představte si internet jako město. Se svým pravidelným občanstvím můžete chodit pouze na veřejných místech a navštívit svůj vlastní majetek. Pokud však znáte správnou adresu a máte pozvánku, můžete navštívit majetek jiných lidí.

Tor je pozvánkou do hlubokého webu – nebo do domovů jiných lidí. Umožňuje vám lépe pochopit, jak funguje internet, a rozšířit váš pohled na svět.

Deep web není zrovna mýtické místo, které umožňuje volný trh se zbraněmi a drogami. Média často zkreslují realitu pro senzacechtivost.

Většina případů použití je buď vládních, nebo souvisejících s lidskými právy. Na rozsáhlém webu mohou vládní úředníci komunikovat s jinými odděleními nebo velvyslanectvími.

Hluboká síť

Lidé žijící v autoritářských režimech mohou také komunikovat se soukromím. To pomáhá vyšetřovacím novinářům ze světa svobodného světa hlásit události.

Výměnou mohou disidenti také dostávat cenné informace o tom, co se děje v zahraničí.

Pro průměrného uživatele internetu ze svobodného světa poskytuje Tor protikorporátní soukromí. Pokud nenávidíte, jak vás Google, Amazon, Facebook a Microsoft sledují napříč webovými stránkami, je Tor vypnutý.

Otevřený protokol ochrany osobních údajů vám pomůže odhlásit se z kapitalismu dohledu.

A individuální soukromí má velkou hodnotu. Řekněme, že blízký přítel má rakovinu a budete hledat knihy o léčbě.

Pokud procházíte na Amazonu bez ochrany osobních údajů a jste přihlášeni ke svému účtu, vaše data se uloží. Výměnou může společnost Amazon prodat vaše vyhledávací údaje zainteresovaným třetím stranám.

A kdo by mohl chtít údaje o lidech, kteří se dívají na knihy o rakovině? Pojišťovny! V budoucnu by se mohlo vaše pojistné zvýšit kvůli vašim vyhledáváním.

Při hledání určitých položek na internetu není nic nezákonného ani hanebného. Některé třetí strany však mohou vaši historii procházení interpretovat v jiném kontextu.

Tento kontext může poškodit vaši pověst, vaše peníze a dokonce i váš profesionální život. A proto je lepší spustit Tor a přestat si dělat starosti s podnikovým dozorem.

Nevýhody použití Tor

Existují tři nevýhody používání Tor – a pokud vás CIA nepronásleduje, pak existují pouze dvě.

Největší otázkou je rychlost připojení k internetu. Šifrování a předávání dat sníží rychlost nahrávání a stahování. Tor zvyšuje dobu načítání stránky.

V některých situacích může dokonce omezit zobrazovaný obsah (například reklamy a JavaScript).

Proto byste měli upravit nastavení Tor podle svých potřeb v oblasti ochrany osobních údajů. Při nejvyšším nastavení neuvidíte žádný Javascript, zatímco obrázky a písma mění svůj vzhled.

Jedná se o největší míru soukromí a zabezpečení proti sledování, jaké můžete získat.

Ale pokud snížíte prahovou hodnotu, můžete zaznamenat stejný webový vizuál jako v jakémkoli jiném prohlížeči. Jedná se o kompromis, ale vaše připojení je stále šifrováno a přenášeno.

Největší nevýhodou používání Tor je politická. Výchozí uzly, které přenášejí zprávu do cíle, jsou hlavním vektorem útoku Tor.

A vaše vláda může provozovat jeden z těchto výstupních uzlů pro dohled nad daty.

Vláda USA rovněž nabízí většinu financování projektu Tor.

To může znamenat, že strýček Sam má o síť zvláštní zájem a mohl by ji sledovat. Ale pokud se chcete chránit před kapitalismem dozoru, je to skvělé.

Poslední nevýhodou je, jak webové stránky třetích stran reagují na Tor. Některé webové stránky vám umožní provést další bezpečnostní kontroly, abyste prokázali, že nejste robot.

To samo o sobě není velký problém, ale i tak musíte ztrácet čas CAPTCHA. Klikání na vozidla, pouliční osvětlení, hledání přechodů pro chodce je docela rychle otravné. A když to musíte udělat na většině stránek, které otevřete, je to velmi nepohodlné.

Google již pro svůj vyhledávač přidává další krok. S největší pravděpodobností budou tvrdit, že chrání službu před roboty.

Ještě další vyhledávače, jako je DuckDuckGo, jsou s vaším používáním Tor přátelské. To znamená, že problémem společnosti Google může být také soukromí a jejich schopnost sledovat.

Jak mohu začít s Tor?

Existují tři jednoduché a přístupné způsoby, jak začít s Torem.

Zdaleka nejoblíbenější je stahování webového prohlížeče. Je to zdarma, je to lehké a jeho rozhraní se velmi podobá Firefoxu.

Software je k dispozici také pro Windows, Mac, Linux a Android.

Prohlížeč cibule

Pokud vlastníte telefon nebo tablet Android, můžete je použít Orbot. Tento bezplatný a otevřený nástroj lze nastavit tak, aby směroval všechna připojení přes Tor.

S Orbotem můžete zajistit, aby data, která odesíláte a přijímáte, byla mnohem soukromější. Pokročilí uživatelé se mohou dokonce připojit ke konkrétním mostům nebo relé.

Na rozdíl od základního prohlížeče Tor zajišťuje Orbot směrování všech internetových aplikací přes Tor.

To znamená, že i Google Play a Facebook mohou být podvedeni k přesvědčení, že máte jinou IP adresu. Šifrování dat je také velmi cenné v Google panoptikum.

V neposlední řadě si můžete stáhnout a nainstalovat Ocasy.

Je to operační systém, jehož internetové připojení ve výchozím nastavení vynutí použití Tor. Tails funguje na počítačích starých až 10 let a prosazuje soukromí. Po instalaci najdete také užitečné kryptografické nástroje a sadu kancelářských aplikací.

Pokud má prohlížeč Tor svá omezení v rozsahu, nabízí Tails holistické soukromí. Jedinou nevýhodou Tails je omezené množství dostupných aplikací.

Pokud potřebujete konkrétní profesionální nástroje, je lepší použít Windows nebo MacOS. Pokud je však vaším hlavním zaměřením internetové soukromí, pak je Tails tím správným směrem.

Jak mohu použít Google s Tor?

Ve většině případů Google odrazuje od používání proxy serverů (včetně VPN a Tor) s CAPTCHA.

Chcete-li zobrazit výsledky vyhledávače, budete muset provést Turingův test, který prokáže, že jste lidským uživatelem.

Toto je způsob, jak může Google zabránit robotům v spamování vyhledávače a ovlivňovat tak hodnocení obsahu.

Logo Google

Kvůli systému CAPTCHA budete muset klikat na obrázky podle pokynů. Google vás požádá, abyste na náhodných obrázcích našli všechna auta, mosty, procházky a pouliční osvětlení. Proces by neměl trvat déle než 30 sekund a po zadání správné odpovědi je vše nastaveno.

Pokud se vám tento Turingův test nelíbí, přepněte na DuckDuckGo. DDG nebude vás sledovat, nebude shromažďovat data a nebude vás penalizovat za používání Tor.

Měli byste používat Tor s VPN

Kombinace Tor a VPN je nejlepší způsob, jak chránit vaše soukromí na internetu.

Prostřednictvím této metody žádný směrovací uzel v síti Tor nevidí vaši skutečnou adresu IP.

To znamená, že útok zpětného sledování výstupního uzlu se stává obtížnějším.

Koncept VPN

Pokud by směrování Tor přestalo fungovat, bude vás VPN stále chránit. Přijetím další ochranné vrstvy se jádro cibule stane mimořádně bezpečným.

V příspěvek na blogu, dokonce i VPN s vysokou váhou ExpressVPN doporučuje skládat Tor a VPN.

Zároveň je vysvětleno, že funguje pouze VPN prostřednictvím nastavení Tor. Uvedení služby VPN na vrchol Tor je obtížnější, nemá žádné výhody v oblasti ochrany soukromí a zpomaluje připojení.

Toto kombo je to nejlepší, co může průměrný uživatel internetu získat, aby maximalizoval soukromí a bezpečnost.

Chcete-li prolomit skládané vrstvy VPN a Tor, musíte použít velmi drahé a sofistikované nástroje. Proti Tor over VPN jsou systémy sledování většiny dat bezmocné a neúčinné.

Přesto mohou národní státy v případě potřeby vlastnit prostředky k dešifrování vaší komunikace. Určete tedy svůj model ohrožení opatrně a nechovejte se jako Neviditelný muž.

Co jsou proxy služby?

Proxy služba je zastřešujícím výrazem pro Tor a další podobné nástroje na ochranu soukromí a zabezpečení.

Zástupci zahrnují použití jiného počítače jako ochranného prostředníka. Zakryjete své hlavní přístupové zařízení a směrujete všechny požadavky na komunikaci přes proxy.

Přesto používání proxy má smysl pouze tehdy, pokud jej fyzicky vlastníte. Odesílání vaší IP adresy a dat na server třetí strany není skvělým modelem pro ochranu soukromí a zabezpečení.

Většina serverů proxy je také specifická pro aplikaci a slabší s šifrováním. Pokud tedy budete používat internetovou službu, je lepší koupit si předplatné VPN a poté se připojit k Tor.

Závěr

Doufáme, že tato příručka pomohla pochopit, jak skrýt vaši IP adresu.

Toto téma se neustále vyvíjí. Aktuální informace o nejnovějších technologiích vám pomohou zachovat vaše soukromí. Tato příručka bude neustále aktualizována, aby odrážela tyto změny.

Srovnávací tabulka

Název společnosti Cena Servery / Země Rychlost Ochrana osobních údajů
Logo ExpressVPN 6,65 $ 3000/160 Nejrychlejší Úžasný Přihlásit se
Logo PureVPN 2,88 $ 2000/140 Průměrný Průměrný Přihlásit se
Logo Surfshark 1,99 $ 1040/61 Rychle Dobrý Přihlásit se
Logo NordVPN 3,49 $ 5660/59 Rychle Dobrý Přihlásit se

Naši práci můžete podpořit zakoupením jedné z výše uvedených sítí VPN prostřednictvím našeho odkazu.

Pokud máte jakékoli další dotazy nebo pokud vám může tým Billfodl pomoci, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu [email protected]

Mohu použít Tor místo VPN?

Samozřejmě! Kombinace těchto dvou řešení ve skutečnosti pro uživatele vytváří ještě větší bezpečnost a soukromí. Náš průvodce pomáhá

Mám použít VPN s Torem?

Záleží hodně na vaší situaci. Pokud jste novináři, kteří se hlásí v zemi, která nemá ochranu tisku, je velmi doporučeno použít obojí. Pokud se pokoušíte obejít geografická omezení pro streamování filmů, připojení Tor přes VPN by bylo pravděpodobně příliš pomalé.

Používá Tor nezákonně?

Ne, ne ve Spojených státech. Ve skutečnosti nadace Tor dostává peníze od vlády USA, aby mohla pokračovat v činnosti. Tor je nezbytný pro získávání informací z despotických režimů po celém světě, které se snaží ovládat internet v jejich zemi.

Je Tor přes VPN bezpečný?

Ano, Tor přes VPN je zcela bezpečný. Existuje několik způsobů, jak to získat, a všechny jsou v bezpečí. Veškeré podrobnosti týkající se Tor over VPN, včetně toho, jak to nastavit, podrobně popisujeme v našem zápisu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map