Jak vytvořit digitální investiční portfolio

investiční portfolio

Ve světě kryptosystémů jsou digitální aktiva stále cennější. Aktiva, jako jsou bitcoiny a jiné digitální měny, začínají výrazně zvyšovat svou hodnotu kvůli zvýšené likviditě investorů. Ve výsledku se investoři obracejí na profesionály, aby jim pomohli s vytvářením těchto aktiv a jejich správou. Pokud plánujete investovat do digitálních měn, musíte mít určitou představu o vytvoření investičního portfolia.

Co jsou digitální investice?

digitální investice

Internet připravil cestu pro existenci různých investičních trendů. Lidé nyní mohou investovat do takzvaných digitálních měn, jako jsou bitcoiny a další blockchainové technologie.

Pochopení digitálních peněz vyžaduje důkladnou znalost tří hlavních faktorů, které ovlivňují hodnotu digitálních měn: nabídka, poptávka a riziko.

  • Zásobování: To se týká množství měny, která je vytvořena nebo převzata z jedné transakce do další.
  • Poptávka: Jedná se o celkové množství dolarů vynaložených během daného období, které představuje kupní sílu měny.
  • Riziko: Toto je možnost, že hodnota digitálních měn držených v online komunitách poklesne kvůli spekulativním chybám nebo škodlivé činnosti.

Popularita digitálních měn je založena na skutečnosti, že snižují riziko transakčních nákladů a poskytují přístup na globální finanční trh bez nutnosti vysokých počátečních nákladů.

Investování do těchto kryptosystémů má několik výhod a nevýhod. Jednou z výhod jsou nízké náklady na obchodování a nákup, protože není třeba platit provizní poplatky ani směnné kurzy. Další výhodou je schopnost implementovat předpisy po celém světě. Investování do těchto druhů kryptosystémů však má své nevýhody, protože některé z těchto měn jsou nestabilní a těžko se prodávají, když je trh vyžaduje.

Mnoho lidí, kteří se věnují digitálním investicím, jako je kryptoměna, využívá platformy pro výměnu kryptoměn, jako jsou ty, které doporučuje Koinformant. Tyto platformy vám umožňují vyměňovat jeden typ digitálních aktiv za jiné na základě tržní hodnoty vašich aktiv. Tyto platformy pro výměnu kryptoměn také pomáhají vytvářet digitální investiční portfolio, o kterém bude pojednáno níže.

Co je to portfolio digitálních investic? 

Investiční portfolio obvykle zahrnuje dvě nebo více tříd aktiv. Přesná kombinace složek se stále může lišit v závislosti na typu portfolia, strategiích použitých k vytvoření portfolia, preferencích investorů zapojených do jeho vytváření a obecných podmínkách na trhu.

Ve stejném smyslu je v digitálním světě portfolio digitálních aktiv tvořeno digitálními aktivy, která mohou využívat různí jednotlivci nebo podniky. Podstatnou součástí portfolia digitálních aktiv je jeho struktura řízení. Systém správy umožňuje investorům kontrolovat distribuci mincí v portfoliu stanovením pravidel týkajících se počtu mincí, místa, kde je lze obchodovat, jak je lze utratit a kdo k nim má přístup.

Pokud jde o digitální aktiva, většina investorů má tendenci vybírat ta, která se snadno ukládají a převádějí. To zahrnuje různé typy digitálních měn, jako jsou bitcoiny a ether. Dalšími typy aktiv, které se často volí, jsou tokeny, které představují skutečné zboží nebo služby. Mezi služby patří věci jako platformové hry a online kasina. Obvykle, když jsou tyto tokeny služeb prodány, jsou také obchodovatelné a pro jejich obchodování obecně existuje trh.

Jak budovat své portfolio

Existují jiné kryptoměny než bitcoin. Když prozkoumáváte online a najdete měnu, do které chcete investovat, abyste svým aktivům přidali rozmanitost, je to nejlepší čas na vytvoření portfolia digitálních aktiv.

Pokud si nejste jisti, jak začít, zde je několik kroků, které byste měli podniknout:


Krok 1: Vyberte si účet, který vyhovuje vašim investičním cílům 

Chcete-li vytvořit digitální investiční portfolio, musíte mít digitální investiční účet. Online je několik digitálních makléřů. Tito makléři nabízejí různé služby podle toho, jaké jsou vaše cíle. Při výběru zprostředkovatelské služby byste měli zvážit několik věcí:

  • Solidní finanční podpora
  • Uživatelsky přívětivá obchodní platforma
  • Důvěryhodnost a spolehlivost
  • Pozitivní zkušenosti se službami zákazníkům
  • Dlouhověkost
  • Technická podpora

Jakmile si vytvoříte účet, můžete začít s druhým krokem.

Krok 2: Definujte svou toleranci vůči riziku

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při budování investičního portfolia vzít v úvahu, je vaše tolerance vůči riziku. Toto je částka, kterou jste ochotni ztratit výměnou za možnost, že v budoucnu dosáhnete vyšších výnosů.

Vaše tolerance vůči riziku je svázána s vašimi investičními cíli. To vám pomůže, jak zvládnete sledování trendů trhu nahoru a dolů. Pokud máte v plánu dlouhodobé investice, nestálost trhu vás tolik neobtěžuje. Pokud se však díváte na kratší období, budete muset sledovat tržní trendy, abyste dosáhli výraznějších zisků v krátkých obdobích.

Mnoho investorů se mýlí se skokem do třídy aktiv, aniž by nejprve zvážili svou celkovou toleranci vůči riziku nebo své dlouhodobé cíle pro investování. Měli byste také přemýšlet o tom, zda jste ochotni tato rizika ztratit a pracovat v rámci úrovně tolerance rizika vůči finančnímu poradci pro danou třídu aktiv. Finanční poradce vám obvykle pomůže určit, jak vybudovat portfolio alokace aktiv, které splňuje vaše konkrétní potřeby a cíle.

Krok 3: Určete nejvhodnější alokaci aktiv, která odpovídá vašim cílům 

S různými typy digitálních měn dnes se musíte rozhodnout, kolik jednotlivých aktiv ve svém portfoliu potřebujete. Například se rozhodnete mít 70% z bitcoinů a zbývajících 30% je rozloženo mezi jiné měny, jako je Ethereum nebo Ripple. Vaše alokace aktiv stále závisí na vašich cílech a toleranci vůči riziku.

Krok 4: Vyrovnejte své portfolio, kdykoli je to potřeba

Může přijít čas, kdy se vaše alokace aktiv může odchýlit od vašich cílů. U jednoho aktiva může dojít ke zvýšení hodnoty, což by mohlo narušit rovnováhu vašeho portfolia. Z tohoto důvodu je zásadní, abyste své portfolio hodnotili znovu a znovu, abyste jej mohli obnovit do původního makeupu. Někteří odborní poradci doporučují rebalancovat vaše portfolio každých šest až dvanáct měsíců, nebo když se alokace jednoho z aktiv posune o více než předem stanovenou hodnotu.

souhrn

Definice investice se postupem času měnila. Historicky investice znamenaly hmotné zboží nebo aktiva. Vyvinula se však definice „aktiva“, která získala širší význam zahrnující všechny finanční produkty, včetně digitálních aktiv nebo měn.

Investice do digitálních měn stále představují riziko, takže budování investičního portfolia je zásadní, abyste mohli sledovat své investice a zjistit, zda je hodnota stále v rámci vašich cílů. Podle výše uvedených kroků můžete začít investovat do různých digitálních měn a budovat své investiční portfolio. Pokud si stále nejste jisti, jak začít a udržovat své portfolio, je lepší požádat o pomoc finančního poradce.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map