Jak zachovat přístup ke svému bankovnímu účtu při cestování do zahraničí

nejlepší bitcoinová peněženka

Plánujeme cestování brzy?

Pokud ano, budete chtít vědět, jak si zachovat přístup ke svému bankovnímu účtu.

V tomto krátkém průvodci vám ukážeme, jak na to.

Cestování do zahraničí?

Cestování do zahraničí obvykle zahrnuje provádění finančních transakcí, jako je připsání nebo odepsání částky z vašeho bankovního účtu. Zjednodušeně řečeno, buď vložíte peníze na svůj bankovní účet, nebo vyberete hotovost. Jelikož na cestách s sebou nenosíme hromady peněz, jsou tyto finanční transakce součástí našeho každodenního života při cestování do zahraničí.

Ale je v tom háček. Většina z těchto transakcí se nyní provádí elektronickými prostředky, online bankovnictvím nebo připojeným bankomatem. Což vyvolává otázku, jak chránit svůj bankovní účet, když jedete do jiné země.

Pokud používáte bankovní metody online i offline, musíte dodržovat řadu jednoduchých pravidel, abyste nebyli svědky uzamčení vašeho bankovního účtu.

Online bankovnictví ze zahraničí: Používání služby VPN

VPN =

Moderní banky jsou pomocí sofistikovaných metod sledovat, jak a kde jejich zákazníci utrácejí peníze. Je to pochopitelné ve věku masivních hackerů, pokusů o krádež identity a bankomatů, na které je někdo schopen nainstalovat skimovací zařízení.

Znamená to, že pokud jste občanem USA a máte bankovní účet v americké bance, který cestuje do zahraničí poprvé, můžete při pokusu o použití online bankovnictví v zahraničí skončit se zmrazeným účtem..

Jednoduchým řešením je použít a bezplatná VPN který vaší bance říká, že jste ve skutečnosti nikdy neopustili své místo. Pomocí virtuální privátní sítě můžete vybrat server ve své domovské zemi nebo v jakékoli jiné zemi a připojit se ke svému účtu prostřednictvím tohoto serveru. Ve výsledku servery banky nezjistí žádné podezřelé aktivity týkající se vašeho účtu.

Jedná se o velmi užitečnou metodu jak pro šifrování připojení, tak pro zabránění problémům při cestování do „exotických“ zemí. Měli byste mít na paměti, že některé cestovní cíle banky nepovažují za bezpečné a při pokusu o použití online bankovních služeb odtud můžete snadno vidět uzamčený účet..

Dále, a VPN Služba umožňuje používat veřejné sítě Wi-Fi k bezpečnému připojení k vašemu bankovnímu účtu, čímž eliminuje jakékoli čichání v síti.

Máte více než jeden účet a kartu

Držení mobilního telefonu a kreditní karty

Pokud plánujete používat mobilní bankovnictví na cestách, další dobrou metodou, jak se chránit, je mít více než jeden bankovní účet. Můžete si otevřít nový účet s omezeným množstvím peněz a použít jej místo svého hlavního účtu. Stále byste měli používat bezpečnostní služby, jako je VPN a bezpečný prohlížeč, ale v případě, že je váš účet z nějakého důvodu uzamčen, budete mít přístup k hlavnímu účtu.

Další možností, jak cestovat do zahraničí, je propojit více než jednu kartu s vaším bankovním účtem. Kromě všech kybernetických hrozeb, kterým čelíme, můžete mít špatné zkušenosti, jako je například „pojídání“ vaší karty bankomatem, které vám tak účinně zablokuje přístup k účtu. Kartu můžete také zablokovat zadáním nesprávného kódu PIN, což také znemožňuje přístup k vašemu účtu.

Pamatujte, že při cestování do zahraničí je velká šance, že tam vaše banka nebude mít pobočky, což velmi ztěžuje přístup k vašemu účtu a výměnu zablokované karty. Mít druhou kartu vám umožní přístup k vašim finančním prostředkům, dokud se vám druhá karta nevrátí nebo se neodblokuje.

Také mít všechny karty Visa, MasterCard a American Express je užitečné v exotických destinacích, kde obchody, restaurace nebo dokonce bankomaty nemusí přijímat jednu nebo více z těchto karet. Zajistíte tak, že budete mít neustále přístup ke svým penězům.

Sdělte své bance, že jste v zahraničí

Používání mobilního telefonu

Snažte se oznámit své bance, že plánujete cestovat do zahraničí, a sdělte jim, které země a místa plánujete navštívit. Mnoho bank vám zablokuje účet, pokud si myslí, že vaše nákupy v zahraničí jsou podezřelou aktivitou. Banka na váš účet umístí dočasné cestovní oznámení, a její systémy tak nebudou označovat vaše mezinárodní nákupy nebo převody jako podezřelé.

Pokud se vaše karta z nějakého důvodu ztratí nebo zablokuje, zeptejte se své banky, zda je schopna doručit do vašeho cíle novou kreditní nebo debetní kartu..

Používejte v telefonu prohlížeče soukromí a VPN

Koncept bezpečného mobilního telefonu

Použijte možnosti soukromého procházení v prohlížečích, jako je Firefox nebo ještě lépe, pokud je to možné, použijte prohlížeč tor v telefonu.

I když tyto údaje nemusí nutně pokrývat vaše údaje GPS, blokují soubory cookie a skrývají vaši skutečnou adresu IP, což je další způsob, kterým vás tyto společnosti sledují.

Závěrečná slova

Cestování do zahraničí se může stát skutečným nepořádkem, pokud se zablokujete ze svého bankovního účtu. Mít duplicitní kreditní / debetní karty a bankovní účty je dobrá věc, ale měli byste být na pozoru před krádeží identity online. Cestující jsou ve skutečnosti nejčastější obětí krádeže identity, protože mají největší přístup k veřejným sítím a veřejným počítačům.

Snažte se přistupovat pouze k zabezpečeným sítím Wi-Fi a používat VPN při přístupu k nezabezpečené veřejné síti. I když ke svému účtu přistupujete pomocí služby VPN na veřejném stolním počítači, při opouštění počítače vždy odstraňte historii procházení a všechny soubory cookie. Zajistíte tak, že nikdo po vás nebude mít přístup k vašim osobním údajům, heslům a nastavením.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map