Jak zajistit své bitcoinové podíly

Jak každý držitel ví, bitcoin je nestálá šelma. Po ohromujícím zvýšení cen mohou rychle následovat srdečné poklesy a období klidu často nejsou ničím jiným než okem velké bouře. Postupem času se holding ukázal jako vynikající strategie; jsou však chvíle, kdy se horská dráha vplíží na vrchol této hory, uvidíte první auta začínající sjezdem a vy jen VĚDĚTE, že se chystáte zrychlit dolů velkou rychlostí. Když se v takové chvíli ocitnete, co lze udělat pro ochranu vaší investice?

Zajistěte bitcoiny bez směny na USD

Naštěstí nemusíte prodávat své bitcoiny, abyste minimalizovali riziko. Bitcoinové futures burzy jako bitmex nabízejí jednoduché a efektivní metody ke snížení vaší expozice nebo udržení přesně stejné nominální hodnoty vašich bitcoinů během cenových výkyvů.

Nejprve jde o velké upsání Flood @ThinkingUSD, který vysvětluje tuto zajišťovací metodu:

Mnozí z vás to možná neví, ale pokud chcete eliminovat své vystavení bitcoinům, aniž byste skutečně prošli procesem převodu na fiat, můžete své podíly přesunout na syntetický USD na https://t.co/qr49NsLQCU zkratem s 1x pákou.

– Povodeň [Bitmex] (@ThinkingUSD) 9. února 2018

Pojďme si projít přesně to, jak by to fungovalo. Chcete zajistit jeden bitcoin tak, aby si během následujících dvou týdnů udržoval přesně stejnou hodnotu USD, tedy období, během kterého nebudete schopni věnovat bitcoinovému trhu žádnou pozornost. Opakujte následující kroky a pohodlně spíte.

  1. Otevřete si účet na bitmexu a vložte jeden bitcoin.
  2. Vyberte si budoucí datum s vypršením platnosti mimo dvoutýdenní zajišťovací období, které jste vybrali.  

Pro naše účely březnové vypršení platnosti spadá mimo naše zajišťovací období a cenově je velmi blízké aktuální spotové ceně (ve výše uvedeném obrázku trvalé).

  1. Krátký 30. března s 1 bitcoinem.

Mějte na paměti, že každá smlouva je oceněna jedním dolarem, což znamená, že vybrané množství by se mělo rovnat dolarové hodnotě bitcoinu. Dávejte pozor také na to, že páka byla nastavena na posuvníku vlevo dole na 1X.

Limitovaná objednávka vám ve skutečnosti poskytne slevu na poplatek ve výši 0,25%, ale pokud se trh pohne proti vám nebo hodnota bitcoinů klesne, vaše objednávka se samozřejmě nevyplní. Tržní objednávka vyžaduje malý poplatek ve výši 0,75% nebo 00075 bitcoinu za jednu bitcoinovou objednávku. Dobře, takže jste nyní zakoupili krátké kontrakty v hodnotě USD v nominální hodnotě jednoho bitcoinu.  

4. Uzavřete pozici na konci vašeho zajišťovacího období.

Dobře, vaše dva týdny vypršely a vy mírně otevřete počítačovou obrazovku, abyste viděli, jak si bitcoiny vedly. Pokud během této doby bitcoiny poklesly ceny, hodnota vašeho kontraktu by se zvýšila v hodnotě bitcoinů. Za předpokladu, že cena bitcoinu poklesla během vašeho dvoutýdenního zajištění o 10%, jakmile zlikvidujete svoji pozici (což lze provést z nabídky „pozic“ ve spodní části obrazovky), měla by hodnotu přibližně 1,1 bitcoinu, minus příjemce Poplatek, pokud je to relevantní, a poplatek za vypořádání 0,05% Tato 1.1 by pak byla v hodnotě USD ekvivalentní nominální částce při otevření objednávky. Génius!


Pokud by naopak bitcoin během vašeho dvoutýdenního zajišťovacího období zhodnotil o 10%, hodnota vašeho kontraktu by se v bitcoinu snížila. Po likvidaci byste drželi přibližně 9 bitcoinů (opět bez příslušných poplatků), což by se opět rovnalo hodnotě USD původně použité k otevření krátké pozice. Sakra.

Využití pákového efektu při zajišťování

S pomocí pákového efektu nemusíte z bezpečí svého zařízení Trezor odstraňovat všechny své bitcoiny. Většina bitcoinových futures burz umožňuje obchodníkům ovládat velkou pozici bitcoinů s relativně malým zůstatkem na účtu. Předpokládejme, že místo přesunu celého bitcoinu na burzu futures jste převedli 2 bitcoiny a otevřeli krátkou pozici 1 bitcoinu pomocí páky 5: 1. Stejně jako v předchozím příkladu jste poté odešli se svou dvoutýdenní přestávkou a bitcoiny zcela odstranili ze své mysli, zajistili jste si víru, že nominální hodnota vašich cenných papírů v USD bude stejně bezpečná, jako kdybyste zkratovali 1 bitcoin na 1X pákový efekt, jak bylo popsáno výše.

A to je pravda, za předpokladu, že vaše pozice nebude zlikvidována. Při páce 5: 1 by 20% tah proti vaší pozici vedl ke ztrátě celé částky. V případě, že by trh pokračoval dlouhým směrem, byla by to pro vás šťastná nehoda. Vaše ztráty by byly omezeny na 2 bitcoiny, zbývajících 8 ve vašem trezoru by se nadále zvyšovalo v hodnotě USD. Pokud byste celý svůj bitcoin přilepili na 1X short, pokračovali byste ve ztrátě bitcoinů – přičemž nominální hodnota USD by zůstala stejná.  

Na druhou stranu, pokud dojde k likvidaci pozice a dojde k obrácení, jste mimo. 2 bitcoiny. Pokud byste měli 1X krátký, vaše pozice by zůstala otevřená a utrpěli byste menší ztrátu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map