jak zálohovat elektrum

Vytvoření Electrum peněženka je docela snadné a intuitivní.

Nicméně, většina lidí, kteří vytvářejí jejich kryptoměna peněženka Poprvé nevíte, co dělat s počátečními slovy.

Při vytváření jakékoli peněženky se uživateli zobrazí 12 náhodných slov, která jsou počátečními slovy. Semeno je skutečné „heslo“ pro odemknutí a získání mincí na jiných zařízeních, pokud se něco stane s hlavním zařízením. Je nesmírně důležité uložit semeno někde v bezpečí, nejlépe ne na elektronickém zařízení, ale spíše na něčem odolném a offline, jako je Billfodl.

Co budete potřebovat

  1. Peněženka Electrum nainstalovaná v počítači
  2. A Billfodl zálohovací zařízení pro obnovení osiva

Zálohování osiva

Když jste vytvořili svou peněženku v Electrum, software vás již donutil vygenerovat záložní frázi (známou také jako „seed seed“, „recovery phrase“ nebo „seed phrase“).

Ukázalo se vám 12 slov a byli jste nuceni je potvrdit, než bylo možné peněženku vytvořit.

Pokud jste však při nastavování peněženky nevěděli, k čemu tato slova slouží, nebo si nejste jisti, co s nimi dělat, bude tento průvodce podrobně popisovat tento postup.

1. První věc, kterou musíte udělat, je otevřít Electrum ve vašem počítači.

2. Po otevření vyberte možnostPeněženkaZ nabídky vlevo nahoře a poté vyberte „Semínko„.

Možnost osiva v peněžence Electrum

3. Electrum vám nyní ukáže vaše uzdravovací semeno. Bude to vypadat takto:

Porovnání cen Billfodl vs Cryptosteel

4. Nainstalujte osivo do Billfodl. Níže uvedené video vám ukáže, jak to udělat.

4. Skrýt Billfodl někde, kde ho ostatní pravděpodobně nenajdou. Pamatujte: s touto sadou 24 slov musíte zacházet, jako by to byly samotné mince. Pokud to má někdo jiný, mohl by také mít vaše mince.

Volitelné kroky

Prodloužení osiva

Udělejte svou peněženku Electrum ještě bezpečnější pomocí „rozšíření semene“, které se jinak označuje jako „ochrana heslem“ nebo „ochrana 13. slova“ (nebo „ochrana 25. slova“ u frází o délce 24 slov).

Účelem přidání rozšíření semene je přidat další, zcela přizpůsobené slovo do záložní fráze, takže pokud někdo někdy najde vaše semeno, stále si nebude moci vzít vaše mince.

Doporučuje se, aby toto slovo nebylo nikde zálohováno, s výjimkou vnitřku vašeho mozku.

Pokud již máte peněženku nastavenou bez rozšíření seed, budete si muset přidat novou, abyste mohli přidat tuto funkci, a poté přesunout své mince do této nové peněženky.

Chcete-li tak učinit, vyberte v levém horním menu možnost Soubor a v rozbalovací nabídce možnost Nový / obnovit.

Nové semeno z peněženky Electrum

Pojmenujte svou peněženku a vyberte „Další“.

Pojmenování nové peněženky v Electrum

Vyberte „Standardní peněženka“ a „Další“.

Výběr možnosti Standardní peněženka v peněžence Electrum

Vyberte možnost „Vytvořit nové semeno“ a vyberte možnost „Další“.

Výběr možnosti Nové semeno v peněžence Electrum

Vyberte „Segwit“ a „Další“.

Vyberte typ semen v peněžence Electrum

Zaznamenejte svou počáteční frázi na svůj Billfodl, a vyberte „Možnosti“. Toto je část, kde jsme nastavili naše rozšíření semen.

Nastavení rozšíření semen v peněžence Electrum

Zobrazí se vyskakovací okno s dotazem, zda chcete „rozšířit toto semeno o vlastní slova“. Zaškrtněte políčko a klikněte na „OK“.

Rozšiřte toto semeno o vlastní slova v nastavení peněženky Electrum

Do pole zadejte požadované 13. slovo. Pamatujte: udělejte z toho slovo, které si jistě budete pamatovat, protože toto slovo nebudete zálohovat. Po dokončení zadávání vyberte „Další“.

Zadejte požadované 13. slovo

Zde potvrdíte svou 12slovnou frázi zadáním do tohoto pole. Zobrazí se rozevírací seznam, který dynamicky filtruje slova při psaní, a můžete vybrat požadované slovo tímto způsobem, nebo můžete slovo jednoduše vypisovat.

Po dokončení klikněte na „Další“.

Potvrzení fráze 12 slov

Nakonec potvrdíte rozšíření semen. Po dokončení vyberte „Další“.

Potvrďte rozšíření semen pomocí peněženky Electrum

Nakonec můžete přidat heslo pro místní šifrování vaší peněženky, takže kdokoli, kdo se pokusí o přístup na vašem aktuálním zařízení, k tomu bude potřebovat heslo. Toto pole můžete nechat prázdné, pokud chcete ignorovat přidání hesla.

Ať už se rozhodnete přidat heslo, či nikoli, tento proces dokončíte výběrem možnosti „Další“ ještě jednou.

Přidejte heslo

Nyní jste úspěšně přidali rozšíření seed do vaší peněženky Electrum. Gratulujeme! Jen se ujistěte, že přesunete jakékoli mince z vaší druhé peněženky do této nové, abyste získali výhody, že máte peněženku s prodlouženým semenem.

Zálohování metadat peněženky

Někteří lidé nechtějí jen obnovit klíče peněženky, ale spíše štítky, kontakty a popisy, které jejich peněženka ukládá. V takovém případě by uživatelé peněženky měli své peněženky pravidelně zálohovat. To lze provést ručně i automaticky.

Chcete-li ručně zálohovat peněženku Electrum, jednoduše najděte na panelu nástrojů soubor „File“ a klikněte na „Save copy“.

Zálohování metadat peněženky

Odtud můžete vybrat umístění v počítači pro uložení metadat.

Proces lze také automatizovat tím, že zálohovací program bude pravidelně stahovat soubory peněženek z adresáře peněženek Electrum a ukládat je jinde. Tyto kopie peněženek by měly být šifrovány, aby peněženka zůstala v bezpečí. A aby byla zajištěna maximální bezpečnost, je vhodné ukládat zálohy spíše na vyměnitelnou jednotku než na cloud.

Získejte svůj vlastní Billfodl

Billfodl je perfektní způsob, jak uložit frázi pro obnovení, protože chrání vaši zálohu před ohněm a povodněmi; hrozby, které pouhá papírová záloha nevydrží. Můžete si je koupit pomocí tlačítka níže nebo dozvědět se více o Billfodl. Ať tak či onak, šťastné hodling!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me