Zlepšení soukromí Trezor pomocí Tor, VPN, Wasabi, Electrum a Full Nodes

Webová peněženka společnosti Trezor poskytuje jeden z nejjednodušších způsobů správy bitcoiny. Jedná se o přímočarý zážitek z bodu a kliknutí, který snadno dokončí práci. Pokud jste nováček, pak je to skvělá volba, jak zahájit cestu finanční svrchovanosti bitcoinů.

Screenshot z trezoru.io Trezor.io‘s – Domovská stránka

Ale pokud jste pokročilejší uživatel, měli byste také zvážit soukromí jako kritérium bezpečnosti. Uživatelská přívětivost přichází většinou s kompromisy. V případě Trezor, pomocí hardwarové peněženky prostřednictvím wallet.trezor.io odešle některá data výrobci. Jedná se o dva vektory útoku: 

1. Vaše IP adresa; 

2. Váš rozšířený veřejný klíč (xpub).

IP adresa odhaluje vaši polohu (země a ISP). Na druhou stranu xpub ukládá vše Bitcoinové adresy generujete. Jedná se o rozšířený veřejný klíč, který poskytuje úplným uzlům přístup k údajům o tom, kolik mincí uložíte do peněženky. 

Finance a peníze transakční technologický koncept

Pokud spustíte a použijete svůj vlastní úplný ověřovací uzel, uložíte soubor xpub do svého vlastního zařízení. Ale pokud se připojíte k Trezor peněženka, použijete jejich uzly.

A zatímco tato data mohou být bezcenná Trezor, hackeři v něm najdou velkou hodnotu. Špatní herci, kteří kradou informace, se určitě pokusí propojit IP adresy s fondy. 

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor One

Trezor One

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2013
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Skryjte svou IP adresu a uložte veřejný klíč do počítače 

Pokud ne používat VPN a / nebo Tor, vystavujete svou IP adresu a umístění všem webovým stránkám, které navštívíte. A pokud hacker najde vašeho poskytovatele internetu, dejte si pozor na útoky sociálního inženýrství. 

Koncept technologie zabezpečení systému se štítem a klíčovou dírkou

Jak mohou zjistit, kde žijete? Mohou zavolat vašeho ISP a požádat o servisní služby u vás doma. A pokud je telefonní operátor milý, hacker se také zeptá na potvrzení adresy. 

Nyní si promluvme o tom, proč je zabezpečení veřejného klíče důležité. Hacker, který přistupuje k xrezům Trezor, bude schopen určit, které peněženky ukládat nejvíce BTC. Možná si myslíte, že to nevadí, protože stále nemají soukromý klíč k utrácení vašich mincí. I když je to pravda, existují i ​​jiné způsoby, jak ukrást vaše bitcoiny. 

Po přidružení adresy IP k peněženky, je čas určit cenu útoku. Zločinci si položí otázku, „kolik stojí vydírání mincí od této osoby?“. Pokud vlastníte velké částky, mohou si dovolit riskovat více. A pokud je vymáhání práva ve vaší oblasti hrozné, jste více odhaleni. Je třeba vzít v úvahu řadu faktorů.

Zlaté bitcoiny klesají na černém pozadí

Pokud však vlastníte malé částky, je pravděpodobné, že náklady na útok převyšují výhody. To znamená, že je mnohem méně pravděpodobné, že budete jednat se zločinci, kteří se snaží ukrást vaše bitcoiny. To je tedy další důvod, proč nedržet příliš mnoho bitcoinů v jedné peněžence.

Pokud žijete příliš daleko, hackeři mohou také prodat data na temných trzích. Existuje spousta zločinců, kteří jsou zdatní ve fyzické krádeži. A pokud se všechny pobídky vyrovnají, mohou se pokusit o Útok klíčem ve výši 5 $.

Útok klíčem ve výši 5 $

Ale znovu, co když nemusíte s Trezorem odhalit žádnou z těchto informací? A co když to nesdílíte s žádnou společností a sami to spravujete? 

Tady ve společnosti Pros Pro vás rádi učíme, jak minimalizovat množství sdílených dat. Ochrana osobních údajů je matkou dobrého zabezpečení a pokud vlastníte bitcoiny, měli byste se na to vždy dívat.

Tento článek obsahuje 3 z nejlepších způsobů, jak zlepšit vaše soukromí při používání hardwarových peněženek Trezor.

1. Spusťte Trezor s Torem

The Prohlížeč Tor je nejlepší bezplatný nástroj na ochranu osobních údajů. Jedná se o open-source projekt, který používáte ke skrytí své IP adresy.

Screenshot torproject.org Tor‘s – Domovská stránka

Použitím Tor prolomíte jakékoli asociace mezi vaším umístěním a vaším xrezem Trezor. Ten, kdo hackne databázi Trezor, uvidí pouze IP adresa uzlu relé Tor. A pokud dojde k přerušení šifrování pro tento reléový uzel Tor, existuje další, které jej pokrývá. To znamená, že jste velmi chráněni před doxingem. 

Online peněženka Trezor je kompatibilní s prohlížeči Chrome, Firefox a Brave. A protože Tor používá kód z Firefoxu, jsou si velmi podobné v designu i architektuře. Chcete-li zvýšit své soukromí, sami Trezor vytvořili způsob používat jejich peněženku přes Tor.

Tato další část vysvětluje proces konfigurace Tor pro práci s hardwarovou peněženkou Trezor. Pamatujte, že zkušenost je stejná v každém operačním systému. Nezáleží na tom, jestli používáte Windows, Linux nebo Mac. Tor je všude stejný.

Po instalaci Tor otevřete nové okno a do adresního řádku napište „about: config“. Varování, které zní „Postupujte opatrně!“ Na obrazovce se objeví vysvětlení, že provádění změn může ohrozit anonymitu. Naším cílem je ale zajistit, aby prohlížeč Tor komunikoval pouze s Trezor Bridge. A za tímto účelem přidáváme pouze jednu výjimku. 

Trezor Tor o upozornění na konfiguraci

Takže klikněte na „Přijímám riziko!“ a zobrazí se seznam předvoleb. Toto jsou nastavení, která udržují vaše procházení soukromé a zabezpečené. Do vyhledávacího pole tedy zadejte „network.proxy.no_proxies_on“. Jakmile se požadovaná hodnota zobrazí, poklepejte na ni a nastavte její novou hodnotu na 127.0.0.1:21325. 

Konfigurace Trezor Tor přidat výjimku

Po zadání této adresy klikněte na „OK“ a vše je hotové. Restartujte Tor, vygenerujte nový obvod a poté navštivte wallet.trezor.io. Uvidíte, že vaše hardwarová peněženka Trezor nyní funguje s Tor. 

Trezor nyní pracuje s Torem

Nyní vaše soukromí a anonymita získala podporu. Pokud tedy přistupujete k webové peněžence pomocí prohlížeče Tor, je nemožné propojit váš veřejný klíč s vaší skutečnou IP adresou.

2. Spusťte Trezor na peněžence Electrum

Electrum je jedním z nejpopulárnějších a nabitých funkcemi Bitcoinové peněženky. Je to nejlepší volba pro lidi, kteří provádějí multisig nastavení. A pokud jde o hardwarové peněženky, je to také vynikající.

Screenshot z electrum.org Electrum.org‘s – Domovská stránka

Ve společnosti Electrum je správa vašeho Trezoru intuitivním zážitkem typu point-and-click. A pokud ji použijete k vytvoření nové peněženky, váš soubor xpub se uloží a zašifruje na pevný disk. Tímto způsobem nebude mít Trezor přístup k vašemu veřejnému klíči.

Electrum se připojuje k náhodným plným uzlům z celé bitcoinové sítě. To znamená, že v každé relaci je prvek nepředvídatelnosti. Je velmi nepravděpodobné, že svou IP adresu a aktivitu xpub sdílíte dvakrát se stejným uzlem. Pro svou IP adresu můžete použít a Služba VPN nebo dokonce vést Electrum přes Tor.

Nastavení sítě Electrum

Chcete-li aktivovat směrování Tor, klikněte na tlačítko „Síť“ v pravém dolním rohu okna. Poté přejděte na kartu „Proxy“ a zaškrtněte políčko „Use Tor proxy at port 9150“. Uložte nastavení a restartujte peněženku Electrum. Nyní byste měli službu používat s větším soukromí díky nativnímu směrování Tor. 

Aktivujte směrování Tor v peněžence Electrum

Nyní, když jste maximalizovali své soukromí, je čas založit si s Trezorem novou peněženku. A ano, můžete také importovat existující. Pokud jste však dříve sdíleli soubor xpub, je lepší provést nové nastavení. Pamatujte: účelem této příručky je poskytnout vám nejvyšší stupeň soukromí.

Po výběru jména klikněte na „Další“. Tato další obrazovka je nejdůležitější, protože vyberete typ peněženky, kterou chcete vytvořit. V našem případě zvolíme standardní peněženku. Ale pokud chcete vytvořit multisig nebo importovat soukromé klíče, máte také vyhrazené možnosti.

Nastavení elektronového trezoru

Jelikož pro tento proces používáme Trezor, zvolíme možnost „Použít hardwarové zařízení“. Než budete pokračovat, nezapomeňte připojit Trezor k počítači. Pokud nastavíte PIN, budete jej muset před pokračováním zadat. Nové trezory by měly být detekovány jako „Nejmenovaný trezor“. 

Nastavení elektronového trezoru Nastavení elektronového trezoru

Další krok inicializace zahrnuje další důležitou volbu. A protože s Electrum vytváříme novou peněženku, zvolíte možnost „Nechat zařízení náhodně generovat zcela nové semeno“. 

Nastavení elektronového trezoru

Toto další okno nabízí všechny zajímavé možnosti nastavení. Na modelu Trezor Model T budete moci udělat jediné semeno BIP 39 nastavení, záloha Shamir (20 slov na akcii) nebo dokonce Super Shamir (33 slov na akcii). Na Trezor One máte pouze nastavení jednoho semene s 12, 18 nebo 24 slovy.

Nastavení elektronového trezoru

Pro zjednodušení stačí jedna počáteční peněženka s 24 počátečními slovy. Pokud však potřebujete něco sofistikovanějšího, zvažte Shamirova záloha. Toto je také část, kde můžete pojmenovat svou hardwarovou peněženku. Toto se opět děje pouze pro účely označování a nemá to žádný dopad na bezpečnost. 

Po kliknutí na „Další“ budete muset zvolit, zda chcete použít přístupovou frázi. Z bezpečnostního hlediska se doporučuje použít tuto přístupovou frázi. Bez tohoto hesla bude vaše zařízení nepřístupné. Vždy je lepší zadat toto slovo do zařízení, na rozdíl od psaní na počítači. Váš počítač může mít záznamníky klíčů, ale Trezor je bezpečnější.

Nastavení elektronového trezoru Krok nastavení Trezoru

Můžete také povolit režim seedless, ale je mnohem méně bezpečný a spoléhá se na digitální zálohy. Je tedy lepší popadnout pero a kousek papíru, abyste si zapsali slova. A pokud je pro vás tato peněženka důležitá, měli byste také získat Billfodl zajistit ocelí.

Billfodl je dokonalým společníkem pro model Trezor Model T. Koupit Billfodl

Na obrazovce hardwarové peněženky musíte nejprve souhlasit s Podmínky služby. Tento právní dokument slouží spíše k odmítnutí odpovědnosti, díky kterému jste odpovědní v případě ztráty finančních prostředků. 

Trezor Setup Agree TOS

Pokud pak nastavíte PIN pro své zařízení, budete jej muset zadat. Další obrazovka vás přivítá zprávou „Nová peněženka byla úspěšně vytvořena!“. Chcete-li však uložit svých 24 slov, budete muset stisknout tlačítko „Zpět nahoru“. A než začnete psát slova, Trezor vás varuje před vytvářením digitálních kopií. Je lepší nechat vše offline.

Krok nastavení Trezoru

Poté budete muset zapsat 24 slov, která se zobrazí na obrazovce. Abyste se ujistili, že neděláte žádné chyby, provede vás Trezor ověření 3 náhodných slov. A poté vás přivítá zpráva „Dokončili jste ověřování svého semene obnovy“. 

Krok nastavení Trezoru Krok nastavení Trezoru Krok nastavení Trezoru

Gratulujeme, nastavili jste svou hardwarovou peněženku Trezor s Electrum! Nyní se vraťte na obrazovku počítače a proveďte poslední jemné doladění. Budete muset vybrat typ adres v peněžence. S p2sh-segwit se nemůžete pokazit, ale můžete také pokazit nativní segwit. Starší adresy jsou konzervativní volbou, ale jejich výběr způsobí, že budete platit vyšší transakční poplatky. Používání Lightning Network také vyžaduje SegWit, takže je lepší jej podporovat jedním ze dvou způsobů.

Nastavení elektronového trezoru

Nakonec můžete zvolit šifrování peněženky. To znamená, že se na váš pevný disk uloží speciální soubor a je lepší jej vložit studené úložiště. Postačí externí flash disk nebo SD karta, pokud z důvodu redundance uděláte alespoň 2 z nich. Povolení šifrování také znamená, že nebudete moci používat peněženku v Electrum, aniž byste nejprve připojili Trezor.

Nastavení elektronového trezoru

Od této chvíle byste měli být velmi opatrní ohledně svého soukromí. Po provedení všech těchto kroků by byla škoda vše kompromitovat připojením k centralizovaným serverům. Měli byste se tedy vyhnout používání hardwarové peněženky s online peněženkou Trezor. 

Nastavení elektronového trezoru

Pokud musíte nainstalovat aktualizace firmwaru, otřete zařízení a vytvořte novou peněženku pro připojení k Trezoru. Měli byste zvládnout umění žonglování se svými peněženkami a jejich obnovení.

Vždy je také dobré ověřit vaše nastavení pomocí obnovy. Nezapomeňte však na Trezor zadat 24 slov, na rozdíl od klávesnice počítače. Chrání vás před malwarem a nejrůznějšími infekcemi.

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor One

Trezor One

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2013
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

3. Spusťte Trezor v peněžence Wasabi 

Wasabi je další populární peněženka pro stolní počítače, která je kompatibilní s Trezors. Není tak nabitý funkcemi jako Electrum a nemá podporu pro zálohy Shamir. Ve výchozím nastavení může vytvářet pouze základní 12slovná počáteční fráze. 

Screenshot z wasabiwallet.io Wasabiwallet.io‘s – Domovská stránka’

Přesto je vynikající pro začátečníky, kteří chtějí ve výchozím nastavení soukromí. Wasabi má integraci Tor, stahuje blokové filtry, aby se minimalizovala závislost na uzlech třetích stran, a také se připojuje k vašemu vlastnímu úplnému uzlu. Pokud máte na stejném počítači spuštěný celý uzel na pozadí, připojí se k němu Wasabi. To znamená, že vaše IP adresa a UTXO jsou uloženy pouze ve vašem uzlu, což je ideální pro ochranu soukromí.

Nyní si ale promluvme o tom, co může Wasabi udělat pro maximalizaci soukromí vašeho Trezoru. Když otevřete peněženku, vyberte nabídku „Hardware Wallet“ nalevo. Připojte svůj Trezor a všimnete si, že je detekován. Pokud se tak nestane, obnovte vyhledávání kliknutím na „Hledat hardwarové peněženky“. 

Wasabi peněženka Trezor

Po výběru zařízení klikněte na tlačítko „Nastavit peněženku“ v pravém dolním rohu. Od tohoto okamžiku se veškerá akce přesune na obrazovku vaší hardwarové peněženky Trezor. Budete muset zadat svůj PIN (pokud jste jej nastavili), souhlasit s podmínkami služby a zálohovat svých 12 slov. Kroky jsou identické s těmi, které máte v nastavení peněženky Electrum.

Až budete hotovi, znovu klikněte na „Hledat hardwarové peněženky“, vyberte svůj Trezor a načtěte jej. Za pár sekund uvidíte obrazovku, která má 3 karty: odesílání, příjem a historii. Gratulujeme, nastavili jste svou hardwarovou peněženku Trezor na Wasabi! To vám pomůže zachovat vyšší stupeň soukromí.

Wasabi peněženka Trezor

Pro zjednodušení můžete také obnovit nastavení peněženky Electrum. To znamená, že pomocí Electrum vygenerujete svůj soukromý klíč a poté přepnete na Wasabi pro každodenní použití. Hlavní výhodou je, že Wasabi standardně spouští Tor a připojuje se k vašemu plnému uzlu. Největší nevýhodou je, že komplikujete nastavení. Také nebudete moci obnovit zálohy Shamir ve Wasabi.

Tento nedostatek lze překonat spuštěním vlastní instance klienta Trezor. Vyžaduje to ale zvládnutí příkazového řádku a základní znalost jazyka Python. Odemkne všechny pokročilé funkce, ale vůbec není přátelský s nováčky. Takže pokud s tím budete experimentovat, použijte tuto příručku a vygenerujte peněženku, která na sobě nemá žádné mince.

Podobně se doporučuje použít tento výukový program a experimentovat s prázdnými peněženkami. Jakmile pochopíte, o co jde, a osvojíte si rozhraní, jste připraveni také přesouvat coiny. Ale do té doby použijte tento výukový program jako výukové prostředí. Autor a profesionálové v oblasti ochrany osobních údajů neodpovídají za žádné ztráty finančních prostředků. Hrajte tedy v bezpečí a vězte, proč jednotlivé nástroje používáte.

FAQ

Co je IP adresa?

IP adresa znamená ‚adresa internetového protokolu ‘a je psána jako řetězec čísel oddělených tečkami.

Co je veřejný klíč?

Veřejný klíč se skládá z velké číselné hodnoty, která se používá pro šifrování dat. Softwarové programy mohou generovat veřejné klíče.

Nemohu si své mince jednoduše uložit na své burze?

Můžete, ale nedoporučuje se to. Uchovávání mincí na burze může vést ke ztrátě vašich mincí. Podívejte se, co se stalo s Mt. Gox. Je lepší držet své mince v peněžence, kterou vlastníte (to znamená, že máte pouze soukromý klíč) a poté je zálohovat pomocí Billfodl.

Jak mě chrání VPN ?

Když se připojujete k VPN (virtuální privátní síť), vkládáte mezi sebe a web, na který chcete přejít, další server. Tento server změní vaši IP adresu a zašifruje vaši aktivitu při procházení.

Lze sledovat transakce bitcoinů ?

Pokud někdo nepropojí vaši identitu s adresou peněženky, kterou jste použili, budou vaše bitcoinové transakce anonymní.

Je Trezor Model T bezpečný?

Pokud se váš motiv Trezor Model T fyzicky zmocní velmi motivovaný a vysoce kvalifikovaný útočník, vaše mince nemusí být v bezpečí. Tento útok však nikdy nebyl proveden mimo laboratoř, takže hrozba je vzdálená. Téměř ve všech případech bude Trezor Model T udržovat vaše mince velmi bezpečné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me