Je Coinbase bezpečný?

Když začínáte v kryptoměně, vaším okamžitým impulsem je uložit své mince na burze, ze které je kupujete.

Coinbase je jedním ze známých a oblíbených míst koupit bitcoiny.

Z tohoto důvodu si tam mnoho lidí kupuje své mince a nikdy je nepohybuje … ale je to bezpečné?

  1. Budou vaše mince zabezpečené?

  2. Dovolí vám je stáhnout?

  3. A budou respektovat vaše soukromí

V této úplné příručce najdete vše, co potřebujete vědět o Coinbase a jeho historii a bezpečnostních postupech.

Úvod

Navzdory dobrým výsledkům společnosti Coinbase se správou fondů a neutrpějícím žádné významné ztráty od jejího spuštění v říjnu 2012, stále existují důvody k pochybnostem o bezpečnosti.

Tento článek rozebírá tři perspektivy, z nichž může být Coinbase zranitelný při útoku nebo jednání ve špatné víře. Pokoušíme se vysvětlit, proč je vhodnější zvolit nákladnější a nepohodlnější vlastní správu vašich mincí než předat tuto odpovědnost Coinbase.

Nakonec je však na vás, abyste se rozhodli, zda dáváte přednost důvěře bance se svými bitcoiny, nebo jste připraveni udělat první krok k finanční suverenitě s Billfodl a hardwarovou peněženkou.

Dítě se učí chodit

Tady se budeme zabývat v následujících kapitolách – můžete kliknout na každou z nich a přejít přímo na tuto kapitolu.

Je Coinbase bezpečné místo pro ukládání bitcoinů?

Štít s ikonou zámku

V blogovém příspěvku z roku 2016 generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Coinbase Brian Armstrong se chlubil skladováním asi 10% bitcoinů dostupných v oběhu.

Od té doby vzrostl počet uživatelů Coinbase a odpovídající investice natolik, že společnost generovala miliardy dolarů výnosy jen o rok později.

I když by to z funkčního hlediska mohlo vypadat jako dobré znamení, stále existují důvody k pochybnostem a znepokojení.

Hackování Coinbase

Jen proto, že něčemu důvěřují miliony uživatelů, ještě neznamená, že je bezpečné a bezpečné stát se vaším opatrovníkem.

Na konci dne jsou důvěryhodné třetí strany bezpečnostní díry a hlavním bodem bitcoinu je účast v systému bez oprávnění, který vám uděluje finanční suverenitu.

Historie bitcoinů ukazuje, že správci titánů budou padat.

Ačkoli Coinbase během prvních sedmi let své existence neztratil finanční prostředky, její bezpečnost by měla být stále zpochybňována a zkoumána.

Bitcoinový prostor stále odráží příběhy finančně ničivých událostí na burzách.

Mt. Gox

První bitcoinová burza, která byl hacknut za téměř 750 000 BTC.

Bitfinex

Ztraceno 120 000 BTC když se rozbily některé nezabezpečené multi-sig peněženky.

QuadrigaCX

Vlastník nečekaně zemřel a vzal si s sebou soukromé klíče k zákazníkům.

Binance

Ztraceno 7000 BTC navzdory neustálým tvrzením „safu“.

To, že Coinbase ještě nebyl hacknut, ještě neznamená, že je v budoucnu nezranitelný.

Dobrý záznam je pouze známkou lepšího výkonu než ostatní. Velké množství bitcoinů se ukládá v horkém stavu peněženky pro rychlé obchody jsou vnímány jako honeypoty pro hackery.

Obrázek Davida a Goliáše

Nejděsivější na tom je, že zlovolní kybernetičtí útočníci se ani nemusí zaměřovat na šifrování peněženky výměny, jako je Coinbase: někdy stačí ukrást citlivá uživatelská data a vydírat výměnu.

V nedávném případě hacker požadoval 300 BTC poté, co se vloupal do databáze Binance KYC (Know Your Customer) a vyhrožoval zveřejněním stovek obrázků uživatelů, kteří mají k ověření své národní ID.

Když jednání selhala,útočník jednoduše uložil data do skupiny telegramů a odhalil druh citlivých informací, které mohou zneužít špatní herci.

Jako licencovaná americká společnost musí společnost Coinbase dále dodržovat federální i státní zákony. Pokud vláda USA rozhodne, že bitcoiny jsou nelegální aktiva a všechny burzy by měly zmrazit finanční prostředky a zastavit obchodování, bude muset jednat proti finančním zájmům svých zákazníků.

A i když jsou finanční náhrady poskytovány v USD (podobně jako případ zákon o zlaté rezervě z roku 1934) výměnou za zabavené BTC stále ztrácíte kvůli získání vysoce inflačního a odpisového aktiva, které může vláda zabavit a cenzurovat.

To je jen hypotetické, ale ne nemožné.

Jak je Coinbase pojištěno?

Od listopadu 2013, Coinbase pojistil uživatelské prostředky prostřednictvím společnosti Aon, největší světový pojišťovací makléř.

Pojistitel Aon Coinbase

Dále, na stránce podpory burzy je jasně stanoveno, že částky až 250 000 USD jsou pojištěny a budou vráceny zákazníkům v případě hackerství nebo selhání.

I když je to rozhodně skvělé, měli byste mít na paměti, že to, co získáte, je nekonečně nafukovací fiat, ne omezené bitcoiny.

Pokud se vaše kousky digitálního zlata ztratí, rozhodně to nebudou bitcoiny, které vám Coinbase a Aon pošlou jako formu kompenzace.

Americké dolary lze nafouknout libovolnou sazbou, která je dána okolnostmi, zatímco bitcoiny se vydávají podle harmonogramu a budou existovat pouze v celkové výši 21 milionů.

Pokud věříte v úspěch bitcoinu, pravděpodobně není dobrý nápad věřit společnosti Coinbase ze svých prostředků.

Minulé události nejsou vždy relevantní pro budoucnost, ale mohou sloužit jako neformální vzdělávání, aby se zabránilo opakování historie.

Pokud se rozhodnete držet své bitcoiny na Coinbase, věříte, že se společnost poučila z neúspěchů svých kolegů.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete stát se vlastní bankou tím, že přijmete finanční suverenitu, prokážete, že jste se naučili nejdůležitější lekci o bitcoinu: nikdy nedůvěřujte svým penězům třetím stranám.

Je Coinbase bezpečný pro hromadné výběry?

Ruka s ikonou dolarové bankovky

Bitcoin byl vytvořen jako reakce na fiatovou kulturu, která generuje libovolné míry inflace a částečné rezervy (kde je ve skutečnosti k dispozici pouze zlomek peněz zákazníka pro výběry).

Když půjdete do banky a požádáte o výběr velké částky peněz, je pravděpodobné, že instituce nebude schopna provést platbu na místě

Místo toho na vás vynutí denní limit výběru.

Běh v bance během velké deprese – každý se snaží vybrat své peníze

Lidé se snaží vybrat své peníze

Limity výběru Coinbase

Když jednáte s Coinbase, musíte si být naprosto jisti, že burza vám může umožnit vybrat si množství bitcoinů, které jste koupili, a držet je v jejich úschově peněžence.

Právě teď neexistují žádná omezení, pokud jde o to, kolik můžete najednou vybrat (alespoň podle webu Coinbase).

Nikdy však nevíte, kdy jsou předpisy přísnější a je velmi obtížné dostat své mince z burzy kvůli zvýšeným požadavkům a ověřování.

Vaše bitcoiny podléhají mezinárodním vztahům

Pokud jste občanem mimo USA z jedné z podporovaných zemí a vláda Spojených států má špatné diplomatické vztahy s vaší národní vládou, pak je velmi pravděpodobné, že se vaše prostředky během konfliktu zmrazí..

To se stalo iránským uživatelům, kteří obchodovali na Bittrexu a byli ovlivněni sankcemi Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického ministerstva financí..

Nedostali spravedlivou lhůtu pro výběr svých mincí a mohli jen doufat, že konflikt skončí co nejdříve a záznamy nebudou zmanipulovány.

Naopak Coinbase působí ve více než 100 zemích a nikdy nevíte, kdy bude váš cíl zaměřen na globální finanční vymáhání strýčka Sama.

Obrázek strýčka Sama

Jako americké společnosti nebude mít Coinbase jinou možnost, než vyhovět objednávkám, které jim dal OFAC.

Proto je nerozumné předpokládat, že burza bude jednat ve vašem nejlepším zájmu – zejména pokud nejste americkým občanem a vaše země se může dostat do konfliktu s USA.

Důkaz pohybu kláves

Za účelem zpochybnění moci, kterou mají výměny nad uživateli, a oživení myšlenek, které Satoshi Nakamoto představil světu, pořádá prominentní Bitcoiner Trace Mayer každoroční akci, která vybízí členy komunity, aby vybíraly všechny prostředky z výměn.

Název tohoto hnutí je „Důkaz klíčů”, Se koná 3. ledna (ve stejný den, kdy jsou bitcoiny genesis block byl těžen) a má být způsobem, jak zajistit, aby byly burzy odpovědné a čestné.

Bohužel počty nahlášené na burzách nikdy neohrožovaly jejich pravidelné záležitosti, což znamená, že stále existuje jen velmi málo jednotlivců, kteří se poučili z Mt. Goxův příběh.

Doklad o pohybu rezerv

Existuje také hnutí zvané „Doklad o rezervách„Jejímž cílem je udržet burzy odpovědné požadováním větší transparentnosti.

Můžete si přečíst více o doklad o rezervách.

Důkaz o rezervách

V případě Coinbase nevíme jistě, kolik bitcoinů vlastní, což znamená, že je těžké říci, zda se podílejí na částečném rezervování či nikoli.

Dodnes jediná burza, která vedla a složil doklad o kontrole rezerv je Kraken a událost se konala v roce 2014.

Tato situace se nezlepší, pokud se rozhodneme slepě důvěřovat našim burzám, protože drží vzácné peníze, které nelze v případě odcizení obnovit.

Požehnáním a prokletím bitcoinu je, že všechny transakce jsou nevratné, a je lepší být na straně, která tuto funkci využívá pro vás prospěšným způsobem, když se stanete zcela suverénním.

Pokud právě držíte bitcoiny na Coinbase, je lepší je přesunout do vlastní peněženky, zatímco stále můžete provádět neomezené výběry.

V budoucnu mohou být finančními nebo politickými aktéry mimo vaši kontrolu stanovena omezení.

A pokud nespravujete své vlastní soukromé klíče v nevázané peněžence jako a účetní kniha nebo a Trezor, pak vaše mince nejsou opravdu vaše.

Jak se říká: „Ne vaše klíče. Ne vaše mince. “

Chrání Coinbase vaše soukromí?

Ikona krumpáč a digitální soubory

Jedno delikátní téma v bitcoinovém prostoru se týká praktik KYC / AML.

Ideologicky se většina bitcoinerů staví proti těmto prostředkům sběru dat.

Existují však také bezpečnostní důvody, aby se zabránilo shromažďování soukromých dat: jakmile se obrázek vašeho národního ID nahraje na server, přispěje to k posílení honeypotu pro hackery.

Jak bylo uvedeno dříve v článku, Binance má velký problém s hackerem, kterému se podařilo stáhnout data stovek uživatelů a chtěl z burzy vymoci bitcoiny.

V případě Coinbase vám opravdu nezbývá než údaje poskytnout.

Pokud je však vaším účelem koupit nějaké bitcoiny a dostat se ven, můžete také svůj účet smazat a požádat společnost o vymazání vašich záznamů – což je čistým pozitivem pro vaše soukromí a svrchovanost.

Dále byste nikdy neměli očekávat, že společnost bude respektovat vaše finanční soukromí ve vztahu k vládě.

K legislativním změnám může dojít kdykoli a jurisdikce, pod kterou Coinbase působí (stát Kalifornie nebo federální vláda), může kdykoli získat jakékoli údaje.

To se ve vztahu k IRS děje často: v listopadu 2017 Coinbase bylo nařízeno informovat daňového poplatníka které uživatelé nashromáždili více než 20 000 USD v ročním objemu transakcí; do čtyř měsíců musela americká burza zaslat IRS úplné osobní informace a záznamy o transakcích uživatelů, kteří platformu používali v letech 2013 až 2015.

Objednávka Coinbase informovat IRS

Pokud vám záleží na finančním soukromí jako na způsobu, jak se chránit před jednáním vlády (které kdysi zabavené podíly zlata), stejně jako chamtivost lidí, kteří by se vás mohli pokusit okrást nebo hacknout, je lepší být opatrný s vaší digitální stopou a množstvím osobních údajů, které vkládáte do honeypotů, jako je Coinbase.

Je lepší přesunout své mince do své vlastní peněženky,spustit celý uzel, dozvíte se o správě UTXO a zkusíte smíchat své BTC s aplikacemi jako např Wasabi peněženka kdykoli chcete vyloučit odkazy na odesílatele a získat určitou věrohodnou popíratelnost.

Bitcoin není zcela soukromý, ale Coinbase je finanční panoptikum, které umožňuje vládám sledovat a sledovat druh měny, kterou nemohou ovládat.

V panoptiku „stráže vidí každou celu a vězně, ale vězni nevidí do věže“. (zdroj)

obrázek věže

Když už mluvíme o sledování a dohledu, v roce 2019 Coinbase spuštění spuštěné analýzy blockchainu Neutrino za účelem lepšího sledování transakcí a přidružení dat k dalším jednotlivcům a entitám.

Nejznepokojivějším problémem, mimo orwellovskou povahu Coinbase, je to, že zakladatelé Neutrino jsou ve spojení s Hacking Team – společností, která za předpokladu dohledu technologie autoritářským vládám které porušují základní lidská práva.

Informace o Coinbase

Tato informace odhaluje mnoho informací o úvahách Coinbase o liberálních hodnotách a ochraně jednotlivců před útlakem státu.

Nejbezpečnějším druhem dat jsou data, která nezpracovává žádný druh třetí strany.

Pokud jde o Coinbase, je lepší považovat platformu za nutné zlo a za místo, kam vstoupíte a odejdete, kdykoli budete potřebovat.

Nedoporučuje se však ponechat své mince na jakékoli burze z důvodů, které se týkají vašeho finančního soukromí a bezpečnosti vašich mincí.

Kdykoli jste připraveni přesunout své bitcoiny z Coinbase a využívat výhod finanční suverenity, Billfodl je tady nabídnout bezpečný a robustní způsob, jak udržet vaše soukromé klíče offline a mimo oči špatných herců. Než se rozhodnete, Zjistěte více o našich produktech.

Uživatel s ikonou možností A nebo B.

Závěr

Jak ukládáte své mince, je hra kompromisů.

Na jedné straně je jejich vlastní ukládání vyžaduje seznámení se s řízením klíčů (a to představuje svá vlastní rizika).

Na druhou stranu, i když je snazší nechat Coinbase držet vaše coiny, v mnoha případech to v první řadě ruší účel bitcoinu.

S naším týmem odborníků, kteří vás vedou v sekci Privacy Pros a Billfodl, je možné, abyste své mince udrželi v bezpečí sami.

Ukážeme vám, jak …

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map