Úvod

Pokud Bitcoin používá RIPEMD160 hash funkce, existují 2 ^ 160 bitcoinových adres.

Toto číslo je: 1 461 501 637 330 902 918 203 684 832 716 283 019 655 932 542 976

Je to tak směšné číslo, že nazývat jej „astronomickým“ je urážkou jeho enormnosti. Jak velká je tedy? Vizualizace počtu bitcoinových adres, které existují, není snadný úkol, ale jen pro zábavu se pokusíme pomoci vám s tím.

Matematické výpočty na tabuli

Pouhé rozdělení tohoto čísla tak, aby každý ze 7 442 miliard lidí žijících na Zemi mohl mít stejný počet bitcoinových adres, nebude fungovat, protože na Zemi nežije tolik lidí, aby bylo toto číslo srozumitelnější, než již je. Je to proto, že každý člověk by dostal

196 385 600 286 334 710 857 791 565 804 391 698 421 bitcoinových adres.

To je jen menší nepochopitelné číslo. Místo toho použijeme zrnka písku.

Na všech plážích Země je dohromady 2 ^ 63 zrn písku [1]. To je zhruba 9 kvintilionových zrn písku (nebo 9 223 372 036 854 775 808).

více vesmírů BTC

Představte si, že každé zrnko písku na Zemi je jiná planeta Země a že na každé z těchto planet žije 7,442 miliardy lidí. Pokud bychom nyní rozdělili počet bitcoinových adres na osobu, každý by získal 3,5 miliardy za celý svůj život.

A pokud každý z těchto lidí žije přesně 100 let, má 110 bitcoinových adres, které mohou používat každou sekundu, počínaje druhou, kdy se narodili. Boční poznámka: Původně jsem chtěl každou planetu v galaxii Mléčné dráhy proměnit na Zemi, abych ilustroval tento bod, ale nefungovalo to, protože v naší galaxii je jen žalostných 100 miliard odhadovaných planet (posměch).

Ani jediné satoshi pro vás …

muž pláče

Je smutné, že s tolika lidmi, pokud každá osoba vlastnila pouze jednu bitcoinovou adresu, místo 3,5 miliardy, a dali jsme jim všechny stejné množství bitcoinů hodl, všichni by skutečně měli nulové bitcoiny, protože každý z nich by nezískal ani malý zlomek jednoho procenta jediného satoshi.

Důvod nesmírnosti

Počet bitcoinových adres je z velmi dobrého důvodu nepochopitelný. Čím více možných adres existuje, tím bezpečnější je peněženky jsou od potenciálních zlodějů.

Řekněme, že útočník to chce zkusit. Chtějí náhodně generovat soukromé klíče, vypočítat odpovídající veřejné adresy a zkontrolovat, zda uvnitř nejsou nějaké bitcoiny. I kdyby tam byla 1 miliarda adres peněženky s bitcoiny uvnitř, Slunce se rozšíří a pohltí Zemi (k tomu dojde asi za 7,5 miliardy let) dlouho předtím, než bude možné jednu z těchto adres najít pomocí náhodného generátoru.

Nebojte se … Vždy by mohlo být více

Bitcoinové adresy se vytvářejí pomocí veřejných klíčů. Veřejný klíč je nejprve hašován pomocí Algoritmus SHA256, pak je tento hash převzat a znovu hashován pomocí výše zmíněného algoritmu RipeMD160. Proč jsou ale veřejné klíče hashovány dvakrát, pokud je kryptografie eliptické křivky tak bezpečná?

koncepce kybernetické bezpečnosti

Podle zaměstnance Blockstream a vývojáře Bitcoin Core Pietera Wuilla, budete muset požádat Satoshi Nakamota, aby pro jistotu zjistil přesné důvody; ale víme, že hašování výstupu SHA256 pomocí algoritmu RipeMD160 zmenšuje velikost adresy z 32 bajtů na 20 bajtů, což šetří místo na blockchainu.

Kromě toho respektovaný kryptograf Joel Katz vysvětluje že zatímco RipeMD160 byl vybrán pro adresy menší velikosti, nikdo neví důvod, proč byl použit také SHA256. Nabízí dvě možnosti. RipeMD může mít nějakou vadu, takže jeho kombinace s SHA256 by posílila bezpečnost.

Vysvětlení Joela Katz

Druhou možností je, že ve struktuře MD mohly existovat slabiny, které by ji učinily zranitelnou vůči útoku, jako je útok na prodloužení délky (což vysvětluje trochu podrobněji, ale nepovažuje to za pravděpodobné), a že kombinace RipeMD160 s SHA256 tuto hrozbu eliminuje.

Odpověď je v každém případě zabezpečení. Oba kryptografické algoritmy jsou dobře známé a jedna je menší. Používání obou je jen další zabezpečení.

FAQ

Co je bitcoinová adresa?

Adresa bitcoinu se skládá z 26-35 alfanumerického identifikátoru znaků, počínaje číslem 1, 3 nebo bc1, které představuje možný cíl pro bitcoinovou platbu.

Jak získáte bitcoinovou adresu?

Nejprve byste si měli stáhnout bitcoinovou peněženku. Jedná se o bezpečný software, který umožňuje odesílat, přijímat a ukládat bitcoiny.

Kdo je Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto je předpokládaná osoba nebo osoby, které vytvořily bitcoin. Ve skutečnosti není jisté, zda se jedná o skutečné jméno osoby, nebo jde o pseudonym.

Jaké jsou dva hlavní typy kryptografie?

Existují dva typy: soukromý klíč a veřejný klíč. První se také nazývá „symetrický“ a druhý „asymetrický“. Symetrické systémové sochy, které musí mít odesílatel i příjemce stejný soukromý klíč, aby bylo možné data šifrovat a dešifrovat.

Mohu zašifrovat svůj soukromý klíč?

Ano! Tomu se říká ochrana heslem. U každého zařízení to funguje trochu jinak, takže dokumentaci konzultujte s vaší peněženkovou společností. S tímto bylo řečeno, buďte při používání této funkce velmi opatrní.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me