Kryptoměna TTM: Placení v krypto nikdy nebylo tak snadné

krypto karta

Počet uživatelů bitcoinů přesáhl 60 milionů, zatímco počet aktivních bitcoinových peněženek, peněženek, které byly zapojeny do transakcí za posledních 24 hodin, se v posledních měsících ustálil kolem milionu. Tato statistická data výrazně kontrastují s tempem růstu jedné z nejvíce podceňovaných sfér v krypto průmyslu – krypto karty, analog pro bankovní karty. Počet držitelů karet od různých vydavatelů se blíží pouze 1 milionu. Proč je takový rozdíl mezi tempem růstu kryptoměnového průmyslu jako celku a kryptoměnového průmyslu?

Klíčové statistiky o uživatelích bitcoinů

  • Počet bitcoinových adres je podle Blockchain.com 63 milionů
  • Počet bitcoinových adres s alespoň 1 $ je podle BitInfoCharts více než 31,8 milionu, zatímco počet peněženek aktivních denně (které se účastnily transakcí buď jako odesílatelé nebo příjemci) je více než 1,1 milionu.
  • Americká kryptoburza Coinbase uvádí, že její uživatelská základna přesáhla 35 milionů. Někteří z nich nemusí mít samostatnou bitcoinovou peněženku, protože směnný účet mohou používat jak k obchodování, tak k ukládání kryptoměn, i když to z bezpečnostního hlediska není vhodné.
  • Podle sociologického průzkumu ING International Survey 9% evropských obyvatel připustilo, že jednou vlastní kryptoměnu. V Turecku představuje počet těchto obyvatel 18%.

Ačkoli existují miliony lidí, kteří vlastní kryptoměny, trh podpůrných finančních produktů, které umožňují používání kryptoměn v každodenním životě, je stále v plenkách. Ve skutečnosti jsou kryptoměny v současné době častěji používány pro investice nebo obchodování než pro každodenní nákupy.

Bankovní karta je jedním z nejpohodlnějších platebních nástrojů, bez nichž je těžké si představit nakupování. Visa, MasterCard a AmEx jsou tak hluboce zakořeněny v našich životech, že v některých zemích, například ve Švédsku, je míra využití hotovosti již nižší než použití bankovních karet. První pokusy o vytvoření analogové bankovní karty pro překlenutí bankovnictví a krypto průmyslu byly provedeny před více než 5 lety. Pokud odložíme první pokusy vydat krypto kartu v letech 2012–2013 společností BitInstant, jejíž zakladatelé se stali obžalovanými v případu praní peněz v USA, byla první debetní bitcoinová karta vydána zpracovatelskou službou BitPay v roce 2016. uživatelé si mohli účtovat na svém kartovém účtu kryptoměnou, platit za zboží prostřednictvím POS terminálů a vybírat fiat peníze v bankomatech. Podobné projekty následovaly kroky BitPay a slíbily držitelům kryptoměn pohodlný nástroj pro každodenní nákupy.

Celkový počet držitelů karet vydaných nejoblíbenějšími emitenty však zdaleka není velký: ani ten nejoptimističtější počet nepřesahuje milion. Hlavním důvodem nízké popularity stávajících krypto karet je nevhodný přístup k nabíjení karetních účtů.

Chyba na startovní čáře

Každá krypto karta má svá specifika. Ale většina kryptoměn sdílí podobnou funkci – proces nabíjení karetních účtů. K nabití karty pomocí kryptoměny musí držitelé kryptoměny nejprve vytvořit osobní účet s peněženkou na platformě emitenta karty. Nejprve musí být kryptoměny převedeny do peněženky (běžný účet) v rámci platformy a teprve poté může držitel kryptoměny nabít kartu z účtu. Kromě toho se po vkladu na kartový účet kryptoměny okamžitě převádějí na nekryté měny, jako jsou americké dolary nebo eura. V některých zemích je přijímání kryptoměn jako platebního prostředku nezákonné, někdy to může být pro obchodníky nevýhodné. Koneckonců, podniky ve většině případů platí za výrobní náklady, pronájem prostor a daně z nekrytých peněz.

krypto kartaZdroj: cryptocards.store

Abychom uspokojili potřebu držitelů kryptoměn platit digitálními mincemi a touhu obchodníků dostávat fiat, existují platební brány, které umožňují okamžitou konverzi kryptoměn na fiat. Takové brány představují řešení výhodné pro všechny: kupující mohou platit kryptoměnou, zatímco prodejci dostávají platby v nekryté měně podle své volby. Díky nejmodernějším technologiím jsou tyto transakce pro kupujícího i prodávajícího téměř bezproblémové a snadné.

Držitelům kryptoměny se proto nabízí možnost uložit část svých mincí nikoli do peněženky podle vlastního výběru, ale na účet na určité platformě. Tento proces vypadá velmi podobně jako proces používaný u tradičních bankovních karet. Když klient banky obdrží debetní nebo kreditní kartu, otevře si banka účet. Ale co by se mohlo hodit v bankovním sektoru, nemusí být vhodné pro krypto průmysl, který byl vytvořen jako alternativa k tradičním finančním institucím. Myšlenka kryptoměn je postavena na takových hodnotách, jako je nezávislost a plná kontrola nad prostředky, které zůstávají v rukou držitele. Není divu, že požadavek na ukládání měn na účtu třetí strany odvrátil mnoho uživatelů od krypto karet.

Nový přístup

V roce 2020 evropská virtuální banka Banka TTM představil nový přístup k nabíjení krypto karet. Kryptokarty TTM Bank, stejně jako podobné finanční produkty, jsou zpoplatněny kryptoměnami. V TTM Bank ale uživatelé nemusí na rozdíl od požadavků ostatních emitentů nejprve převádět digitální aktiva na běžný účet přidružené služby. V takovém případě mohou držitelé kryptoměn účtovat karetní účet přímo z peněženky podle svého výběru. Uživatelé TTM Bank tak neztrácejí kontrolu nad svými kryptoměnami a nepřenášejí coiny pro uložení do jiných služeb.

Kryptoměna TTM Bank je přijímána všude: lze ji použít v obchodech, restauracích, k platbě za zboží a služby na internetu. Distribuci, doručování a správu karetních účtů zajišťuje partner společnosti, operátor finančních služeb UAB Walletto, společnost registrovaná v Litvě, která je členem platební sítě VISA. Díky tomu lze šifrovací karty TTM Bank používat kdekoli, kde je přijímán VISA. Je také možné vybrat hotovost v bankomatech bankovní kartou TTM. Poplatek za výběr je pouze 1,5 EUR + 2%.

V současné době, Banka TTM karty lze nabít až pěti digitálními aktivy (BTC, ETH, USDT, BNB a TRX). Po vložení jsou kryptoměny okamžitě převedeny na euro. V budoucnu plánuje TTM Bank integrovat možnost dobít kryptoměnu tradiční bankovní kartou. V takovém případě bude částka odepsána fiat.

Vydání bankovní karty TTM zabere minimum času a informací. Chcete-li získat krypto kartu TTM Bank, musí uživatel potvrdit e-mail, vyplnit profil (jméno, příjmení, adresa bydliště a občanství) a složit standardní postup KYC. V některých zemích budou uživatelé požádáni o předložení dokladu totožnosti. Po registraci bude mít klient dvě možnosti: virtuální nebo plastovou kartu.


„Bankovní karta TTM je pohodlný nástroj pro každodenní nákupy, nikoli pro ukládání aktiv. Držíme se názoru, že plná kontrola nad kryptoměnami by měla zůstat v rukou držitele, protože právě díky tomu krypto vyniká. Jedná se o typ karty, kterou jsme všichni požadovali – kartu, která vám umožní plně pocítit nezávislost na bankách. A nebyli jsme sami v této touze. Data mluví sama za sebe. Za méně než rok od uvedení na trh počet držitelů kryptoměn TTM Bank přesáhl 40 000 “, sdílel Vladislav Utushkin, generální ředitel TTM Bank.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map