Který YubiKey byste si měli koupit – všechny YubiKeys ve srovnání

Přemýšlíte o koupi YubiKey? Nejste si jisti, který z nich je pro vás nejlepší?

Máme vás kryté!

V této příručce hovoříme o každém modelu YubiKey. Najdete tu perfektní pro vás, aniž byste utratili příliš mnoho peněz za model s funkcemi, které nikdy nepoužíváte. Bohužel tak skvělý je jejich produkt, jejich laická jasnost je opačná. Pomocí našeho obsahu můžete přejít na sekci, která je pro vás relevantní nebo užitečná.

Contents

Úvod

Zabezpečení vašich účtů je jednou z největších výzev roku 2020. Úniky hesla se neustále dějí a je těžké se proti nim chránit.

úniky e-mailů a hesel

Ačkoli výše titulek z CNET je od ledna 2019, můžete najít více podobných na téměř každodenním podvozku.

Jeden z nejlepších způsobů, jak chránit vaše soukromí je pomocí generátoru hesel, jako je LastPass. Bohužel i tyto mají svá omezení. Zabezpečení založené na hardwaru, například a YubiKey je téměř nemožné prolomit. Může tedy pomoci zvýšit vaši bezpečnost a zabezpečení dat.

Co je to YubiKey?

Jsme stále více závislí na online platformách pro profesionální a sociální účely. Tento rostoucí trend zvýšil potřebu přijmout spolehlivější online zabezpečení opatření.

Kybernetická bezpečnost a koncepce ochrany digitálních dat

Jedním z nejběžnějších a nejspolehlivějších způsobů ochrany vašich účtů je použití dvoufaktorového ověřování (2FA). Protokol přidává další vrstvu zabezpečení k ochraně vašeho účtu. Většina platforem, jako je Facebook a Kraken nabídka 2FA.

Screenshot z kraken.com Kraken.com – Nastavení Yubikey pro 2FA

Pokud máte tuto funkci povolenou, budete muset poskytnout alespoň dva důkazy, abyste získali přístup k vašemu účtu. První je obvykle vaše heslo a druhé je obvykle kód vygenerovaný systémem, který se odesílá na váš registrovaný telefon nebo e-mailovou adresu. Tento kód musíte zadat, než získáte přístup ke svému účtu.

YubiKey je kompaktní plastový a kovový klíč, který připojíte nebo připojíte k zařízení (telefonu nebo počítači) k ověření přihlášení. Má velikost USB a odemkne vaše virtuální účty stejně jako fyzický klíč.


Screenshot z yubico.com Yubico.com – Zabezpečený přístup s Yubikey

Na trhu najdete řadu značek nabízejících tyto klíče. Jsou vyrobeny podle standardu Universal 2nd Factor (U2F), který spojuje kryptografii veřejného klíče s hardwarovým ověřováním.

Tyto klíče podporují všechny hlavní platformy včetně Windows, MacOS, Facebook, Google, Dropbox a správci hesel jako Keepass, Dashlane a Lastpass.

Všechny Yubikeys ve srovnání

YubiKey 5ci

YubiKey 5Ci

 • Nejlepší pro uživatele počítačů Mac
 • USB-C a Lightning konektor
 • Vodotěsný a odolný proti drcení

KUP NYNÍ YubiKey 5c

YubiKey 5C

 • Nejlepší pro uživatele počítačů Mac
 • USB-C konektor
 • Pokud nepotřebujete bleskový konektor, můžete ušetřit 20 $

KUP NYNÍ Bezpečnostní klíč NFC

Bezpečnostní klíč NFC

 • Nejlepší pro uživatele, kteří nepoužívají LastPass
 • Rozpočtová verze 5 NFC
 • Nejlepší pro uživatele, kteří nemohou utratit mnoho

KUP NYNÍ řada yubikey fips

Řada YubiKey FIPS

 • Nejlepší pro federální pracovníky a dodavatele
 • Seznamte se s nejvyšší úrovní záruky ověřovatele z nejnovějších pokynů FIPS
 • Je k dispozici ve všech verzích, které YubiKey je

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Historie YubiKey a Yubico

YubiKey je dílem dvou vynálezců Jakoba Ehrensvärda a jeho manželky Stiny Ehrensvärdové.

Po celém světě existuje mnoho společností zabývajících se ochranou osobních údajů, od VPN přes zabezpečené zálohy, správce hesel a další. Yubico je však společnost, která je skutečně ve své vlastní lize.

Společnost Yubico začala v roce 2008 ve Švédsku a jejím cílem bylo oslovit trh s hesly a ověřováním novým způsobem. Nyní v 5. generaci YubiKey nepochybně dosáhl svých cílů.

Aby se Yubico neustále pohyboval vpřed a měl co nejlepší talent, otevřel také kanceláře v Silicon Valley. Celkově společnost Yubico investuje podstatně, aby vám poskytla nejlepší hardwarové ověřování a pokračovala v tom i v budoucnu.

Kromě toho Yubico také investuje do výzkumu trhu s ochranou soukromí. Jako příklad zveřejňují roční zprávu o stavu hesel.

Jak funguje YubiKey?

Genius YubiKey je skryt v jeho jednoduchosti. Obecně řečeno, nové bezpečnostní technologie lidé nepoužívají kvůli potížím, se kterými se setkávají při pokusu o jejich implementaci. Přesto je s YubiKey zážitek příjemný.

jak yubikey funguje

Ve skutečnosti je nastavení jiného softwaru pro použití YubiKey časově nejnáročnější zkušeností. Naštěstí je to jednorázová věc.

Chcete-li nastavit software nebo aplikaci pro použití YubiKey, jsou kroky vždy velmi podobné:

 1. Jdi do nastavení
 2. Najděte dvě možnosti ověřování faktorem.
 3. Povolte a vyberte YubiKey jako možnost.
 4. Připojte svůj YubiKey a stiskněte tlačítko
 5. To je vše

nastavení yubikey na lastpass

Po nastavení je používání YubiKey ještě jednodušší. Pokud se chystáte bez hesla, jednoduše klepněte na tlačítko nebo podržte YubiKey na svém zařízení. Pokud jej používáte pro 2FA nebo MFA, je to stejné, ale musíte nejprve zadat heslo.

K získání přístupu k němu lze použít pouze Yubikey propojený s konkrétním účtem. Jiné YubiKeys, i když jsou stejného typu, nelze použít k ověření účtů. K jednomu účtu však můžete přidat více klíčů – i když to obvykle vyžaduje původní YubiKey. Budete muset kontaktovat správce a přidat nový YubiKey nebo dočasně deaktivovat 2FA, pokud ztratíte klíč.

Je to lepší než jiné metody 2FA?

YubiKey nabízí více výhod, protože je jednodušší než použití jiných metod – co uděláte, když v telefonu nedojde baterie?

Snižuje také riziko porušení, protože kód lze použít pouze jednou ve stanovené době. Navíc, i když ztratíte klíč, nebude to riziko, protože neobsahuje informace, jako jsou vaše hesla nebo platformy, pro které se používá.

Yubikey se snadno používá

Kromě toho YubiKey také chrání před phishingovými útoky díky protokolu U2F, který váže přihlášení k původní adrese URL. Nezjistí vaše pověření, pokud web není skutečný. To je velmi důležité, protože asi 70% všech kybernetických útoků používá kombinaci hackerství a phishingové techniky.

Screenshot stránky yubico.com Yubico.com – Yubikeyova bezpečnostní opatření

Nejlepší YubiKey pro každou možnost

Zde jsou nejlepší YubiKeys ke koupi právě teď. Stručně řečeno, jde o tři jednoduché otázky, které byste si měli položit:

 • S jakými zařízeními jej chcete používat?
 • Jak velké byste to chtěli?
 • Jak bezpečné to potřebujete?

YubiKey 5 NFC – nejlepší všestranná možnost

YubiKey 5 NFC

The YubiKey 5 NFC je právě teď nejlepší volba na trhu. Je to USB-A konektor, který vám umožní používat jej se všemi hlavními počítači a notebooky. Protože není kompatibilní s USB-C, můžete mít nějaké problémy se zařízeními Apple. V takovém případě je YubiKey 5Ci perfektní alternativou.

Spolu s připojením USB-A, jak název napovídá, má YubiKey 5 NFC také funkci NFC. To znamená, že je můžete snadno používat s telefonem tak, že se jich dotknete.

Dotykový telefon YubiKey 5 NFC

Klíč je menší než váš průměrný klíč od domu a díky užitečné díře jej můžete přidat do své denní klíčenky. Kromě toho je vodotěsný a odolný proti rozdrcení, což znamená, že se nemusíte starat o přejezd nebo pád z kanalizace.

YubiKey se dodává v balení po 1, 2, 10 nebo dokonce 50. Na větší objednávky získáte překvapivě nízkou 4% slevu. Celkově je to pro většinu lidí nejlepší YubiKey.

Koupit Yubikey 5 NFC

YubiKey 5Ci a 5C – nejlepší pro uživatele počítačů Mac

YubiKey 5ci

The YubiKey 5Ci je jako 5 NFC, ale pro fanoušky Apple. Většinový rozdíl je namísto USB-A konektoru, který má USB-C a Lightning konektor. Zajímavé je, že to stojí téměř dvakrát tolik než 5 NFC verze.

5Ci je nástupcem modelu 5C. Je to vítaný krok, protože u 5C je největší stížností nedostatek kompatibility s iPhone.

Podobně jako 5 NFC je vodotěsný a odolný proti rozdrcení. Pokud je ekosystém vašeho zařízení více Apple než Windows, bude 5Ci tou nejlepší volbou.

Pokud potřebujete pouze USB-C a konektor a ne bleskový konektor, můžete ušetřit 20 $ a vyzvednout Yubikey 5C.

YubiKey 5c

Podle našeho názoru má většina hardwaru v dnešní době port USB-C také port USB-A, takže YubiKey 5 NFC funguje dobře a ušetří vám 5 $ a má podporu NFC. Vzhledem k pouhému zadání hesla není použití připojení USB-C přes USB-A skutečnou výhodou.

Koupit Yubikey 5Ci

YubiKey 5 Nano – nejlepší pro uživatele s připojením USB-A

YubiKey 5c nano

The YubiKey 5 Nano je téměř stejný jako verze NFC, ale v malém provedení a nedostatek NFC. Díky tomu je perfektní, pokud byste chtěli YubiKey používat s jediným notebookem a nechtěli byste, aby vyčníval.

Koupit Yubikey 5 Nano

YubiKey 5C Nano – nejlepší pro uživatele s připojením USB-C

YubiKey 5ci

The Yubikey 5C Nano je Apple verze 5 Nano. Je to YubiKey USB-C malého formátu. Můžete jej tedy skrýt ve svém notebooku a nemusíte si dělat starosti s neustálým připojováním a odpojováním. Má však nevýhodu, že pokud má váš notebook pouze jeden port USB-C, nebude to příliš užitečné.

Koupit Yubikey 5C Nano

Bezpečnostní klíč NFC od společnosti Yubico – nejlepší pro uživatele, kteří nepoužívají LastPass, kteří nemohou hodně utratit

Bezpečnostní klíč NFC

The Bezpečnostní klíč NFC je rozpočtová verze 5 NFC. Ve většině aspektů poskytuje stejnou funkčnost a má stejný tvarový faktor. Je to levnější, protože je omezené v tom, jaký software může podporovat. Nejdůležitější je, že nepodporuje LastPass. Pokud tedy plánujete získání této verze, ujistěte se, že podporuje veškerý software, který používáte.

K dispozici je také (velmi mírně) levnější bezpečnostní klíč jiný než NFC, což znamená, že jej nebudete moci v telefonu používat.

Koupit bezpečnostní klíč NFC

Série YubiKey FIPS – nejlepší pro federální pracovníky a dodavatele

The Řada YubiKey FIPS umožňuje vládním agenturám a dodavatelům splnit nejvyšší úroveň záruky ověřovatele podle nejnovějších pokynů FIPS. Kvůli zvláštním požadavkům, které musí splňovat, je dražší, ale nic příliš drastického.

řada yubikey fips

Řada YubiKey FIPS je k dispozici ve všech verzích, kterými je YubiKey. Proto můžete pomocí našeho srovnání výše rozhodnout, který z nich je pro vás ten pravý. Najdete všechny klíče řady Yubikey FIPS tady.

Kupte si sérii Yubikey FIPS

YubiHSM – nejlepší pro úplnou firemní bezpečnost

YubiHSM

The YubiHSM je jedním z nejdražších zařízení USB, jaké jsme kdy viděli, za neuvěřitelných 650 $! Yubi Hardware Security Module je zaměřen na společnosti zaměřené na úplné soukromí a zabezpečení. Pomáhá společnostem následujícími způsoby:

 • Vytváření a ukládání zabezpečených klíčů
 • Rozsáhlé kryptografické schopnosti
 • Bezpečné relace
 • Řízení přístupu na základě rolí
 • Sdílení v síti
 • M of N wrap key Zálohování a obnovení
 • Rozhraní přes YubiHSM KSP, PKCS # 11 a nativní knihovny
 • Protokolování auditu evidentní proti neoprávněné manipulaci

Upřímně řečeno, ani my nerozumíme většině věcí, které YubiHSM podporuje. Pokud se vaše společnost zabývá vysoce omezenými nebo cennými daty, doporučujeme vám kontaktovat společnost Yubico, aby zjistila, jak může HSM pomoci chránit vaše podnikání..

Koupit YubiHSM

YubiKey vs Generátory hesel

Se vznikem nástrojů jako Dashlane, 1Password a LastPass mnoho lidí začalo používat silnější hesla. Rozhodně jde o krok správným směrem, který pomáhá chránit data lidí. Upřímně k bohu, že jedno z mých starých hesel starosty uniklo a pokusil se být zadržen jako výkupné, je to hrozný pocit – i když už jsem heslo nepoužíval.

Abstraktní systém ochrany údajů

S YubiKey je nemožné, aby se něco takového stalo. Ať už jej používáte pro hesla bez hesla nebo 2FA, někdo bude potřebovat znát vaše přihlašovací údaje A mít váš YubiKey, aby mohl získat přístup. Díky hackerům, kteří jsou každým dnem chytřejší, je YubiKey jediným řešením, které poskytuje skutečný klid.

Bez hesla, 2FA a MFA

Pokud jde o YubiKeys, zdá se, že výrazy Passwordless, 2FA a MFA se používají zaměnitelně od webu k webu. Nejsou to totéž a YubiKey je nabízí všechny.

Ověřování bez hesla je jakýkoli typ ověřování, který nevyžaduje heslo. Pokud jde o hardwarové ověřování, může to být stisknutí tlačítka, které potvrdí vaši identitu.

Yubikey bez hesla

2FA je zkratka pro dvoufaktorové ověřování. To znamená, že před přihlášením potřebujete dva různé typy metod ověřování. Obecně řečeno, první je vaše heslo a druhý je potvrzovací kód SMS nebo e-mailu. Druhou část přebírá YubiKey.

Yubikey a 2FA

MFA je zkratka pro vícefaktorové ověřování. Jak název napovídá, před přihlášením vyžaduje tři nebo více metod ověřování. To je extrémně bezpečné, ale samozřejmě také časově náročné.

Yubikey a MFA

Jaké protokoly podporuje?

YubiKey podporuje následující protokoly: FIDO & FIDO2, Yubico OTP, OATH HOTP, U2F, PIV a Open PGP. Pokud jste jako my, jedná se také o náhodný seznam dopisů pro vás, takže vám je rozdělíme.

FIDO & FIDO2

FIDO & FIDO2 jsou metody ověřování vytvořené aliancí FIDO. Aliance FIDO byl vytvořen společností Yubico jako nezávislý orgán pro zabezpečené ověřování. Stručně řečeno, aliance si klade za cíl vyvinout metody ověřování softwaru a hardwaru, které nám pomohou snížit naši závislost na heslech. Jako otevřená aliance s podporou většiny silikonového údolí je to jedna z nejlepších a nejsilnějších autentizačních metod současnosti.

Screenshot z yubico.com Yubico.com – Stránka s ověřovacími standardy

FIDO2 je evolucí FIDO U2F a nabízí stejně vysokou úroveň zabezpečení s rozšířenými možnostmi ověřování, jako jsou Passwordless, 2FA a MFA.

Yubico OTP

OTP znamená jednorázový přístupový kód. OTP Yubico funguje podobně jako všechny ostatní OTP, které můžete získat např. telefonem nebo SMS, když se pokusíte přihlásit ke svému Gmailu. Chcete-li vygenerovat OTP Yubico, stačí stisknout tlačítko třikrát. Výhodou OTP je, že jak název napovídá, je to jedno použití. To znamená, že jakmile jej jednou použijete, již to nebude aktivní heslo.

Screenshot z yubico.com Yubico.com – Výhody pro Ybico OTP

OATH HOTP

OATH (Open Authentication) je aliance podobná alianci FIDO. Mají dvě hlavní metody ověřování TOTP a HOTP. TOTP je časově založené OTP, protože Yubico nemá vestavěné hodiny, není nativně podporováno Yubico. HOTP je HTP založené na OTP, a proto je podporováno YubiKeys.

Screenshot z yubico.com Yubico.com – Protokoly OATH-HOTP

U2F

U2F (Universal 2 Factor) je standard, který zjednodušuje a posiluje 2FA. Podobně jako FIDO, to bylo nejprve vyvinuto Yubico a Google. Nyní ji vlastní Aliance FIDO, aby udržovala svůj otevřený standard.

Níže můžete vidět krátké video vysvětlující koncept:

PIV

PIV je zkratka pro ověření osobní identity. Jedná se o federální standard pro zpracování informací, který je vyžadován všemi federálními zaměstnanci a dodavateli, aby se mohli identifikovat.

Screenshot z yubico.com Yubico.com Chytré karty

OpenPGP

OpenPGP je šifrovací protokol e-mailu, který je méně známý jako Docela dobré soukromí. S poskytovateli e-mailů, kteří to podporují, pomáhá šifrovat e-mailovou komunikaci a chránit vaše soukromí.

Screenshot z yubico.com Yubico.com – Sekce PGP

Aplikace a software podporované společností YubiKey

Díky své široké škále metod ověřování podporuje YubiKey přihlašování pro stovky nástrojů a softwaru. Některé příklady jsou:

 • Odemknutí počítače
 • Cloudové úložiště: One-Drive, GDrive, Microsoft
 • Sociální sítě: Facebook, Twitter, Instragram atd
 • Správci hesel: LastPass, 1Password, Dashlane
 • a ještě mnohem víc

Může být úplný seznam najdete zde ale pro průměrného člověka bude podporovat nápovědu pro přihlášení ke všem nástrojům, které používáte.

yubikey podporované služby

Vzhledem k otevřenosti společnosti a kódu je navíc pro nové společnosti snadné integrovat autorizaci FIDO do svých přihlašovacích údajů. Nejtěžší je vlastně přesvědčit společnost, aby si ji přidala do svého repertoáru.

Co se stane, když ztratím YubiKey?

YubiKeys mají spoustu výhod, pokud jde o zvýšení zabezpečení účtu. Tato fyzická zařízení se však díky své malé velikosti mohou rychle ztratit. Ztráta YubiKey vás může uzamknout z vašich účtů na hodiny nebo dokonce dny.

Musíte pouze skočit do přihlášeného zařízení. Poté odeberte YubiKey jako preferovanou metodu ověřování.

Například pokud ztratíte YubiKey na cestě z práce:

 • ke změně nastavení použijte domácí počítač nebo jakékoli zařízení, které je stále přihlášeno k vašemu účtu
 • Chcete-li získat přístup k účtu Google, přejděte do části „Můj účet“, poté „Přihlášení do Google“ a vyberte možnost „Dvoufázové ověření“
 • po stisknutí tlačítka „Dvoufázové ověření“ klikněte na ikonu tužky vedle tlačítka „Název zařízení“ a stiskněte „odebrat“
 • nyní byste měli být schopni se přihlásit ke svému účtu bez zadání ověření YubiKey
 • nezapomeňte nastavit jiný e-mail nebo metodu ověřování, aby byl váš účet v bezpečí

Alternativně, pokud máte záložní YubiKey, použijte jej k přihlášení ke svým účtům.

Jak se vyvarovat zablokování vašich účtů

Je pravda, že YubiKeys poskytují další bezpečnost online a zařízení. Jsou velmi užitečné při práci s účty obsahujícími potenciálně citlivá data.

Získejte náhradní klíče

Nejbezpečnějším způsobem je mít náhradní klíč, který můžete použít pro přístup ke svému účtu v případě, že původní klíč ztratíte, ztratíte nebo poškodíte. V ideálním případě uschovejte náhradní klíč samostatně a na bezpečném místě.

Náhradní Yubikey

Povolit přihlášení bez 2-FA

Povolte pohodlnou alternativní metodu přihlášení

Google, Facebook a Dropbox vám umožňují nastavit alternativní způsoby přihlášení k vašim účtům. Pomocí této možnosti můžete vybrat pohodlnou metodu přihlášení, kterou můžete použít, když ztratíte nebo nemáte okamžitý přístup k vašemu Yubikey.

Jak přeinstalovat YubiKey jako preferovanou metodu přihlášení

kopie klíče Kopírování Yubikey je podobné kopírování klíče ze skutečného života

Také se rádi dozvíte, že nastavení vašeho náhradního YubiKey jako metody ověřování je relativně snadné.

V závislosti na webu nebo aplikaci přejděte do sekce nastavení a klikněte na „zabezpečení“.

Poté můžete pokračovat v nastavování YubiKey jako preferované dvoufaktorové metody ověřování.

Nejproblematičtější částí je, že můžete ztratit přístup ke svým účtům. Ve výchozím nastavení vám většina aplikací a softwaru poskytuje metodu obnovení pro případ, že byste YubiKey ztratili – proto se vždy ujistěte, že je máte někde v bezpečí a přístupné.

Je však možné duplikovat YubiKey, takže pokud jeden ztratíte, budete mít další, které funguje stejně.

Nejlepší je mít duplikovaný YubiKey. Další možnosti obnovení bohužel vytvářejí slabé místo. Každý, kdo si přeje získat přístup k vašemu účtu, může vyzkoušet možnosti obnovení, čímž obejde potřebu YubiKey.

Mohu použít dva Yubikeys?

Ano, můžete použít dva YubiKeys najednou. Existují dvě různé metody: duplikace a side-by-side. S prvním z nich můžete svůj YubiKey „naklonovat“, abyste je mohli používat, protože byly stejné, např. 5C pro váš MacBook a 5 NFC pro váš telefon a stolní počítač.

dva mladíci

S druhým z nich můžete snadno použít dva nebo více YubiKeys samostatně. To však vyžaduje, abyste každý ověřili pomocí svých aplikací. U většiny aplikací to nebude problém, ale některé vám mohou umožnit registraci pouze jednoho YubiKey najednou.

Alternativy YubiKey

Společnost Yubico zahájila klíčový trend hardwarového zabezpečení, a proto není překvapením, že jsou lídrem v oboru a téměř každý doporučuje jejich produkty. Tím nechci říci, že neexistují skvělé alternativy. Některé společnosti ve skutečnosti přidaly některé vítané novinky, jako je podpora Bluetooth a čtení otisků prstů.

Thetis Fido U2F s Bluetooth

The Thetis Fido je velmi užitečný, protože podporuje port USB-A a Bluetooth, takže je ideální pro téměř všechna zařízení. Za 29,99 $ je extrémně cenově dostupný a díky rotujícímu kovovému krytu je také odolný.

Thetis

Bohužel jejich verze Bluetooth podporuje pouze U2F a ne FIDO, takže vám bude chybět přístup k některým užitečným nástrojům, jako je LastPass. Prodávají také verzi FIDO, která ale podporuje pouze USB-A, takže ji budete moci používat pouze s některými zařízeními. Pokud by spojili podporu Bluetooth a FIDO, přiblížili by se k poražení YubiKey.

Bezpečnostní klíč Google Titan

Vzhledem k tomu, že Google pomohl společnosti Yubico vyvinout metodu ověřování FIDO, není divu, že mají svůj vlastní bezpečnostní klíč. Bezpečnostní klíč Google Titan má tři různé příchutě: USB-C, USB-A & NFC a Bluetooth & NFC.

Google Titan

Celkově podporují širokou škálu standardů, ale jejich kvalita sestavení se nezdá být tak vysoká jako u YubiKey.

CryptoTrust OnlyKey

The CryptoTrust OnlyKey podporuje celou řadu metod ověřování včetně FIDO2 / U2F, Yubico OTP, TOTP a Challenge-response. OnlyKey je speciální v tom, že má PIN pad, který vám pomůže proti keyloggerům a přidá vašim heslům další vrstvu zabezpečení. Navíc po 10 nesprávných pokusech se zařízení samo otře, aby se zabránilo vetřelcům.

Onlykey

I když to nemusí vypadat, je také vodotěsné a velmi odolné. Pokud by to nebylo jen pro podporu USB-A, pravděpodobně by to obsadilo místo číslo dva.

Qkey Smartkey

Qkey Smartkey má být supervýkonným osobním ochranným zařízením s celou řadou funkcí včetně senzoru přiblížení. Bohužel je to pouze USB-A a mnoho funkcí, které navrhují, je stále ve vývoji.

smartkey

Kensington VeriMark

Kensington VeriMark je hardwarové bezpečnostní zařízení podporující otisky prstů. Vzhledem k tomu, že už roky vyrábějí USB disky a čtečky otisků prstů, lze kvalitě zařízení velmi důvěřovat. Stejně jako u všech ostatních alternativ YubiKey podporuje celou řadu ověřování včetně FIDO. Celkově je to skvělý produkt, ale opět je omezen pouze podporou USB-A a myslíme si, že snímač otisků prstů je pro průměrného člověka přehnaný.

VeriMark

Všechny Yubikeys ve srovnání

YubiKey 5ci

YubiKey 5Ci

 • Nejlepší pro uživatele počítačů Mac
 • USB-C a Lightning konektor
 • Vodotěsný a odolný proti rozdrcení

KUP NYNÍ YubiKey 5c

YubiKey 5C

 • Nejlepší pro uživatele počítačů Mac
 • USB-C konektor
 • Pokud nepotřebujete bleskový konektor, můžete ušetřit 20 $

KUP NYNÍ Bezpečnostní klíč NFC

Bezpečnostní klíč NFC

 • Nejlepší pro uživatele, kteří nepoužívají LastPass
 • Rozpočtová verze 5 NFC
 • Nejlepší pro uživatele, kteří nemohou utratit mnoho

KUP NYNÍ řada yubikey fips

Řada YubiKey FIPS

 • Nejlepší pro federální pracovníky a dodavatele
 • Seznamte se s nejvyšší úrovní záruky ověřovatele z nejnovějších pokynů FIPS
 • Je k dispozici ve všech verzích, které YubiKey je

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Závěr

YubiKeys používají některé významné společnosti z celého světa, včetně Google. Podle zpráv společnost používá YubiKeys od roku 2009.

Společnost se v roce 2009 obrátila na společnost YubiKeys poté, co v roce 2009 utrpěla zásadní narušení dat. Spojila se s Yubico, aby zvýšila možnosti systému zahrnutím kryptografie veřejného klíče. To nám dalo protokol U2F, zmíněný dříve.

Google nyní integroval podporu pro YubiKey do zabezpečení pro všechny své uživatele. Ukázalo se, že je bezpečný a spolehlivý.

Na trhu najdete mnoho modelů klíčů, včetně verze určené k zabíjení hesel. V současné době však žádné zákaznické služby nejsou ochotny podporovat přihlášení bez hesla. Mnoho odborníků se nicméně domnívá, že toto je začátek éry bez hesla.

YubiKey je hardwarové bezpečnostní zařízení, které vám pomůže snadno a bezpečně přistupovat k účtům. Hardwarové klíče jsou bezpečnější než hesla, protože je nelze falšovat ani kopírovat. Současně se snadněji používají než tradiční 2faktorové aplikace.

Jednoduše řečeno, YubiKey pomůže zjednodušit přihlášení. Zatímco obecně řečeno, Google, Apple, vaše banka atd. Vám mohou zaslat přihlašovací kód e-mailem nebo textovou zprávou, pomocí YubiKey jej jednoduše připojíte a stisknete, když je požadována 2FA.

To znamená, že se již nemusíte spoléhat na aplikace jako Google atuhenticator které mají spoustu bezpečnostních problémů.

Celkově jsou YubiKeys fantastická zařízení a je to zdaleka nejlepší investice, kterou můžete do svého online soukromí a zabezpečení mít. YubiKey 5 NFC bude vyhovovat většině lidí a velmi doporučujeme, abyste si jej pořídili.

FAQ

Potřebuji YubiKey?

Pokud nepracujete pro vládu nebo velkou společnost s obchodním tajemstvím, pravděpodobně nepotřebujete YubiKey. Je však vysoce doporučeno, aby běžní uživatelé zabezpečili své účty hardwarovým 2. faktorem, pokud je to možné.

Kolik stojí YubiKey?

Ceny za YubiKeys se liší podle podporovaných připojení a úrovní šifrování. Nejlevnější YubiKey („bezpečnostní klíč“) běží 20 $, ale za jejich nejbezpečnější produkt („YubiHSM“) můžete utratit až 650 $..

Co když ztratím svůj YubiKey?

Ztratíte-li svůj YubiKey, obecně se není čeho bát, pokud neexistuje snadný způsob, jak by vám někdo YubiKey svázal a pro své účty používáte silná hesla. Velkým problémem je dostat se zpět do svých účtů bez toho. Proto se doporučuje mít na svých účtech nastaveno více než YubiKey, abyste měli vždy zálohu. Pomocí zálohy se vraťte zpět do svých účtů a odstraňte chybějící YubiKey jako autorizovaný druhý faktor.

Mohu použít YubiKey s iPhone?

Jakýkoli YubiKey s názvem „NFC“ vám umožní používat jej s jakýmkoli zařízením iPhone 6 nebo novějším.

Jak bezpečný je YubiKey?

Jakýkoli YubiKey je pro průměrného uživatele neuvěřitelně bezpečný. Ti, kteří potřebují další zabezpečení, si mohou zakoupit ještě FIPS řadu Yubikey nebo produkt YubiHSM pro ještě působivější úroveň zabezpečení.

Spolupracuje YubiKey s Amazonem?

Amazon bohužel nepodporuje použití hardwarových sekundárních faktorů, jako je YubiKey. Jedinou podporovanou formou Amazonu ze dvou faktorů jsou SMS zprávy přes mobilní telefon.

Je YubiKey bezpečný?

YubiKey je tak bezpečný, jak můžete získat, pokud jde o ochranu vašeho online soukromí. Je to nejbezpečnější metoda.

Co je hardwarový bezpečnostní klíč?

Jak jsme již zmínili, YubiKey je hardwarový bezpečnostní klíč. To znamená, že je fyzicky musíte vlastnit, abyste se mohli přihlásit ke svým účtům. Jednoduše řečeno to funguje prostřednictvím kryptografie a je nemožné oklamat).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map