Litecoin vs bitcoin

Bitcoin (BTC) a litecoin (LTC) jsou dvě z největších kryptoměn na světě. Jedná se také o dva z nejstarších krypt na světě, vzhledem k tomu, že byly vydány v letech 2008 a 2011. Jsou však odlišné a mají řadu různých charakteristik.

LTC a BTC mají mnoho společného. Například sdíleli konsensuální algoritmus Proof-of-Work (PoW). Navzdory tomu se používají k různým věcem, což se může promítnout do ceny každého z nich. V tomto článku vezmeme v úvahu rychlost, poplatky a způsob, jakým byla tato digitální aktiva vyvinuta.

Litecoin vs bitcoin: rozdíly

litecoin vs bitcoin

bittreo.com

Začněme ukázkou největší virtuální měny. Bitcoin má tržní kapitalizaci 169 miliard $ a cenu za minci 9 180,58 $. Tímto způsobem je bitcoin největší virtuální měnou na světě. Ještě větší než všechny ostatní altcoiny dohromady.

Litecoin má mezitím cenu za minci 43 USD a tržní kapitalizaci 2,81 miliardy USD. To z něj činí 9. největší altcoin na světě. V posledních letech byl LTC po bitcoinech také druhým největším. Tuto pozici zaujalo Ethereum (ETH) a Ripple (XRP).

Bude vydáno maximálně 21 milionů BTC. Důvodem je skutečnost, že Satoshi Nakamoto, tvůrce bitcoinu, se rozhodl omezit vydané BTC. To se liší od toho, kolik litecoinů někdy bude existovat. V síti Litecoin bude v nadcházejících letech vydáno 84 milionů LTC.

Kromě toho má bitcoinová síť dobu blokování 10 minut ve srovnání s 2,5minutovými bloky v síti litecoinů. Díky tomu budou transakce LTC rychlejší a levnější než na bitcoinovém blockchainu. Zatímco schválení bitcoinové transakce může trvat 10 minut, zpracování LTC převodů může trvat až 4krát méně času.

Kromě toho jsou v síti BTC poplatky vyšší. Díky tomu je LTC skvělou kryptoměnou pro platby a každodenní použití. Bitcoin lze považovat za digitální aktivum k ukládání hodnoty nebo k úsporám.

Konsenzuální algoritmus

algoritmus důkazu práceObě tyto kryptoměny používají stejný konsensuální algoritmus Proof-of-Work (PoW). Každá z těchto sítí je provozována horníky, kteří se ujistí, že transakce jsou skutečné a platné. Tyto dvě kryptoměny jsou kritizovány, protože těžební činnosti spotřebovávají hodně energie.

Aby těžaři bitcoinů a litecoinů chránili síť, je nutné, aby těžaři získali hardwarové vybavení. Tyto CPU jsou speciálně navrženy pro řešení transakcí BTC a LTC, které spotřebovávají velké množství energie.

Tyto kryptoměny mají různé kryptografické funkce. Bitcoin skutečně používá kryptografickou funkci SHA-256 a Litecoin pracuje se Scryptem. Scrypt si klade za cíl učinit těžbu mnohem demokratičtější než v bitcoinové síti. Zatímco mnoho odborníků a analytiků tvrdí, že těžba bitcoinů je zaměřena na Čínu, těžba LTC může být více distribuována.

V tuto chvíli je bitcoinová síť z hlediska těžební síly nejbezpečnější na světě. Síť bitcoinů má hashovací rychlost 110 000 000 TH / s. Síť LTC má hashovací rychlost 140 TH / s. Těžba bitcoinů je rozhodně mnohem dražší než těžba v síti LTC.

Litecoin vs bitcoin: srovnání cen

Obě kryptoměny dosáhly svého cenového vrcholu v prosinci 2017. To byl okamžik, kdy kryptoměny dosáhly svého nejvyššího bodu. Bitcoin dosáhl historického maxima 20 000 USD za minci, zatímco Litecoin v některých burzách vzrostl na 375 USD.

Od té doby obě tyto virtuální měny vstoupily na medvědí trh, který ovlivnil jejich cenu a způsob provozu. Oba zůstávají daleko od svých maxim všech dob.

Získávání a ukládání litecoinů a bitcoinů

nakupujte bitcoiny a litecoiny

blázen.ca

Kryptoměnové burzy jsou nejlepší způsob, jak získat bitcoiny i litecoiny. Obecně najdete tato krypta dostupná na většině mezinárodních burz po celém světě. To znamená, že by neměl být problém získat některý z těchto digitálních aktiv.

Abyste je mohli koupit, budete si muset vybrat burzu a vytvořit si účet. Binance a Coinbase jsou skvělé platformy. Prostřednictvím těchto platforem můžete skutečně získat LTC a BTC pomocí kreditních a debetních karet. Jakmile se zaregistrujete, budete muset financovat svůj účet a provést nákup na trhu.

Přestože kryptoměny jsou nejlepším způsobem, jak získat BTC a LTC, nejsou nejlepší pro jejich ukládání. Pokud chcete tyto kryptoměny ukládat, je nejlepší použít hardwarovou peněženku. Ledger nabízí skvělá řešení pro investory, kteří chtějí bezpečně ukládat své prostředky.

Výměny jsou obvykle napadeny hackery, což může vést ke ztrátě vašich finančních prostředků navždy. To se již stalo mnohokrát v široké škále výměn z celého světa. Musíte se tedy rozhodnout pro bezpečné burzy, jako jsou Binance a Coinbase.

Závěr

Bitcoin a litecoin jsou určitě podobné kryptoměny. Mají však různé vlastnosti, díky nimž jsou svým způsobem zvláštní. Pokud chcete uložit hodnotu nebo ušetřit, nejlepší je koupit bitcoin. Pokud chcete spekulovat s růstem ceny, můžete získat obě digitální aktiva.

Místo toho, pokud chcete provádět každodenní nákupy s kryptoměnami, je LTC lepší volbou, protože je rychlejší a levnější a díky své větší nominální hodnotě se s ní snáze manipuluje. Stojí za zmínku, že jak komunita litecoinů, tak bitcoinů mají skvělé návrhy na zlepšení těchto sítí v nadcházejících letech.

Doporučený obrázek: currency.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me