Luno

Contents

Úvod: Co je Luno?

Luno je zprostředkovatelská a směnárenská služba v oblasti kryptoměn. Tato společnost byla založena v roce 2013 jako BitX a rebrandována na Luno v roce 2017. V současné době má Luno více než 3 miliony uživatelů a zpracovala více než 8 miliard dolarů. Jsou k dispozici ve 44 zemích po celé Evropě, Asii a Africe, ale v USA nejsou k dispozici.

Screenshot z domovské stránky luno.com Domovská stránka Luno

Luno podporuje čtyři kryptoměny: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a XRP (Ripple). Nabízejí ovládání pro začátečníky a jednoduchý způsob nákupu mincí. Mají podporu v sedmi jazycích a dobrý znalostní portál. Centrum nápovědy Luno obsahuje odpovědi na většinu otázek o účtu, ověřování, vkladech / výběrech a podrobné tabulky poplatků a časů vkladů.

Screenshot vzdělávacího portálu luno.com Luno Learning Portal

Luno nabízí dostupné poplatky za vklad / výběr. Vzhledem k tomu, že trh s kryptografiemi není regulován, je Luno také neregulovaný, ale mají proregulaci a byly registrovány u Malajsijské centrální banky jako zpravodajský orgán pro kryptoměny.

Nakupujte mince v Luno

Výhody a nevýhody

Profesionálové

 • Jednoduchý a snadný nákup / obchodování s kryptoměnami
 • Platforma vhodná pro začátečníky
 • Nízké poplatky za vklad a výběr, v některých případech vůbec žádné poplatky
 • Skvělá uživatelská zkušenost a design
 • Podpora v sedmi jazycích
 • Přijímá EUR, MYR, SGD, UGX, ZMW, IDR, NGN a ZAR

Nevýhody

 • K dispozici pouze ve 44 zemích
 • Omezené možnosti pro pokročilé obchodníky
 • Žádná podpora živého chatu

Profesionálové

Nevýhody

 • Jednoduchý a snadný nákup / obchodování s kryptoměnami
 • K dispozici pouze ve 44 zemích
 • Platforma vhodná pro začátečníky
 • Omezené možnosti pro pokročilé obchodníky
 • Nízké poplatky za vklad a výběr, v některých případech vůbec žádné poplatky
 • Žádná podpora živého chatu
 • Skvělá uživatelská zkušenost a design
 • Podpora v sedmi jazycích
 • Přijímá EUR, MYR, SGD, UGX, ZMW, IDR, NGN a ZAR

Luno pozadí

Lunoův slogan je zajímavý a odráží poslání společnosti „upgradovat svět na lepší finanční systém“. Tato výměna začala svůj příběh v Jižní Africe v roce 2013 a od té doby se přestěhovala do Londýna ve Velké Británii, ale má sídlo také v Kapském Městě a Singapuru. Společnost umožňuje svým uživatelům nakupovat / prodávat kryptoměny a má službu Peněženka, která umožňuje platby pomocí bitcoinů.

Screenshot stránky luno.com o stránce Luno O stránce

Byly součástí programu FCA Sandbox v roce 2016, který umožňoval testování finančních produktů s regulačním dohledem. Začali nabízet svou kryptoměnu peněženka v roce 2017, kdy také začali nabízet své služby po celé Evropě. Představením Ethereum v roce 2018 se také zaregistrovali v Malajsské centrální bance jako zpravodajský orgán pro svou digitální měnu a v březnu 2020 představili XRP.

V tuto chvíli podporuje Luno čtyři kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Bitcoinová hotovost a XRP (zvlnění), jako nejoblíbenější kryptoměny současnosti a nabízí obchodování s 16 páry. Luno má přehled o trhu v reálném čase, ale všiml jsem si malého zpoždění (to by mohlo být kvůli mému připojení k internetu). Nabízejí podporu v sedmi jazycích, mají mobilní aplikaci, nabízejí grafický pohled na trh a mají přístup k API.

Je Luno v bezpečí?

Kybernetická bezpečnostní koncepce

Luno nebyl dosud hacknut (i když nepodporujeme hacking jakéhokoli druhu). Tato výměna je bezpečná, protože uchovává digitální aktiva studené úložiště a mají 2FA jako přidanou vrstvu zabezpečení uživatelských účtů.


Screenshot stránky zabezpečení luno.com Zdroj – Luno Security

Sekce nápovědy obsahuje mnoho informací o tom, jak se chránit před phishingové podvody, malware a poštovní podvody. Existuje dobrá rada, jak zvýšit úroveň zabezpečení vašeho účtu a vyhněte se podvodu.

Screenshot stránky zabezpečení luno.com Zdroj – Luno Security

Jako přidanou vrstvu zabezpečení může každý uživatel ve své peněžence Luno deaktivovat možnost „odeslat“. To chrání aktiva v případě hacknutí peněženky, protože povolení této funkce vyžaduje ověření pomocí 2FA a trvá 24 hodin.

SROVNÁNÍ

Logo Coinbase

Coinbase

 • Vysoká likvidita a nákupní limity
 • Snadný způsob, jak pro nováčky získat bitcoiny
 • "Okamžitý nákup" možnost dostupná u debetní karty

KUP NYNÍ Logo Coinmama

Coinmama

 • Funguje téměř ve všech zemích
 • Nejvyšší limity pro nákup bitcoinů kreditní kartou
 • Spolehlivý a důvěryhodný makléř

KUP NYNÍ Logo Luno

Luno

 • Dobrá volba pro Evropu, snadné použití
 • SEPA & kreditní karta podporována
 • Nepodporuje USA

KUP NYNÍ

Služby

Zprostředkování

Koncept platformy pro výměnu kryptoměn

Luno umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat kryptoměny.

Výměna

Koncept výměny kryptoměny

Luno nabízí směnárenské služby pro páry kryptoměna a krypta-fiat. K obchodování na Luno jsou k dispozici čtyři krypta a 16 párů.

Sázkové služby

Online bankovnictví nebo sázení koncept

Uživatelé mohou své mince uchovávat v peněžence Luno tak dlouho, jak chtějí.

OTC obchodování

Přes pult obchodní koncept ilustrace

OTC byl v minulosti k dispozici, ale Luno již OTC obchodování nepodporuje.

Způsoby, jak vydělat měnu zdarma

Zřetězená síť kryptoměn

Luno má program odměn, který funguje tak, že pozve vaše přátele, aby se připojili k Luno. Když váš přítel přijme Luno a připojí se k němu a nakoupí požadovanou částku bitcoinu, dostanete vy i přítel bitcoiny jako odměnu zdarma. Částka se u jednotlivých měn liší, ale pro uživatele v EU je to BTC v hodnotě 15 EUR.

Utrácení karet

Kreditní karta spojená s mobilem

Uživatelé Luno mohou používat peněženku Luno pro správu a správu svých digitálních aktiv.

Ostatní služby

Koncept dalších služeb

Luno Store je cíl, kde si uživatelé mohou prohlédnout užitečné aplikace a služby konkrétně zaměřené na kryptotrhy. Luno API je služba pro vývojáře, kterou lze použít k vytváření vlastních aplikací nebo integraci krypto plateb.

Podporované platební metody a poplatky

Obyvatelé EU mohou převádět pomocí SEPA a kreditních / debetních karet, uživatelé z Indonésie, Nigérie, Ugandy a Zambie mohou používat bankovní převody, uživatelé z Malajsie využívají Instant Transfer nebo Interbank GIRO, lidé ze Singapuru mohou vložit převodem Xfers a uživatelé z Jižní Afriky lze vložit prostřednictvím EFT.

Screenshot z platebních metod luno.com Luno – poplatky & funkce

Poplatky za vklad závisí na zvoleném způsobu vkladu prostředků na váš účet Luno. U vkladů v eurech (EUR), malajsijském ringgitu (MYR), singapurském dolaru (SGD), ugandském šilinku (UGX) a zambijské kwachě (ZMW) se neplatí žádné poplatky, zatímco vklady v indonéské rupii (IDR), nigerijské naiře (NGN) a jihoafrický rand (ZAR) mají různé poplatky za různé způsoby vkladu. Vkládání prostředků kryptoměny je zdarma.

Volný, uvolnit Euro (EUR) Britská libra šterlinků (GBP) Malajsijský ringgit (MYR) Singapurský dolar (SGD) Ugandský šilink (UGX) Zambská kwacha (ZMW)
Poplatky za různé způsoby vkladu Indonéská rupie (IDR) nigerijská naira (NGN) jihoafrický rand (ZAR)

Poplatky za výběr

Koncept platby online

Luno účtuje malé poplatky za výběr, které se liší podle vybrané měny. Pokud vyberete eura převodem SEPA, musíte zaplatit 0,3 EUR; v IDR je poplatek 6 500 IDR, v MYR je 0,1 MYR, za NGN je 200 NGN, není poplatek za SGD, za UGX je poplatek 2 000 UGX, za ZAR je 8,5 ZAR a pokud vyberete v ZMW, potřebujete zaplatit poplatek 10 ZMW.

Screenshot poplatků za výběr luno.com Luno – poplatky & funkce

Pokud se rozhodnete pro výběr kryptoměny, poplatky se liší. Výběr Bitcoin, Bitcoinová hotovost, a Ethereum mají dynamické poplatky, které se liší v závislosti na síťovém provozu. Zasílání bitcoinů na e-mailovou adresu nebo číslo mobilního telefonu je zdarma a pokud provedete výběr XRP (zvlnění) budete muset zaplatit 0,03% poplatek.

Screenshot z poplatků za zaslání kryptoměny luno.com Luno – poplatky & funkce

Podporované země

Koncept mapy světa

Luno byl představován jako burza kryptoměn, která slouží méně oblíbeným trhům v rozvojových zemích. Poprvé byl představen v Jižní Africe a později rozšířil své služby lidem z Indonésie, Malajsie, Nigérie, Singapuru, Ugandy, Zambie, Rakouska, Belgie, Bulharska, Chorvatska, Kypru, České republiky, Dánska, Estonska, Francie, Řecka, Maďarska, Island, ostrov Man, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Monako, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Spojené království.

Podporované mince

Podporované ilustrace kryptoměn

Luno podporuje nákup / prodej a obchodování pouze s bitcoiny, bitcoinovými penězi, etherem a XRP (zvlnění). Jedná se o čtyři nejoblíbenější kryptoměny současnosti. Ty také podporuje peněženka Luno.

Limity a likvidita

Graf obchodování na burze

Luno Exchange nemá žádné limity na množství kryptoměn, které prostřednictvím burzy kupujete nebo prodáváte. Jediné limity jsou, když používáte možnost okamžitého nákupu / prodeje a závisí na transakci a zemi bydliště.

Luno Exchange používá model Maker-Taker, který zvyšuje likviditu burzy. Jediným poplatkem, který se platí, je poplatek za přijetí trhu 0,25%.

Uživatelské rozhraní

Ilustrace uživatelů na notebooku, mobilu a tabletu

plocha počítače

Luno má velmi pěkně navržený web pro počítače. Jejich firemní motto zaměřené na Měsíc je zobrazeno v zajímavé grafice a web má velmi elegantní moderní design s příjemným modrobílým motivem. Burza má intuitivní design se všemi důležitými informacemi zobrazenými přímo před vámi. Totéž platí pro peněženku Luno a navigace v ní je velmi uživatelsky přívětivá.

Screenshot uživatelského rozhraní luno desktopu Luno – výměna

Web má rozsáhlé centrum nápovědy se spoustou relevantních údajů a vynikající organizací. Pokud má uživatel otázku, může se zeptat prostřednictvím e-mailu. Luno má zdlouhavý proces ověření účtu, což mnoho uživatelů považuje za nepříjemné.

Profesionálové

 • Jednoduché použití s ​​intuitivním rozhraním
 • Dobrý přehled o výměně
 • Dobrá zákaznická podpora
 • Grafy zobrazují trendy na trhu
 • Výukový portál s informacemi o kryptoměnách a obchodování

Nevýhody

 • Uživatelé si stěžují na pomalé ověřování účtu
 • Pomalé vkládání finančních prostředků – mezi 1 – 2 pracovními dny

Mobilní aplikace

Luno má mobilní aplikaci, která je k dispozici pro uživatele Android a iOS. Lze je stáhnout z jejich webu nebo Google Play a App Store. Aplikace má stejné barevné schéma jako verze pro stolní počítače s příjemným motivem modré a bílé barvy.

Screenshot sekce výměny luno.com Luno – výměna

Mobilní aplikace nabízí stejné funkce jako verze pro stolní počítače, pouze zmenšená tak, aby se vešla na obrazovku mobilního zařízení. Má intuitivní design jako verze pro stolní počítače se všemi funkcemi a snadnějším přístupem k vaší peněžence Luno ve vaší preferované kryptoměně. S mobilní aplikací můžete zůstat ve spojení s burzou kryptoměn Luno a obchodovat na cestách.

Profesionálové

 • Moderní design a snadno použitelné rozhraní
 • Připojení k vašemu krypto trhu, když jste na cestách
 • Nakupujte / prodávejte, obchodujte a ukládejte kryptoměnu snadno
 • Nováček-obchodník optimalizován
 • Grafický přehled a historie obchodování

Nevýhody

 • Poznámky k problémům s upozorněním na cenu
 • Pomalý proces výběru

Doba vkladu

Budík na hromádkách mincí

Luno přijímá vklady v několika fiat měnách a v závislosti na měně se časy vkladů liší. Pokud vkládáte IDR, NGN a MYR, čekací doba je až 24 hodin. U vkladů v EUR, ZAR a ZMW to může trvat asi dva pracovní dny. Vklady v SGD trvají asi 5 minut a vklady v bitcoinech vyžadují tři potvrzení blockchainu.

SROVNÁNÍ

Logo Coinbase

Coinbase

 • Vysoká likvidita a nákupní limity
 • Snadný způsob, jak pro nováčky získat bitcoiny
 • "Okamžitý nákup" možnost dostupná u debetní karty

KUP NYNÍ Logo Coinmama

Coinmama

 • Funguje téměř ve všech zemích
 • Nejvyšší limity pro nákup bitcoinů kreditní kartou
 • Spolehlivý a důvěryhodný makléř

KUP NYNÍ Logo Luno

Luno

 • Dobrá volba pro Evropu, snadné použití
 • SEPA & kreditní karta podporována
 • Nepodporuje USA

KUP NYNÍ

Jak rychle Luno posílá vaše coiny?

Bitcoin se světly rychlosti ilustrace

Prostředky ze svého účtu Luno můžete vybrat, pouze pokud je na vaše jméno. Chcete-li vybrat fiat měnu, čekací doby závisí na měně, ze které vybíráte. V centru nápovědy Luno je podrobný plán vkladu a výběru a uvádějí, že se jejich agenti pokusí zpracovat každý výběr ve stejný pracovní den

Screenshot z doby pro výběr luno.com Luno – Centrum nápovědy

V případě zasílání kryptoměny ze své peněženky Luno je můžete poslat na adresu peněženky; odesílejte bitcoiny pouze na e-mailovou adresu nebo mobilní číslo a naskenováním QR kódu.

Chcete-li to provést, musíte se přihlásit ke své aplikaci Luno; vyberte peněženku, ze které budete mince posílat. Najděte možnost „Odeslat“; zadejte adresu peněženky, číslo mobilního telefonu nebo e-mail, na který budete mince posílat, a vyberte částku, kterou chcete odeslat. Luno obvykle zpracovává každou krypto transakci okamžitě a pro větší transakce existují čtyři mezní časy.

Screenshot luno.com odeslat časy kryptoměny Luno – Centrum nápovědy

Všechny transakce kryptoměny musí být potvrzeny blockchainem, který je mimo kontrolu Luno. Pokud někdo spěchá, může zaplatit vyšší transakční poplatek a urychlit proces.

Zákaznická podpora

Ilustrace zákaznické podpory

Luno má dobré centrum podpory, kde uvádí všechny běžně kladené otázky týkající se jejich účtů. Najdete zde všechna relevantní data o ověřování identity, vkladu a výběru prostředků, nákupu / prodeji kryptoměny, používání kryptoměny a dozvíte se vše o bezpečnostních opatřeních Luno.

Pokud má zákazník konkrétní problém, může kontaktovat centrum podpory a odeslat lístek. Ve spodní části každé stránky centra podpory je odkaz na kontaktní centrum.

Veřejný názor

Screenshot blogu luno.com Zdroj – blog Luno

Je burza veřejně hlasitá v otázkách krypto-politiky?

Luno má dobrou blogovou sekci s mnoha články věnovanými kryptoměně a dobrou znalostní základnu týkající se obchodování s kryptoměnou.

Má výměna nějaké patenty?

Luno v současné době nemá žádné patenty.

Screenshot sekce stránky luno.com Luno Homepage

Získal burza nebo vytvořil nějaké kontroverzní nástroje?

Společnost Luno nebyla spojena s žádnými kontroverzemi ani neposkytuje žádné kontroverzní nástroje nebo služby.

Sleduje burza, odkud odesíláte a přijímáte mince?

Kryptoměnové transakce lze sledovat, a Luno monitoruje krypto transakce, protože je v souladu s KYC / AML.

Bezpečnostní

Štít s bezpečné znamení ilustrace

Historie hackerů a úniků

Rizika držení mincí na burze

Luno umožňuje svým uživatelům ukládat své mince na burze nebo je uchovávat ve své peněžence Luno.

Zmrazené účty

Hacky

Luno nebyl hacknut od dubna 2020.

Burzy insolvence

Pojištění FDIC

Luno není pojištěn FDIC.

Výměna prostojů

Luno je burza kryptoměn, takže obchodní trh se nikdy nezavírá.

Soukromí

Respektuje burza soukromí svých zákazníků?

Zelené tlačítko sdílení na černé klávesnici

Luno shromažďuje mnoho osobních informací o svých uživatelích. Shromažďují data, když je uživatelé poskytují při registraci, komunikaci a při používání služeb. Shromažďují také informace od třetích stran o jejích uživatelích, jako jsou banky, ověřovací služby, úvěrové referenční agentury a regulační / donucovací agentury.

Prohlašují, že respektují soukromí uživatelů, ale sdílejí mnoho těchto osobních údajů s různými subjekty, jako jsou finanční instituce, marketingové služby, zaměstnanci, poradci a mnoho dalších. S institucemi, jako je tato, je to běžná praxe a ukazuje se, že osobní údaje, které jsou dobrovolně sdíleny, by mohly být použity k získání výhod.

Vyžaduje dodržování předpisů KYC a AML? Pokud ano, na jaké úrovni?

Zelené tlačítko Odeslat na černé klávesnici

Luno je v souladu s KYC a pro ověření účtu požadují mnoho osobních údajů. Budou uchovávat veškeré osobní údaje vyžadované předpisy KYC po minimální předepsanou dobu. Existují dobré zásady boje proti praní peněz a v případě podezřelého chování má Luno právo požadovat více informací o původu finančních prostředků a hlásit jakékoli podezřelé chování příslušným orgánům činným v trestním řízení..

Umožňuje vám obchodovat s jakoukoli hodnotou bez KYC nebo AML?

Zelené tlačítko grafu na černé klávesnici

Luno neumožňuje žádné obchodování bez ověření vašeho účtu. Proces ověřování je zdlouhavý a plně vyhovuje KYC a AML. Každý neověřený uživatel účtu může procházet a prozkoumávat pouze Luno, ale nemůže obchodovat s kryptoměnami.

Smažou vaše osobní údaje, pokud o to požádáte

Červené tlačítko pro mazání na černé klávesnici

Ne přesně, ale pokud žijete v zemi s přísnějšími zákony na ochranu soukromí, můžete odeslat lístek a požádat o opravu, vymazání nebo omezení zpracování vašich osobních údajů. Pokud se tak však rozhodnete, můžete ztratit přístup k některým službám Luno.

Návod Luno: Jak nakupovat bitcoiny na Luno

Vytvořte infografiku účtu Luno

Vytvořit účet

Vytvoření účtu na Luno je jednoduché a jednoduché: klikněte na “Přihlásit se” tlačítko, zadejte svůj e-mail a heslo, vyberte zemi svého pobytu, klikněte na tlačítko „Nejsem robot“ a klikněte na “Přihlásit se” knoflík. Tak jednoduché.

Screenshot stránky s registrací luno.com Luno – přihlašovací stránka

Ověřte účet

Luno umožňuje tři úrovně ověření s různými požadavky a různými limity vkladů a výběrů. Úroveň 1 vyžaduje pouze potvrzení mobilního čísla a základní osobní údaje. Úroveň 2 potřebuje další fotografii / sken státem vydaného průkazu totožnosti a selfie fotografie. Úroveň 3 vyžaduje doklad o adrese bydliště.

Screenshot úrovní účtu luno.com Luno – Centrum nápovědy

Chcete-li ověřit svůj účet Luno, musíte se přihlásit, přejít na stránku nastavení a kliknout na Upgradovat. Nejprve musíte zadat své mobilní číslo a potvrdit svůj účet, a poté musíte vyplnit osobní údaje požadované na úrovni ověření, o kterou žádáte.

Zabezpečte svůj účet pomocí Two Factor

Luno žádá každého klienta, aby povolil 2FA jako další vrstvu zabezpečení. Chcete-li to provést, musíte se přihlásit ke svému účtu Luno. V hlavní nabídce najděte Profil a poté nabídku Zabezpečení. Odtud vyberte Authy nebo Google Authenticator, v závislosti na zařízení, které používáte.

Screenshot luno.com, jak povolit dva faktory Blog Luno – Jak povolit dvoufaktorové ověřování

Účet fondu

Abyste mohli nakupovat kryptoměny na Luno, musíte nejdříve financovat svůj účet.

Podrobný průvodce přidáním platebních metod

Pokud jste dokončili proces ověření, můžete svůj účet Luno financovat pomocí eur, MYR, SGD, UGX, ZMW, IDR, NGN, a ZAR.

Přidání kreditní / debetní karty

K dispozici pouze pro uživatele z Velké Británie. Chcete-li to provést, musíte se přihlásit ke svému účtu Luno, vybrat Peněženku > Vklad > Přidejte kreditní / debetní kartu. Zde musíte vložit podrobnosti o své kartě, kliknout na Přidat kartu. Poté vyberte částku, kterou chcete přidat, a budete přesměrováni na potvrzovací obrazovku, kde svůj vklad potvrdíte.

Screenshot z fondu luno.com s kartou Luno – Centrum nápovědy

Přidávání informací o bankovním účtu

Toto je hlavní způsob přidávání prostředků na váš účet Luno.

Chcete-li to provést, musíte se přihlásit ke svému účtu Luno a vybrat Peněženku > Vklad > Bankovní převod > vaše místní měna. Další krok se u různých měn liší a zobrazí se podrobný průvodce vaší místní měnou.

Screenshot z bankovního účtu s odkazem na luno.com Luno – Centrum nápovědy

Financování účtu pomocí kryptoměny

Luno pracuje pouze s bitcoiny, bitcoinovými penězi, ethereem a XRP (zvlnění).

Přihlaste se ke svému účtu Luno, vyberte Peněženku, poté vyberte kryptoměnu, kterou chcete vložit, a zobrazí se adresa příjemce vaší peněženky. K dispozici je také možnost použít QR kód místo přijímací adresy, takže si můžete vybrat metodu, která vám bude lépe vyhovovat.

Screenshot peněženky luno.com Luno – peněženka

Nákup mincí

Nákup mincí na Luno je možný přímo z peněženky Luno. Po financování účtu fiat penězi jednoduše přejděte do peněženky Luno, kde uvidíte jednoduchého průvodce nákupem. Nejprve vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit, zadejte částku, kterou chcete utratit za coiny, a získáte přesné množství kryptoměn, které obdržíte. Klikněte na koupit a vše je hotové. Mince dorazí do vaší peněženky v závislosti na blockchainu.

Screenshot z domovské stránky peněženky luno.com Luno – peněženka

Prodej mincí

Chcete-li prodat své mince, ve vaší peněžence Luno je jednoduché tlačítko pro prodej. Stačí vybrat počet kryptoměn, které chcete prodat, a vaše pozice se na burze změní.

Výběr finančních prostředků

Chcete-li vybrat peníze ze svého účtu Luno, musíte se přihlásit ke svému účtu a poté přejít do nabídky > Peněženka > Ustoupit. Vyberte měnu, ze které chcete vybrat, zadejte částku, která se vám líbí, a bankovní účet, do kterého chcete provést výběr. Musíte potvrdit zadáním PIN aplikace Luno a jste nastaveni. Částka by měla na váš účet dorazit do 48 hodin, v závislosti na době zpracování vaší bankou.

Screenshot harmonogramu výběru luno.com Luno – Centrum nápovědy

Běžné Luno podvody, kterým je třeba se vyhnout

Hacker s binárním pozadím

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami je stále na nerovném terénu, mohli by se lidé mnohokrát stát obětí podvodníků. Luno varuje uživatele před nejběžnějšími podvody podvody na sociálních médiích, phishingové podvody, obchodní podvody a Ponziho / pyramidové hry.

Snímek obrazovky Twitteru

Protože Luno usiluje o transparentní vztah se svými klienty, sdílela rady, jak rozpoznat podvodníky. Například na sociálních médiích se člověk může představit jako „Luno konzultant“ a může předem požádat o peníze, jako jsou poplatky za ověření, poplatky za konzultace, daňové poplatky nebo poplatky za uvolnění zisku. V centru nápovědy Luno je mnoho dalších příkladů pokusů o podvod a adekvátní rady, jak chránit váš účet..

Srovnání s jinými burzami

Luno vs. Coinbase

Luno versus Coinbase ilustrace

Luno i Coinbase nabízejí obchodování s kryptoměnami a peněženkové služby. Luno bylo založeno v roce 2013 jako BitX a rebrandováno na Luno v roce 2017, kdy došlo k výraznému nárůstu obchodování. Coinbase byla založena v roce 2012 a nejprve začala jako makléřská společnost a později přidala další kryptografické služby. Luno nabízí služby okamžitého nákupu / prodeje, směny a peněženek, zatímco Coinbase má služby peněženek, nákup / prodej krypto, Coinbase Pro a Prime, služby Coinbase Earn, úschovu a stabilní služby s mincemi.

Zatímco Luno je k dispozici ve 44 zemích, zejména z rozvojových zemí, a podporuje čtyři mince, Coinbase je k dispozici ve 102 zemích a podporuje 28 mincí. Obě společnosti mají podobná podpůrná centra a kladou vysoký důraz na bezpečnost. I když neexistuje žádný jednoznačný důkaz, zdá se, že Coinbase utrpěl hack útok, zatímco jsme neslyšeli o Luno hacku.

Luno vs. Kraken

Luno versus Kraken ilustrace

Kraken je jednou z nejpokročilejších kryptoměn na světě. Bylo zahájeno v roce 2011 jako krypto makléřství a kryptoměnové obchodování zahájilo v roce 2013. Luno bylo založeno v roce 2013 jako BitX a rebrandováno v roce 2017, kdy došlo k prudkému nárůstu obchodování. Zatímco Kraken je globální podnik dostupný v mnoha zemích, Luno je k dispozici pouze ve 44 zemích.

Služby Krakenu jsou zaměřeny na pokročilejší obchody, zatímco Luno má intuitivní design, který je velmi vhodný pro začátečníky. Kraken má vysokou likviditu a uvedl, že drží rezervní fond, zatímco Luno má relativně nižší likviditu a nedrží žádné rezervy. Oba mají vysoké zabezpečení s chladným úložištěm většiny digitálních aktiv a úrovní zabezpečení 2FA uživatelských účtů.

Závěr

Luno je jihoafrická směnárna kryptoměn s pobočkami v Kapském Městě, Singapuru a Londýně. Byla založena za účelem poskytování služeb lidem z rozvojových zemí a později se rozšířila do Evropy. Tato společnost v současné době nabízí nákup / prodej a obchodování se čtyřmi kryptoměnami: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a XRP (Ripple). Podle webu Luno mají 3+ uživatelů, zpracovali více než 8 miliard USD a jsou k dispozici ve 44 zemích.

Vytvořit účet na Lunu je velmi jednoduché, ale během procesu ověřování je třeba přeskočit několik kruhů, protože jakýkoli neověřený účet není schopen vložit peníze a vstoupit do obchodů. Platforma má uživatelsky přívětivý design a je určena pro více začínajících obchodníků, protože nabízí velmi málo pokročilých možností obchodování. Jakmile získáte účet Luno, je velmi jednoduché koupit krypto.

Přístup pro začátečníky je pochopitelný, protože se jedná o směnu pro průměrného člověka, který chce obchodovat s kryptoměnou. K dispozici je peněženka Luno a mobilní aplikace pro Android a iOS a můžete snadno odesílat / přijímat a obchodovat s kryptoměnami na cestách.

Nakupujte mince v Luno

Hodnocení:

Závěrečný verdikt

Naše hodnocení

7.0

Navštívit stránku

FAQ

Je burza FDIC pojištěna?

Ne, Luno není pojištěn FDIC. Jsou však registrovány u Malajsijské centrální banky.

Jak dostanu své peníze z Luna?

Luno umožňuje svým uživatelům vybírat své peníze bankovním převodem nebo zasláním jejich coinů do jiné peněženky / adresy / mobilního čísla. V Centru nápovědy Luno je každý proces podrobně vysvětlen.

Jak dlouho trvá odstoupení z této burzy?

Luno zpracovává výběrové účty dvakrát denně. Výběr kryptoměn závisí na síti a blockchainu, zatímco bankovní převody závisí na skutečné bance a kraji bydliště uživatele.

Mám si ponechat své mince na této burze?

Luno umožňuje svým uživatelům ponechat své mince na burze nebo si je mohou ponechat ve své peněžence Luno. Peněženky jsou uloženy v úložišti „hlubokého zmrazení“, v různých bankovních trezorech pod dvouklíčovým zabezpečením a žádná osoba nemá přístup k oběma klíčům.

Co je výměna Luno?

Luno, dříve známý jako BitX, je společnost spojená s bitcoiny se sídlem v Londýně. Tato společnost umožňuje ukládání bitcoinů, bitcoinové transakce, jako je nákup, prodej a platby prostřednictvím služeb peněženky Luno. Podporují také výměnu mezi fiatem a kryptoměnami.

Je Luno k dispozici v Německu?

Ne, v tuto chvíli není Luno v Německu k dispozici.

Mohu na Lunovi vydělat peníze??

Luno nabízí obchodování s kryptoměnami, takže v závislosti na době, kdy své kryptoměny kupujete nebo prodáváte (bitcoin a ethereum), můžete na Luno vydělat.

Lze Lunovi věřit?

Generální ředitel společnosti Luno, Marcus Swanepoel, uvedl, že Luno, stejně jako jiné podobné společnosti, nabízejí služby nákupu / prodeje kryptoměn, ale nikdy neříkají uživatelům, zda na tom vydělají peníze. Luno má transparentní zásady ochrany osobních údajů a osvědčené pracovní postupy.

Je Luno legální??

Trh s kryptoměnami není regulován. Ve většině zemí nejsou kryptoměny považovány za legální a nejsou podporovány vládou. Společnost Luno zavedla opatření pro zajištění kontinuity podnikání, aby zajistila minimální dopad na klienty, pokud by se při jeho provozu něco pokazilo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map