Nejlepší krypto burzy pro jihokorejské uživatele

Korejské burzy

Jižní Korea je domovem velkého počtu renomovaných burz kryptoměn. Přes současné překážky způsobené vládou a bankami je Korea stále jednou ze zemí, které mají rozvinutý trh s kryptoměnami. V dnešním článku se podíváme na některé z nejlepších kryptoměn pro jihokorejské uživatele v roce 2019.

UPbit

UPbit je jednou z největších korejských burz s kryptoměnou podle denního objemu obchodování. Burzu založil v roce 2017 Song Chi-Hyung, jeden z nejbohatších mužů v Jižní Koreji.

Zatímco v roce 2018 byl zakladatel UPbit a další dva vyšší členové obviněni z vytváření falešných účtů za účelem zvýšení jejich objemu obchodování, společnost tyto nároky popřela a směna je stále v nejlepších korejských preferencích.

UPbit má uživatelskou základnu téměř 1,2 milionu a denní objem obchodování na 192 422 573 USD.

Burza podporuje jihokorejský Won, což je skvělé pro místní uživatele, kteří chtějí používat fiat měnu k nákupu kryptoměny. Vklady Fiat lze provádět na az jihokorejských bankovních účtů.

Prostřednictvím spolupráce Bittrex je společnost UPbit schopna vyjmenovat širokou škálu mincí a tokenů kryptoměny. Uživatelé mohou obchodovat se všemi top 100 kryptoměn podle tržního limitu, stejně jako s některými exotickými altcoiny.

Jelikož výměnu podporuje fintech gigant Kakao, bezpečnostní opatření aplikovaná na prostředky uživatelů UPbit jsou prvotřídní. Zabezpečení peněženky nabízí společnost BitGo, globální poskytovatel peněženek s více podpisy, kterou využívá mnoho velkých kryptoměn.

Bithumb

Společnost Bithumb byla založena v roce 2013 se sídlem v jihokorejském Soulu. Jedná se o populární burzu v Koreji s objemem obchodování 627 306 115 USD. Uživatelé jsou schopni obchodovat s přibližně 90 typy kryptoměn proti jihokorejskému wonu (KRW). Burzu vlastní společnost BTC Korea.com Co. Ltd.

V roce 2017 byla společnost Bithumb dvakrát hacknuta, čímž došlo k porušení osobních údajů 30 000 zákazníků. V červnu 2018 došlo k dalšímu hacknutí, při kterém došlo při incidentu ke ztrátě kryptoměny 30 milionů $. V březnu 2019 bylo z burzy při bezpečnostním útoku odcizeno dalších 20 milionů dolarů kryptoměny.

Vzhledem k četnosti hacků burza spolupracovala s KISA (korejský internet & Security Agency), aby se pokusili obnovit jejich ztráty. Z hackeru ve výši 30 milionů dolarů se Bithumbovi podařilo získat zpět 14 milionů dolarů.


Bithumb nabízí velmi konkurenceschopné sazby za své poplatky, přesněji 0,15%, což je pod průměrem trhu 0,25%.

Bithumb odhalil, že mají plány na instalaci kiosků v restauracích a kavárnách po celé Jižní Koreji, kde budou zákazníci moci platit pomocí kryptoměny. Vyvinuli také Touchpad, Touchbone a Bithumb Cache, aby svým zákazníkům usnadnili používání krypto plateb.

Korbit

Korbit byl první kryptoburzou v zemi, která nabídla obchodování s korejským wonem. Obchodní platforma je považována za 3. největší kryptoburzu v Koreji. Burza drží 6% podílu na korejském trhu.

Korbit podporuje přibližně 30 kryptoměn, včetně bitcoinů, litecoinů, ethereum, Zcash, XRP, bitcoin cash, a dokonce i Qtum a Zilliqa, z nichž všechny lze obchodovat proti KRW.

Systém poplatků je nejvýhodnější pro ty, kteří obchodují ve vyšších objemech, protože účtované procento klesá podle obchodované částky. Uživatelé mohou své účty financovat pomocí KRW buď prostřednictvím kreditní nebo debetní karty, nebo bankovními převody.

Přestože není Korbit oficiálně regulován, je jednou z prvních burz, které se snaží dodržovat všechny předpisy stanovené korejskou vládou.

Korbit má v krypto komunitě dobrou pověst a je hodnocen jako důvěryhodná a spolehlivá burza.

Coinone

Coinone je jednou z největších kryptoburz v Jižní Koreji s 24hodinovým objemem obchodování 49 744 290 USD. Zatímco burza plánuje expanzi do jihovýchodní Asie, zejména do Hongkongu a Singapuru, je stále populární obchodní platformou v její rodné Jižní Koreji.

Coinone je také směnárnou brány, protože podporuje obchodování v korejských wonech proti řadě kryptoměn. Kryptoměnové vklady jsou také přijímány. Výběr kryptoměn nabízený společností Coinone zahrnuje téměř 50 digitálních aktiv, včetně bitcoinů, etherea, EOS, XRP, OmiseGo, Tron, IOTA, Stellar a mnoha dalších.

Struktura poplatků je také založena na objemu obchodování a uživatelé mohou snížit poplatky pro výrobce a příjemce na 0,02%, respektive 0,06%.

Coinone Transfer je dceřinou společností směnárenské společnosti, která zpracovává platby odpovědné za spuštění první mobilní aplikace s poukázáním na blockchain v zemi. Aplikace Cross remittance je založena na xCurrent společnosti Ripple, která umožňuje rychlé přeshraniční transakce.

Huobi Korea

Huobi Korea je jednou z dceřiných společností spravovaných Huobi, kryptoburzou, která funguje od roku 2013 a má další pobočky v Asii. Mají pobočky v Singapuru, Japonsku, Číně a Hongkongu, stejně jako v USA. Huobi je 5. největší kryptoburza v globálním měřítku podle upraveného objemu.

Burza uvádí více než 100 mincí a 208 trhů, z nichž 19 je obchodováno proti korejským wonům. Z hlediska bezpečnosti je 98% finančních prostředků jeho zákazníků uloženo ve studených peněženkách, aby se zabránilo pokusům o hackerství.

Společnost Huobi Korea nedávno posílila své postupy proti praní peněz, monitorovala všechny podezřelé transakce na své platformě a přezkoumávala své výběry a procesy vkladů.

OKCoin Korea

Další dceřinou společností populární kryptoburzy je OKCoin Korea, pobočka čínské kryptoměnové společnosti OKCoin.

Burza podporuje více než 60 digitálních měn spárovaných s korejským wonem. Společnost OKCoin Korea však byla pokárána, že nemohla uchovat osobní údaje svých uživatelů. Dostali také pokuty za to, že postupy uzavření účtu byly příliš komplikované.

Společnost OKCoin implementuje šifrování zabezpečení SSL na úrovni banky, chladicí úložiště pro krypto fondy, GSLB a distribuované servery a monitorování vkladů a výběrů v reálném čase.

OKCoin je spravován stejnou maltskou společností, která vlastní krypto burzu OKEx.

GOPAX

GOPAX, zkráceně Global Online Professional Assets Exchange, je pátou největší jihokorejskou burzou bitcoinů.

Burza podporuje více než 40 kryptoměn a korejský won je jedinou fiat měnou spárovanou s digitálními aktivy. Dalšími základními měnami jsou bitcoin a ethereum.

Poplatky za obchodování jsou vzhledem k průměru na trhu velmi nízké, s poplatkem tvůrce 0,040% na základě 30denního objemu.

Registrace na GOPAX je velmi snadná. Je to jediná burza, která obdržela certifikaci systému ISMS (Information Security Management System) od společnosti KISA.

Zahájili také obchodní platformu pro své zahraniční uživatele, ale korejské servery k nim nemají přístup.

Závěr

Existuje spousta jihokorejských burz, které podporují obchodování s kryptoměnami. Doufáme, že náš seznam pomůže našim jihokorejským uživatelům při hledání nejvhodnější obchodní platformy pro ně.

Doporučený obrázek: trhy CCN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map