Nejlepší kryptoměny k těžbě v roce 2019

nejlepší kryptoměny k těžbě

Vzhledem k tomu, že bitcoiny jsou v dnešním světě do značné míry staré zprávy, většina lidí již ví, že stejně jako většina ostatních kryptoměn je získávána procesem zvaným těžba. Obecná koncepce týkající se těžby spočívá v tom, že je extrémně nákladná, protože vyžaduje obrovské množství elektřiny a vysoce specializované soupravy, které nejsou téměř ziskové.

I když může být pravda, že obtížnost těžby bitcoinů je velmi vysoká a že těžba bitcoinů je dnes multimiliardový byznys věnovaný velkým centralizovaným těžařským fondům se specializovanými těžebními ASIC, těžba kryptoměny zdaleka není mrtvá. Právě naopak.

V tomto článku se podíváme na nejlepší kryptoměny, které těžíme v roce 2019, a také na to, proč tomu tak je.

Co je těžba kryptoměn?

Stručně řečeno, krypto těžba je proces kontroly transakcí, aby se zjistilo, zda respektují všechna specifická pravidla sítě, takže jsou způsobilé pro přidání do registru blockchainu.

Způsob, jakým to funguje, je přímočarý: těžaři mezi sebou soutěží o řešení náročných matematických problémů, které přicházejí s kryptografickými hashovacími funkcemi, a to buď pomocí CPU (dnes poměrně vzácné), GPU nebo ASIC. Horníci, kteří najdou řešení jako první, jsou placeni.

Výběr nové měny pro těžbu

Existuje mnoho lidí, kteří tvrdí, že těžba kryptoměn pomalu klesá. Ať už je to v globálním měřítku pravda, či nikoli, je těžké říci. Jedna skutečnost však zůstává stejná jako dříve: výběr nové měny k těžbě není příliš jednoduchý.

Věci mají tendenci se rychle měnit v kryptosféře. Výběr nového kryptoměny by tedy měl zahrnovat hloubkovou analýzu všech aspektů mince (použitá technologie, filozofie, tržní hodnota, tým, cestovní mapa atd.).

Jedním z nejdůležitějších aspektů, které byste si měli být vědomi, je těžba mince. Velmi důležité jsou také nedávné výkyvy cen, tržní kapitalizace a počet případů použití. Protože stanovení ziskovosti souvisí s množstvím neustále se měnících parametrů, je nejlepší použít dobrou online kalkulačku těžby.

Těžba kryptoměn

Nejlepší kryptoměny k těžbě v roce 2019

Litecoin (LTC)

Litecoin je jednou z nejpopulárnějších a nejstarších kryptoměn na trhu a je velmi solidní volbou pro ty, kteří chtějí začít těžit již zavedenou měnu. Litecoin má velmi rychlé transakční časy, doba generování bloku je omezena na deset minut a má lepší úložnou kapacitu než většina kryptoměn.

Nejlepší způsob těžby litecoinů je bezpochyby pomocí těžařů ASIC, což znamená, že mince vyžadují velkou počáteční investici. Nejlepší způsob, jak zajistit slušný zisk při těžbě litecoinu, je připojit se k jednomu z mnoha těžebních fondů, jako je Pool litecoinů, Antpool, a LTC.top.

Dogecoin (DOGE)

Existuje mnoho důvodů, proč by někdo mohl mít zájem investovat do dogecoinu. Koneckonců, je to altcoin s nejvíce „filantropickou“ komunitou, a překvapivě nebo ne, lze jej také těžit pomocí jednoduchého počítače. Samozřejmě uživatelé s největší pravděpodobností získají zisk, když se rozhodnou pro trochu větší těžební výkon pomocí grafických karet AMD / NVIDIA. Pro těžbu CPU mohou uživatelé použít CPU miner, zatímco ti, kteří používají GPU, se mohou rozhodnout CGminer, CudaMiner, a GUIminer. Některé z nejlepších těžebních fondů pro dogecoiny jsou CoinEx, Prohashing, 1 Coinpool, Aikapool, a MultiPool.

Úsměv (GRIN)

V současné době je na CoinMarketCap na 186. místě (v době psaní tohoto článku), Úsměv je mince, u které se očekává slušný vzestup v roce 2019. Je postavena na vrcholu protokolu MimbleWimble a samotný projekt je založen na soukromí, škálovatelnosti a snížené kapacitě blockchainu.

Grin lze těžit pomocí mnoha GPU, například různých modelů karet Nvidia (1070, 1070ti, 1080, 1080ti, 2070, 2080, 2080ti) a karet AMD (570, 580, Vega56, Vega64). Lze jej také těžit pomocí oficiálního horníka projektu, který se jmenuje GrinGoldMiner (GGM). Mezi nejlepší bazény patří F2Bool, Grinmint, Sparkpool, a Pool BTC.

Vertcoin (VTC)

Vertcoin je decentralizovaná měna navržená speciálně tak, aby byla odolná vůči ASIC. Díky tomu je ideální pro individuální těžbu s CPU nebo GPU. Vertcoin lze těžit s velkým množstvím grafických karet AMD a Nvidia a pomocí jeho oficiálního volaného horníka Miner na jedno kliknutí. Samozřejmě, GPU pravděpodobně přinesou větší odměny, ale počáteční investice jsou větší.

Monero (XMR)

Monero není jen jednou z nejpopulárnějších kryptoměn k dnešnímu dni, ale je to také jedna z nejlepších mincí na ochranu soukromí. Aktuálně na 13. místě CoinMarketCap používá Monero velmi pokročilý hashovací algoritmus Proof-of-Work známý jako CryptoNight, který je také odolný vůči ASIC.

Tato skutečnost, stejně jako skutečnost, že se jedná o velmi oblíbenou minci na ochranu soukromí, činí z Monera jednu z nejlepších mincí, které se v současné době těží. Monero lze těžit jednoduše pomocí výpočetního výkonu počítače. Pro zvýšení odměn je však způsob, jak se rozhodnout pro výkonnější GPU. Grafické karty AMD se zdají být nejlepší v oboru pro těžbu Monero, ale fungují také karty Nvidia. Nejoblíbenější softwarové platformy pro těžbu Monero jsou MultiMiner a GUIminer.

Závěr

I když těžba kryptoměny není tak populární jako před dvěma, třemi lety, při správném přístupu může být stále zisková. Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je, že je velmi důležité provést řádný výzkum, než se plně zavážete k těžbě konkrétního typu mince. Doufáme, že se vám tato příručka osvědčila a přejeme vám vše nejlepší v budoucích snahách o těžbu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map