Torrenting je citlivé téma. I když je v jádru legální, mnoho lidí jej používá k nelegálním účelům. Společnosti a korporace na tyto lidi už roky pátrají.

Bohužel, i ti, kteří torrent legálně chytí do přestřelky. S ISP a takovým omezením provozu P2P.

V této příručce pojednáme o všem, co potřebujete vědět o světě torrentů a VPN. Samozřejmě vám také ukážeme to nejlepší, co můžete použít (a proč),

Sidenote: Neodmítáme nelegální torrenty ani aktivity. Informace uvnitř jsou poskytovány tak, jak jsou.

Nejlepší VPN pro torrentování

Nyní se podívejme na nejlepší VPN pro torrentování. Jako vždy je užitečné vyzkoušet a vyzkoušet různé možnosti, abyste zjistili, která z nich vyhovuje vašim potřebám. Naštěstí všechny VPN v tomto seznamu nabízejí záruku vrácení peněz nebo bezplatnou zkušební verzi.

1. ExpressVPN

ExpressVPN se často řadí mezi VPN číslo jedna na našem webu a mnoha dalších. Nepřihlašují se, mají servery po celém světě a jejich technologie je špičková! Navíc je jejich spojení extrémně rychlé a stabilní. Mohli bychom pokračovat v jejich špičkovém šifrování, široké podpoře zařízení a dalších. Myslíme si však, že získáte obrázek.

Upřímně řečeno, jedinou nevýhodou ExpressVPN je, že jsou o něco dražší než konkurence. S 30denní (bez potíží) zárukou vrácení peněz však není důvod je nezkusit. Nebudete zklamáni!

2. NordVPN

NordVPN, stejně jako mnoho z nejlepších VPN v dnešní době neuchovává žádné protokoly. To znamená žádné připojení ani dopravní protokoly. Spolu s šifrováním na vysoké úrovni mají také možnosti dvojitého skákání a Tor přes VPN. Zatímco první je spíše trik, druhý může být nesmírně užitečný.

Ať už pro torrentování nebo pro streamování, NordVPN stojí za jeho cenu. Uvědomte si, že servery i software mohou být každou chvíli pomalé.

3. SurfShark

Zatímco relativně nový, Surfshark nabízí skvělé služby. Je vybaven funkcemi, má dobrou rychlost a má servery po celém světě. Se sídlem na Britských Panenských ostrovech má také vysokou úroveň šifrování. Mají také zabudovaný blokovač reklam, který vám pomůže při čistším procházení webu. Celkově docela slušná služba.

Surfshark je skvělá a extrémně dostupná služba. Naše jediná obava je, že tu není dost dlouho na to, abychom si byli jisti, že to z dlouhodobého hlediska udělá dobře.

4. ProtonVPN

ProtonVPN se sídlem ve Švýcarsku není ve světě online soukromí žádným cizincem. Původně začali se svou soukromou e-mailovou službou (příhodně pojmenovanou ProtonMail). Naštěstí pro ně je vynikající také jejich záběr na službu VPN. Žádné protokoly, kvalitní aplikace a mnoho dalších bonusů, které byste od torrentující VPN očekávali. Největším prodejním místem ProtonVPN je to, že veškerý jejich software a aplikace jsou open-source a auditovány.

Některá místa mají nižší rychlost a jejich podpora není nejrychlejší na světě, ale celkově skvělá služba za tu cenu.

5. CyberGhost

Na rozdíl od ostatních sítí VPN v tomto seznamu je CyberGhost, pokud jde o torrentování, o něco přísnější. Konkrétně to neumožňuje torrentování a P2P na amerických a ruských serverech. CyberGhost nemá žádné protokoly, sportuje kill-switch a také vám pomůže odblokovat Amazon Prime Video a Netflix.

CyberGhost je skvělá služba, ale není na ní nic jedinečného, ​​a proto si vysloužila 5. místo.

Jak si vybrat nejlepší VPN pro Torrenting?

Stejně jako u většiny aplikací není výběr VPN pro torrentování přímý. Nejdůležitějším faktorem je, že si vyberete VPN bez protokolů. Jak název napovídá, sítě VPN bez protokolů neuchovávají žádné protokoly. Proto, i když to bude omezeno zákonem, nebudou moci poskytnout žádné protokoly, a tudíž odhalit vaši identitu.

Druhým faktorem, který je pro výběr VPN důležitý, je další technická ochrana, kterou mohou nabídnout. To zahrnuje věci, jako je ochrana proti úniku a přepínač zabití. Budeme o nich diskutovat dále v nadpisu níže.

Posledním faktorem jsou umístění, ze kterých vám umožní torrentovat. I když to není nejdůležitější, správná místa představují další vrstvu ochrany a opět to pokryjeme v nadpisu níže.

Technické potřeby torrentující VPN

Většina VPN na trhu nabízí technologii VPN sama o sobě. Existuje několik dalších, kteří neustále zavádějí další nástroje a možnosti, které skutečně pomáhají chránit vaši online přítomnost. Tyto doplňky softwaru vám mohou pomoci při ochraně vašich torrentů.

Ochrana proti úniku

Ochrana proti úniku je jedním z nejdůležitějších doplňků a měla by být důležitým faktorem při výběru vaší VPN. Ať už je to pro torrentování, nebo z jiného důvodu. K úniku dochází, když vaše skutečná IP adresa unikne kvůli technické chybě nebo závadě. Ve skutečnosti před několika lety došlo ke skandálu, protože se ukázalo, že většina sítí VPN nechránila před úniky WebRTC. Naštěstí tyto dny skončily a dnes má většina VPN zabudovanou ochranu proti úniku.

Kill Switch a Autostart

Pokud často torrentujete, je důležité zvolit VPN, která se automaticky spustí, když to váš počítač udělá. Naštěstí je tato část snadná a mnoho funkcí VPN tuto funkci má.

Přepínače zabití jsou méně časté, ale jsou důležitější. Přepínač kill, jak název napovídá, zabije vybrané aplikace, pokud se VPN odpojí. Funguje to, ať už VPN odpojujete ručně, nebo z nějakého důvodu dojde k selhání připojení. To je důležité, protože to zajistí, že nebudete torrentovat bez VPN, aniž byste si toho všimli.

Přesměrování přístavu

Některé sítě VPN a ISP blokují nebo omezují používání konkrétních portů, aby si ušetřily peníze. Díky přesměrování portů můžete směrovat svůj provoz na jakýkoli preferovaný port.

Jaké je nejlepší umístění pro Torrenting a P2P?

Možná si myslíte, že jste v bezpečí při používání VPN k torrentování. Zvláště pokud splňují všechny výše uvedené technické požadavky. Bohužel, ačkoli mnoho VPN tvrdí, že nejsou žádné protokoly, nikdy si nemůžete být jisti touto skutečností. Nejlepší země pro připojení k torrentování jsou následující:

  1. Nizozemí
  2. Švýcarsko
  3. Španělsko
  4. Mexiko

Je torrenting legální?

Ano, torrentování je 100% legální. Bohužel existuje mnoho organizací a vlád, které tvrdí, že torrentování je nezákonné. Ve skutečnosti tomu tak není, protože torrentování je prostředkem jednoduchého sdílení obsahu.

Tam, kde do toho vstupuje nezákonnost, je skutečnost, že velká část obsahu torrentových stránek je chráněna autorskými právy. Ať už se jedná o filmy, knihy, software nebo cokoli jiného, ​​materiál chráněný autorskými právy je nelegálně distribuován bez souhlasu držitele autorských práv – což se ve většině případů neposkytuje.

Je torrentování bezpečné?

Ano i ne. Torrent sám o sobě je bezpečný, pokud používáte renomovaného torrentového klienta, jako je uTorrent nebo BitTorrent.

Obsah, který stáhnete, bohužel nemusí být bezpečný. Proti tomu existují dvě záruky:

  1. Většina torrentových webů má hodnocení reputace pro uživatele, kteří video nahráli. To vám pomůže zjistit, zda je uploader legitimní a zda nahrává hodnotný obsah či nikoli
  2. Použití antiviru / antimalwaru vám pomůže chránit vás v případě, že si stáhnete něco špatného

Dalším nebezpečným torrentem, který je nebezpečný, je chycení, pokud torrentujete nelegální obsah.

Mohu torrentovat s VPN zdarma?

Stručně řečeno, ano, ale není to úplně ideální. Většina bezplatných sítí VPN je omezena tak či onak a je obvykle určena pro krátkodobé použití a jako kanál získávání zákazníků.

Největší omezení pro bezplatné VPN má tendenci spočívat v množství dat, které můžete použít. Je pochopitelné, že pokud budete torrentovat, rychle vyčerpáte limit 10 GB měsíčně, nemluvě o streamovaném obsahu. Jediná VPN, která má neomezené množství dat o svém bezplatném tarifu, je ProtonVPN, však škrtí rychlost a nepovolují P2P, takže jej nemůžete použít pro torrentování.

I když můžete pro torrentování používat bezplatnou VPN, nedostanete se s ní příliš daleko.

Používá VPN legální?

Používání VPN je legální ve většině zemí světa. Existuje několik zemí, kde je to nezákonné, jako je Irák nebo Severní Korea. V některých zemích, jako je Čína a Spojené arabské emiráty, je to velmi omezené. Najdete úplný seznam nebo omezení (tady ).

Jak používat VPN pro torrentování?

Používání VPN pro torrentování je extrémně snadné. Jakmile je vaše VPN zapnutá, jsou všechny vaše internetové aktivity automaticky chráněny. To je jeden z důvodů, proč je důležité vybrat VPN, která se může automaticky spustit při spuštění počítače. Tímto způsobem nezačnete náhodou torrentovat, aniž byste byli chráněni.

Získejte přístup ke své torrentové aktivitě

Mnoho lidí to neví, ale díky způsobu, jakým torrentování funguje, můžete zjistit, jaké položky byly staženy pomocí konkrétní adresy IP. (IKnowWhatYouDownloaded ) je nejznámější web pro tuto oblast a jeho návštěva vám může čelit strašidelnou pravdou a opravdu vám nabídne, že získáte VPN.

Závěr

VPN pro torrentování je naprosto nezbytná. Ať už žijete v zemi, která už tvrdě zasahuje, nebo ne, je lepší být v bezpečí, než litovat. Doufejme, že náš průvodce pokryl vše, co potřebujete vědět, pokud máte pocit, že jsme něco vynechali, dejte nám vědět v komentářích. Jinak hodně štěstí a bavte se pomocí jedné z těchto torrentů VPN.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me