těžba nem

O NEM (XEM)

Hnutí nové ekonomiky (NEM) je blockchain, který má podobné funkce jako Ethereum, navrženo pro použití v podnikání.

XEM je token, který napájí platformu NEM. XEM má celkovou zásobu 8 999 999 999, přičemž všechny tokeny byly vydány v bloku genesis. Mince je v současné době na 22. místě podle tržního stropu ve výši 437 702 335 USD. XEM má aktuální obchodní cenu $ 0,048634 USD.

Důkaz o důležitosti (PoI)

Platforma NEM blockchain používá proprietární protokol nazvaný Proof of Importance ke správě konkurence uzlů a ověření dalšího bloku. Tato objednávka závisí na „důležitosti“ každého uzlu, která je určena skóre, skládajícím se z faktorů, jako je počet držených mincí, počet transakcí za poslední měsíc a další podrobnosti.

Výsledek obrázku pro důkaz o důležitosti

Algoritmus PoI NEM je upravený algoritmus Eigentrust ++, což je systém pro měření reputace v sítích peer-to-peer. Funguje tak, že umožňuje uzlům monitorovat ostatní uzly v síti a vytvářet pro ně reputaci, která se spoléhá na své minulé akce.

Zdroj obrázku: Planet Blockchain

Sklizeň a postavení

PoI určuje, co uživatelé mohou „sklízet“ bloky NEM. Sklizeň bloků zahrnuje nahrávání bloků do řetězce a získávání odměn XEM. Existují dva typy sklizně: místní režim sklizně a delegovaná sklizeň.

V obou případech je stále nutné použít pro těžbu možnost těžby NEM (XEM), která nesouvisí s jejich skóre důležitosti. Nevýhodou je, že si nemůžete jen koupit další XEM na burze a hned začít sklízet.

Když vložíte nové mince do své peněženky NEM, vstoupí do kategorie „neinvestované“. 10% z vložených prostředků se denně převádí do kategorie „vložené“. Poté, co máte v peněžence více než 10 000 svěřených XEM, začne proces sklizně. Například pokud máte 20 000 XEM, proces rozhodování může trvat asi týden.

Místní sklizeň zahrnuje použití výchozího nastavení na vlastním serveru namísto NIS (NEM Infrastructure Server). Pro místní sklizeň jsou vyžadována tři pravidla:

  • Uživatelé jsou povinni kliknout na tlačítko „zahájit místní sklizeň“
  • Uživatelé musí být online
  • Při sklizni nemohou používat NIS

Dalším typem je delegovaná sklizeň. Umožňuje držitelům NEM používat ke své práci vzdálený server přenesením skóre důležitosti na proxy. Dalším důležitým rozdílem je, že mohou shromažďovat NEM, zatímco počítač je vypnutý kvůli programu, který přenáší důležitost do druhého uzlu.

Výsledek obrázku pro nem png

Pro tento typ sklizně platí tři pravidla:

  • Sbírání mincí funguje nepřetržitě
  • Když je NIS funkční, je nižší spotřeba energie
  • Aktivace účtu může vyžadovat několik hodin (přibližně šest) a cena 6 XEM.

Jak jste si už mohli všimnout, NEM není těžitelný jako ostatní krypta, v tom smyslu, že používáte svůj výpočetní výkon k výrobě bloků jako s mincemi protokolu Proof of Work.

Ale pro ty z vás, kteří mají stále zájem o těžbu NEM pomocí grafických karet nebo ASIC, existuje možnost těžit další altcoiny a poté je automaticky převést na XEM podle jejich směnných kurzů, než budou odeslány do peněženky.

Jak můžete využít těžbu k výrobě NEM?

Vytvořte peněženku XEM

Nejprve si musíte vytvořit účet peněženky, který podporuje XEM skladování a sklizeň. Zde pošlete svůj XEM. Aktuálně je k dispozici několik možností: NEM NanoWallet, NEM Mobile Wallet a NCC (NEM Community Client).

Vyberte horníka

Existují různé softwarové platformy pro těžbu, které těží řadu altcoinů, ať už pro sólovou těžbu, těžbu v bazénu nebo cloudovou těžbu. Některé příklady jsou MinerGate, BFGMiner, EasyMiner, CGMiner atd. Vyhledejte ty, které jsou kompatibilní s operačním systémem vašeho počítače, poté je stáhněte a nainstalujte.

Vyberte typ těžby

Existuje několik možností, pomocí nichž lze kryptoměnu těžit. Některé jsou výnosnější než jiné, ale musíte vybrat ten, který je pro vaši situaci a situaci nejvhodnější.

Těžba CPU

V prvních dnech kryptoměny mohlo mnoho lidí těžit pomocí CPU. Můžete si stáhnout klienta a zapnout funkci inteligentní těžby, která automaticky těží minci, která má v současné době největší ziskovost.

Těžba JavaScriptu

Pokud nechcete zaplnit místo na disku stahováním, můžete se rozhodnout pro těžbu JavaScriptu. Musíte pouze přejít na kartu „Těžba webů“ v MinerGate a zapnout těžbu Monero. Bylo zjištěno, že Monero je nejziskovější mincí díky těžbě JavaScriptu. Chcete-li zachovat těžbu, budete muset ponechat stránku otevřenou. Tato možnost těžby NEM stále používá pro výpočty váš procesor.

Těžba GPU

Těžba GPU je považována za nejziskovější možnost, protože je při řešení výpočetních problémů podstatně výkonnější než CPU. Pokud již máte těžební zařízení pro těžbu etherea (nejvíce těženého altcoinu), můžete své těžaře nasměrovat na Minergate. Funguje to následujícím způsobem:

Ethminer: ethminer -C -F http://eth.pool.minergate.com:55751/YOUR_EMAIL –disable-submit-hashrate (GetWork)

Genoil OpenCL: ethminer -G -S eth.pool.minergate.com:45791 -O VAŠE_EMAIL (vrstva)

Genoil CUDA: ethminer -U -S eth.pool.minergate.com:45791 -O VAŠE_EMAIL (vrstva)

Výběr do XEM

Poté, co vytěžíte nějaké mince, můžete je převést na burze cenných papírů nebo je můžete přesunout do jedné a převést je a poté poslat XEM do vaší peněženky NEM.

souhrn

NEM má velmi jedinečný systém generování bloků, který není kompatibilní s obvyklým stylem těžby POW, jak jsme zvyklí, ale existuje způsob, jak použít těžbu NEM a získat nějaký XEM. Jednodušší způsob, jak získat XEM, je přímý nákup nebo obchodování s nimi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me