Electroneum

Nelze popřít skutečnost, že kryptosféra je jedinečné a zajímavé médium s množstvím projektů zaměřených na pozornost a fantazii.

V oblasti, kde dominují projekty, které se buď snaží porazit bitcoiny nebo ethereum, nebo vyřešit některé z nejnaléhavějších problémů, jako je škálovatelnost a soukromí, existuje jeden projekt, který má zcela jinou misi a jde o název Electroneum.

Cílem projektu je uvést svou kryptoměnu do hlavního proudu tím, že se stane první digitální měnou používanou pro každodenní obchodování a výdaje spotřebitelů, což si Satoshi Nakamoto sám představoval, když vytvořil bitcoin. Abychom toho dosáhli, projekty přinášejí do rovnice jedno z nejdůležitějších zařízení z našeho každodenního života, naše smartphony. Dalším zajímavým cílem týmu je nahradit většinu herních měn ETN.

Co je to Electroneum?

Stručně řečeno, Electroneum je kryptoměna první v mobilu, jejímž cílem je stát se mnohem více než spekulativním aktivem. Jeho cílem je zjednodušit nákup kryptoměn jako nikdy předtím. Nejinovativnější aspekt projektu představuje skutečnost, že uživatelé z celého světa mohou těžit token Electroneum, ETN, přímo ze svých smartphonů.

Blockchain společnosti Electroneum

Blockchain Electroneum je v zásadě základem pro mobilní platební systém nového věku. Těžařské schopnosti aplikace Electroneum dávají uživatelům z celého světa možnost platit kryptoměnou. Blockchain je postaven na blockchainu Monero a podle očekávání má několik zajímavých bezpečnostních funkcí.

Stejně jako Monero obsahuje blockchain společnosti Electroneum také tajné adresy. Systém používá jednorázový veřejný klíč, který zabraňuje přímému propojení finančních prostředků příjemce s jeho peněženkami. Vzhledem k tomu, že adresu lze ověřit třetí stranou, aby se prokázala její existence, získá příjemce prostředky prostřednictvím klíče soukromého zobrazení peněženky, který ve skutečnosti „skenuje“ blockchain. Vytvoří se soukromý klíč na jedno použití, který odpovídá veřejnému klíči odesílatele.

Díky tomu je blockchain neuvěřitelně bezpečný, protože příjemce může jednoduše utratit finanční prostředky pouze za použití soukromého výdajového klíče. Celý tento proces nezahrnuje přímé odkazy na odesílatele ani příjemce. Výsledkem je systém, který je rychlý a poměrně levný. Průměrné náklady na transakce na Electroneu se pohybují kolem 0,2 ETN.

Mobilní aplikace Electroneum

Jak bylo zmíněno na začátku této recenze, mobilní aplikace je velkou součástí ekosystému Electroneum. Zpočátku k dispozici pouze pro Android, aplikaci lze nyní nainstalovat na iOS zařízení.

Aplikace je velmi uživatelsky přívětivá a lze ji použít pro přístup k digitální peněžence. Poskytuje také uživatelům možnost odesílat a přijímat ETN, vytvářet offline papírové peněženky. Dalším pozoruhodným aspektem je skutečnost, že každý, kdo pozve pět přátel, aby se připojili k síti, je automaticky zařazen do soutěže o výhru 5 000 ETN.

Mobilní těžba

Jedním z hlavních cílů projektu je zajistit široké přijetí jeho tokenu. Proces těžby proto musí být co nejvíce přístupný co největšímu počtu lidí. Jedna velká část toho je zajistit, aby zde velké konsorcium, které dominuje těžbě bitcoinů a etherea, nebylo relevantní.

Electroneum poskytuje desktopové aplikace pro Windows, macOS a Linux, stejně jako podporu pro velké množství těžebních fondů a virtuálních serverů. Zdaleka nejzajímavějším aspektem je však skutečnost, že uživatelé mohou provádět mobilní těžbu. Aplikace je chytře navržena tak, aby umožňovala CPU vašeho telefonu zapojit se do simulované těžby.

Proces těžby je velmi efektivní v tom smyslu, že nevyužívá velké množství internetových dat a nezpůsobuje zahřátí telefonu nebo ztrátu významné výdrže baterie. I když je proces stále virtuální (nepotvrzuje nové bloky na blockchainu), uživatelé stále dostávají odměny. Jedná se spíše o marketingový tah. Tento typ aktivity ve skutečnosti zajišťuje, že Electroneum dosahuje virového růstu.

Průměrná bloková odměna je někde kolem 9 500 ETN a díky ASIC-rezistentní povaze těžebního algoritmu je stále možné těžit coiny se základním CPU (nebo CPU smartphonu).

Hornictví

Důležité aspekty ETN

Celková nabídka ETN bude 21 miliard mincí. Díky ICO zahájené v polovině září roku 2017 bylo distribuováno celkem 6,3 miliardy ETN. Během ICO bylo pro investory vyhrazeno 4,4 miliardy ETN. Dvanáct milionů ETN získalo 12členný tým, který stojí za projektem. V době psaní tohoto článku je v oběhu něco málo přes 9 milionů ETN.

V současné době ETN nepatří mezi nejpopulárnější tokeny na světě. Proto je možné jej koupit pouze z několika burz, jako je Kryptopie, KuCoin, Tekutý, TradeOgre, CoinBene, a Kryptomatická.

Jediným bezpečným způsobem, jak ukládat ETN, je online peněženka z oficiální aplikace platformy. Prostřednictvím správce peněženek mohou uživatelé nastavovat online a offline peněženky. K peněženkám lze přistupovat pomocí stejných přihlašovacích údajů jako při přístupu na platformu.

Peněženka

Závěr

Electroneum má před sebou dlouhou cestu a jakkoli může být jeho poslání čisté, bude to určitě velmi obtížné. Výslovný záměr projektu získat hromadné přijetí svého tokenu ETN zaměřením na mobilní publikum a uživatele smartphonů je chvályhodný, ale jeho úspěch může velmi dobře záviset méně na použité technologii a více na týmu projektu, aby se zajistilo dobré partnerství.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me