Recenze Poloniex

Kryptos

Doplňující informace

Cílový trh

  • Globální

Vklad

  • Pouze krypto

Měny

  • Pouze krypto

Profesionálové

  • Tuny kryptoměny v nabídce
  • Zdá se, že je nejčistší z více než 100 kryptoměn
  • Vynikající platforma pro obchodování s více mincemi

Nevýhody

  • Neregulované, nabízejte riskantní mince, neprůhledné
  • Měl v minulosti problémy související se zabezpečením
  • Nenabízejte mobilní řešení

souhrn

Poloniex je burza kryptoměn se sídlem v USA, která nabízí širokou škálu alternativních měn pro obchodování. Často je top 5 poskytovatelem likvidity pro altcoiny, které obchodují s bitcoiny, a nabízí obzvláště dobrou likviditu pro řadu křížení.

Výkonná úroveň Poloniex je udržována v anonymitě a uživatelé z celého světa – mimo státy New York, New Hampshire a Washington – mohou obchodovat, i když začali vyžadovat podrobnosti KYC. Něco z toho vás vypne? Podívejte se na Binance.

Bezpečnostní

Stejně jako většina burz nabízí Poloniex dvoufaktorovou autorizaci pro zabezpečení přihlášení a autorizaci výběrů. U výběrů je navíc nabízeno ověřování e-mailem, což znamená, že žádosti musí být zálohovány e-mailem i telefonem spojeným s účtem. Poloniex tvrdí, že „většina“ finančních prostředků uživatelů je uložena v chladírenských skladech a že „burza je neustále auditována a kontrolována kvůli neobvyklé činnosti“.

V březnu 2014, pouhé dva měsíce po spuštění, uživatel zneužil chybu zabezpečení v schvalovacím kódu Poloniexu a dokázal ukrást 12,3% bitcoinů burzy, přibližně 50 000 $. Hacker objevil chybnou logiku, ve které by byly okamžitě přeneseny okamžité žádosti o výběr, což mělo za následek záporný zůstatek (který by samozřejmě nikdy nebyl vrácen). Byla to relativně snadná chyba zabezpečení – umístěním výběrů do fronty k výplatě jeden po druhém je zajištěna integrita.

Podle majitele Tristana D’Agosty byla rychle zavedena další bezpečnostní opatření: „Od hacku jsme implementovali nepřetržitý automatický audit celé burzy, posílili zabezpečení všech serverů a přepracovali způsob zpracování příkazů tak, aby došlo k zneužití jako ten použitý v březnu je nemožné. “

Gravity


Výměna Poloniex nebyla schopna ztrátu absorbovat. Podle příspěvku na fóru bezprostředně po útoku pan D’Agosta uvedl: „Kdybych měl peníze na pokrytí celého dluhu právě teď, kryl bych je srdcem. Prostě ne, a nemůžu to jen tak vytáhnout ze vzduchu. “ Místo toho byla ukradená částka – 12,3% – dočasně odečtena ze všech zákaznických účtů. Poplatek byl opětovně dočasně zvýšen z 2 na 1,5%, dokud nebyly získány další prostředky. Zůstatky byly obnoveny o něco méně než o dva měsíce později, začátkem července, a obnoven harmonogram pravidelných poplatků.

Na jedné straně pan D’Agosta zvládl záležitost mimořádně dobře. Okamžitě zveřejnil incident, vysvětlil přesně, co se stalo, proč se to stalo, a nastínil kroky podniknuté k zajištění toho, aby se to už neopakovalo. Téměř o rok později nedošlo k žádným dalším incidentům, takže až dosud byl jeho přístup obhájen. Komunita velmi podporovala a tleskala jeho otevřenosti a přístupu.

Na druhou stranu skutečnost, že burza nebyla schopna absorbovat porušení ve výši 12,3%, byla ilustrací závažných nedostatků rezerv a nedostatečné finanční podpory. Zatímco burza byla právě spuštěna, a proto nemohla organicky vytvářet přiměřené rezervy, neexistují žádné důkazy o tom, že by se taková rezerva od té doby vytvořila.

Otevření účtu

Vzhledem k tomu, že obchody jsou omezeny na kryptoměny, Poloniex těží z extrémně jednoduchého registračního procesu, protože chybí požadavky KYC / AML na burzách fiat / krypto. Jednoduše zadejte svůj e-mail, vytvořte heslo a klikněte na políčko, které prokáže, že nejste robot a jste členem v dobrém stavu.

Recenze softwaru

Obrazovka obchodování je velmi chytrá. Hrdost na místo je vyhrazena pro velký graf, který nabízí více časových rámců, svícny v krocích od 5 minut do 1 dne a možnost přidávat bollingerové pásy a úrovně fib. Nejpůsobivější je, že pokrývá všech ~ 200 nabízených párů. Když je vybrán konkrétní obchodní pár, graf se rychle načte a knihy objednávek, zobrazené v dolní části, se přepnou a zobrazí příslušné objednávky nákupu a prodeje. Existují objednávky na nákup a prodej, stejně jako omezení a zisk, a to vše lze použít na libovolný požadovaný pár.

Poloniex nabízí tři hlavní trhy – bitcoin, monero (XMR) a tether (USDT). Každý trh je zobrazen ve svém vlastním poli na pravé straně platformy a níže jsou uvedeny všechny křížové páry. Obzvláště nás těší, že společnost Tether, kterou považujeme za podstatnou inovaci trhu, dosahuje dostatečné likvidity, aby mohla být uvedena na jeho vlastním trhu. Od dubna 2015 se zdá, že Poloniex představuje téměř 100% objemu obchodování společnosti Tether.

Existuje několik uživatelsky přívětivých funkcí poznámky – uživatelé mohou označit své nejlepší altcoinové trhy a omezit zobrazení pouze na tyto oblíbené položky. Stejně jako btc-e existuje troll box, ale zdá se být relativně krotký a uživatelé mohou být ignorováni, což je příjemná funkce. Na stránce historie obchodu je šikovná funkce analýzy obchodu, ve které si uživatel může prohlédnout historickou ztrátu zisku na každý konkrétní obchodovaný měnový pár. Uživatelé jsou navíc upozorněni prominentním upozorněním na všechny důležité informace, například vyřazení mincí.

Obrazovka „Moje zůstatky“ nabízí uživatelům možnost generovat peněženku pro jakýkoli altcoin jediným kliknutím, kterou lze poté financovat. Výběr je stejně jednoduchý – zadejte adresu cílové peněženky, zadejte částku a klikněte na „výběr“.

mobilní, pohybliví

Neexistuje žádná aplikace a design nereaguje. I když byste mohli obchodovat se špetkou, bude to doslova vyžadovat hodně sevření a přemístění obrazovky. Nedoporučuje se pro ty, kteří mají tlusté prsty.

S jinou burzou byste mohli být lepší, pokud:

Musíte vložit nebo vybrat fiat.  

Poloniex je pouze kryptoměna, takže nákup vašeho oblíbeného nového ICO shitcoinu bude vyžadovat nákup bitcoinů na burze, převod bitcoinů do poloniexu, obchodování tam za shitcoin a následné odeslání do vaší externí peněženky. Výměny jako Bitfinex mají k dispozici řadu různých kryptoměn vůči USD, což zjednodušuje váš proces.

Chtěli byste obchodovat s některými hlavními krypty pomocí pákového efektu.

Můžete obchodovat mnohem vyšší páky na spotovém i futures trhu na Bitmexu a za zlomek poplatků, i když k dispozici je jen asi tucet kryptoměn.

Sečteno a podtrženo

Pokud by Poloniex integroval správný mobilní produkt, byl by vyšší. Je pravda, že uživatelé stolních počítačů, produkt Poloniex a poplatky vyžadují zvážení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map