Ripple vs Ethereum – hlavní rozdíly mezi těmito dvěma kryptoměnami

Ripple vs Ethereum je nejběžnějším srovnáním v odvětví kryptoměn. Investoři chtějí znát hlavní rozdíly mezi těmito dvěma digitálními aktivy. Zároveň musí pochopit, jak by se mohly vyvíjet v budoucnosti. Nadšenci, kteří vstupují do tohoto odvětví, se starají o hlavní charakteristiky Ethereum a Ripple.

Ripple vs Ethereum – rozdíly

Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) jsou dvě ze tří největších kryptoměn na trhu. Po bitcoinu dominují na trhu ETH a XRP s vysokým oceněním. To lze připsat výhodám a službám nabízeným účastníkům trhu.

XRP

Vlnění je společnost stojící za virtuální měnou XRP. Tato firma pracuje na tom, aby mohla nabízet lepší přeshraniční platební služby. Ve skutečnosti lze s XRP provést mezinárodní převody za pár sekund a za téměř žádné poplatky. Přesouvání finančních prostředků přes hranice může být v dnešní době jistě obtížné.

ETH mince

Ethereum bylo vytvořeno jako blockchainová síť zaměřená na zlepšení služeb bitcoinu. Tato síť nyní může uživatelům nabídnout možnost spouštět inteligentní smlouvy, decentralizované aplikace (dApps) a mnoho dalších věcí. Kromě nabídky digitálních aktiv, jako je BTC, tedy poskytuje na trh také nová řešení.

Zatímco Ripple stojí za vývojem XRP a jeho řešení, Ethereum má decentralizovanou síť vývojářů. Na této platformě pracuje několik jednotlivců a nadšenců. Přesto stojí za zmínku, že Ripple má velmi aktivní komunitu. Obě tyto sítě a krypto projekty mají na sociálních sítích mnoho nadšenců.

V následujících částech budou popsány hlavní rozdíly mezi Ripple a Ethereum. Existuje mnoho charakteristik, jako je konsensuální algoritmus a vydané mince, které by byly dále diskutovány.

Konsenzuální algoritmus

coinfomania.com

Ripple vs. Ethereum mají důležitý rozdíl: konsensuální algoritmus. Algoritmus konsensu je protokol, který tato digitální aktiva a sítě používají k dosažení dohody. Slouží k potvrzení transakcí a pomáhá těmto sítím fungovat tak, jak by měly.

V tuto chvíli Ethereum pracuje s konsensuálním algoritmem Proof-of-Work (PoW). Je to stejné jako u bitcoinů (BTC) nebo litecoinů (LTC). Obecně platí, že PoW má tendenci spotřebovávat velké množství zdrojů. Těžaři navíc vyžadují, aby si zakoupili drahé těžební zařízení, aby byli součástí sítě. Při zpracování transakcí však obdrží odměnu v závislosti na počtu nalezených bloků.

Ačkoli konsenzuální algoritmus PoW poskytuje vysokou úroveň zabezpečení, je méně efektivní než Proof-of-Stake (PoS). S Proof-of-Stake je možné ovládat síť a vyhnout se vysoké spotřebě energie PoW.

Ripple místo toho pracuje s jedinečnou sítí serverů. Tento konsenzuální algoritmus Ripple Protocol (RPCA) umožňuje síti zpracovávat zabezpečené, rychlé a efektivní transakce. To je velmi užitečné pro společnosti provádějící přeshraniční převody.

Tato síť je velmi decentralizovaná a má velký počet účastníků. Ve srovnání s ethereem umožňuje Rippleův konsenzuální algoritmus převody rychlejší a levnější.

Porovnání cen Ripple vs Ethereum

Mezi Ripple a Ethereem vždy existovala nějaká rivalita. Tyto dvě virtuální měny se mnohokrát pokoušely získat druhou pozici na trhu. Během několika časových období dokázala být XRP cennější než Ethereum.

V době psaní tohoto článku je Ethereum druhou největší virtuální měnou. Mezitím je Ripple třetí největší. Mají ocenění 67 524 688 289 USD a 28 104 415 453 USD.

coinmarketcap.com

Ripple vytěžil 100 miliard XRP mincí. Na trh však bylo uvedeno pouze 43,81 miliard XRP. Ethereum nemá limit mincí, které by bylo možné kdy vytěžit. Ve skutečnosti jde o problém, který ovlivnil komunitu a tuto virtuální měnu. V současné době je v oběhu více než 110 milionů ETH mincí.

V současné době lze každý ETH zakoupit za 600,19 $ a XRP má cenu 0,661 $ za coinu. Nejvyšší cena Ripple se v lednu 2018 blížila k 3,84 $. Ethereum dosáhlo svého historického maxima 1,432 $ 13. ledna 2018.

Pokud jste investorem, bude velmi důležité pochopit, jak by se mohla cena těchto kryptoměn vyvíjet. Proto budou budoucí partnerství a adopce hrát klíčovou roli při určování poptávky po těchto aktivech.

Získávání a ukládání zvlněníd Ethereum

Nemělo by být obtížné získat přístup k Ripple i Ethereum. Několik virtuálních směnáren v současné době nabízí uživatelům řešení. Vzhledem k tomu, že se jedná o dvě z největších kryptoměn, budou podporovány na široké škále platforem.

Binance a Coinbase jsou jen dva příklady burz, které by vám umožnily koupit XRP a ETH. Existují však některé další burzy s různými službami. Proto je vždy dobré vybrat platformu, která nabízí nejlepší řešení podle vašich potřeb.

Ačkoli jsou burzy skvělým způsobem, jak tyto dvě virtuální měny získat, doporučuje se použít krypto peněženku. Jednu z nejlepších hardwarových peněženek v tomto odvětví vyrábí společnost Ledger. Ledger Nano S i Ledger Nano X bude správně fungovat, aby bezpečně ukládalo virtuální měny.

Ledger peněženky

Budoucnost zvlnění a etherea

Obě kryptoměny pracují na velmi zajímavých partnerstvích a návrzích. Je zřejmé, že tyto dva projekty jsou v čele trhu. Ripple pracuje na přilákání většího počtu uživatelů na svou platformu. To znamená, že hledají nová partnerství s finančními společnostmi. Tím by se celý finanční systém stal mnohem efektivnějším trhem.

Kromě toho Ripple propaguje virtuální měnu XRP a její využití. Několik vývojářů dostává finanční prostředky na vytvoření nových řešení založených na hlavní knize Ripple.

Ethereum se také zaměřuje na plánování své sítě Proof-of-Stake. Toto vylepšení PoS by umožnilo ještě rychlejší a snazší provádět převody přes Ethereum. Tato virtuální měna se určitě zrychlí a bude skvělým řešením pro provozování dApps a inteligentních kontraktů.

Ethereum se také přibližuje k Ethereum Classic (ETC). Očekává se, že to obě společenství spojí a umožní jim v budoucnu posílit. Kromě toho se také rozšiřuje trh s decentralizovaným financováním (DeFi). Ethereum by mohlo být hlavní blockchainovou sítí usnadňující expanzi tohoto sektoru.

Závěr

Ethereum a Ripple jsou skvělá digitální aktiva na trhu. Mají své vlastní charakteristiky a řešení pro uživatele, což znamená, že se snaží řešit různé problémy a problémy v prostoru. Budoucnost se zdá být velmi jasná pro Ethereum a Ripple.

Jak trh vstupuje do nového býčího trendu, je možné, že tyto virtuální měny budou i nadále nabízet skvělá řešení a expandovat do celého světa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map