Ripple vs litecoin – hlavní rozdíly mezi těmito dvěma kryptoměnami

Ripple vs Litecoin nebude snadné srovnání s ohledem na to, jak různá jsou tato digitální aktiva. Existuje však několik rozdílů, které bychom měli dělat a vzít v úvahu. Rychlost, spolehlivost, poplatky a konsenzuální algoritmy jsou některé z věcí, na které bychom se podívali.

Ripple (XRP) je jednou z největších a nejrychleji rostoucích kryptoměn na trhu. Podobným způsobem byl litecoin (LTC) významným hráčem v krypto prostoru. Obě tyto virtuální měny mají své klady a zápory a každá z nich nabízí uživatelům skvělá řešení.

Ripple vs litecoin – rozdíly

Ripple (XRP) je čtvrtá největší virtuální měna na světě. Používají jej společnosti za účelem zpracování rychlejších přeshraničních transakcí a snížení nákladů. Tuto kryptoměnu lze také použít ke zdroji likvidity na vyžádání mezi nekrytými trhy. To je velmi užitečné vzhledem k tomu, že provádění fiat transakcí v konkrétních koridorech je velmi nákladné a pomalé.

Ripple je také společnost. Tato firma stojí za hlavním vývojem XRP a tím, jak jej lze použít ke zlepšení finančního trhu. Doposud mohla společnost Ripple nabízet služby více než 300 klientům.

Litecoin je místo toho 8. největší kryptoměnou. Toto digitální aktivum bylo vytvořeno s cílem nabídnout rychlejší a levnější převody než bitcoiny (BTC). V posledních několika letech ji vývojáři používali také k testování široké škály nových vylepšení. Tato vylepšení byla plánována pro použití v bitcoinové síti. Litecoin tedy fungoval jako testovací síť pro bitcoiny.

Tato virtuální měna je v současné době vedena nadací litecoinů. Tato nadace pracuje na propagaci LTC, zdokonalení celé sítě a rozšíření její použitelnosti. To je podobné způsobu, jakým Ripple pracuje s digitálním aktivem XRP.

Následující části budou použity k podrobnějšímu popisu způsobu, jakým Litecoin a Ripple fungují. Vezmeme v úvahu jejich konsensuální algoritmy, ceny a budoucí projekty.

Konsenzuální algoritmus

Ripple a litecoin mají různé konsenzuální algoritmy. Ripple pracuje se sítí serverů, které jsou distribuovány po celém světě, čímž je celá síť decentralizována. Tyto servery umožňují síti běžet a být tak agilní, jako je v současné době. To se úplně liší od blockchainových sítí Proof-of-Stake (PoS) nebo Proof-of-Work (PoW).

Mezi hlavní charakteristiky tohoto konsensuálního algoritmu patří rychlost, spolehlivost a nízké transakční poplatky. Zároveň tato síť nespotřebovává velké množství energie k provozu.

Litecoin místo toho pracuje s konsensuálním algoritmem Proof-of-Work (PoW). Díky tomu je velmi bezpečná a spolehlivá síť. Navzdory skutečnosti, že k této síti může mít přístup každý, je vysoce centralizovaná. Několik těžebních farem v Číně koncentruje velkou část celkové hodnoty hash litecoinů.

Ve srovnání s bitcoiny je používání litecoinu rychlejší a levnější. Přesto zůstává méně energeticky efektivní než Ripple a jeho systém.

Zatímco transakce Ripple jsou téměř bezplatné a okamžité, potvrzení transakcí s litecoiny může trvat několik sekund. Převody LTC jsou také dražší než transakce XRP.

Porovnání cen Ripple vs Litecoin

Než pochopíme hlavní rozdíly mezi Ripple a litecoinem, musíme zjistit, kolik mincí vydali. Bylo vyraženo 100 miliard XRP (100 000 000 000 XRP), z nichž je v oběhu přibližně 43 810 000 000 XRP. Mezitím nikdy nebude více než 84 milionů LTC, přičemž v současné době je v oběhu 65 864 560 LTC.

V době psaní tohoto článku je cena XRP 0,2555266 USD a ocenění 11 566 743 830 USD. U litecoinů se věci liší. Každý LTC lze získat za 58,62 $ a jeho tržní kapitalizace je 3 860 807 166 $.

Nejvyšší cena, jaké kdy Litecoin dosáhl, se v roce 2017 blížila k 375 USD. XRP dosáhla historického maxima 3,84 USD v lednu 2018, několik týdnů po Litecoinu. To ukazuje, jak je trh s kryptoměnami velmi nestálý a kolik věcí se může změnit. Trh nyní čeká na nová historická maxima v obou těchto kryptoměnách.

Stojí za zmínku, že jak Litecoin, tak Ripple byly na medvědím trhu v letech 2018 a 2019. Litecoin zažil v roce 2019 určitý impuls před svou poloviční událostí. Mezitím se investoři XRP nadchli, akce Swell propagoval Ripple.

Získávání a ukládání zvlnění a litecoinů

Nákup a ukládání Ripple a Litecoin by nemělo být obtížné. Většina burz skutečně podporuje XRP i LTC. To usnadňuje věci těm, kteří chtějí mít diverzifikované portfolio v kryptoměnách.

Dvě z těchto platforem, kde si můžete koupit výše uvedené dvě virtuální měny, jsou Coinbase a Binance. Kromě toho budou mít uživatelé možnost ukládat své prostředky na tyto platformy. Nejlepší je však uložit virtuální měny do hardwarové peněženky.

Jednou z nejlepších peněženek pro ukládání obou těchto virtuálních měn je Ledger. Existují i ​​jiné platformy, které by vám nabídly různá řešení podle vašich potřeb. To by vám pomohlo rozhodnout, které jsou nejlepší burzy, kde koupit Ripple nebo litecoin.

Budoucnost zvlnění a litecoinů

Ripple plánuje pokračovat v růstu po celém světě. Ve skutečnosti chtějí přilákat větší počet společností pracujících s přeshraničními transakcemi. Pokud k tomu dojde, porostou také možnosti mít nové uživatele XRP.

Svět s převody XRP by byl lepší pro jednotlivce i firmy. Náklady se sníží a investice v odvětví by také mohly růst.

Kromě toho má Ripple širokou škálu projektů, jako např Xpring. Očekává se, že tyto iniciativy budou mít pozitivní dopad na cenu XRP. Mezi další řešení patří On-Demand Liquidity a Ripple Net. Nová partnerství s dalšími společnostmi budou hrát klíčovou roli při posouvání XRP výše.

Litecoin místo toho má nové plány, jak svá řešení přenést na ostatní uživatele. Nyní pracují na více funkcích ochrany osobních údajů. Očekává se, že to pomůže uživatelům postarat se o jejich soukromí při provádění převodů.

Litecoin lze navíc použít k testování nových implementací bitcoinů v budoucnu. To by jistě zvýšilo poptávku po LTC a pomohlo by jí v budoucnu dosáhnout nových maxim. Za zmínku stojí, že LTC před necelým rokem zažila akci na polovinu.

Závěr

Ripple i Litecoin jsou velmi užitečné virtuální měny pro mezery, na kterých v současné době pracují. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Společnost Ripple pracuje na poskytování lepších řešení finančním společnostem po celém světě. Litecoin je vyvíjen tak, aby pomohl bitcoinové škále a ještě dále rostl.

Je zřejmé, že obě tato digitální aktiva měla pozitivní dopad na trh. Litecoin a Ripple jsou určitě virtuální měny, které by měli vlastnit krypto nadšenci a investoři.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map