Shamir Backup Full Trezor Guide

Shamir Backup je bezpečnostní systém soukromého klíče, který Trezor představil v srpnu 2019. Je založen na Shamir Secret Sharing kryptografický algoritmus, který Satoshi Labs upravil pro bitcoiny POSUV 39. To znamená, že Trezor Model T je první hardwarová peněženka na světě, která tento standard podporuje.

Než ale provedete zálohu Shamir na svém modelu Trezor Model T, měli byste nejprve pochopit, jak to funguje. Veškerý hardware peněženky použijte BIP 39 standard pro generování řady 12 nebo 24 počátečních slov. Ale pokud je to základní bezpečnostní nestačí pro váš model ohrožení, potřebujete něco pokročilejšího.

Shamir Backup vs Multisig vs Splitting Seed Phrase

Multisigny (také propagované Trezorem) jsou oblíbené pro svou mimořádnou složitost. Chcete-li utratit prostředky v peněžence, budete potřebovat předem určený počet podpisů. To umožňuje přístupy více zúčastněných stran a složité bezpečnostní mechanismy. 

Je také strašný nápad rozdělit 12 nebo 24 slov na mnoho částí a poté je rozšířit. Nejen, že je můžete ztratit nebo se o ně sami pokusit, ale hackeři také mohou hrubou silou zaútočit na pár slov. Takže pokud někdo zná 9 z vašich 12 slov, je snadné uhodnout zbývajících 3. The Slovník BIP 39 má 2048 slov, takže jednoduchý skript může vyzkoušet všechny možnosti během několika minut.

Připojení cloudové technologie a klávesnice

Shamir Backup existuje jako prostředník mezi nimi bezpečnostní řešení. Zachovává si jednoduchost frází semen a těží také z rozmanitosti multisigů. Ale na rozdíl od multisiggů musíte shromáždit akcie soukromého klíče na jednom místě. Nemůžete nechat zúčastněné strany vzdáleně podepisovat transakce.

Stručně řečeno, na svém modelu Trezor Model T můžete vytvořit až 16 sdílení pro svůj soukromý klíč. A v závislosti na vašich preferencích si můžete vybrat, kolik budete potřebovat, aby byly prostředky použitelné. 

Screenshot z trezoru.io Trezor.io – Jak používat přístupovou frázi TREZOR

Shamir Backup je také kompatibilní s přístupová fráze. Takže i když někdo ukradne požadované akcie, aby utratil vaše mince, bude ještě potřebovat poslední slovo.

Koupit TREZOR MODEL T

Je Shamir Backup pro vás? Příklady nastavení.

Návrh kybernetické bezpečnosti

Příklad 1: Každá čtyřčlenná rodina může mít sdílenou složku, ale ke generování soukromého klíče potřebuje tři z nich. To znamená, že jeden nebo dva členové nemohou utratit mince sami. Pokud jeden člen ztratí svůj podíl, prostředky se stále mohou získat zpět. A pokud dojde ke ztrátě sdílených složek, doporučuje se použít zbývající k vytvoření nové zálohy Shamir.

Ruka podnikatel drží ikonu pro technologii

Příklad 2: Jste nezadaní a žijete sami. Dokončíte 4 ze 6 sdílení Shamir Backup. Necháte si ve svém domě dva podíly a další čtyři svěříte svému právníkovi, bankovnímu trezoru a dvěma dobrým přátelům. Pokud dojde k vyloupení vašeho domu, máte přístup ke svým mincím se zbývajícími 4 sdílenými položkami. 


A pokud váš právník a přátelé neví, jaký druh nastavení jste vytvořili, nemohou vám ukrást peníze. Pokud znemožníte koordinaci, jste v bezpečí. Ale výdaje se stanou pro vás také obtížnější, protože musíte získat dvě akcie.

Toto jsou pouze dva příklady, jak můžete nastavit zálohu Shamir. Možnosti jsou nekonečné a Trezor Model T umožňuje generovat až 16 sdílení. 

Nastavení zálohy Shamir: Co potřebujete

Screenshot z trezoru.io Trezor.io – Trezor Model T

K nastavení zálohy Shamir budete potřebovat Trezor Model T a počítač s připojením k internetu. Od srpna 2019 bezpečnostní standard nefunguje Trezor One nebo jakékoli jiné hardwarové peněženky.

Musíte také nainstalovat prohlížeč Mozilla Firefox nebo Chrome. Trezor Bridge nebude fungovat s Opera, Safari nebo Edge / Internet Explorer.

Jak vytvořit zálohu Shamir (krok za krokem)

Nejprve budete muset připojit svůj Trezor Model T k počítači. Připojte kabel USB-C k USB-A a zapněte jej a přejděte na https://trezor.io/start. Ve vizuální nabídce klikněte na obrázek Trezor Model T napravo.

Přesměrování na trezor model t

Na další obrazovce budete muset vybrat mezi vytvořením nové peněženky a obnovením existující peněženky. Klikněte na „Vytvořit peněženku“.

Vytvořte novou peněženku

Trezor Model T umožňuje vytvářet dva typy peněženek. První je Single Backup Wallet, zatímco druhá je Shamir Backup Wallet. Chcete-li pokračovat v tomto pokročilém nastavení, klikněte na „Vytvořit pomocí zálohy Shamir“.

Vytvořte novou peněženku se Shamirem

Po tomto kroku se akce přesune do vašeho zařízení. Podle pokynů na obrazovce prohlížeče byste měli zaměřit svou pozornost na model Trezor Model T..

Shamirova záloha

Nejprve vám Trezor dá potvrzení, že chcete vytvořit novou peněženku pomocí zálohy Shamir. Tato část vás také přiměje souhlasit se stanovisky společnosti podmínky služby.

Displety trezor model t vytvořit peněženku

Na další obrazovce budete muset zvolit počet sdílení. Než budete pokračovat, rozhodněte se o ideálním nastavení. Pokud je váš plán obnovy příliš komplikovaný nebo příliš jednoduchý, jsou vaše prostředky ohroženy. Můžete si vybrat libovolný počet akcií od 1 do 16.

Nastavte počet akcií

Po výběru modelu sdílení, který odpovídá vašemu modelu ohrožení, musíte také nastavit prahovou hodnotu. Stručně řečeno, tolik dílů budete potřebovat k obnovení peněženky a utrácení mincí. Stejně tak si můžete vybrat libovolné číslo od 1 do 16 (ale nesmí být větší než počet sdílení).

Nastavit práh Vyberte sdílení

Tato další část obsahuje skutečné zálohování a obsahuje dva důležité tipy. Nejprve byste si měli všechna slova zapsat pomocí pera a kousku papíru. Poté byste nikdy neměli dělat digitální kopii ani psát slova na počítači připojeném k internetu. Nefoťte také, snadno se ukradnou. 

Jedná se o některé základní bezpečnostní postupy které vám pomohou vyhnout se škodlivým útokům. 

Zkontrolujte podíl obnovy Pozor

Ve výchozím nastavení má každá sdílená položka Shamir Backup 20 slov. Pro extra entropii se můžete také rozhodnout pro 33slovná sdílení. 

Během této fáze si všimnete, že všechny sdílené složky začínají stejnými 3 slovy. To není náhoda, protože první dvě slova slouží jako identifikátory. Třetí stejné slovo pomáhá při kódování pro Zálohy Super Shamir.

Chcete-li přejít z jedné skupiny slov na druhou, budete muset použít dotykovou obrazovku Trezor Model T. Je to velmi podobné používání smartphonu, takže byste to měli považovat za intuitivní. 

Shamir akcie

Abyste se ujistili, že píšete správná slova, musíte mezi sdílením vybrat pořadí 3 náhodných slov. Formát se podobá testu s výběrem odpovědí, kde je správná pouze jedna odpověď. Trezor vás například požádá, abyste vybrali správná slova pro pozice 3, 9 a 17. Špatná odpověď vás přenese zpět na seznam slov ve sdílené položce, takže můžete zkontrolovat a opravit.

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor One

Trezor One

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2013
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Také psaní všech akcií na stejný kousek papíru je v rozporu s účelem. Měli byste je udržovat oddělené, abyste je mohli později uložit na různá místa. Shamirova záloha, jejíž sdílené složky jsou na jednom místě, je jen fantastická počáteční fráze. Abyste mohli těžit z výhod zabezpečení, musíte oddělit akcie. Použijte různé kousky papíru a kovové desky.

Pokud vše napravíte, pozdraví vás zpráva „Vaše záloha je hotova“. Gratulujeme, úspěšně jste nastavili zálohu Shamir!

Zálohování hotovo

Poté zkontrolujte na obrazovce počítače rozhraní vaší peněženky Trezor. Pro větší bezpečnost byste měli také nastavit PIN a přístupovou frázi na vašem zařízení Trezor. 

Billfodl a Trezor Model T

The Billfodl umožňuje přidat až 24 slov na kus, takže vaše 20slovné sdílené složky Shamir Backup se budou velmi dobře hodit. My také nabídnout balíček který zahrnuje zařízení Billfodl a Trezor Model T. A pokud se chcete dozvědět více o tom, proč je Trezor králem hardwarových peněženek, přečtěte si tento článek.

FAQ

Co je to Shamirova záloha?

Shamir Backup je metoda rozdělení 12 nebo 24 semenných slov na více částí. K obnovení peněženky je třeba použít určitý počet dílů.

Proč se tato funkce jmenuje Shamir?

Název dostal od Adi Shamira, autora Shamirova algoritmu sdílení tajemství.

Co znamená Multisig?

Multisig (multisignitures) rozděluje odpovědnost za držení bitcoinů mezi více lidí.

Jaká je nejlepší výhoda systému Shamir Secret Sharing Scheme?

SSSS (Shamir Secret Sharing Scheme) vám pomůže rozdělit tajemství na tolik částí, kolik chcete.

Co je tajné sdílení v kryptografii?

Tajné sdílení znamená, že můžete distribuovat tajemství skupině účastníků, z nichž každý sdílí část tohoto tajemství.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map