DefHold

Kromě toho, že kryptoměny slouží jako prostředek směny, stávají se horkým investičním aktivem. Od jejich prvního uvedení na trh v roce 2009 v podobě bitcoinu jejich tržní kapitalizace prudce vzrostla. K 18. prosinci 2020 je celkový tržní strop podle 637 miliard USD CoinMarketCap, s 18% růstem za 7 dní od 12. prosince 2020. Dobré časy však netrvají věčně, na trzích dochází k nárůstům a propadům. Neexistují žádné pobídky pro investory, aby pokračovali v držení kryptoměn během propadů trhu. To vedlo k vytvoření Defholdu, který se používá k implementaci strategií tvorby výnosů k odměňování držitelů kryptoměn.

Defhold

DefHoldZdroj: CryptoAdventure

Defhold je a DeFi finanční aplikace s neinflačním ekosystémem, který nabízí investice umožňující výnosy. Investice prospívají dlouhodobým držitelům kryptoměn, kteří přetrvávají jak během tržních rázů, tak propadů.

Aby bylo možné generovat příjmy, umožňuje ekosystém Defhold vytyčování a hospodaření s aktivy investorů prostřednictvím jejich nativního tokenu Defo.

Generování výnosů prostřednictvím Defhold

Tokeny Defo umožňují investorům sázet nebo farmovat aktiva do fondů se stanovenými obdobími blokování. Všechny výnosy jsou generovány pro investory prostřednictvím poplatků a odměn

Výnosy prostřednictvím poplatků

Fondy jsou určeny k udržení investic až do konce období blokování, což umožňuje investorům vydělávat výnosy. Investoři se mohou rozhodnout odhlásit se výběrem svých aktiv kdykoli před obdobím blokování. Předčasný výběr by však přilákal poplatek za předčasný výběr (EWF).

EWF tvoří první proud výnosů pro zemědělce a účastníky, kteří jsou stále ve fondu. Investoři, kteří si ponechají svá aktiva ve fondech, mohou získat EWF těch, kteří své investice stáhnou. Díky precizní správě portfolia a důkladnému posouzení potřeb likvidity mohou investoři zůstat v klidu, dokud nedojde k uzavření období blokování.

Tento proces zahrnuje dobré předpovědi požadavků na hotovost a dovednosti v alokaci aktiv. Investoři, kteří se odhlásí z důvodu chladných nohou, pokud jde o výkyvy trhu nebo požadavky na peněžní toky, se označují jako slabé ruce.

Výnosy prostřednictvím odměn

Druhým zdrojem příjmů jsou odměny za vsazená nebo obhospodařovaná aktiva. Tyto odměny jsou nejprve určeny typem investice, ať už jde o sázení nebo zemědělství.

V rámci každého konkrétního typu investice je dalším určujícím faktorem doba trvání blokovacího fondu. Sázení se provádí na Defo, zatímco zemědělství je dostupné prostřednictvím LP tokeny pomocí Uniswap. Odměny jsou stanoveny následovně;

Sázkové výnosy

V sázce je 5 bazénů. Výnosy rostou se zvyšováním doby blokování. První fond má 10denní období blokování s výnosem 1% na Defo. Druhý fond s 30denním blokováním má návratnost 3,5% na vsazeném Defo.

Třetí fond přichází s 60denním obdobím blokování a výnosem 8,2% na Defo, zatímco 90denní čtvrtý fond má výnosy 14,3% na vsazeném Defo. Pátý fond je poslední, se 180denní dobou blokování a nejvyšším výnosem 33,3%.

Farmářské výnosy

Podobně zemědělství LP tokenů má pět fondů, přičemž výnos se zvyšuje podle přírůstků v období blokování. U prvního fondu je doba blokování 10 dní dlouhá s 2% výnosem na farmových žetonech, zatímco druhá skupina je 30 dní dlouhá se 7% výnosem

Pokud jde o třetí fond, výnos je 16,3% u aktiv s 60denním blokováním. 90denní blokování čtvrtého fondu generuje 28,6% výnos z investovaných LP tokenů. Pátý a poslední pool přichází s 180denní dobou blokování a 66,6% výtěžkem LP tokenů.

Podrobnosti týkající se investice

investiceZdroj: Časopis Ingram

K zajištění a ochraně aktiv investora nabízí společnost Defhold následující strategie;

Neinflační protokol

Největším rizikem při výnosu a sázení jsou inflační tlaky. To je způsobeno neustálým nárůstem tokenů, aniž by došlo ke zvýšení poptávky.

Vytvoří se nadměrná nabídka, která časem tlačí dolů hodnotu tokenu. Toto je standard ve většině protokolů o zemědělství s výnosem Defi. Na obranné platformě nejsou raženy žádné další tokeny Defi. Toto statické množství tokenu zajišťuje, že nedojde k inflačním tlakům a že hodnoty tokenu budou v průběhu času udržovány.

Přenositelnost fondu do rychlejšího fondu

Skupiny mají umožnit vzájemnou převoditelnost aktiv investorů. Když fond dosáhne doby blokování rychlejšího fondu, tokeny investorů se automaticky přesunou do rychlejšího fondu. EWF a odměny se také současně mění s rychlejším fondem.

Pokud například investor 1. dubna obhospodařuje tokeny LP ve třetím fondu, jejich výnos je stanoven na 16,3%. 1. května, o 30 dní později, se tokeny automaticky přesunou do druhého fondu, což přinese 7% výnos. Jedná se o období blokování a výnos rychlejšího druhého hlasování. Nakonec budou tokeny převedeny do 2% s výnosem prvního fondu 21. května, o 20 dní později, na konci jeho období blokování.

Otevřená dostupnost

Bazény nemají stanovenou počáteční dobu. Jejich přístupnost je kdykoli, podle přání investorů. To znamená, že investor se může připojit k jakémukoli fondu kdykoli to považuje za vhodné.

Protokol chytrá smlouva provede výpočty týkající se doby, kdy uplynula doba blokování investora, a také dosažené výnosy. Taková funkce zajišťuje, že žádná zúčastněná strana není uzamčena z investiční příležitosti.

Závěr

Navzdory tomu, že hodnoty kryptoměny jsou stále na vzestupu, zranitelnost propadů trhu obvykle vede k investiční reakci na prodej. Investoři nebyli příliš motivováni k tomu, aby během propadu drželi kryptoměna. Defhold vytvořil takovou pobídku prostřednictvím svých strategií farmářských výnosů a vytyčování. Neinflační povaha platformy zaručuje hodnotovou stabilitu, zatímco její výnosy EWF a výnosů zajišťují, že investoři získají návratnost svých investic. To znamená, pokud nevystoupí ze svých fondů, než skončí období blokování. Defhold, proto poskytuje skutečnou tržní pobídku pro krypty sázek a farem bez ohledu na převládající tržní podmínky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me