Stabilní mince – co to je a co to znamená?

stabilní mince

Jedním z hlavních problémů světa kryptoměn je, že většina mincí, které si můžete koupit a obchodovat, neudržuje svoji hodnotu po celou dobu. Ve skutečnosti mají tendenci buď rychle stoupat nebo klesat v hodnotě, takže musíte najít kreativní způsob řešení tohoto procesu. A stabilní mince by mohly pomoci.

Co jsou stabilní mince?

Jedná se o kryptoměny určené k udržení stabilních hodnot. Tether je dobrým příkladem, protože se jedná o aktivum založené na blockchainu, které bude i nadále obchodováno za 1 $. Je napojen na USD a z dlouhodobého hlediska to tak bude i nadále. Ačkoli každá stabilní mince má svůj vlastní podíl mechanismu, všechny mají stejnou hlavní myšlenku. Drží kolaterál a řídí dodávku. To nabídne trhu pobídky za účelem obchodování s mincí za konkrétní cenu.

stabilní mince

V kryptoměna ve světě budou vždy existovat omezení a obchody, které prostě nemůžete udělat, protože používáte konkrétní měnu. Očividně to bude z velké části docela problém, zejména kvůli omezením a předpisům. Burzy nebudou moci uzavřít obchod v USD, takže se budou muset spoléhat na kryptoměny, které aktivně udržují svou hodnotu stabilní co nejdéle.

Používání stabilních mincí

Burzy kryptoměn očividně upřednostňují použití stabilních coinů, protože si drží svou hodnotu a lidé mají větší zájem o jejich prodej a používání skvělým a jedinečným způsobem. Schopnost používat takové stabilní mince je vždy důležitá, protože se budete více soustředit a důvěřovat řešením, na která se zaměřujete. Většinu času to může být velmi těžké, takže musíte vždy posunout hranice, když se snažíte najít správná řešení, která vyhovují vašim potřebám. Nikdy není snadné se pokusit dosáhnout velikosti, zvláště z dlouhodobého hlediska, a čím více toho uděláte, tím lépe to bude.

A problém s některými stabilními mincemi je, že jsou náchylné ke zhroucení. V případě problémů nebudou mít mince jako Tether správnou částku v USD, aby mohly být převedeny zpět na fiat. To může vést ke kolapsu, pokud se s ním nebude zacházet správně, takže vědět, jak to všechno zvládnout a zvládnout, může být z dlouhodobého hlediska nesmírně důležité..

Tether však není jedinou stabilní mincí. Mince Gemini stabilní mají také přístup 1: 1, pokud jde o USD. Věci, které je zde zlepšují, spočívají v tom, že dodržují předpisy a transparentnost. To se rozhodně docela vyplatí a přináší vám mnohem lepší roli a skvělé výsledky, které můžete neustále prozkoumávat. Vlády zapojené do iniciativy však nakonec skončí s problémy, protože platforma může zmrazit jakýkoli účet a neumožnit vlastníkovi převést tokeny. Skutečnost, že existuje jediný bod selhání, může být v pořádku, nicméně převod tokenů je zjevně hlavní nevýhodou.

stablecoiny

Maker Dao

Jedná se o decentralizovanou autonomní organizaci, která rovněž pracuje proti americkému dolaru. Podporuje to však Ethereum, což je velmi důležité. Jejich stabilní mince DAI má také hodnotu 1 $ a udržují stabilitu pomocí velmi výkonného systému inteligentních kontraktů, který je navržen tak, aby byl autonomní. Abyste mohli získat DAI coinu, budete muset poslat žetony na platformu Maker a oni žetony zamknou. Toto je první stabilní mince krytá ETH. Nevýhodou je, že je superkomplexní a pohybuje se pomalým tempem. Možná tedy nebude schopen nabídnout celkovou rychlost a efektivitu, které mnoho lidí od tohoto druhu očekává. Za prvé to stále stojí za to, ale výsledky se s tím rozhodně mohou zlepšit.

Basecoin

Toto je další příklad mince, která zachovává přístup 1 $, ale zde se jako hlavní zaměření používá konsenzus. Uzavírá a rozšiřuje nabídku mincí na základě situace. V případě, že hodnota mince klesne pod 1 $, dají držitelům mincí koupit dluhopisy a mince, které se k tomu použijí, budou zničeny. Jak se cena zvyšuje, odstraní všechny další mince, aby si udržely stabilitu. Nabízí skvělý přístup ke stabilním mincím a přístup je skvělý. Je zajištěno prostřednictvím prominentních fondů, ale jeho proces základních dluhopisů potřebuje víru v protokol, a to může být častěji dvojitý meč než ne.

Havven

Havven se také zaměřuje na stabilitu, ale v jejich případě mají systém, který se automaticky zálohuje dvěma mincemi. Nomins je první mince a to jsou stabilní mince. Havveny jsou rezervní žetony. Společnost zaplatí poplatek za transakce Nomins a systém uvolní Havvens, aby se stabilizoval a vyhnul se problémům.

Klady a zápory pro krypto průmysl

Jak si dokážete představit, hlavní výhodou je, že ve světě kryptoměn dosáhneme stability, což je v současné době velmi těžké dosáhnout. Nejen to, ale mít systémy, které se samy automaticky upravují a opravují, aby se zabránilo překročení určitých hodnot, je velmi působivé a také velmi užitečné.

Nevýhodou je, že mnoho z těchto systémů je mimořádně složitých, což znamená, že někdy mohou selhat, i když dojde k sebemenší chybě. Přesto je velmi důležitá skutečnost, že můžeme mít stabilní coiny a smysluplně je používat pro transakce. Nejstabilnější mince si po nějakou dobu dokázaly udržet svoji likviditu a hodnotu. A to znamená, že potenciál mít stabilní kryptoměny určitě existuje. Musíme jim jen důvěřovat a spoléhat se na zde vytvořený systém, který v dlouhodobém horizontu přinese lepší a výkonnější výsledky. Rozhodně stojí za to zkontrolovat stabilní coiny, pokud chcete stabilní kryptoměny!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map