Takto může koronavirus ovlivnit bitcoiny Tady je důvod

koronavirus

Zatímco kryptotrh v současné době prochází zvyšováním cen, koronavirus také rychle zvýšil počet obětí. Jak ale může tento nový virový kmen ovlivnit kryptoměnu číslo jedna, bitcoin?

Investoři se obávají, že šíření koronaviru bude mít hluboký dopad na hlavní průmyslová odvětví z Číny, jako je výroba, materiály, spotřební zboží nebo kryptografie.

Bitcoinu se podařilo dosáhnout nového ročního maxima a nadále vykazovat býčí známky, protože čínský akciový trh zaznamenal prudký pokles poté, co se znovu otevřel z prodloužené lunární novoroční přestávky.

Mnoho zemí zavedlo několik drastických opatření, ale zejména Čína, aby zastavila nebo alespoň zpomalila šíření viru.

To znamená, že mnoho podniků zavádí preventivní opatření, jako je například požadavek, aby lidé pracovali na dálku a minimalizovali tak kontakt mezi lidmi, protože virus se šíří tělními látkami, které se vyskytují při kýchání a kašlání. Země také omezují přístup k letadlům a jiným dopravním prostředkům na svých hranicích, některé dokonce úplně zastaví všechny lety z Číny.

S těmito opatřeními mohou existovat některé efekty, které se dříve či později projeví v ceně bitcoinu. Zde jsou některé ze způsobů, jakými může koronavirus ovlivnit bitcoiny.

coronavirus vs bitcoincryptoslate.com

Blockchainová těžba klesá

Je zřejmé, že na celém světě dojde k ekonomické ztrátě, protože Čína je velkým producentem a výrobcem některých z největších podniků na trhu. Dokonce i technologický gigant Apple očekává velké ztráty růstu. Senior analytik dále vysvětlil, že „Nebýt koronaviru, udržitelnost výkonu v Číně by nebyla zpochybněna… (Je) významné riziko, které musí investoři sledovat.“

Ovlivněny budou také malé a střední podniky, protože peněžní tok z nákupů zákazníků se výrazně sníží.

Těžba kryptoměn však stále pokračuje ve své činnosti s téměř pravidelnou kapacitou, protože za tento proces jsou odpovědné hlavně stroje.

Těžařské závody nepotřebují velký počet zaměstnanců, což by teoreticky nemělo tolik ovlivňovat proces těžby. I když existovaly některé těžební farmy, které měly zpoždění v nových dodávkách výpočetních čipů a zásob, zařízení se naučila přizpůsobovat a stále fungovat podle normálních parametrů.

Pokud bude kvůli koronaviru zavedeno více omezení, budou tyto nedostatky pravděpodobně ovlivňovat všechny aspekty těžby, protože společnosti nebudou moci aktualizovat stroje a hardwarové součásti.

Podle BTC.top, 4. února uzavřel generální ředitel Jiang Zhuoer jednu ze svých těžebních farem ze vzdálené oblasti v Číně, protože byl kvůli vypuknutí nucen vypnout všechny těžební stroje. Společnost MicroBT, výrobce kryptoměn, také oznámila, že zdržuje dodávky.


Jelikož zdroje elektřiny a těžby jsou méně nákladné v oblastech Xinjiang, Vnitřní Mongolsko, Yunnan a S’-čchuan, je Čína jedním z obrovských trhů pro těžaře bitcoinů.

Největších 5 těžebních společností sídlí v Číně a společně mají kontrolu nad 50% veškerého výpočetního výkonu v bitcoinové síti, podle průzkumu TokenAnalyst.

Bitmain a Canaan Creative jsou hlavními hlavními producenty těžebních čipů v Číně, přičemž první z nich je zodpovědný za výrobu 66% světového kryptoměnového hardwaru.

Kvůli virové epidemii zveřejnily Bitmain, Canaan a MicroBT na svých webových stránkách veřejná oznámení, ve kterých oznámili odložení svých poprodejních služeb s tím, že obnoví provoz 10. února.

těžba bitcoinůtrendmicro.com

Zrušení krypto událostí

Mnoho akcí a konferencí ze světa kryptoměn a blockchainu také odložilo své počáteční termíny. Nejlepší události, například niTROn2020 v Soulu, hongkongský týden blockchainu 2020 a Token2049 odložili své počáteční datum.

Kryptoměnová konference TOKEN2049, která měla začít 17. až 18. března a bude se konat v Hongkongu, byla naplánována na říjen, přičemž hlavním problémem je virus..

“Během posledních týdnů jsme pozorně sledovali globální vývoj kolem koronaviru.” Zatímco Hongkong situaci dobře zvládá a přijal přísná preventivní opatření, aby potlačil případný dopad, vládne nejistota, “oznámili organizátoři akce.

Příspěvek dále uvedl, že místo a harmonogram akce zůstanou stejné, i když bylo datum přesunuto. Noví řečníci se již přihlásili, což znamená, že program se může změnit.

DeFiner, spuštění půjčování kryptoměn, také zrušil své turné po 10 městech pro investory kvůli koronaviru.

Špičková krypto burza Binance také odsunula svoji akci Binance Blockchain Week Vietnam, která se původně měla konat 29. února až 4. března ve Vietnamu v Ho Či Minově městě..

„Ve společnosti Binance dáváme během našich akcí přednost zdraví a bezpečnosti každého člověka a během této celosvětové mimořádné situace v oblasti veřejného zdraví jsme se zavázali dělat správnou věc a chránit budoucí účastníky před zdravotními riziky spojenými s veřejnými shromážděními. Tuto událost tedy musíme odložit, “napsala burza 3. února.

Binance nezveřejnil nová data jejich akce.

Snížená obtížnost těžby

krypto těžbamasterdc.com

Došlo ke zpomalení obtížnosti těžby, což naznačuje, že těžaři nebyli schopni získat nový aktualizovaný hardware pro těžbu. Jedná se o přímý důsledek karantény uvalené čínskými úřady, která výrobcům těžebních zařízení bránila ve výrobě a přepravě jejich hardwaru..

Těžbou těžby je výpočetní výkon potřebný k řešení matematických rovnic, aby těžař mohl těžit nový blok a získat odměnu v bitcoinech. Obtížnost těžby byla upravena 11. února, o 0,52 procenta vyšší než před 2 týdny. Tento ukazuje velký pokles oproti úrovním růstu, které byly zaznamenány 28. a 14. ledna, což bylo 4,67 a 7,08 procenta.

Obtížnost bitcoinové těžby je naprogramována tak, aby se přizpůsobovala blokačnímu vytížení každé dva týdny nebo tak, na základě toho, kolik výpočetního výkonu je v síti. Jak je v síti více horníků, obtížnost se zvyšuje, a když horníci ze sítě odcházejí, obtížnost klesá.

“Mnoho těžařů postupně vyřazovalo starší těžební stroje a kupovalo si nové a výkonnější modely, když jsme se dostali blíže k polovině,” řekl spoluzakladatel a generální ředitel startupu DeFiner, Jason Wu.

Podle Wu začaly těžební farmy od druhé poloviny roku 2019 upgradovat staré stroje, jako jsou Bitmain’s Antminer S7 a S9.

“Vypuknutí mohlo oddálit přechod a přispět k pomalému růstu obtížnosti těžby,” uvedl Wu.

Předpovědi cen bitcoinů

Asijsko-pacifický region je v současné době domovem dvaceti z 50 nejlepších kryptoměnových burz a představuje téměř 40% bitcoinových transakcí, které byly zpracovány v první polovině roku 2019, odhalila data Chainalysis. Výzkumná firma rovněž dospěla k závěru, že většina výměn probíhá v Číně.

Generální ředitel mezinárodních finančních specialistů deVere Group, Nigel Green, věří, že během virových epidemií bude bitcoin výhodou, nikoli fiat.

“Pokračující vzestupná trajektorie ceny bitcoinů koreluje s šířením koronaviru,” poznamenal.

“Čím více jednotlivých případů je identifikováno, tím více zemí po celém světě je ovlivněno a čím větší je dopad na tradiční finanční trhy, tím vyšší cena bitcoinů poskočila.”

predikce ceny bitcoinůDreamstime.com

Analytik z Chicaga, JH Winterburn, také vidí potenciální růst bitcoinů, protože na grafu BTC již překročil úroveň odporu 10 000 $.

“Reakce čínského trhu jde daleko nad rámec toho, co se očekávalo, když se obchodování vrátilo po lunární přestávce,” uvedl.

“Vážné a lokalizované zdravotní zděšení téměř výlučné pro jednu zemi bude mít vždy potenciálně zničující účinek na materiálovou ekonomiku této země – historie nám to mnohokrát řekla.”

“Můžeme vidět několik velkých buy-inů na BTC, že posledních pár dní přišlo z Číny, takže je zřejmé, co se děje, ale také vidíme křehkost na kryptotrhu, která je možná podporována touto aktivitou.

“Musíme si uvědomit, že bitcoiny se začaly budovat směrem k vzestupnému výhledu týdny předtím, než svět začal brát koronavirus vážně – a díky tomu je umístění všech vašich žetonů na BTC opakování vrcholů roku 2017 riskantní hazard.”

„Události jako koronavirus budou v nadcházejících desetiletích bohužel„ běžnější “než„ černá labuť “,“ uvedl generální ředitel společnosti Flipside Crypto, Dave Balter. “Dopad na konkrétní odvětví bude pociťován, ale stane se součástí nového normálu.”

Bitcoin se stále obchoduje nad 10 000 USD, v současné době na hodnotě 10 176,92 USD v době psaní tohoto článku, s poklesem o 1,08% za posledních 24 hodin.

Závěrečné myšlenky

Pokud propuknutí koronaviru bude mít důsledky na cenu bitcoinu, je stále předmětem diskuse. Někteří spekulují, že tato událost ovlivní růst kryptoměn, zatímco jiní nevidí silné korelace s jinými aktivy.

Doporučený obrázek: Nezávislý

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map