The Great Tug of War Between Bitcoins and Altcoins

válka bitcoin altcoin

Bez ohledu na to, jak zastaralý bitcoin má nebo se stane, nikdo nikdy nemůže říci, že to nebyl první. Vznešený titul „King Coin“ je zasloužený, protože bitcoiny představují malou lokalizovanou bouři, která nakonec vytvořila dostatek turbulencí, aby se stala skutečnou vlnou tsunami zájmu investorů. Trh s kryptoměnou, který se nyní může pochlubit celková kapitalizace kolem 400 miliard dolarů, může poděkovat bitcoinu za to, že po léta zachycuje a udržuje světovou pozornost a buduje hybnost, na kterou se kdysi kojenecké projekty, jako je Ethereum, přenesly. Nyní existuje rušný trh altcoinů, které jezdily na bitcoinových kabátech, s ambicemi dosáhnout vysoce cenného tokenu a prosperující komunity, jako je jejich společný patriarcha.

Tyto altcoiny, bez ohledu na to, jak robustní nebo působivé jsou jejich užitečnost, budou vždy bitcoinům na druhém místě. Dichotomie ve více než sentimentu, technický vztah mezi bitcoiny a altcoiny také zdůrazňuje jejich jedinečný vztah. Bitcoiny a prakticky celý trh altcoinů mají a zvědavý inverzní vztah—Když bitcoiny rostou v hodnotě fiat, altcoiny klesají. Zkušení investoři do kryptoměny tento fenomén uznávají a mohou ho využít, ale nemělo by to být považováno za záruku. Pro informovanější obchodní strategii pomáhá pochopit podnět za tajemným spojením bitcoinů s altcoiny, které vytvořila.

Hlavní investiční médium

Bitcoin je de facto měna pro investování do jiných kryptoměn. Toto odvětví je stále mladé a nepochybně rozvrstvené a chybí mu bezproblémová interoperabilita, jaké by blockchain mohl dosáhnout, takže bitcoiny fungují jako trychtýř pro nekryté peníze na trh s altcoinem. Existuje několik burz, které obchodníkům umožňují připojit se k fiat bankovnímu účtu, ale prodávají pouze ty nejběžnější kryptoměny: bitcoin, ethereum a někdy zvlnění nebo litecoin. Bitcoiny se také snadno nakupují na webech jako Localbitcoins.com nebo těží. Chcete-li investovat do novějších altcoinů, existuje větší škála burzy, které fungují pomocí bitcoinů výhradně jako finanční médium.

Tyto burzy již nejsou mezerou a mohou každý den vydělávat miliony dolarů v bitcoinech, aniž by do svého ekosystému vnesly fiat. Obchodníci musí k zasílání bitcoinů na burzu používat blockchainovou infrastrukturu, jako jsou peněženky, a poté ji mohou použít k nákupu altcoinů denominovaných v BTC, jako jsou Stellar Lumens (XLM), Request Network (REQ), Cardano (ADA) a bezpočet dalších. Když tito obchodníci chtějí uzavřít svou pozici, prodávají tyto altcoiny výměnou za bitcoiny. Proto poptávka po altcoinech živí poptávku po bitcoinech. Mnozí dávají přednost tomu, aby si své výnosy ponechali v bitcoinech, místo aby se převedli zpět na fiat, pokud mohou, protože mohou být rychlejší, když obnoví nové pozice, když se objeví příležitosti na trhu altcoinů. Tato představa hovoří o spekulativním dluhopisu, který sdílejí bitcoiny a altcoiny.

Altcoiny jako posilovač bitcoinů

Existuje mnoho způsobů, jak akumulovat více bitcoinů. Je zřejmé, že je možné je koupit za fiat peníze na směnárně nebo dokonce v hotovosti, ale pro ty, kteří již utratili vše, co jsou ochotni ztratit, existují další možnosti. Nákup bitcoinů s nízkým prodejem a vysoký prodej je jedním ze způsobů, i když je obtížné dosáhnout. Rizikovější a ještě lukrativnější metodou je investice do altcoinů. Protože altcoiny a bitcoiny jsou ovlivňovány zpravodajskými cykly a ne konkrétní, ukotvenou hodnotou, mohou se lidé mezi altcoiny a bitcoiny pohybovat za účelem získání více bitcoinů. Toho je dosaženo prostřednictvím výše zmíněných burz založených na bitcoinech.

Například, Token základní pozornosti může dosáhnout zásadního milníku stanoveného v jeho cestovní mapě, jako je vydání internetového prohlížeče Brave, který prokazatelně zvýší cenu BAT. Prodejem bitcoinů za BAT mohou obchodníci zaujmout pozici se svými bitcoiny, která ve stejném období získá podstatně více než bitcoin samotný. Altcoiny jsou obecně levnější, pokud jde o nekryté peníze než bitcoiny, takže jejich pohyby směrem nahoru (nebo dolů) jsou výraznější. Díky investici 2 BTC, která vzroste o 50%, může důvtipný obchodník vydělat 1 BTC (ekvivalent dnešních cen přes 10 000 $) za pouhé hodiny.

Tento funkční a spekulativní vztah, stejně jako sentimentální a ekonomické rozdíly mezi nimi, jsou důvodem, proč se bitcoiny a altcoiny navzájem cyklicky krmí. Lze to téměř přirovnat k akciovému trhu, kde si lidé mohou koupit „blockchainové akcie“, ale když akcie prodají, získají aktivum, které v podstatě odráží pohyby celého trhu, místo hotovosti. Starší a mnohem dražší mince, když je bitcoin „na vzestupu“, vyžaduje mnohem více peněz a objemu k pohybu, což oslabuje sílu všech kromě nejodolnějších altcoinů.

Boj proti bitcoinům

Některé altcoiny již nelze považovat za „alternativní“. Odlišili se, prokázali své případy použití nebo se jinak spoléhali na silnou základní hodnotu, aby odolali působení všemohoucího bitcoinu. I když stále existuje skutečnost, že burácení bitcoinů snižuje také celý trh, jedná se o barometr sentimentu kryptoměny, jeho korelace s některými altcoiny je silnější než s ostatními. Například Ethereum má z bitcoinů odstraněny ligy s hodnotovými nabídkami a je známo, že se často odchylují od grafu bitcoinů.

Budoucí mince, a dokonce i ty, které ještě nebyly vydány, pravděpodobně také prokáží odpor vůči trendům bitcoinů. Například NEO je jako Ethereum, ale překonává některé nedostatky, díky nimž je vývoj na ERC20 nejistým úsilím. Součástí odolnosti NEO je také to držitelé vydělávají dividendy ve formě plynu, který se také používá k napájení inteligentních kontraktů postavených na platformě. Trh také vydá svědectví o spoustě nových tokenů vydaných v nadcházejícím roce – mnoho z nich má silné případy použití určené k recyklaci hodnoty a vytváření vlastních ekonomik, místo aby kapitulovaly před gravitací bitcoinů.

Mezi nimi patří mezi nejvýznamnější účastníky Coinseed, který pomáhá lidem investovat do kryptoměn pomocí náhradní změny, které shromažďují (digitální nebo fyzické), a poté vytvořit portfolio, které lze porovnat s ostatními. HoToKeN je další slibný start-up, který se již používá v Thajsku a který podporuje zdravý cyklus hodnot mezi maloobchodníky a jejich zákazníky. Za vystupování jako obhájci na sociálních médiích, zveřejňování obrázků a další konkrétní aktivity s přidanou hodnotou odměňují maloobchodníci HTKN, které lze uplatnit na slevy v jejich obchodech. Fungovatelnost s maloobchodním zbožím je užitečná pro zákazníky, kteří jsou nakonec odměněni za věrnost značce, ale také pro obchody, které získávají věrnost i obchod.

Aby hodnota unikla jakékoli kryptoměně, nestačí mnoho. Díky inteligentnímu vývoji, který odměňuje všechny účastníky stejně, se však blockchainové projekty mohou bránit proti spekulativním odlivům tím, že místo toho nabídnou stejný druh pobídek k uzamčení hodnoty. Proudy tohoto mladého trhu jsou stále divoké, ale také prořezávají skalní podloží a stávají se předvídatelnějšími. Nejnovější generace společností zabývajících se kryptoměnou to působivě demonstruje a svět čeká se zatajeným dechem na to, aby dospěly a jednoho dne možná sesadily krále.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map