daně

Den daně. Nemusí to být váš nejoblíbenější den v roce, ale i tak je důležité si ho uvědomit, pokud se chcete vyhnout konfliktům s IRS (Internal Revenue Service). A pokud jste začátečník, hlášení daní může být jednou z nejvíce matoucích a frustrujících věcí.

V tomto článku se budeme věnovat několika tipům, které vám pomohou připravit daně z roku 2020.

Plánovat dopředu

Zdroj: unsplash.com

Myslet dopředu se snadněji řekne, než udělá, zvláště pokud jde o přípravu daní. Ale sedět a připravovat plán, kdy budete připravovat a podávat své daně, může mít zásadní rozdíl. Pomůže vám snížit hladinu stresu a poskytne vám čas na vyřešení problémů, se kterými se můžete při vyplňování daňových formulářů setkat.

Dopřejte si čas na přípravu naplánováním, kdy začnete vyplňovat své daňové formuláře. Můžete to udělat týdny nebo měsíce předem před daňovým termínem (možná si to budete chtít také poznamenat).

Dokonce i když dokončíte přípravu daní dříve, budete mít alespoň o jednu věc méně starostí.

Buďte organizovaní

Zdroj: Dreamstime.com

Stejně důležité jako plánování je zůstat organizovaný také velkou záležitostí.

Pokud jste pracovali pro zaměstnavatele, pravděpodobně jste poštou obdrželi dokument známý jako formulář W-2. Tento užitečný kousek papíru je záznamem o celkových výdělcích, které jste vydělali ze zaměstnání, a o tom, jaká částka byla zadržena z vašich výplat (státních i federálních). Tento dokument chcete uchovat pro daňové účely.

Uložení na bezpečném místě pro pozdější použití je nutností. Pokud víte, kde tento dokument najdete, ušetříte si potíže s tím, že jej jednoduše začnete hledat, až začnete vyplňovat daňové formuláře. Stejně tak si uschovejte další důležité daňové dokumenty, které obdržíte, na bezpečném místě.

Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, chcete sledovat své příjmy a evidenci Formulář 1040 nebo 1040-SR. Navíc budete muset platit daně čtvrtletně použitím Formulář 1040-ES.

Pochopte terminologii

Zdroj: pexels.com

Daňová terminologie může být matoucím faktorem při přípravě daní. Zvažte věnování času definování a pochopení toho, co znamenají určitá slova a fráze, která se běžně objevují v daňových formulářích. Zde je například několik častých výrazů, které pravděpodobně uvidíte:

  • Upravený hrubý příjem
  • Dětský kredit
  • Odpočty (tomu se budeme věnovat v další části)
  • Závislé
  • Hrubý příjem
  • Zadržení

Pochopíte-li slova jako tato, budete připravenější při vyplňování a vyplňování daňových formulářů. Chcete-li se dozvědět více o běžně používaných daňových podmínkách, podívejte se na toto webová stránka.

Sledujte odpočty

Zdroj: Dreamstime.com

IRS vám dává možnost provést jeden standardní odpočet nebo rozčlenit své odpočty. Pokud jste někdy darovali charitativní organizaci nebo jste strávili nějaký čas v nemocnici kvůli nemoci, zvažte uložení příjmů. Proč? Protože tyto položky si můžete uplatnit jako odpočet daní, což sníží základ daně z vašeho příjmu. Jinými slovy, snížíte celkovou výši daní, které platíte.

Existuje mnoho typů odpočitatelných položek, které můžete nahlásit na svých daňových formulářích. Pokud se chcete dozvědět, jaké další věci si můžete odečíst, nebo chcete vědět více o odpočtech daní, můžete navštívit tento web tady.

Zvažte použití daňového softwaru

Zdroj: Dreamstime.com

Možná vás nezajímá ruční vyplňování daní a raději byste, aby to pro vás udělal někdo jiný, kdo ví, co dělají (nebo vás alespoň provede tímto procesem). Můžete si za to najmout daňového účetního, ale pokud chcete levnější variantu, zvažte použití daňového softwaru.

Výhoda používání daňového softwaru jako TurboTax, TaxAct nebo H&R Block je, že dělá většinu tvrdé práce za vás. Rovněž vás provede procesem vyplňování a vykazování daní definováním složitých podmínek a dvojitou kontrolou vaší práce. Tyto softwarové systémy vám umožňují elektronicky podávat daně, což eliminuje potřebu zasílat papírové formuláře.

Pokud jste investovali do kryptoměn jako Bitcoin nebo Ethereum, existuje také software pro krypto daně k dispozici k automatizaci podání daní.

Držte se daňových přiznání po dobu tří let

Zdroj: unsplash.com

Možná si myslíte, že jakmile dokončíte podávání daní a získáte daňové přiznání, můžete staré dokumenty vyhodit do odpadu. Ještě to nedělejte!

IRS doporučuje visí na vaší daňové evidenci asi tři roky. Měli byste to udělat v případě, že vás IRS zkontroluje na potenciální podvod, i když k němu došlo náhodně. A pokud nikdy nemáte v úmyslu lhát IRS o svých daních, je stále dobrý nápad vést si svou daňovou evidenci po dobu tří let.

Pokud se budete věnovat loňským daňovým přiznáním a dalším dokumentům, můžete si také vzpomenout na věci, které jste při podávání daní mohli přehlédnout. Slouží také jako vodítko k tomu, jak jste dokončili své daně. Proto doporučujeme používat daňový software (nebo software pro kryptoměny pro investory do kryptoměny), protože bude sledovat dokumenty z předchozích let pro budoucí použití.

Doufáme, že vám to nějakým způsobem pomůže. Nezapomeňte, že náskok je klíčem k přípravě na vaše daně z roku 2020! Nečekejte až do „daňové sezóny“. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me