Týdenní přehled zpráv: Vydavatel kryptoměny ztrácí miliardy, zahájení burzy Binance Plans ve Velké Británii, Kraken se otevírá v Austrálii

krypto zprávy

Pokud chcete zjistit nejnovější události, které se ve světě kryptoměn konaly za poslední týden, ale nedokážete se obtěžovat při pohledu na všechny zpravodajské weby, zde je náš týdenní souhrn zpráv:

Vydavatel kryptoměny Wirecard ztrácí hotovost 2,1 miliardy $

Zdroj: Börse Online

Velký německý zpracovatel plateb Drátová karta ztratila na svých svěřeneckých účtech hotovost v hodnotě přibližně 1,9 miliardy EUR (2,13 miliardy USD) a společnost ještě nemůže ospravedlnit zmizení těchto peněz.

Podle čtvrtkového prohlášení poskytovatel krypto debetní karty uvedl, že na vině jsou „falešné“ zůstatky hotovosti od třetích stran, když se pokoušejí oklamat auditora Ernsta a Younga, který narazil na problém při provádění rutinního auditu.

“Existují náznaky, že byla ze strany správce poskytnuta falešná potvrzení o zůstatku … za účelem oklamání auditora a vytvoření nesprávného vnímání existence takových hotovostních zůstatků nebo vedení účtů ve prospěch společností skupiny Wirecard , “Znělo prohlášení.

Wirecard je významným vydavatelem krypto plateb, zpracovávajícím platby kartou pro platformy jako Crypto.com a Wirex. Společnost v současné době úzce spolupracuje s auditorem při vyšetřování chybějící částky, což představuje 25% prostředků z jejich rozvahy.

Společnost Wirecard kvůli tomu odložila vydání své výroční zprávy a účetní závěrky za rok 2019, která měla být původně vydána 4. srpna.

„Pokud nebude možné předložit ověřenou roční a konsolidovanou účetní závěrku do 19. června 2020, lze ukončit půjčky poskytnuté společnosti Wirecard AG ve výši přibližně 2 miliard EUR,“ uvedla firma.

Akcie společnosti Wirecard zaznamenaly ve Frankfurtu pokles o 62% nebo 65 eur na 40 eur, když se zprávy o chybějících penězích dostaly na veřejnost.

Nadace Ethereum poskytla svůj druhý dar organizaci UNICEF

Zdroj: CECCAR Business Magazine

Nadace Ethereum tento týden poskytla další krypto dar do Dětského fondu OSN (UNICEF). První dar byl poskytnut v roce 2019.

Fond nyní přijímá žádosti od startupů na rozvojových trzích, aby získal investice prostřednictvím tohoto druhého daru, který se odhaduje na 1125 Ether (ETH), nebo 262 000 $ v současných cenách, odhalila Cecilia Chapiro, manažerka krypto portfolia UNICEF.

“Stále hledáme velké dárce … také z pohledu technické odbornosti vždy spojujeme naše startupy s mentory v prostoru.” Neobdrželi jsme žádné další bitcoiny nad rámec toho, co jsme získali od Nadace Ethereum [v roce 2019], “- řekla Christina Lomazzo, vedoucí blockchainu UNICEF.

Chapiro odhadl, že budou schopni najít mezi pěti až deseti potenciálními startupy pro investování bez akcií v hodnotě 100 000 $ každý. Fond rovněž uvedl, že diskutuje s dalšími potenciálními dárci, ale dosud nebyla zveřejněna žádná jména.

“Když procházíme globální krizí, rozhodli jsme se uskutečnit nové kolo investic, abychom pomohli zmírnit dopady krize COVID-19.” Je to poprvé, co provádíme výzvu k podávání žádostí, kde financujeme v USD i v kryptoměně. “ – řekl Chapiro.

V tiskovém prohlášení se uvádí, že fond má velký zájem o financování projektů, které „umožňují decentralizované uzavírání obchodů, například prostřednictvím decentralizovaných trhů“, „umožňují lidem používat, vydělávat a držet kryptoměny“ nebo „shromažďovat, agregovat a ověřovat datové soubory pro blockchainové věštce. “

Binance otevírá dveře ve Velké Británii

Zdroj: Binance

Nejlepší kryptoměnová burza Binance spouští novou britskou burzovní platformu, kde budou institucionální a maloobchodní uživatelé z Velké Británie a Evropy moci používat fiat k obchodování a nákupu kryptoměn.

Podle zprávy ze středy kryptoměnová společnost oznámila, že její britská kryptoburza poskytne možnosti nákupu fiat v librách šterlinků a eurech. Platforma bude podporovat přibližně 65 kryptů. Toto je nejnovější platforma fiat-to-crypto spuštěná společností Binance, která se připojila k Binance Uganda, Binance Singapore a Binance USA.

Binance UK bude regulován hlavním finančním úřadem země, Financial Conduct Authority (FCA), a bude zajišťovat tradiční uživatelskou základnu a platforma bude podporovat pouze spotové obchody. Teana Baker-Taylor, nová ředitelka Binance UK, začala ve společnosti pracovat před měsícem a její rolí je organizování evropské expanze burzy.

“Binance UK bude sloužit také evropským zákazníkům.” Platforma je určena pro britské i evropské trhy. “- uvedl mluvčí společnosti.

Nová britská platforma má být spuštěna letos v létě.

“Jak kryptografické služby dospívají a vyvíjejí se, jsme schopni vytvořit nové možnosti, jak zaujmout a zaujmout širší publikum s různým rizikovým apetitem, jako jsou produkty, které vydělávají na účasti, jako je sázení a pasivní úspora,” Baker-Taylor stanovený.

Další fiat kryptoměnová platforma založená společností Binance působí na britském britském kanálu Channel Island od ledna 2019. Platforma Jersey bude i nadále fungovat nezávisle i po spuštění Binance UK.

Kraken zahajuje burzu v Austrálii

Zdroj: zprávy o bitcoinech

Jedna z nejstarších burz na světě, Kraken, otevře dveře své burzy v Austrálii.

Společnost ve středu odhalila, že založí novou dceřinou společnost v australském Sydney, kde budou obyvatelé moci za nákup kryptoměny používat australské dolary (AUD). Výměna umožní okamžité vklady prostřednictvím australských bankovních účtů Okso a PayID.

Australský dolar je nejnovější fiat, který se připojil k seznamu fiat měn podporovaných Krakenem: americký dolar (USD), kanadský dolar (CAD), švýcarský frank (CHF), euro (EUR), britská libra (GBP) a Japonský jen (JPY).

„Jsme nadšeni, že dnes spustíme společnost Kraken Australia v době, kdy se australští investoři stále více obracejí ke kryptoměnám, aby diverzifikovali svá portfolia,“ uvedl generální ředitel společnosti Kraken Australia Jonathon Miller.

Uživatelé společnosti Kraken Australia budou moci realizovat obchody v AUD proti populárním kryptoměnám, včetně bitcoinů (BTC), etherea (ETH), litecoinů (LTC), XRP (XRP), bitcoinových hotovostí (BCH) a stabilních Tetherů (USDT) . Obecní uživatelé se sídlem mimo USA budou také moci obchodovat s AUD vůči USD, EUR a JPY.

Nejdelší australské kryptoměny, Bit Trade, získal Kraken v lednu 2020, přičemž Miller byl jmenován vedoucím operací burzy v zemi.

Miller poznamenal, že zájem o kryptoměny roste, s rekordním počtem registrací v Krakenu od března, což vedlo společnost k přijetí 200 nových zaměstnanců ke splnění poptávky klientů.

Doporučený obrázek: healthbeat.cz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map