Vysvětlení těžby pevných disků | Vše, co potřebujete vědět

těžba pevného disku

V dnešním průvodci vysvětlíme, co je těžba pevných disků a jaké procesy jsou zahrnuty při vytváření nových kryptoměn pomocí této alternativní metody.

Co je krypto těžba?

Těžba kryptoměny neboli kryptoměna je proces ověřování transakcí prováděných pomocí určité kryptoměny před jejich přidáním do bloku digitální knihy..

Miner kryptoměn ověří autentičnost transakcí a aktualizuje blockchain transakcí. Cryptominers soutěží o řešení komplikovaných matematických rovnic pomocí kryptografických hash funkcí, protože první horník, který prolomil kód, dostane transakci k autorizaci. Na oplátku je odměněn malým množstvím nového kryptoměny.

V závislosti na protokolu těžby bude miner k provádění ověření transakcí vyžadovat specializovaný hardware.

krypto těžba

usethebitcoin.com

Protokoly o těžbě

Protokol blockchain, známý také jako metoda konsensu, je systém, který řídí způsob dosažení konsensu a ověřuje transakce v síti blockchain.

Existují různé typy protokolů, z nichž některé vyžadují fyzické těžební vybavení, zatímco stačí držet mince v aktivní peněžence.

Důkaz práce

Důkazem práce je těžební protokol, který používají i krypta, jako je bitcoin, který k výpočtu algoritmů vyžaduje hodně těžební síly. Takový typ těžby vyžaduje nastavení fyzických hardwarových souprav vyrobených z ASIC horníků nebo grafických karet, v závislosti na obtížnosti těžby sítě.

Důkaz o podílu

Proof of Stake nevyžaduje fyzický hardware; místo toho produkuje nové mince prostřednictvím vytyčování, což je proces, při kterém uživatelé sítě drží své mince a nechají svůj počítač zapnutý. Vkladové odměny jsou nové mince generované minimálním výpočetním výkonem.

Doklad o kapacitě

Proof of Capacity je konsensuální algoritmus, který namísto výpočtu ASIC k ověřování transakcí využívá pevné disky a úložiště. Proto se tento konsenzuální model používá pro těžbu pevných disků.

Tento těžební systém se skládá ze dvou částí: vykreslování a těžba.

K vykreslování dochází, když generujete náhodné řešení nebo graf pomocí kryptografického algoritmu Shabal, který se poté uloží na pevný disk horníka. Těžba zahrnuje těžaře soutěžící o nalezení řešení a komu se podaří ho najít jako první, získá těžbu dalšího bloku.

Jako důkaz tohoto důkazu horníci sdílejí své volné místo na disku, aby vytvořili nové těžební bloky a získali odměnu za těžbu.

Důkaz o uložení

Proof-of-Storage, také známý jako proof-of-space nebo PoS, využívá volné místo na disku jako PoC, ale tento protokol využívá volné místo v paměti k vytvoření decentralizovaného cloudového úložiště namísto generování nových bloků.

V tomto úložném systému si uživatelé pronajímají místo na pevném disku jiným uživatelům a vlastníci místa na disku mohou těžit kryptoměnu pomocí prostředků blockchainu. Na rozdíl od blockchainů PoC blockchainy PoS rozdávají odměny za těžbu kryptoměny pomocí měsíčních plateb přijatých od služeb pronájmu prostoru.

Samozřejmě existuje mnoho dalších těžebních protokolů, ale my jsme představili pouze ty nejoblíbenější a ten, který je relevantní pro našeho průvodce.

Co je těžba pevného disku?

Těžba pevného disku je způsob generování kryptoměny pomocí pevných disků. Horníci na pevných discích nevyžadují jednotky grafického zpracování jako v těžbě GPU nebo těžaře ASIC k výrobě nových bloků v distribuované účetní knize. Místo toho tato metoda využívá sadu jednotek pevného disku.

Pokud jde o nastavení a údržbu, těžební soupravy HDD jsou založeny na odlišných principech ve srovnání s tradičními těžebními farmami. Abyste mohli vytvořit farmu HDD, budete potřebovat:

⦁ jednotky pevného disku;

⦁ počítač;

⦁ displej (monitor);

⦁ vstupní zařízení (klávesnice a myš).

Co odlišuje tento typ těžby kryptoměny na rozdíl od ostatních je, že nepotřebuje žádnou výkonnou GPU nebo centrální procesorovou jednotku (CPU).

Základní vlastnosti pevného disku, které ovlivní výsledky těžby, jsou kapacita a výkon pevného disku. Pokud používáte samostatný grafický procesor, můžete k těžbě na pevném disku použít také základní desku nebo integrovaný grafický procesor CPU.

těžba pevného disku

steemit.com

Jak funguje těžba pevného disku?

Vykreslování

Vykreslování je proces předgenerování datových bloků nebo grafů na jednotce pevného disku. Ve srovnání s těžbou GPU to může trvat déle, ale při těžbě na pevném disku je třeba provést pouze jednou.

Určete, kdo odměnu dostane

Po předběžném vygenerování grafů budete požádáni, abyste nastavili, kdo obdrží odměnu za vytváření nových datových bloků. Při sólo těžbě jste příjemcem odměny. Pokud těžíte z bazénu, příjemcem odměny je adresa peněženky bazénu.

Hornictví

Poté, co vygenerujete své grafy a uložíte je na pevný disk, můžete spustit těžební software.

Software analyzuje vaše data a vypočítá, kolik času je zapotřebí k vygenerování aktuálního datového bloku. Když systém rozhodne o termínu, bude váš pevný disk nečinný, dokud se nevygeneruje další blok.

Nejlepší věcí na těžbě pevných disků je to, že váš pevný disk zůstává většinu času nečinný, protože počet bloků zůstává většinou stejný a analýza každého bloku trvá jen několik sekund.

Výhody těžby pevného disku:

⦁ nemusíte kupovat drahé základní desky s velkým počtem slotů PCI;

⦁ nemusíte kupovat drahé GPU nebo ASIC;

⦁ instalace a konfigurace softwaru je jednoduchá;

⦁ žádný proces nastavení hardwaru;

⦁ HDD vyžadují ke zpracování nových bloků méně energie než jiný těžební hardware;

⦁ méně tepla, a proto není nutné chladicí zařízení, aby byla teplota zařízení stabilní.

Nevýhody těžby pevného disku:

⦁ použité pevné disky nelze snadno najít;

⦁ HDD mají životní cyklus kolem 10 000 hodin;

⦁ proces těžby trvá déle, než se vytěží stejné množství mincí, které byste těžili s GPU;

⦁ těžíte méně mincí, než byste měli u GPU.

Proč nepoužívat SSD?

Někteří si mohou myslet, že použití disku SSD (SSD) může urychlit proces generování datového bloku, ale výkon úložného zařízení nemá vliv na odměnu těžby pevného disku.

SSD dokončí počáteční proces vykreslování pouze rychleji, ale těžba bude stále stejná. SSD mají také mnohem kratší životnost než pevné disky, zatímco každý gigabajt bude mít vyšší náklady.

Kryptoměny pro těžbu pevných disků

Prasknout

prasknoutBurst je kryptografický test kapacity, který lze těžit pomocí sady pevných disků s velkou kapacitou. Vysoce výkonnou těžbu lze zajistit použitím většího počtu pevných disků, které ve výsledku přinesou více odměn za těžbu.

Sia

logo siacoinSia je cloudová platforma cloudového úložiště založená na blockchainu, která nabízí podobné služby jako cloudové služby Dropbox, Amazon, Apple a Microsoft..

Uživatelé Sia mohou pronajmout svůj volný prostor na pevném disku jiným uživatelům a to, jaké soubory ukládají, jsou v systému šifrovány. Inteligentní kontrakty a algoritmy proof-of-storage se používají k ověření transakcí Sia a k zachování autentičnosti souborů.

Závěr

Tímto ukončujeme náš průvodce těžbou pevných disků. Doufáme, že informace, které jsme poskytli, pomohou těm, kteří hledají alternativní metody generování kryptoměny.

Doporučený obrázek: prodatarecover.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map