Zjistěte, jak se vyhnout placení vysokých poplatků na krypto burzách

vyhněte se placení vysokých poplatků

Výměny snižují částku vašich kryptoměn za jejich služby, a přestože se nemůžete zcela vyhnout poplatkům, můžete se vyhnout placení vysokých poplatků pomocí některých triků.

První věc, kterou si musíte uvědomit, jsou různé struktury poplatků využívané burzami a způsob, jakým je můžete manipulovat ve svůj prospěch. Nakonec můžete ušetřit peníze výběrem správné kryptoměny pro konkrétní transakci.

Pojďme se podívat na to, jaké poplatky vám obvykle účtují kryptoburzy:

Poplatky za obchodování

Nejzákladnějším poplatkem na burzách je poplatek za obchodování. Tento poplatek se platí, když obchodujete s kryptoměnou za jinou kryptoměnu. Jednoduchou radou by bylo najít burzu, která má nejnižší obchodní poplatek. Jak však brzy zjistíte, do procesu obchodování se přidává mnoho dalších poplatků.

Poplatky za směnu

směnné poplatkyMezi další poplatky účtované burzami mohou patřit poplatky za vytvoření adresy, poplatek za vklad a poplatek za výběr za transakce. Většina burz neúčtuje poplatky za vklad, ale může to mít za následek vyšší poplatek za výběr.

Burza, která neúčtuje žádné poplatky za výběr, se může promítnout do vyšších poplatků za obchodování, nebo malý poplatek za obchodování může zvýšit poplatky za vklad a výběr.

Musíte být opatrní na tuto strategii skrývání určitých poplatků, zatímco silně inzerujete ty, které jsou zjevně menší. Většina burz se tímto způsobem prodává a skrývá nekonkurenční poplatky drobným písmem. Proto si mnoho uživatelů po obchodování stěžuje, když zjistili, že burza získala větší část jejich finančních prostředků.

Některé poplatky se počítají na základě procenta obchodu, zatímco jiné mají pevnou sazbu pro všechny částky obchodování. Abyste se vyhnuli placení vysokých poplatků při obchodování s nízkými částkami, nevybírejte burzy, které používají systém pevných poplatků.

Když uvidíte burzu, která tvrdí, že má nulové provize, žádné poplatky za směnu a žádné poplatky za služby, začnete se zajímat, jak vydělávají peníze? Jednoduché, prostě prodávají pár za vyšší sazbu než otevřený trh.

Poplatek za prémii

Poplatky za převodU okamžitých obchodů budete muset za tento typ prémiové služby burze zaplatit více. Možnosti okamžitého nákupu přicházejí s nadměrnými cenami. Řekněme, že burza nabízí oba typy služeb; nákup bitcoinů okamžitě vyžaduje 7% transakční poplatek, zatímco obchodování na jejich trhu by mělo nižší cenu za obchod, obvykle někde pod 1%. Přirozeně byste se rozhodli místo tržního obchodu místo okamžitého obchodu.

Poplatky za převod


Další skryté provize zahrnují poplatky za konverzi. Pokud vložíte jakoukoli jinou fiat měnu do směnárny, která přijímá pouze dolar, bude vám účtován poplatek za převod vaší měny. Kolik však může stát poplatek za převod? Coinbase přidává do směnného kurzu rozpětí 0–2%. A pokud chcete provést výplatu na stejném účtu, přijdete dvakrát o směnný kurz. Dobrým způsobem, jak se vyhnout placení vysokých poplatků za konverze, je jejich provedení v reálném životě před vkladem nebo výběrem na jakékoli burze.

Nyní, když lépe rozumíte tomu, jak poplatky fungují na burzách, prozkoumejme některé metody, jak tyto poplatky minimalizovat, abyste mohli získat stejné peníze ve svých každodenních aktivních obchodech.

Nikdy nepoužívejte kreditní karty

nocreditcardPři provádění fiat vkladů prostřednictvím kreditní nebo debetní karty se při jakékoli výměně účtují astronomické poplatky. Coinbase účtuje poplatek 3,9% za vklad na kreditní kartu a poplatek může dosáhnout až 5%.

Místo použití úvěrového účtu byste se tedy měli rozhodnout pro směnárný vkladový účet, bankovní účet nebo elektronickou peněženku.

Směnné vkladové účty lze financovat prostřednictvím ACH a obvykle vám za vklad nic neúčtujeme a většina z těchto účtů je USD, které jsou pojištěny FDIC. Při použití tohoto typu účtu mohou být obchodní poplatky někde v rozmezí 0,25% namísto 4% -5% poplatků, které jsou účtovány pomocí karty.

Přidejte likviditu prostřednictvím svých tržních příkazů

Existují určité burzy, které odměňují uživatele za používání limitních objednávek, kde se nejen vyhnete placení vysokých poplatků, ale ve skutečnosti neplatíte vůbec žádné poplatky. To je jejich způsob odměňování obchodníků za přidání likvidity na trh. Platíte však poplatky, když berete likviditu (tzv. Poplatek za převzetí), což znamená, že vyplníte nákupní objednávku na straně poptávky nebo vyplníte prodejní objednávku na straně nabídky.

Dbejte na poplatky za výběr

Místo přímého výběru kryptoměny ze své peněženky Coinbase na jiné burzy se můžete rozhodnout, že je nejprve přesunete do Coinbase Pro.

Poté můžete ze svého účtu Coinbase Pro převést své prostředky na jiné burzy. Za přesun vašich prostředků z Coinbase do Coinbase Pro se neplatí žádné poplatky a při přesunu kryptoměny z Coinbase Pro na jiné burzy vznikají také nové poplatky..

Platformy typu peer-to-peer

platforma peer to peerPeer-to-peer platformy nebo tržiště umožňují jednotlivcům spojit se navzájem bez nutnosti zprostředkování transakce třetí stranou. Obě strany si stanoví obchodní podmínky samy a dohodnou se na prodejní nebo kupní ceně, způsobu platby a umístění (pokud se rozhodnou osobně setkat).

Některá z těchto tržišť jsou LocalBitcoins, Paxful a LocalEthereum. I když neexistují žádné obchodní poplatky, poplatky za převod, vklad nebo výběr, platforma účtuje prodejcům poplatek 1%. Kupující nemusí platit žádné poplatky.

Další nevýhodou je, že takové platformy mají méně uživatelů, takže budete muset počkat, než najdete prodejce, a jakmile najdete jednoho, musíte být velmi opatrní, protože existuje mnoho podvodníků.

Obchodujte, jen když musíte

Nejjednodušší způsob, jak se vyhnout placení vysokých poplatků, je neobchodovat vůbec. Aktivním obchodováním se peníze, které utratíte za desítky poplatků, sčítají. Nejlepším krokem by tedy bylo obchodovat jen zřídka, pouze pokud existují příležitosti, které mohou přinést výsledky s vysokým ziskem.

Závěr

Pokud jste aktivním obchodníkem, měli byste pečlivě prozkoumat burzy a všechny jejich poplatky. I když v jednom oddělení najdete ten, který má nižší poplatky, bude mít s největší pravděpodobností vyšší poplatky za další aspekty. Měli byste zvážit svůj obchodní styl a způsob, jakým se můžete vyhnout zbytečným nákladům.

Doporučený obrázek: cryptowisser.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map