29% Američanů stále věří, že americký dolar je podpořen zlatem, zjistila studie

reklama Phemex

Nedávná studie předního světového poskytovatele hash, společnosti Genesis Mining odhaleno několik zajímavých zjištění o tom, jak průměrný Američan vnímá peníze a bankovnictví. Název studie je: „Vnímání peněz a bankovnictví ve Spojených státech 2019. “

 Digitální peníze ukončí transakční soukromí

Studie byla provedena s cílem zjistit, jak dobře průměrný americký spotřebitel měřil koncepty bankovnictví, nekrytých peněz a Federálního rezervního systému. Studie byla provedena 19. září a na sérii 23 otázek odpovědělo 1 000 respondentů.  

Z 1000 dotázaných respondentů přibližně 29% respondentů stále věří, že americký dolar je krytý zlatem, 4% věří, že je krytý ropou, 5% uvedlo dluhopisy, 7% neřeklo nic, 23% uvedlo, že neví a pouze 30% přesně uvedlo vládu USA.

Zdroj- Zpráva o těžbě Genesis

Ve skutečnosti se 14. března 1909 USA dostaly ke zlatému standardu, čímž se ze zlata a stříbra staly legální mince Spojených států. Podle tohoto standardu byl americký dolar směnitelný na 25,8 zrn (1,672 gramu, 0,05375 trojských uncí) zlata, něco přes 18,60 USD za unci. Za účelem boje s těžkou deflací v roce 1933 však prezident Roosevelt provedl zákon, který pozastavil zlatý standard.

Nejen to, když byl dotazován “Kdo rozhodne, že bude vytištěno více dolarů?”, 18% respondentů nemělo odpověď, 58% se domnívalo, že jde o Federální rezervní systém, a třetí nejvyšší odpovědí bylo, že za to odpovídá i americká vláda. Navzdory skutečnosti, že tradiční finance čas od času nesplňovaly očekávání mas, víra v to samé přetrvává, možná kvůli nedostatku finanční gramotnosti. 

Zdroj- Zpráva o těžbě Genesis

Zajímavé je, že 76% respondentů se postavilo proti myšlence americké vlády nahradit papírové peníze pouze digitálními penězi.

To zase naznačuje, že Američané stále nejsou připraveni na úplnou transparentnost, pokud jde o peněžní záležitosti. Je zajímavé, že perspektiva se neomezuje pouze na průměrného Američana, dokonce se zdá, že i bankovní manažeři odrážejí stejné nálady.

Zdroj- Zpráva o těžbě Genesis


Nedávno hlavní ekonom populární nizozemské banky ING Mark Cliffe uvedl, že během 5 let budou digitální měny do 5 let plnohodnotnou realitou. S národy, které se chystají budovat své vlastní centrální digitální měny, spotřebitelé ztratí anonymitu, protože u digitálních měn kontrolovaných centrálními bankami budou transakce pro orgány zcela dohledatelné.

24% respondentů věří, že Fed zajišťuje americké zlaté rezervy

24% respondentů se domnívá, že Federální rezervní systém je odpovědný za zajištění amerických zlatých rezerv, zatímco 50% odpovědělo, že jsou odpovědné za dohled nad měnovou politikou USA. 54% respondentů se domnívá, že Federální rezervní banky jsou vlastněny výhradně vládou USA.

Zdroj- Zpráva o těžbě Genesis

26% respondentů se dále domnívá, že banky musí udržovat 100% peněz uložených zákazníky v bance. Rovněž 52% respondentů se domnívá, že banky by si neměly ponechat 100% rezerv. Zatímco 9% věřilo, že banky musí vždy držet 1-10%.

Zdroj- Zpráva o těžbě Genesis

S tím, co bylo řečeno, se náš život točí kolem peněz a je ohromující, že lidé tam venku stále potřebují získat jasnou představu o toku peněz a jejich vnitřním fungování. Je také možné, že po dosažení takové jasnosti se myšlenky přijímání kryptoměn v hlavním proudu nezdají být cizí a získávají širší přijetí.

Všechno, co se třpytí, však není zlato. Negativní nálady kolem kryptoměn nadále převládají kvůli jejich použití v nelegálních činnostech a terorismu a několika případech praní peněz. Měsíc srpen odhalil, že Severní Korea používá „rozšířené a stále sofistikovanější“ hackery v oblasti kryptoměny, aby shromáždila zhruba 2 miliardy dolarů. Finanční prostředky byly použity na nákup zbraní hromadného ničení.

Budou digitální měny nakonec přijaty od lidí? Dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích níže!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map