Chainlink [LINK] Čerpadla na reverzní psychologii? Zlikvidováno více než 50 milionů $ v šortkách

reklama Phemex

Dne 15. července společnost Zeus Capital LLC zveřejnila a zpráva o výzkumu s názvem „The Chainlink Fraud Exposed.“ Obvinění proti SmartContract, vývojáři protokolu, zahrnují nelegální nabídku zabezpečení, centralizovanou správu a kontrolu, falešný marketing, oznámení falešného partnerství a co ne. 

Logika by po takovém odhalení požadovala prudký pokles cen. Po 24denním spuštění jejich teorií a obvinění se však zdá, že Zeus Capital s pumpáři prohrál (nebo jsou to pumpáři sami?).

Jednoduchá ekonomie by vám řekla, že poptávka a nabídka jsou dva hnací faktory ceny aktiva. Ten, s nímž se obchoduje na burzách derivátů, však soutěží s dlouhými a krátkými pokyny. Kupující na krátkou smlouvu musí najít prodejce a naopak. Když se rovnováha příliš nakloní ve prospěch jedné strany, stane se příležitost způsobit zmáčknutí nebo likvidaci životaschopnou.

Cenová akce

LINK se v den zveřejnění zprávy dostal těsně pod 9 $. Poté dokonce začíná klesající trend s vyššími a nižšími minimy, dokud nedojde k rychlému obratu nad 6,5 $. Může to být způsobeno kombinací zisku prodejců za rezervaci a krátkých prodejců, kteří vyvíjejí tlak na trh.

linkusd krakenLINK / USD 1denní graf na Kraken (TradingView)

Přestože obrat přes navzdory neustálým varováním a obviněním Zeus Capital, Chainlink [LINK] pokračoval ve svém vzestupném pohybu vysoko nad 14 $.

Včera, těsně před vzestupem, tweetovali, že MakerDAO a Compound podporují cenový orálek společnosti Chainlink. Spolu s tím výzva k SEC, aby se touto záležitostí zabývala. Celá věc byla silně prezentována na Twitteru.

Potvrzeno! První @MakerDAO, pak @kompoundfinance ustupují od nespolehlivého a neudržitelného společnosti Oracle společnosti Chainlink. $ LINK klesá.

DYOR & přečtěte si vyšetřovací zprávu – https://t.co/j5F8FMNkQU pic.twitter.com/28EAaHHQiV

– Zeus Capital (@ZeusCapitalLLP) 8. srpna 2020

Je podezřelé, že krátké objednávky Zeus Capital by mohly být lestou k maskování masivních toužeb. Pozorován prominentní kryptoobchodník,

Krátký (pokud to byly oni) byl součástí kampaně pumpy. Pochopili rozporuplnou povahu krypto psychologie a použili ji k pumpování. Všechny ztráty byly pravděpodobně jen nepatrné ve srovnání se ziskem, který dosáhli na svých touhách.

FUD byl navíc dostatečným důvodem pro to, aby velryby využívaly likviditu na krátké straně. Na tom, zda byl či nebyl Zeus Capital ve svém přístupu upřímný, by teď nezáleželo.

Likvidace

Na Aave způsobila cenová akce LINK (PA) masivní likvidace přes 25 milionů $. Údajně dne aavewatch, výpůjčky v USDC utrpěly většinu likvidací až do výše 96% milionů. Centralizované burzy jako Binance, FTX, Huobi atd. Mají navíc buď vlastní podíl na likvidaci.

link binance otevřený zájemLINK / USDT Futures na Binance s otevřeným úrokem, 4hodinový graf

Pouze na Binance vzrostl pojišťovací fond LINK / USDT na více než 2 miliony USD, přičemž OI více než 29 milionů USD rychle pokleslo, což ukazuje na krátké likvidace.

Dokonalý plán

Podle mnoha odborníků jde o propracovanou pumpovací kampaň, nikoli o novou věc v kryptoměně. Meltem Demirors, CSO společnosti Coinshares poznámky,

the @ZeusCapitalLLP „Aktivistická krátká“ kampaň zapnuta $ LINK připadá si jako propracovaný marketingový spiknutí s cílem podpořit shromáždění a zvýšit ceny o kolik si myslíte, že utratili za (a) twitterové reklamy (b) webovou stránku a (c) několik ppl na trollování na twitteru?

V loňském roce navrhovatelé BSV pod vedením Craiga Wrighta a Calvina Ayra udělali podobnou věc vytvořením FUD kolem autorských práv k bitcoinům. Cena BSV pokračuje v nových výšinách i přes odhalení za fasádou.

Na to znovu!

Portfolio DeFi společnosti tento Bylo zjištěno, že konkrétní adresa zažila jednu z největších likvidací šortek LINK na Aave. Linksaka (alias) sledování portfolia včera zjistilo, že likvidační cena přes 6 milionů USD v půjčkách LINK byla na 11,8 USD. Později se vrhlo další zajištění, protože cena začala stoupat nahoru.

V současné době má účet více než 6,3 milionu USD v půjčkách LINK s čistým jměním 2,3 milionu USD. Výše uvedený účet by pravděpodobně mohl patřit také Zeus Capital.

LINK navíc pokračuje v obchodování nad 12,7 USD, přičemž značný objem obchodování prudce vzrostl na burzách, jako je Huobi. Kryptoměna je v současné době ve fázi zjišťování cen a kolem ní je spousta FUC a FOMO.

Jaká by byla vaše investiční strategie nebo názor na Chainlink [LINK] v tuto chvíli? Podělte se s námi o své názory. 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map