Co jsou vidlice na kryptoměnu? – Vše, co potřebujete vědět o vidličce a vidličce

reklama Phemex

Kryptoměna Forks – kromě pouhého kolísání cen a nestability – oddávání se příčinám a potenciálním důsledkům

Porozumění základům, které stojí za vidličkami kryptoměny?

S více, než můžete spočítat, bylo dopřát si fungování těchto kryptoměn vždy úkolem pro většinu z nás.

Jak již víme, tyto různé kryptoměny (žetony a mince), známé také jako digitální peníze, nejsou nic jiného než kódy generované počítačem. Nepochybně to samé lze snadno vysvětlit jako jeden z nejlepších příkladů „decentralizace“.

Termín „kryptoměna“ vznikl v zásadě po uznání skutečnosti, že tyto mince nebo žetony jsou šifrované úseky veřejné knihy všeobecně známé jako blockchain. Abychom do našeho seznamu faktů přidali další, s nutností zasílat adresu a digitálním podpisem pro považování jakékoli transakce za autentickou, může kdokoli přidat novou stránku do této veřejné knihy, pokud má správné řešení matematické rovnice.

Stručně řečeno, stejně jako jakýkoli jiný počítačový program, lze zajistit, aby jejich konkrétní mince vzkvétaly, a to pomocí pravidelných upgradů a úprav. Naopak, aby se zajistilo, že se nic nestane chybným, musíte se ujistit, že jsou velmi opatrní a zároveň odpovídají kompatibilitě starších mincí s novými..

  • Rozdělení řetězu – jak víme, kryptoměny jsou založeny na blockchainech, které nejsou ničím jiným než bloky dat, které vyrůstají a vytvářejí řetězec informací. Odtud Vidlice kryptoměny v laickém jazyce není nic jiného než rozdělení bloků dat, na kterých jsou založeny, a jejich běh různými směry s různými pravidly.

Jaké jsou hlavní příčiny Cryptocurrency Forks?

Nyní jsou uvedeny dva různé důvody pro stejné.

  • Náhodná vidlice – kompatibilitu mincí lze uvést jako jeden z hlavních důvodů pro tento konkrétní segment.

Obvykle se stane, že lidé, kteří používají různé verze softwaru, nakonec vytvoří dvě různé účetní knihy (jednu z nové verze a druhou ze staré). Jakmile se stane totéž, jsou to vývojáři mincí, kteří musí rychle odstranit chyby a pracovat na sloučení různých blockchainů vytvořených v procesu.

V případě, že se vývojáři rozhodnou pro změny, které vedou k nekompatibilitě mezi starší a novou verzí, vygeneruje se „hard fork“.

  • Změna základních pravidel protokolu – ať už se jedná o změnu základního pravidla, jako je zvětšení velikosti bloku nebo přidání nové funkce pro vylepšení funkcí, vidlice, které se v této kategorii vyskytují, jsou považovány za trvalé. Je také důležité, aby všichni uživatelé, kteří používají coiny, museli aktualizovat všechny aplikace, pokud chtějí správně psát coiny.

Vidlice vyskytující se pod výše uvedenou kategorií lze rozdělit do dvou různých částí, které jsou měkká vidlice a vidlice.

Hlavní typy vidlice kryptoměny

  • SOFT FORK – Zvýšený software, který se dobře hodí ke staršímu popisu

Je velmi klidné s ním pracovat, protože pouze malá komunita účastníků musí upgradovat.

I když je ovlivněna funkčnost neinovovaných účastníků, tato konkrétní část umožňuje účastníkům se starší verzí softwaru účastnit se ověřování a ověřování transakcí.

  • HARD FORK – Upgrade softwaru není vhodný pro starší popis

Výsledkem je trvalý rozpor blockchainu.

Všichni účastníci jsou povinni upgradovat do svěžejší podoby, jinak nebudou moci přispět nebo vydržet při ověřování nových transakcí..

V případě menšinového řetězce mohou partneři najít podporu, současně budou existovat dva řetězce.

  • Plánovaná tvrdá vidlice – v případě, že pokrok v protokolu byl již vyčíslen v plánu projektu, může být uveden v části plánovaného plánu. Většinou stejné výsledky mají za následek smrt starého řetězce, protože celá komunita vedená týmem hlavního vývojáře by přešla do nového řetězce.

Několik příkladů plánované hard forku – Ethereum’s Byzantium došlo v říjnu 2017, Monero hard fork, ke kterému došlo v lednu 2017.

  • Sporná tvrdá vidlice – obvykle vytvořena částí komunity s několika zásadními změnami kódu (lepší verze podle nich) poté, co čelí neshodě ostatních.

Několik příkladů sporné tvrdé vidlice

Bitcoin Hard Fork

Bitcoinová hotovost – část komunity chtěla zvětšit velikost bloku z 1 MB na 8 MB, aby bylo možné zpracovat více transakcí a snížit poplatky placené uživatelem, a proto tvrdá vidlice vyústila v bitcoinové hotovosti.

20. července 2017 – ve výšce bloku 476768 – BIP 91 (také známý jako návrh na vylepšení blockchainu) byl naprogramován tak, aby se spouštěl ve výšce bloku 477120, která byla určena k odhození bloku tvořeného horníky, kteří nepodporují. Někteří členové komunity však cítili, že přijetí BIP 91 bez agregace velikosti bloku by nebylo spravedlivé pro lidi, kteří s bitcoiny zacházejí spíše než s investicí než s transakční měnou.

Odtud přišel plán tvrdého vidlice bitcoinu, který byl poprvé oznámen společností Bitmain. V zásadě bylo cílem vidliček na kryptoměnu zvýšit počet transakcí, které může účetní kniha zpracovat, zvětšením velikosti bloku.

Ethereum Hard Fork

Ethereum classic – hard fork of Ethereum který vznikl Ethereum classic bylo plánováno, aby si rezervovalo účinky hackingu, ke kterým došlo v decentralizované autonomní organizaci nebo jednoduše DAO.

V květnu 2016 získal DAO „fond rizikového kapitálu“ 168 milionů USD se záměrem investovat do projektů využívajících inteligentní kontrakt.

V květnu 2016 byl vydán důkaz s podrobnostmi specifikujícími bezpečnostní citlivosti DAO a jak jim může být ukraden ether.

V červnu 2016 bylo bez souhlasu vlastníka převedeno 3,6 milionu (téměř 50 milionů USD) na jiný účet.

V červenci 2016 bylo rozhodnuto realizovat hard fork se souhlasem členů komunity Ethereum a DAO k vyřešení situace odstraněním etheru odebraného z exploitu.

Ethereum classic vzniklo, protože několik členů komunity Ethereum to odmítlo tvrdá vidlice na základě „neměnnosti“.

Jsou vidlice kryptoměny dobré nebo špatné?

nepochybně ze dvou existujících blockchainů může pouze jeden dosáhnout stavu správného, ​​což znamená, že transakce zaznamenané v nesprávném blockchainu se mohou ztratit. Nejlepší by bylo, kdyby lidé zůstali varováni a vyhýbali se jakýmkoli transakcím, dokud nebude vidlice vyřešena.

Potenciální ztráta mincí během stejného období může uživatele nebo účastníka vyděsit, že daný konkrétní předmět nebudou používat Kryptoměna.

Časté upgrady a rušení vytvářejí další práci a mohou uživatele nalákat k přechodu ke stabilnější minci.

Zvyšte faktor rizika, který by mohl mít za následek vyřazení nebo prodej mincí a žetonů

Jeden blockchain by se mohl stát dominantnějším nebo by mohl být upřednostňován, což by vedlo k nižší hodnotě a přijetí ze strany druhého

Jak obtížné je rozvětvení kryptoměny?

Odpověď by byla teoreticky ano, ale ne kvůli všem překážkám v cestě.

V podstatě může kdokoli pracovat na vývoji a provádět aktualizace, které jsou v softwaru velmi potřebné, a to následným uchopením kódu kryptoměny z GitHubu. Získání podpory od odpovídajících těžařů a uživatelů však nikdy nelze považovat za snadný úkol. Navíc získání ocenění co nejblíže originálu není také dětská hra.

Máte další dotazy ohledně kryptoměn? Dejte nám vědět níže v komentářích, zahrneme je do našeho dalšího článku znalostní báze.

Přihlaste se k odběru denních novinek o bitcoinech a dalších kryptoměnách.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map