reklama Phemex

Dash [DASH], který je považován za minci ochrany osobních údajů, se dostal pod palbu kvůli údajnému nedodržování cestovních pravidel FATF. Mnoho burz včetně OKEx, Coincheck a CEX.io již Dash vyřadilo nebo o tom uvažuje. Regionální manažer společnosti Dash pro rozvoj podnikání v americko-kanadském regionu Omar Hamwi však zjistil, že společnost Dash je stejně kompatibilní s pravidly cestování FATF jako bitcoiny v blog na střední. Ve skutečnosti dokonce uvedl, že Dash nese nižší riziko nedodržování předpisů než bitcoiny. 

Co je cestovní pravidlo FATF?

Cestovní pravidlo FATF diktuje všem poskytovatelům služeb virtuálních aktiv (VASP), aby sdíleli relevantní údaje o zákaznících s přijímajícími institucemi. Údaje zahrnují jméno odesílatele, číslo účtu odesílatele použitého pro zpracování transakce (např. Peněženka s kryptoměnou), identifikační údaje odesílatele, jako je jeho adresa nebo číslo průkazu totožnosti, jméno příjemce a číslo účtu příjemce, na které byla transakce zpracována.

Je Dash v souladu s pravidly cestování FATF?

Od oznámení Cestovní pravidlo FATF, několik burz oznámilo, že vyřadí Dash a další coiny na ochranu soukromí, včetně Monero a ZCash. V září společnost OKEx oznámila, že vyřadí Dash ze seznamu, ale na začátku října uvedla, že přezkoumává své rozhodnutí udělat totéž. Podle twitteru, společnost Electric Coin Company, CEX.io může také Dash vyřadit. Coincheck také v květnu oznámil, že bude vyřazen Pomlčka, Monero, a Zcash.

Dash je však v souladu s cestovními pravidly FATF stejně jako bitcoin podle výkonného ředitele společnosti. Dashův regionální manažer pro rozvoj podnikání v americko-kanadském regionu Omar Hamwi nedávno zveřejnil blog na médiu, ve kterém vysvětlil, jak transakce Dash nebyly anonymní a jak je možné, že Dash bude v souladu s cestovními pravidly FATF..

Blog stanoví, jak jsou bitcoinová síť a síť Dash zcela identické –

  1. Síť Dash i Bitcoin pracuje se stejnou sadou pravidel transakcí.
  2. Obě sítě jsou veřejnými blockchainy a jsou to transakční data – adresa odesílatele, adresa příjemce a částka transakce jsou transparentně zaznamenány na blockchainu v obou sítích.
  3. Bitcoin i Dash volitelně využívají CoinJoin k nabízení transakcí s určitou úrovní soukromí. CoinJoin, i když vylepšuje aspekt soukromí profilu uživatele, neposkytuje uživateli úplnou anonymitu. CoinJoin lze ve skutečnosti použít s jakoukoli sítí kryptoměn. Techniky, které se používají k analýze bitcoinových transakcí, jsou také použitelné pro síť Dash.

Pokud tedy mohou být bitcoiny v souladu s pravidly cestování FATF, může to být i Dash.

Dash není „mince zaměřená na soukromí“

Blogy vysvětlují, že soukromí a transparentnost nejsou binární, ale spíše spektrum –

„Toto spektrum zahrnuje úplné stínění transakcí (ve kterých jsou adresy nebo částky zcela zakryty pozorovateli třetích stran), volitelné stínění transakcí a zcela transparentní transakce. Může také zahrnovat transakce „mimo řetězec“ a další vylepšení, která zabraňují třetím stranám vůbec sledovat transakce. “

V případě Dash je soukromí volitelnou funkcí – jinak jsou jeho transakce ve výchozím nastavení zcela transparentní, jako u bitcoinů. Přidaná funkce ochrany osobních údajů je k dispozici pouze v peněžence pro stolní počítače. Pokud jde o CoinJoin, kombinuje více plateb od více výdajů do jedné transakce nebo řady transakcí. To ztěžuje pozorovatelům třetích stran určit, kterou adresu zaplatili který příjemce nebo příjemci. CoinJoin lze použít s jakýmkoli transparentním blockchainem včetně bitcoinů, takže Dash a bitcoin jsou z hlediska ochrany soukromí identické. Blog také konstatuje, že díky bitcoinové Lightning Network si uživatelé bitcoinů mohou užívat anonymní transakce.

Uživatelé bitcoinů mají možnost „off-chain“ nazvanou Lightning Network, která je zcela anonymní. Dokonce i uzly (např. Servery) předávající transakce v Lightning Network nejsou schopny určit počáteční nebo cílový uzel plateb, které směruje.

Dash tedy nese nižší riziko nesouladu s předpisy než bitcoin.

Blog dále uvádí, že Dash uzavřel partnerství s mnoha společnostmi za účelem zajištění souladu s pokyny FATF. Její partneři zabývající se dodržováním předpisů mu pomáhají splnit Travel Rule a další požadavky na dodržování předpisů několika způsoby, včetně sledování transakcí, identifikace a blokování transakcí, které využívají mixéry. Kryptoměna také uvedla pokyny pro VASP o tom, jak mohou identifikovat, blokovat a hlásit podezřelé transakce Dash s vylepšenými funkcemi ochrany osobních údajů, jako je využití mixéru.

Blog velmi podrobně vysvětluje, jak Dash neporušuje pokyny FATF, a pomáhá burzám rozhodnout se, zda kryptoměnu vyřadit či nikoli. Co si myslíte o Dashově kroku vysvětlit, jak je stejně kompatibilní jako bitcoin s cestovním pravidlem FATF? Sdílejte s námi své názory v komentářích níže!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me