Dnes v kryptoměně: Bitcoin stoupá kolem 20 000 $ CME oznamuje Ether Futures | Ruffer Investment Prodávejte zlato za účelem nákupu bitcoinů FCA oznamuje dočasnou úlevu pro kryptofirmy

reklama Phemex

Dnešek byl v kryptoprostoru docela historickým i rušným dnem, kdy se po celém světě objevilo několik vzestupných a pozitivních zpráv. Podíváme se na některé z hlavních příběhů dne, které se dostaly do titulků.

  • Bitcoin poprvé překročí 20 000 USD, 21 000 USD podle EOD se jeví jako velmi možné.
  • CME oznamuje spuštění Ether Futures v únoru 2021, cena ETH vzrostla nad 620 USD
  • Ruffer Investment Company Limited se stává nejnovější institucí, která vsadila na zlato, nyní drží 2,5% svého portfolia v bitcoinech.
  • Britský finanční hlídací pes FCA oznamuje dočasnou úlevu pro kryptoměnové podniky.

Bitcoin stoupá kolem 20 000 $, býci berou cenu na nové ATH 20 900 $

Dnešek byl pro bitcoiny historickým dnem, protože se dokázal pohybovat kolem klíčové rezistence 20 000 $ a zaznamenat tak nové historické maximum 20 900 $. Ve skutečnosti bitcoiny zaznamenávají novou nejvyšší hodnotu každou druhou hodinu po překročení hranice 20 000 USD.

Nejlepší kryptoměna, která se za posledních pár dní konsolidovala nad 19 000 USD, se poprvé v historii konečně vyšplhala kolem hranice 20 000 USD. Bez odporu v dohledu se očekává, že bitcoinoví býci se do konce dne pohybují kolem 21 000 $. Dnešní cenová rally bitcoinů z něj udělala také nejziskovější aktivum, protože nyní není nikdo, kdo kdy investoval do bitcoinů, ve ztrátě.

Každý, kdo kdy koupil #Bitcoin je v zisku!

Gratulujeme KAŽDÉMU &# 129395;

– Měsíc &# 127769; (@TheMoonCarl) 16. prosince 2020

Dalším faktorem, který činí poetický vzestup burstu poetickým, je skutečnost, že před 3 lety, ve stejný den, býčí rally v roce 2017 začala BTC brát na maximum v roce 2017, téměř 20 $.

V tento den před třemi lety cena #Bitcoin dosáhl vrcholu plachosti 20 000 $. Zdálo se, že býci poslali zprávu a vybrali si dnes.

– Blockfolio (@blockfolio) 16. prosince 2020

CME zahájí smlouvu o futures na ether v únoru 2021

Chicago Mercantile Exchange (CME), první společnost, která uzavřela kontrakt na bitcoinové futures již v prosinci 2017, oznámila zahájení kontraktu na Ether Futures v únoru 2021. Nadcházející Ether Futures budou vypořádány v hotovosti a budou docela podobné BTC Futures založené na the CME CF Ether-Dollar Reference Rate.

Ethererum není jen druhou největší kryptoměnou podle tržního stropu, po bitcoinu je Ethereum nejvyhledávanějším digitálním aktivem institucionálních investorů. Oznámení o Ether Futures je klíčovým ukazatelem rostoucí institucionální poptávky po Ethereu v důsledku spuštění řetězce ETH 2.0 Beacon.

Cena etherea vzrostla o více než 6% v návaznosti na oznámení CME a v současné době se obchoduje nad 620 USD. Humbuk kolem cenové rally bitcoinů zastínil fenomenální výkon Etheruem. Pokud porovnáme meziroční výnosy, druhá největší kryptoměna snadno zastíní bitcoiny s návratností 372%.

BTC k dnešnímu dni: 185%

ETH k dnešnímu dni: 372%

To je tweet.

– Ryan Sean Adams – rsa.eth &# 127988; (@RyanSAdams) 16. prosince 2020

Další instituce si vybírá bitcoiny nad zlato

Není to tak dávno, co Peter Schiff tvrdě přijal zastánce bitcoinů za tvrzení, že instituce prodávají své zlato za bitcoiny. Společnost Ruffer Investment Company Limited se sídlem ve Velké Británii však dnes prokázala, že Schiff se mýlil, protože se stala nejnovější institucí, která přidala bitcoiny do svého portfolia.

Poslední #Bitcoin marketingový trik spočívá v tom, že s nimi obchoduje spousta soukromých i veřejných společností #zlato a akumulace bitcoinů jako jejich preferovaného úložiště hodnoty. Těch pár společností, které nakupují bitcoiny, tak neučinily prodejem svého zlata. Bitcoin není nové zlato.

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 11. prosince 2020

Společnost Ruffer Investment nyní drží bitcoiny v hodnotě přibližně 770 milionů dolarů na 2,7% svého portfolia. Co dělá tuto investici ještě důležitější, je skutečnost, že Ruffer prodal část svého zlatého portfolia na nákup bitcoinů. Rostoucí vliv a víra institucí v bitcoiny z něj učinily inflační zajištění moderního světa.

Společnost Ruffer Investment Company prodala část své zlaté pozice za účelem nákupu bitcoinů.

Říkali tomu obranný tah.

Bitcoin není riskantní. Nevlastnit bitcoin je riskantní. pic.twitter.com/SglPfutgQ4

– Pomp &# 127786; (@APompliano) 16. prosince 2020

FCA oznamuje režim dočasné regulace

Britský finanční hlídací pes FCA dnes oznámil dočasnou úlevu pro krypto podniky působící v zemi. Regulační orgán oznámil, že jakákoli krypto firma působící před 10. lednem 2020 a která požádala o registraci u FCA do 16. prosince 2020, může provozovat své podnikání do 9. července 2021.

Dočasné regulační řešení přišlo kvůli komplikacím, kterým čelí zpracování žádostí o registraci ze strany FCA. Doposud regulační orgán schválil pouze 3 žádosti o registraci, zatímco 90 žádostí je stále v řadě. Na začátku měsíce bylo 150 žádostí o schválení, což naznačuje, že téměř 60 žadatelů bylo zamítnuto nebo stáhlo svou žádost.

FCA rovněž varovala veřejnost, aby do 10. ledna 2021 vyřadila svá kryptoměna investovaná prostřednictvím kryptofirem, které o licenci nepožádaly, protože pokud nezachytí své operace, bude odpovědná za trestní řízení.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map