reklama Phemex

Zatímco se svět radoval z okamžiku, kdy měli nekontroverzní registrovanou stabilní minci, kterou by mohli skrýt, když se kryptoměnové trhy stanou volatilními, mince přilákala kontroverze. Podle nejnovější zprávy blockchainového výzkumníka Alexe Lebeda, kterou napsal pro technologickou publikaci Good Audience, může Gemini kdykoli zmrazit svoji kryptoměnu vázanou na USD, jak chce, a znovu se vynoří z otázek decentralizace.

„Depozitář“ má ustanovení o zmrazení jakéhokoli účtu

Alex Lebed ve svém nejnovějším výzkumu provedl kontrolu kódu inteligentní smlouvy Gemini dolaru a to, co zjistil, bylo ohromující. Podle Lebeda GUSD obsahuje ustanovení, které umožňuje jeho „správci“ – konkrétně Gemini – zmrazit jakýkoli účet. Lebed – který je plně informován o samostatném stabilním mincovním projektu – dále konstatuje, že GUSD používá smlouvu ERC20Proxy, která dává Gemini jako správci možnost aktualizovat smlouvu jednou za 48 hodin, což ji řadí mezi nesčetné množství mimo jiné schopnost současně učinit všechny tokeny nepřenosnými.

Podle výzkumných formulací Lebeda analyzoval kód na

Blíženci

Kód má délku 1028 řádků a začíná číst kód, když čte obecné podmínky smlouvy.

Blíženci

“Uživatel tedy používá smlouvu ERC20Proxy, která nabízí rozhraní ERC20, tj. Vyvážení standardních funkcí, celkovou zásobu atd., Které pro skutečnou implementaci volají objekt erc20Impl.” Například:

“Odkud pochází tento objekt erc20Impl?” Zde musíme věnovat pozornost druhé části deklarace ERC20Proxy: ERC20ImplUpgradeable. Tento objekt má skutečnou implementaci rozhraní ERC20. Proč se tomu říká … Upgradovatelné?

Protože smlouva ERC20ImplUpgradeable je CustodianUpgradeable. “

Blíženci

Když se podívá hlouběji do kódu, zjistí, že depozitář je jediným modifikátorem kódu.

Při čtení smlouvy poukazuje na to, že výchozí časový zámek je také nastaven na 172800 sekund 172800/60/60 = 48 hodin.

On by neměl být překvapen, že Gemini zahrnovalo ustanovení, které mu umožnilo zmrazit finanční prostředky, vzhledem k tomu, že Cameron a Tyler Winklevoss opakovaně hovořili o GUSD jako o první „důvěryhodné a regulované digitální reprezentaci amerického dolaru“, a to jak v oficiálním oznámení, tak v následujících médiích vzhledy.

Komunita to však nebude brát dobře, pokud bude stabilní mince ovládána Blížencem.

Související: Winklevossova NYDFS licencovaná stabilní mince „Gemini Dollar“ může strhnout struny na Notorious Tether

Problémy s decentralizací v krypto průmyslu

Ripple a XRP bojují dlouhou bitvu, aby dokázali, že mince a účetní kniha jsou decentralizované. Protože Ripple drží určitý počet uzlů v hlavní knize, kteří schvalují transakce, a protože společnost drží mnoho XRP, Ripple je vždy pod kontrolou kontroly nad knihou a mincemi. Z tohoto důvodu mince také čelí hrozbě, že ji SEC nazve jako bezpečnost. Bod, který nenechá růst ceny mince, přestože je jednou z mincí s definitivním případem použití.

Další mincí, která je také předmětem centralizace, je EOS. Projekt zaujal neobvyklý přístup k monitorování blockchainu při více než jedné příležitosti. Jmenovala 27 producentů bloků, kteří měli právo ukončit transakce. To bylo považováno za centralizovaný přístup, protože všech 27 producentů bloků se navzájem znali a mohli kdykoli hrát faul. Jedním z takových příkladů bylo, když dne 22. června tohoto roku společnost uvedla oznámení

„Emergency Measure of Protection Order“ vydané EOS Core Arbitration Forum (ECAF), 27 blokových producentů udržujících protokol bylo zaměřeno na ukončení všech transakcí s okamžitou platností. Je zajímavé, že ECAF nevysvětlil důvod objednávky, ale uvedl, že „logika a odůvodnění této objednávky budou zveřejněny později“.

Prozatímní pohotovostní arbitr ECAF, Sam Sapoznick, podepsal prohlášení:

“Tímto je nařízeno, aby výrobci bloků EOS odmítli zpracovávat transakce pro následující účty a klíče na neurčito.” (Do dalšího oficiálního oznámení a pokynů ECAF.) “

Členové kryptoměnového průmyslu, nadšenci a pozorovatelé průmyslového odvětví nebyli velkými fanoušky centralizace, protože to bere podstatu blockchainu a decentralizovaného světa. Stejně jako Ripple a EOS by i na Gemini vypadalo opatrně. Budeme si muset počkat na prohlášení Gemini, abychom tomu dosáhli větší jasnosti. Na tom by byla budoucnost GUSD. Jinak bychom na trhu měli další kontroverzní stabilní minci.

Vysvětlí Gemini svůj postoj k otázce centralizace, se kterou je poškozena její nedávno spuštěná stabilní mince? Dejte nám vědět své názory na stejné.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me